Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Jan Bednarek ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Julia Nowak), Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Net.

Me pak fjalë, ne ju japim një histori të plotë të jetës së Mbrojtësit që është me kombësi polake. Ne e fillojmë këtë Histori fillon nga ditët e tij të hershme (fëmijëria) deri kur ai u bë i famshëm me Shenjtorët.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Bio të Jan Bednarek, gjeni më poshtë galerinë e jetës së tij të hershme dhe ngritjes. Pa dyshim, tregon historinë mahnitëse të jetës së tij dhe trajektoren e karrierës. 

Biografia e Jan Bednarek. Vini re jetën e tij të hershme dhe ngritjen e madhe.
Biografia e Jan Bednarek. Vini re jetën e tij të hershme dhe ngritjen e madhe.

Po, ju dhe unë e dimë që Jan është një qendërmbrojtës i fuqishëm, ai që ka fituar një reputacion për trajtimin, përgjimin e topit dhe duelet ajrore.

LEXO
Pierre-Emile Hojbjerg Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pavarësisht nga vlerësimi që i atribuohet emrit të tij, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë janë njohur me Historinë e Jetës të Jan Bednarek. Ne e kemi përgatitur atë - për dashurinë e lojës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - MURI BRIKK. Jan Kacper Bednarek lindi më 12 prill 1996 nga prindërit e tij në Słupca, një qytet në Poloninë qendrore.

Futbollisti polak është i dyti nga dy fëmijët (të gjithë djem) të lindur nga bashkimi midis babait të tij dhe nënës të cilët janë paraqitur këtu. A mund të shihni diçka?… Fakti që ai i ngjan babait të tij?

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Njihuni me prindërit e Jan Bednarek. A e keni vërejtur ngjashmërinë e ngushtë midis tij dhe babait të tij?
Njihuni me prindërit e Jan Bednarek. A e keni vërejtur ngjashmërinë e ngushtë midis tij dhe babait të tij - Kacper?

Vitet e rritjes:

Jan Bednarek shijoi vitet e tij të fëmijërisë së bashku me vëllain e tij të madh i cili mban emrin Filip Bednarek. Katër vjet më i madh, Filip është gjithashtu në sport - një portier polak. Vetëm duke i parë ata, ju mund të ndjeni tejmbushjen e dashurisë. Jan dhe Filip të dy kanë bërë një rrugë të gjatë.

Njihuni me vëllain e Jan Bednarek. Emri i tij është Filip Bednarek.
Njihuni me vëllain e Jan Bednarek. Emri i tij është Filip Bednarek.

Jan Bednarek Historia e Familjes:

Gjëja e parë e parë, futbollisti polak vjen nga një familje e ditur. Të dy prindërit e Jan Bednarek u diplomuan në Universitetin e Edukimit Fizik në Varshavë, Poloni.

LEXO
Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke qenë shumë të arsimuar, mamaja dhe babi u përpoqën të joshnin Janin që të ndiqte hapat e tyre akademikë. Fatkeqësisht, planet e tyre nuk funksionuan.

Që nga fillimi Ai kishte vetëm një top në kokë - thonë prindërit e futbollistit

Origjina Familjare Jan Bednarek:

Ashtu si shumica e njerëzve nga rrënjët e tij, futbollisti polak e quan veten një Kleczewian. Ky është një term i përdorur për të përshkruar njerëzit nga Kleczew. Këta janë njerëz nga rrënjët polake të Jan Bednarek.

Në rast se nuk e dini, Kleczew është një qytet i vendosur në Konin County, Polonia perëndimore-qendrore. Shumica e njerëzve që vijnë nga ky qytet i përkasin etnisë së bardhë polake. Për të ndihmuar në kuptimin tuaj, gjeni hartën e origjinës së Bednarek. 

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kjo hartë shpjegon origjinën e Jan Bednarek.
Kjo hartë shpjegon origjinën e Jan Bednarek.

Popullsia e fshatit nga vjen familja e tij është më pak se 5,000 banorë. Lidhur me profesionin, shumica e njerëzve nga Kleczew merren me miniera. Qyteti paqësor është i famshëm për prodhimin e Linjitit, shpesh i referuar si qymyr kafe.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Në moshën gjashtë vjeç, Jan Bednarek filloi të ndiqte shkollën sportive Sokół Kleczew. Nën drejtimin e trajnerit të tij të parë, Wojciech Bielawski, djali ynë kishte shijen e tij të parë amatore në futboll. Kombinoni arsimin me sportin ishte ajo për të cilën babai dhe mamaja e tij ranë dakord më vonë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Si fëmijë, Jan Bednarek ishte gjithmonë i interesuar të ndiqte hapat e vëllait të tij të madh. Për shkak se Filip filloi si një portier, ai gjithashtu ndoqi. Duke vëzhguar djemtë e tyre, të gjithë duke marrë pozicione të ngjashme futbolli, prindërit e Jan Bednarek vendosën të blinin për një shkollë portierësh.

Pas shumë kërkimesh, ai i gjetur me emrin MSP Szamotuły. Kjo është një shkollë futbolli në Szamotuły, një qytet në Poloninë e Madhe. Ata ofruan trajnime të specializuara për portierët. Duke nënshkruar një shkollë të ngjashme, bashkësia vëllazërore vazhdoi.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

pasi kemi bërë hulumtimet tona, ne e kuptojmë se ish-portieri i Arsenalit dhe West Ham, Łukasz Fabiański gjithashtu ndoqi një shkollë të ngjashme portierësh me Jan dhe Filip. Në fakt, ai është i diplomuari i tyre më i famshëm.

Jan Bednarek Histori Futbolli:

Pas disa përpjekjeve të dështuara për t'u bërë të suksesshëm në portier, Jan i varfër e kuptoi se pozicioni i lojës nuk ishte thirrja e tij. Kjo ndezi vendimin e tij për të lënë akademinë. Për herë të parë, Jan dhe Filip u ndanë si në pozicionin e lojës ashtu edhe në akademi.

Ai u largua nga shkolla për t'u regjistruar në akademinë e Lech Poznań, një klub që ka Robert Lewandowski si legjenda e tyre. Ndërsa Jan luante atje, Jan ndoqi një shkollë sportive në Poznań. Atje ai bëri shumë detyra midis arsimit dhe futbollit - ashtu siç kishin dashur prindërit e tij. 

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke u vendosur si mbrojtës me akademinë e Lech Poznań, futbollisti polak kaloi me sukses në radhët e tyre të të rinjve. Në moshën 17 vjeç, djali premtues (siç shihet më poshtë) u diplomua nga akademia dhe u thirr në ekipin rezervë të Lech Poznań.

Histori e Karrierës së Lartë:

Para sezonit 2013/2014, ai u përfshi në ekipin e ekipit të parë. Falë stilit të tij mbresëlënës të lojës, Jan Bednarek u bë tipi që gjithmonë merrte vlerësime të mira nga tifozët.

LEXO
Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ti, jo fillestar, ai mori pjesë në ndihmën e ekipit për të fituar trofeun e tij të parë për të moshuarit - kampionatin polak. Pas fitores, Jan Bednarek vendosi që ai do të shkonte në huazim për më shumë përvojë.

Kthimi i fortë:

Mbrojtësi polak e kaloi pjesën më të madhe të vitit 2015 me Górnik Łęczno, një nga klubet më të suksesshëm në rajonin e Lublinit polak. Pas sezonit, ai u kthye në Lech më i përmirësuar. Në fakt, Jan Bednarek u bë i riu më premtues në të gjithë Poloninë.

Si një provë video, këtu është një paraqitje e shkurtër e shkurtër e mbrojtësit në ditët e tij të lavdisë me Lech Poznań.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Provat e ngritjes së tij u bënë të ndjehen shpejt. Mes shumë të rinjve në vend, Jan Bednarek u bë marrësi i çmimit polak 2016 të futbollit Discovery. Populli polak e quan këtë nder - Futboll Plebishit.

Pas çmimit, Jan Bednarek vazhdoi të shfaqte një seri shfaqjesh të shkëlqyera. Përsëri, ai ndihmoi ekipin e tij të Poznanit të fitojë Kampionatin e tyre të dytë të kampionatit dhe Super Kupën e Polonisë në 2016.

Jan Bednarek përjetoi një ngritje të shpejtë si i ri për t'u bërë një nga lojtarët më të mirë të brezit të tij.
Jan Bednarek përjetoi një ngritje të shpejtë si i ri për t'u bërë një nga lojtarët më të mirë të brezit të tij.

Jan Bednarek Biografia - Rruga drejt famës:

Nuk ishte për t'u habitur, duke fituar nderin e futbollit polak Discovery of the Year e shndërroi atë në perspektivën më të nxehtë të transferimit në të gjithë Poloninë. Në qershor 2017, Bednarek u thirr për provat e Southampton - të cilat ai i kaloi me ngjyra fluturuese.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Një muaj më vonë, dhe për herë të parë, ai la prindërit e tij dhe anëtarët e familjes për të nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare me Shenjtorët. Duke u bashkuar me klubin, Bednarek u bë lojtari më i shtrenjtë në historinë e fluturimit të lartë të kampionatit profesional polak.

Ndërsa ishte në Southampton, ylli në rritje mori thirrjen e ëndrrave të tij. Për gëzimin e familjes së tij, Bednarek u talentua me një thirrje të ekipit kombëtar polak - në vitin 2017. Atë vit të lumtur, ai gjithashtu mori çmimet - Gjetja dhe Mbrojtësi i vitit.

LEXO
Pierre-Emile Hojbjerg Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jan Bednarek Bio - Histori Suksesi:

Meqenëse fati do ta kishte, emri i tij u miratua gjithashtu si pjesë e atyre që përfaqësojnë Poloninë në Kupën e Botës FIFA Rusi 2018. A e dini?… Ai do të luante në një ekip që ka yje si Robert Lewandowski dhe Arkadiusz Milik.

Gjatë Kupës së Botës në Rusi, Bednarek u paraqit në të gjitha ndeshjet e Polonisë. Momenti i tij më i paharrueshëm i turneut erdhi në ditën e 28-të Qershorit 2018. Në ndeshjen e fundit të Polonisë në grup me Japoninë, super mbrojtësi shënoi golin e fitores.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Siç shihet në videon më poshtë, goli i kupës së botës Jan Bednarek i dha vendit të tij një arsye të madhe për të buzëqeshur.

Ti po përkulesh nga konkurrenca në duart e Të Sadio Manes Senegal, dhe Yerry Mina's Columbia, Jan Bednarek nuk është penduar. Më e rëndësishmja, shënimi i një goli fitues në atë turne u bë nderi më i madh kombëtar për të dhe familjen e tij.

Që nga Kupa e Botës 2018, mbrojtësi polak ka vazhduar të bëjë një emër me Southampton. Me pëlqimet e një emri të madh - Krzysztof Piątek duke u bashkuar me ekipin kombëtar polak, ai është i sigurt që do të ketë edhe një Kupë Bote 2022 më të mirë në Katar. Pjesa tjetër, siç do të themi për Biografinë e tij, do të jetë histori.

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jan Bednarek Dashuria e Jetës me Julia Nowak:

Ajo është një zonjë me bukuri të dashuruar. Emri i saj është Julia Nowak, molla e syve të Jan Bednarek.
Ajo është një zonjë me bukuri të dashuruar. Emri i saj është Julia Nowak, molla e syve të Jan Bednarek.

Për qëllim të qartësisë, mbrojtësi polak merret. Në foto më sipër është Julia Nowak. Ai është e dashura e Jan Bednarek dhe e vetmja grua që ka çelësin e zemrës së tij. Në këtë seksion, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth Julia Nowak.

Fakte rreth Jan Bednarek dhe Julia Nowak.
Fakte rreth Jan Bednarek dhe Julia Nowak.

Gjëja e parë, Bednarek dhe Julia Nowak kanë qenë në një lidhje serioze afatgjatë. Të dy filluan si miqtë më të mirë dhe më vonë u rritën në dashnorë. Julia Nowak lindi në ditën e 4-të të Prillit 1997, në Poloni. Ajo tani është 24 vjeç dhe 1 muajshe.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Profesioni i Julia Nowak:

Ajo është një ndikuese në rrjetet sociale dhe një modele e njohur mode. Siç kërkon puna e saj, ajo është në fotosesione për markat polake dhe të huaja. Julia është tipi që e mban gjithmonë të angazhuar audiencën e saj.

Julia Nowak është tani Gruaja e Jan Bednarek:

Në korrik të vitit 2020, të dy zogjtë e dashurisë menduan se ishte koha e duhur për të çuar marrëdhënien e tyre në nivelin tjetër. Siç pritej, djali ynë i ligës premierë doli në pyetjen e madhe [a do të martohesh me mua].

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Sigurisht, Julia Nowak dha përgjigjen "po". Kush nuk do të ishte për një burrë të pashëm dhe të gjatë si Jan. Ja, çiftet bukuroshe që tani quhen, burrë e grua.

Julia Nowak duhet të jetë krenare që ka një gjigant në Bednarek.
Julia Nowak duhet të jetë krenare që ka një gjigant në Bednarek.

Siç mund ta keni vërejtur, Julia Nowak nuk është si modelet tipike, të cilat janë kryesisht shumë të gjata. Ajo ka një lartësi prej 5 këmbësh 2 inç krahasuar me lartësinë e burrit të saj prej 6 këmbësh 2 inç.

Jan Bednarek Jeta personale:

Larg njohjes së tij si Mbrojtës për Poloninë dhe Southampton, ne do ta përdorim këtë pjesë për t'ju treguar se çfarë bën ai jashtë futbollit.

Gjëja e parë e parë, futbollisti 6 këmbë 2 është një adhurues i madh i Puzzles. Bednarek beson se ndihmon për të ushtruar trurin e tij, për të ulur nivelet e stresit dhe për të përmirësuar rezultatin e tij të inteligjencës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë
Jan Bednarek Jeta Personale - SHPJEGUAR.
Jan Bednarek Jeta Personale - SHPJEGUAR.

Në një shënim të dytë, futbollisti i pashëm është një njeri i vërtetë familjar që gëzon aq shumë jetën në shtëpi. Ne mund ta paraqesim atë në kuzhinë duke përgatitur atë që duket si Smoothie i tij i preferuar.

Një shenjë se ai është një njeri i vërtetë familjar.
Një shenjë se ai është një njeri i vërtetë familjar.

Faktet e jetesës:

Në vend që të tregojë për fansat janë veturat e shtrenjta dhe shtëpitë e mëdha (rezidencë), Jan na bën të dimë vetëm dy mënyrat se si i shpenzon paratë e tij.

Për të filluar, ai është një adhurues i madh i shkretëtirave. Jan Bednarek shpenzon paratë e tij duke bërë pushime në disa nga Shkretëtirat më të mira në UAE.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nga ana tjetër, ai e gjen Ibizën si destinacionin e tij të ardhshëm qiellor mesdhetar. Kjo është ajo ku Julia dhe Jan shijojnë atmosferën e qetë të natyrës.

Jan Bednarek Jeta Familjare:

Për vendasin e Kleczew, bërja krenare e familjes së tij është një nga ambiciet më të mëdha të jetës së tij. Këtu, ne diskutojmë më shumë rreth prindërve të tij, vëllait.

Rreth babait të Jan Bednarek:

Çdokush mund të jetë një djalë i vjetër, por duhet një person i veçantë si ky njeri të jetë baba. Kacper është një njeri i përulur, ai që është përpjekur të jetë më i miri që mund të jetë për djemtë e tij - Jan dhe Filip.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë
Nga pamja e tij, mund të thuash se babai i Jan Bednarek është me të vërtetë një njeri i përulur.
Nga pamja e tij, mund të thuash se babai i Jan Bednarek është me të vërtetë një njeri i përulur.

Për shumë baballarë, është rrezik që fëmijët tuaj të vetëm të ndjekin një profesion sportiv që ka pak ose aspak garanci për sukses. Fatmirësisht, Kacper lejoi djemtë e tij të jetonin ëndrrat e tyre. Sot, ai është krenar që sheh familjen e tij të bëhet kaq e suksesshme.

Rreth Nënës së Jan Bednarek:

Ajo mbetet relativisht e re pavarësisht se ka fëmijën e saj të parë (Filip) pikërisht në ditën e 26-të shtatorit 1992. Qëndruar në anën e tij të djathtë, nëna e Jan vendos fytyrën më të qeshur - shenja të arritjeve të saj si një nënë e shkëlqyer.

LEXO
Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Nëna e Jan Bednarek është fotografuar duke buzëqeshur më së shumti në një nga momentet e saj më krenare.
Nëna e Jan Bednarek është fotografuar duke buzëqeshur më së shumti në një nga momentet e saj më krenare.

Kjo ndodhi kur familja e saj u ftua nga kryetari i bashkisë së Kleczew, Marek Wesołowski i cili i dha një nder të rrallë djalit të saj.

Rreth Jan Bednarek Brother, Filip:

Në kohën e shkrimit të kësaj Biografie, portieri polak është me Lech Poznań. Nëse mund të kujtoni, ky është klubi që bëri të famshëm vëllain e tij më të ri (Jan) dhe Robert Lewandowski. Jan Bednarek është një inç më i gjatë se Filipi i tij i cili ka një lartësi prej 1.88 m (6 ft 2 in).

Ky është vëllai i madh i Jan Bednarek duke bërë atë që di të bëjë më mirë.
Ky është vëllai i madh i Jan Bednarek duke bërë atë që di të bëjë më mirë.

Jan Bednarek Fakte:

Ne filluam duke prishur Biografinë e futbollistit polak. Në këtë moment, ne do t'ju tregojmë disa të vërteta rreth golashënuesit të Kupës së Botës.

LEXO
Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 1 - Krahasimi i pagës së tij Southampton me qytetarin mesatar:

Që kur filluat të shikoni Jan Bednarek's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Shenjtorët.

£ 0
BANESOREPaga e Southampton në Paund Britanik ()
Në vit:1,041,600
Për muaj:86,800
Në javë:£ 20,000
Në ditë:£ 2,857
Çdo orë:£ 119
Cdo minute:£ 2
Çdo sekond:£ 0.03
A e dini?… Një qytetari mesatar polak që fiton 1,741 PLN në javë do të duheshin 62 vjet për të bërë pagën javore të Bednarek.
 

Fakti # 2 - Prerja e Jan Bednarek:

Si një mënyrë për të kujtuar karantinën e detyruar gjatë bllokimit të COVID -19, ai vendosi të krijojë një kujtim duke bërë këtë shkulje të çuditshme. Ja Metamorfoza e Jan Bednarek.

Mbrojtësi i Southampton dikur kishte këtë prerje flokësh.
Mbrojtësi i Southampton dikur kishte këtë prerje flokësh.

Fakti # 3 - Feja Jan Bednarek:

Mbiemri i tij 'Bednarek' që ka kuptimin 'prodhues fuçi'. Nga ana tjetër, emri i tij i parë 'Jan' do të thotë - Zoti është i Hirshëm. Për këtë premisë, ka të ngjarë të jetë në mesin e 92.8% të popullsisë polake të Polonisë që praktikon katolicizmin romak.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4 - Profili i Jan Bednarek:

Mbrojtësi ashtu si kolegu i tij i Southampton, Jannick Vestergaard, vuan nga një degradim i pamerituar në FIFA. Sidoqoftë, ai është një nga figurat kryesore kur bëhet fjalë për mbrojtjen, mentalitetin dhe fuqinë.

Fakti # 5 - Jan Bednarek Agjenti dhe Vlera Neto:

Me sa dimë, mbrojtësi është klienti më i madh për Fabryka Futbolu. Kjo kompani, e vendosur në Poznan, Poloni menaxhon karrierën e futbollistit. Ata e kanë ndihmuar atë të grumbullojë një vlerë neto prej afro 4.5 milion paund.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 6 - Dita më e keqe e karrierës së tij:

Ndodhi më 2 shkurt 2021. Atë ditë fatale, Bednerak shënoi një autogol dhe pësoi një penallti. Për t'i bërë gjërat më keq, atij iu dha një karton i kuq pas një faulli në lojë Anthony Martial

LEXO
Pierre-Emile Hojbjerg Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Atë ditë në ekipin e tij stërvitet nga Ralph Hasenhuttl u trashuan 9-0 nga Ole Gunnar Solskjear's Man United. Lidhur me kartonin e kuq, menaxheri kundërshtar besoi se mbrojtësi nuk duhej të përjashtohej. Per kete arsye, Ndalimi i Jan Bednarek u përmbys.

Përmbledhje Wiki:

Kjo tabelë jep përgjigje të shpejtë për pyetjet biografike rreth Jan Bednarek.

Kërkimet BiologjikePërgjigjet e Wiki
Emrat e Plotë: Jan Kacper Bednarek
Mosha:25 vjeç dhe 1 muajsh.
Data e lindjes:12th Prill, 1996
Vendi i lindjes:Słupca, Polonia qendrore.
PrindëritZ. dhe Znj. Kacper Bednarek
Profesioni i Prindërve:Mësuesit e Edukimit Fizik
Vëllezërit e motrat:Një vëlla (Filip Bednarek)
Origjina Familjare:Kleczew, Poloni.
E dashura u bë gruaJulia Nowak
Gjatesia:1.89 metra OSE 6 këmbë 2 inç
Pozicioni i luajtur:Qendër mbrojtës
Shenja e Zodiakut:Dash
Feja:Krishterimi Katolik Romak
Edukimi për të Rinjtë:Shkolla sportive Sokół Kleczew, Lech Poznań dhe MSP Szamotuły.
Agjenti:Fabryka Futbolu
Kujtesa më e madhe:Rusia 2018 Gola e Kupës së Botës Vs Japonia
LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Biografia e Jan Bednarek na bën të kuptojmë kuptimin e vërtetë të angazhimit. E thënë thjesht, është një akt dhe pa të, asnjë futbollist aspirues nuk mund të ketë thellësi në asgjë. Për shkak të angazhimit, Jan është sot, i njohur si një nga mbrojtësit më të mirë në futbollin polak.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Duhet që Lifebogger të përgëzojë prindërit e tij të cilët nuk diktuan me forcë karriera për djalin e tyre. Nëna dhe babai i lejuan Filipit dhe Janit të ndiqnin ëndrrat e tyre. Ndërsa shkruaj, ata janë krenarë që etiketohen në mesin e familjeve të suksesshme që Kleczew ka prodhuar ndonjëherë.

Faleminderit që qëndruat me ne në udhëtimin tonë për t'ju treguar Jan Bednarek Bio. Shpresojmë se ju ka pëlqyer. Në Lifebogger, ne kujdesemi për saktësinë e artikujve tanë në Futbollistët polakë. Na njoftoni me mirësi nëse vëreni diçka të pasaktë në Historinë tonë të Jan Bednarek.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet