Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Masteri të Shërbimeve të Futbollit i cili njihet më shumë me Nofkën; "Jamie".

Historia jonë e fëmijërisë James Milner plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe fakteve jashtë katranit

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij të dobishme në fushë, por pak e konsiderojnë James Milner tonë Bio që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

James Milner Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

James Philip Milner lindi në ditën e 4 të janarit 1986 në Wortley, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Lesley Milner (agjent i pasurive të patundshme) dhe babai, Peter Milner (topograf).

Milner kishte shumë talente si fëmijë. Idealisht, talenti i tij në futboll, kriket dhe vrapim në distanca të gjata u njoh në një moshë shumë të re. Ai luajti për ekipin e kriketeve të Shkollave Yorkshire si mbajtës i një sporteli.

LEXO
Leroy Sane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjithashtu si fëmijë, ai ishte gjithashtu një kampion i vrapuesit ndër-vend dhe vrapues në distancë të mesme plus vrapues i shpejtë. Këto mirënjohje hapën një mënyrë ideale për një futbollist workaholic i cili është i qetë në të dy krahët dhe pothuajse kudo tjetër në fushë.

Ai përfaqësonte shkollën e tij në këto sporte dhe luante futboll për ekipe amatore. Milner luajti pjesën më të madhe të futbollit të tij të fëmijërisë për Shkollën Fillore Westbrook Lane në Horsforth ku u arsimua.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Paul Scholes Plus Fakte të paqarta të biografisë

Si një nga futbollistët më të ndritshëm në shkollën e tij, të gjithë e dinin se ai do ta bënte atë të madh në futboll. Milner u pikas nga Graeme Coulson, një trajner nga Rawdon. Ai e njohu talentin e Milner dhe e bindi atë të luante për Rawdon në disa turne.

Kjo ishte ajo ku Milner shënoi katër gola në fitoren e tyre në një nga finalet. Gjërat në këtë pikë shkuan aq mirë për të. Kjo ishte një kohë që ai fitoi çmimin për "klasa e parë”Student në shkollën e tij. Ai u diplomua nga shkolla e tij me 11 GCSE dhe një çmim për performancën e tij në edukimin fizik.

LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht se luante futboll amator në kulmin e saj, gjithçka që Milner dëshironte në një moment është të ishte një futbollist profesionist. Ai e mbështeti klubin e tij të lindjes Leeds United që në moshë të re. Kujtimi i tij më i hershëm që kishte për Leads ishte shikimi i tyre duke fituar Kupën e Rinisë FA në 1993.

Ai dhe prindërit e tij, Peter dhe Lesley, ishin mbajtës të biletave të sezonit. Graeme Coulson trajneri i tij amator i futbollit e ndihmoi atë të aplikonte si një djalë topi për klubin para se të bashkohej me ekipin e tyre të të rinjve për të filluar karrierën e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në Leeds Academy, Eddie Gray ishte një ndikim i madh, megjithëse ishte Terry Venables ai që luajti Milner në ekipin e parë në moshën 16 vjeç. Kjo çoi drejtpërdrejt në vendimin e adoleshentit për të shmangur alkoolin. "Nuk mund të pija sepse sasia e reklamës që mora kur hyra në ekipin e parë do të thoshte që të gjithë e dinin se sa vjeç isha".

Ai gjithashtu e kuptoi se mund të ishte një pengesë për të bërë përparim. Ai sheh titujt negativë dhe e di që talentet e mëdha pëlqejnë Adriano janë shkatërruar nga shishe.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ishte në vitin 2002 që filloi karriera e tij profesionale. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kush është Amy Fletcher? Gruaja James Milner:

James Milner ka qenë me Amy Fletcher para se të fillonte të luante futboll apo të mendonte të bëhej kaq i pasur.

James insiston që takimi me Amy gjatë viteve të fëmijërisë e bëri atë të ndihej i pasur !. Sidoqoftë, atë natë, në atë moment ata kryqëzuan sytë, të gjitha ëndrrat e tij u bënë të vërteta. Ajo nuk është adhuruese e vëmendjes. Aktualisht, burri dhe gruaja janë të lumtur në jetën e tyre të martuar. Marrëdhënia mes tyre është e pandashme.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Amy Fletcher është përgjegjëse për James që është teetotal. Ai kurrë nuk pi përveç provës së Strongbow të babait të tij në ditët e tij më të reja. Ashtu si çdo grua besnike dhe mbështetëse që pëlqen të shohë bashkëshortin e tyre të ketë sukses. Gruaja e James Milner, Amy Fletcher gjithashtu e mbështet shumë.

Ajo është gjithashtu truri pasi Jakobi ishte një filantrop. Të dy çiftet drejtojnë një institucion bamirës me emrin "Fondacioni James Milner" që ndihmon në ruajtjen e shëndetit dhe avancimin e arsimit në mesin e të rinjve në Mbretërinë e Bashkuar nëpërmjet mbështetjes financiare.

LEXO
Ashley Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përveç karrierës së tij të futbollit, James Milner pëlqen të luajë golf. Ai është mik i ngushtë me shokun e tij, Jordani Henderson. Ai ka arritur moshën e 31 tani. Ai ka një lartësi prej 1.75m dhe ka një peshë të ekuilibruar prej 70 kg. Çifti kishte fëmijën e tyre të parë në vitin 2015.

James Milner Jeta personale:

James Milner ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

LEXO
Sean Longstaff Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pikat e forta të James Milner: Ai është përgjegjës, i disiplinuar, ka vetëkontroll të madh dhe potencialet për të qenë një menaxher i mirë.

James Milner Dobësitë: Ndonjëherë, ai pretendon se e di. Më shumë, ai mund të jetë i pafalshëm dhe i mëshirshëm.

Çfarë i pëlqen James Milner: Familja, tradita, muzika, statusi i nënvlerësuar dhe zanati i cilësisë

Çfarë nuk i pëlqen James Milner: Ai mund të vepronte si një kameleon. Milner mund të zgjojë një ditë dhe të mos pëlqejë pothuajse çdo gjë në një moment

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

James Milner, në përmbledhje, është dikush që posedon një shtet të pavarur pavarësie që mundëson përparim domethënës si në jetën e tij personale dhe profesionale. Ai është një mjeshtër i vetëkontrollit dhe ka aftësinë për të udhëhequr rrugën, për të bërë plane të forta dhe realiste dhe për të menaxhuar shumë njerëz që punojnë për të në çdo kohë.

James Milner Jeta Familjare:

Duke qenë djali i një babai studiues sasie dhe një nënë agjent i vërtetë i shtetit, James Milner dihet se vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme përpara se investimi i futbollit të shlyhej.

LEXO
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të dy prindërit jetojnë në një gjysmë të ndërprerë me guralecë afër klubit të kriketit Horsforth, një tjetër sport, së bashku me atletikën, në të cilën James shkëlqeu.

Prindërit e tij, Peter dhe Lesley, ishin bartës të biletave të sezonit Leeds, së bashku me të rinj James dhe pjesën tjetër të familjes. "Unë flas me nënën dhe babanë tim për klubin, dhe xhaxhai im dhe të gjithë shokët e mi janë gjithashtu tifozë të mëdhenj të Leeds,"

Thotë Milner. Dashuria e tyre për Leeds United ishte e rrënjosur thellë. Babai i James Milner, Peter Milner është dikush që gjithmonë ka insistuar që djali i tij James të marrë pjesë në kolegj një herë në javë për të vazhduar arsimin e tij në vend që të marrë futboll me kohë të plotë.

LEXO
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Për të gjithë inkurajimin e tyre Milners gjithashtu pa nevojën për një jetë përtej lojës. "Unë kurrë nuk kam kërkuar për një palë çizme," thotë James, “Dhe ne jetonim në një shtëpi të këndshme në një zonë të bukur. Por prindërit më shtynë fort, madje edhe në shkollë. Meqenëse nuk kishte garanci se do ta bëja, ata u siguruan që unë të kisha mundësi dhe unë e lashë shkollën me 11 GCSE, shumica e tyre e klasës A. "

Pasja e arsimit si një opsion ishte arsyeja ndërsa Milner Snr lejoi vogëlushin James Milner të kishte rolin e tij të dashur për një top djalë për Leeds United. Milner i moshuar ishte vetë një futbollist i mirë, si dhe një kontrabandist i mirë. H

LEXO
Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

a kujton djali: “Kur isha rreth 10 vjeç ai më tha që të praktikoja sa më shumë në këmbën time të majtë sa në të djathtën time. Ai tha se të gjithë lojtarët më të mirë mund të përdorin secilën këmbë. Ishte një këshillë e shkëlqyeshme. ”

James Milner Fakte të patreguara të biografisë - Heroi i tij dhe rivali i vjetër:

Ndërsa ishte në akademi, Milner luajti kundër bashkëkohësve nga klube të tjera në veri, duke përfshirë sulmuesin e ardhshëm të Manchester United Wayne Rooney. Modeli i tij ishte Alan Smith, i lindur në Leeds, i cili atëherë ishte sulmues i Leeds United.

LEXO
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Milner besonte se duke luajtur me Smithin e kishte vënë në një kurbë mësimi, pasi Smith kishte bërë atë që Milner kishte ndërmend të bënte; që do të thotë, të vijë përmes akademisë dhe të luajë për ekipin e parë.

Inteligjenca e James Milner:

Raportet e fundit sugjerojnë se James Milner ka përfunduar shkallën e tij të parë përmes mësimit në distancë.

Si fëmijë dhe madje deri më sot, James Milner ishte një matematikan i fortë dhe kishte tela të tjerë në harkun e tij. Ai mund të kishte vazhduar të merrte nivele të larta të A-së dhe të kishte një zgjedhje të universiteteve. Ai ishte kokëkrisur, modest dhe kishte një humor të bukur.

LEXO
Harvey Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Një nga gjërat më të mira për të ishte se ai kurrë nuk mburrej me atë që po bënte ose ku po shkonte. Ju është dashur të pyesni për ta zbuluar. Qëndrimi i tij e bëri atë të njohur për të gjithë.

Njerëzit në futboll po e informojnë atë për të qenë një kapiten i ardhshëm i Anglisë dhe ne nuk jemi të befasuar. Ai ka cilësitë personale dhe është tipi për të punuar dhe punuar në lojën e tij siç bëri David Beckham.

LEXO
Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si mësues, gjithmonë shpresoni që një nxënës të përmbushë potencialin e tij. Në rastin e James, nuk ishte asnjëherë dyshim. Ai ka atë forcë mendore dhe vendosmëri, agresivitetin e kontrolluar që i çon njerëzit në majë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë James Milner plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

LEXO
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet