James Ward-Prowse Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

James Ward-Prowse Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë si “Ward-Prowse“ Historia jonë e fëmijërisë James Ward-Prowse plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e njohin aftësinë e tij për të përkulur të lirë David Beckham. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Ward-Prowse, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

James Ward-Prowse Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, James Ward-Prowse ka lindur në ditën 1st të nëntorit 1994 në Portsmouth në Mbretërinë e Bashkuar. Ai ishte 2nd i tre fëmijëve të lindur nga nënën e tij, Jackie dhe babait të tij, John.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Nëna James Ward-Prowse Jackie. Kredite: Daily Mail.
Nëna James Ward-Prowse Jackie.

Shtetasi anglez i etnisë së Bardhë me rrënjët angleze u rrit në qytetin e tij të lindjes në Portsmouth në Mbretërinë e Bashkuar. Duke u rritur në Portsmouth së bashku me një vëlla më të madh, Ward-Prowse filloi të shkelmonte çdo gjë që i ngjan një futbolli sapo mësoi të ecë.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
James Ward-Prowse ka qenë duke luajtur futboll që kur mësoi të ecte. Kredite: Instagram.
James Ward-Prowse ka qenë duke luajtur futboll që kur mësoi të ecte. 

John (babai i Ward-Prowse) njohu talentin e djalit të tij për këtë sport dhe filloi të merrte fantazinë e futbollit për të parë ndeshjet e Portsmouth. Kështu, Ward-Prowse u rrit si një tifoz i Portsmouth dhe ishte një mbajtës i biletave të sezonit si anëtarët e tjerë të familjes së tij të ngushtë.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Larg ndjekjes së lojërave të Portsmouth, Ward-Prowse luajti futboll me bashkëmoshatarët e tij si fëmijë dhe u stërvit me Shkollën e Ekselencës së Portsmouth. Në kohën kur Ward-Prowse ishte 7 vjeç, ai bëri disa paraqitje për ekipin nën nëntë të Portsmouth para se skautët e Southampton ta dallonin kur ishte tetë vjeç.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

James Ward-Prowse Historia e Fëmijërisë - Ndërtimi i Karrierës dhe Jeta e Hershme e Karrierës:

Young Ward-Prowse u angazhua në sistemet rinore të Southamptonit pasi ai u ftua nga klubi për të stërvitur me ta. Vendimi nuk ishte i lehtë për atë vit 9-vjeçar, pasi kishte bërë shumë miq në Shkollën e Ekselencës së Portsmouthit dhe për të mbuluar të gjitha, Southampton ishte arkitektura e Portsmouthit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë
James Ward-Prowse iu përkushtua Southampton kur ishte në moshën 9 vjeç. Kreditë: Instagram.
James Ward-Prowse iu përkushtua Southampton kur ishte në moshën 9 vjeç. Kreditë: Instagram.

Sidoqoftë, ai doli mirë në klub dhe u ngrit në radhët e tij. Në kulmin e krijimit të karrierës së tij, Ward-Prowse paraqiti në çdo ndeshje për ekipin nën 18 vjeç të Southhampton. Ai gjithashtu kërkoi të ashpërsohej duke u stërvitur fshehurazi me klubin jo-kampion, Havant & Waterlooville.

LEXO
Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia e James Ward-Prowse - Rruga drejt Famës:

Ward-Prowse ishte vetëm 16 vjeç kur bëri debutimin e tij për ekipin e parë të Southampton gjatë një ndeshje në kupën e ligës kundër Crystal Palace. Ai bëri përshtypje në paraqitjen e tij të dytë duke shënuar golin e parë të Southampton gjatë fitores 2-1 ndaj Coventry City. Me golin, Ward-Prowse ndihmoi skuadrën e tij të përparonte në raundin e katërt të Kupës FA.

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
James Ward-Prowse duke festuar golin e tij të parë për ekipin e të rriturve të Southampton. Kredite: Southampton FC.
James Ward-Prowse duke festuar golin e tij të parë për ekipin e të rriturve të Southampton.

Adoleshenti i atëhershëm po bënte emër edhe në skenën ndërkombëtare. Ai u ngrit në radhët e tij duke luajtur me ekipin Angli nën-17 midis 2010 dhe 2011 për të marrë pjesë në ndeshjet e kualifikimit të Kampionatit Evropian U-21 UEFA.

James Ward-Prowse Bio - Ngritja e Famës:

2012 ishte viti në të cilin Ward-Prowse bëri debutimin e tij në Premier League për Southampton në një ndeshje kundër Manchester City në ditën e hapjes së sezonit 2012–13. Edhe pse Manchester City mundi South Hampton 3-2, Ward-Prowse u vlerësua nga menaxheri Nigel Adkins i cili e përshkroi performancën e tij si të jashtëzakonshme.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndeshjet vijuese të fushatës së ligës premierë të sezonit 2012–13 panë Ward-Prowse të shfaqte një formë të lartë që nxirrte vlerësime nga komentuesit. Menjëherë pasi Ward-Prowse festoi ditëlindjen e tij të 18-të në nëntor 2012, ai nënshkroi një kontratë pesë-vjeçare me Southampton dhe ka mbetur me klubin deri më sot. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

James Ward-Prowse Love Life - E dashura, Gruaja?

Ward-Prowse është ende për t'u martuar ne ju sjellim detaje rreth historisë së tij të takimit dhe statusit të marrëdhënies së tanishme. Për të filluar, gjeniu i futbollit nuk dihet të jetë me ndonjë gabim para se të takonte të dashurën e tij të tanishme, të cilit koha e marrëdhënieve të tij sillet rreth.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Nuk dihet shumë për zonjën përtej një cicërimë pushimesh që Ward-Prowse bëri në Twitter në 2015. Cicërima kap Ward-Prowse duke kaluar një kohë të bukur pishine me zonjën. Ai e përshkruan ngjarjen si një "ditë pushimi relaksuese me Missus tim".

James Ward-Prowse është në një lidhje me një të dashur të paidentifikuar. Kredite: Twitter.
James Ward-Prowse është në një lidhje me një të dashur të paidentifikuar.

Ndërkohë, futbollisti ende duhet të ofrojë përditësime në lidhje me marrëdhëniet e tyre, ndërkohë që shumë prej tyre janë të mendimit se Ward-Prowse mund të jetë i vetëm në këtë moment.

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

James Ward-Prowse Jeta Familjare:

Ward-Prowse përshëndet nga një sfond i familjes së klasës së mesme të anëtarëve të 4. Ne ju sjellim detaje faktike për anëtarët e familjes së tij.

Rreth babait të James Ward Prowse:

John është babai i gjeniut të futbollit. Ai është avokat dhe kryetar i përgjegjshëm i familjes së Ward-Prowse. Ashtu si shumica e prindërve mbështetës, Xhoni merr kohë për të marrë pjesë në lojërat e djalit të tij.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth nënës së James Ward Prowse:

Jackie është nëna e mesfushorit. Ajo ndan një lidhje të ngushtë me Ward Prowse dhe merr pjesë edhe në shumicën e lojërave të tij. Jackie është gjithashtu nënë e dy vëllezërve dhe motrave të tjera të Ward Prowse.

James Ward-Prowse me nënën Jackie. Kredite: Instagram.
James Ward-Prowse me nënën Jackie.

Rreth Ward Prowse Vëllezërit:

Ward-Prowse ka dy vëllezër e motra. Ato përfshijnë një vëlla më të madh për të cilin dihet pak dhe një motër më të vogël të quajtur Emma Turner. Ward-Prowse është një vëlla i madh mbrojtës për Emën dhe i mban interesat e saj të dashur për zemrën e tij.

LEXO
Michael Obafemi Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Emma vuan nga Alopecia (rënie kronike e flokëve) dhe ajo është një nga njerëzit më të rinj në Britani që diagnostikohet me këtë gjendje. Sidoqoftë, ajo po e trajton mirë gjendjen, falë ndihmës dhe vëmendjes së vazhdueshme që merr nga vëllai i saj i madh i dashur Ward-Prowse.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë
Motra James Ward-Prowse vuan nga alopecia. Kredite: Daily Mail.
Motra James Ward-Prowse vuan nga alopecia.

Ward-Prowse Fakte Personale:

Çfarë dini për personin e Ward-Prowse përtej karrierës së tij të mrekullueshme në futboll? rri duarkryq ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të Ward-Prowse për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij.

Si fillim, Ward-Prowse është një individ i cili siguron që lumturia dhe kënaqësia e tij të mos rrezikohen nga ndjekjet e tij ambicioze. Ai nuk është i dhënë pas ndjekjes së grave dhe nuk i konsideron paratë si një faktor nxitës.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Përmbajtja dhe lumturia janë Watch Words të JamesWard-Prowse. Kredite: Instagram.
Përmbajtja dhe lumturia janë Watch Words të JamesWard-Prowse.

Hobi i Ward-Prowse përfshin dëgjimin e muzikës, shikimin e filmave, peshkimin dhe lojërat video. Larg futbollit, Ward-Prowse ka interes në kriket dhe ai është një lojtar kompetent tenisi. Njeriu anglez deri më tani ka mbajtur një trup pa tatuazhe dhe nuk duket si ai që së shpejti do të merrte arte në trupin e tij.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Peshkimi është një nga hobet e James Ward-Prowse. Kredite: Instagram.
Peshkimi është një nga hobet e James Ward-Prowse.

Stili i jetës Ward-Prowse:

Ward-Prowse ka një vlerë neto në zhvillim e sipër që është ende nën shqyrtim. Futbollisti ka një vlerë tregu prej 13.50 milion € dhe nuk mund të mohohet fakti që ai bën shumë para nga miratimet e produkteve të tij.

Me projeksione të tilla, do të pritej që gjeniu i futbollit të luante me luks. Sidoqoftë, Ward-Prowse jeton një mënyrë jetese të moderuar dhe ka një shtëpi të mirë në Portsmouth, Mbretëria e Bashkuar. Ward-Prowse nuk është ai që tregon makinat dhe pasuritë e tij, por promovon artin e dhënies duke qenë i angazhuar në mënyrë aktive në iniciativën bamirëse të BT Sport - Klubi i Mbështetjeve.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
James Ward-Prowse duke kontribuar në kuotën e tij për të krijuar një të ardhme më të mirë për të rinjtë nën kujdesin e nismës Bamirëse të BT Sport. Kredite: Fondacioni i Shenjtorëve.
James Ward-Prowse duke kontribuar në kuotën e tij për të krijuar një të ardhme më të mirë për të rinjtë nën kujdesin e nismës bamirëse të BT Sport.

James Ward-Prowse Fakte të pathëna

A e dini?

  • Ward-Prowse u rrit duke idhulluar David Beckham dhe Steven Gerrard si idhujt e tij të fëmijërisë në futboll. Ai shpenzon orë duke shikuar se si të dyja legjendat tërheqin aftësi të mahnitshme për të luajtur mirë si ata.
  • Ai ndoqi Shkollën Katolike Oaklands në Waterlooville. Ward-Prowse e la shkollën me gjashtë GCSE në verën e 2011.
LEXO
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Fotografi të rralla të të riut James Ward-Prowse gjatë ditëve të shkollës. Kredite: Instagram.
Fotografi të rralla të të riut James Ward-Prowse gjatë ditëve të shkollës.
  • Ward-Prowse është i vetmi anëtar i linjës së tij të familjes që ka luajtur futboll me një nivel të lartë konkurrues. Gjyshi i tij ishte një sportist që luante Rugby.

Përmbledhje e videos së Biografisë së James Ward-Prowse:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Mirësi Vizitoni tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Ward-Prowse Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet