James Maddison Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "madder". Historia jonë e fëmijërisë së James Maddison plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga mesfushorët më të mirë të gjuhës angleze të gjeneratës së tij. Megjithatë, vetëm disa mendojnë Biografia e James Maddison, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e hershme

James Daniel Maddison ka lindur në nëntor 23rd të nëntorit 1996 për nënën e tij, Una Maddison dhe babanë, Gary Maddison në Coventry, Angli. James ishte lindur si fëmija dhe djali i parë për prindërit e tij të bukur, Una dhe Gary në foto.

Origjina e James Maddison:

Përkundër besimit popullor, James Maddison ka origjinën e tij nga Republika e Irlandës përmes një prej gjyshërve të tij që janë irlandezë.

Maddison u rrit me vëllain e tij të vogël dhe ishte fillimisht nga një familje e klasës së mesme. Kjo ishte para se shumat e futbollit e ngritën familjen e tij. Në atë kohë, ai HAD një familje e ngushtë familjare e cila kishte shumë përkrahës të Manchester United përfshirë James vetë. Më poshtë është një pjesë e provës video e cila tregon se Maddison mbante fanellën e Manchester United duke luajtur futboll si djalë.

Si ra në dashuri me Lojën:

Shtëpia e familjes së James Maddison ishte vetëm dy minuta me makinë nga Qendra Alan Higgs e cila është shtëpia e Akademisë së Futbollit të Coventry City.

Kjo afërsi u bë një arsye për interesin e vazhdueshëm të Maddison për t'u bërë një profesionist që ai kurrë nuk e pa si një fantazi kaluese.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Karriera e hershme

Futbolli pa dyshim e drejtoi Maddisonin e ri larg nga zgjedhjet e tjera të dobëta të karrierës që ai mund të kishte bërë si fëmijë. Ai filloi duke marrë prindërit e tij të regjistruar si një student para-akademisë, ndërsa ende në Richard Lee Shkolla Fillore.

Madje vitet e para-akademisë së Maddison-it ndihmuan në krijimin e një fondacioni të mirë të futbollit, i cili në fund i pagoi qartë dividentët. Ai ishte në mesin e futbollistëve të tjerë fëmijë që kaluan mbrëmjet e tyre (pas orëve të shkollës) duke luajtur futboll, i vetmi sport që ata e duan. Më poshtë është një pjesë e provave video të sesionit të trajnimit të Maddison-it para akademisë që ndodhi rreth marsit 2004.

Jeta e hershme në Akademinë e Coventry:

Maddison ishte ndër fëmijët më të vegjël që kaloi sprovat e akademisë që e regjistruan atë me të rinjtë e Coventry në moshën 9. Kjo ishte një kohë kur prindërit e tij e kishin ndryshuar shkollën e tij. Maddison në këtë kohë mori pjesë në Shkollën e Kalaja Caludon.

Jeta në akademi është e bukur, por Maddison u desh të bënte shumë sakrifica herët. Ai ishte i shpejtë për t'u ngjitur në rrugën e tij nga djali më i vogël dhe mesatar deri te studenti më i mirë në gradën e moshës së tij të akademisë. Një rritje e tillë erdhi si rezultat i punës së madhe që çoi në çmime të marra nga roli i tij për pjesëmarrje në lojëra konkurruese. Shihni prova video më poshtë;

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Rruga për famë

James Maddison gjatë viteve të hershme të adoleshencës filloi të shfaqte instinktin e vërtetë të një mesfushor sulmues dhe playmaker për ekipin e tij Coventry. Pavarësisht se ishte i vogël, Maddison u bë një Show-Boy të cilët do të dorëzonin sa herë që u ngarkuan për të krijuar qëllime. Ky sukses i rezultoi atij duke pasur parasysh fanellën Nr: 10.

"Roli i No: 10 më ndihmoi të ndërtoj personalitetin tim, sepse mesfushori qendror u mbush gjithnjë me djem të mëdhenj e të fortë që luajtën mesfushë mbrojtëse si kundërshtarë" thotë Maddison.

Më poshtë është një provë video e krijimit të golit të hershëm të James Maddison dhe aftësisë së konfigurimit.

Duke u bërë një Koleksionist Titulli:

James Maddison sipas Kujdestar një herë pranuar të marrë elemente të Philippe Coutinho lojë në të tij. Maddison's No: Rolet 10 e panë atë jo vetëm duke zhvilluar një dëshirë për të shënuar dhe mbledhur trofe. Gjeni më poshtë, një pjesë të provave video.

James Maddison përfundoi karrierën e tij të të rinjve si një nga lojtarët më të mirë dhe më të aftë në brezin e tij Coventry. Për shkak të aftësisë së tij për të shënuar dhe për të krijuar qëllime, ai u angazhua për të luajtur turne Cage Football ku ai tejkalonte pritjet si zakonisht.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Ngrihu në famë

Sezoni i 2013-2014 pa që Maddison u përfshi në skuadrën e ekipit të parë të Coventry ku ai vazhdoi të shkëlqejë.

Në janar, 2016, edhe pse në nivelin e tretë të futbollit anglez (League One), Maddison u bë shumë i interesuar nga klubet e Premier Ligës me Liverpool duke qenë veçanërisht të prirur për të blerë atë. Megjithatë, ai ndjeu se koha nuk ishte e drejtë që ai të luante në futbollin anglez me flamur të lartë.

Maddison vendosi të shkojë në Norwich kështu që ai do të qëndronte pranë familjes së tij. Muajt e ardhshëm, performanca e tij për ekipin e tij të klubit e pa atë duke u përfshirë në një Anglia nën 21 skuadër në Mars 2016.

Pas një startimi mbresëlënës 2018 / 2019 për Leicester me golat e Premier League, menaxher aktual i Anglisë Gareth Southgate u detyrua ta thërriste James Maddison së bashku me yllin e tij anglez Jadon Sanço me ekip i lartë në tetor 2018. Ky sukses mbresëlënës e pa ëndrrën e Maddisonit për të luajtur për vendin e tij, nuk është më një fantazi kaluese. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Romance ndoshta të fshehura të James Maddison është ajo që shpëton shqyrtimin e syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe ndoshta pa dramë.

E vërteta është, James Maddison ka preferuar të përqëndrohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo qendër të vëmendjes në jetën e tij private. Ky fakt e bën të vështirë për ne që të kemi fakte rreth jetës së tij të dashurisë dhe historisë së takimit.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të James Maddison do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Maddison është një person kurioz dhe energjik i cili ka një mendje të hapur dhe një ndjenjë të madhe humori. Entuziazmi i tij për jetën dhe më e rëndësishmja familja e tij nuk ka kufij. Kjo është dëshmuar në sjelljen e tij të gjallë dhe me humor për njerëzit që ai e do.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta familjare

Maddison ka një rrjet të fuqishëm mbështetës nga një herë në historinë e tij familjare të klasës së mesme. Gjithkush ka kontribuar për të përfshirë babanë e tij të dashur Gary Maddison siç shihet në videon e rinisë së tij më poshtë.

Përkundër mbështetjes, James e di përfundimisht se është poshtë tij që të kryejë dhe të tregojë se çfarë mund të bëjë në fushë. Përkundër krijimit të një marrëdhënieje babai-bir me babain e tij në fushën e futbollit, Maddison është i njohur të jetë shumë më afër me nënën e tij siç u zbulua nga posti i tij social media.

Të dy mamaja dhe baba i tij ende kanë zakon të shohin të jetojnë, të gjithë ndeshjen e djalit të tyre në një sezon të plotë dhe nuk do të shqetësonte udhëtimin lart e poshtë në vend gjatë fundjavave dhe ditëve të javës për të parë Jakobin të bëjë atë që ai bën më së miri në fushën e lojës.

James Maddison Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Fakte të patreguara

Fakte Tattoo:

James Maddison ka krahun e tij të mbushur me tatuazhe të cilat nuk janë tërhequr vetëm për hir të modës. Të gjithë tatuazhet në krahun e majtë janë të veçantë për të.

Maddison ka tërhequr tatuazhe për të treguar fakte rreth familjes së tij e cila ka pjesën më të madhe që lexon; "Dashuria e një familjeje është bekimi më i madh i jetës".

Gjithashtu, ai moment i veçantë i debutimit të tij profesional është shënuar edhe si një tatuazh në krahun e tij. Ditën e tij u bë e vërtetë ëndrra e tij për t'u bërë një futbollist profesionist.

Përleshje:

James Maddison u kap një herë në një skandal që përfshinte atë, miqtë e tij dhe një grup të huajish. Ai dikur mburrej për të huajt e pagës së tij £ 7,000 një javë para se shoku i tij dyshohet se sulmoi një nga burrat për mos njohjen e Maddison si një njeri i famshëm. Kur u kërkua ta tregonte incidentin, tha një nga viktimat;

"Ai tha se fiton £ 7,000 në javë. Ai tha se fiton më shumë për një muaj se ne në një vit. Ai nuk pyeti atë që bëra. Ai tha se këpucët e tij ishin me vlerë më shumë se veshjet tona. "

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë tonë të fëmijërisë së James Maddison plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu