Ivan Toney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Ivan Toney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë e Ivan Toney ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit (Lisa), Familjen, Motrat, Motrat, Gjyshërit dhe Familjarët jashtë vendit. Për më tepër, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto e Toney, etj.

Me pak fjalë, kjo Bio përmban Historinë e Plotë të Fuqishëm përpara, një njeri që e di se çfarë ndihet të përballesh dhe të kapërcesh refuzimin. Lifebogger paraqet këtë histori nga Ditët e hershme në Northampton, deri në momentin që u bë i famshëm.

Për të siguruar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Biografisë së Ivan Toney, ne e kemi konsideruar të arsyeshme t'ju prezantojmë Galerinë e tij të Hershme të Jetës dhe Suksesit. Vini re, një përmbledhje e trajektores së jetës së Toney.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Miguel Almiron Plus Faktet e Biografisë së Untold
Ivan Toney Biografia - Vini re Galerinë e tij të Hershme në Futboll dhe Sukses.
Ivan Toney Biografia - Shikoni Galerinë e tij të Hershme në Futboll dhe Sukses.

Po, të gjithë e njohin Toney si një sulmues klasik Predator, i cili ka një forcë dominuese në zonën e penalltisë së opozitës. Drejtimet e tij janë inteligjente dhe ato gjithmonë krijojnë probleme për mbrojtësit.

Pavarësisht nga vlerësimet që kanë të bëjnë me emrin e tij, vetëm disa tifozë kanë lexuar një pjesë koncize të Biografisë së Ivan Toney. Për këtë arsye, Lifebogger ka ardhur në shërbimin tuaj. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ivan Toney Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, futbollisti anglez mban emrat e plotë - Ivan Benjamin Elijah Toney. Ai lindi në ditën e 16-të Marsit 1996 nga nëna e tij, Lisa, në Northampton, një qytet në rajonin e East Midlands të Anglisë. Ja futbollisti dhe shoku i tij më i mirë.

Takoni një nga prindërit e Ivan Toney - nënën e tij, Lisa.
Takoni një nga prindërit e Ivan Toney - nënën e tij, Lisa.

Duke u rritur:

Ivan Toney u rrit me dy motrat e tij me emrin Jemma dhe Jasmine. Ai gjithashtu u rrit së bashku me dy gjysmë vëllezër të tjerë - nga e njëjta nënë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Edukimi i sulmuesit është kryesisht nga një prind i vetëm - pikërisht nëna e tij, Lisa. Në rast se nuk jeni në dijeni, babai i Ivan Toney ka munguar në jetën e tij që nga fëmijëria e tij.

Ashtu si shokët e futbollistëve zviceranë (Breel Embolo Kevin Mbabu) duke përfshirë Kalvin Phillips, Northampton kaloi kohën më jetësore të viteve të fëmijërisë me nënën e tij.

Historia e familjes Ivan Toney:

Për shkak se prindërit e tij u ndanë, ishte e vështirë për të riun të paraqitej rehatshëm. Edhe pse Nëna e Toney (Lisa) ishte atje, por mungesa e një babai krijoi një boshllëk tek ai.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Wilson Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Në të vërtetë, çdo fëmijë që ka jetuar një ndarje prindërore do ta dijë dhimbjen e thellë emocionale dhe pasojat e mundshme të dëmshme psikologjike që mund të shkaktojë.

Ivan Toney është ndër disa futbollistë (për të përmendur disa), si Dele Ali, ish ylli i Chelsea; Dominic Solanke, Renato Sanches - kush ndjeu dhembje të prishjes së prindërve.

Çfarë kaloi mamaja e Ivan Toney (Lisa):

Ishte e vështirë të mbash familjen e saj të vogël pas largimit të burrit që ajo kishte dashur. Ashtu si Melanie dhe Adolphine, (nënat e Marcus Rashford Romelu Lukaku), Lisa anashkaloi vaktet për t'u siguruar që djali i saj sheh ushqim për të ngrënë. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Shockingly, ajo e mbajti atë larg djalit të saj për shumë vite - vetëm për Toney për të zbuluar kohët e fundit. Sapo e zbuloi, ai zotohet të paguajë nënën e tij për atë sakrificë. Sipas tij;

Sakrifica e mamasë sime ishte të sigurohesha që gjithmonë haja si duhet.

Ajo u sigurua që unë po bëja mirë dhe po shkoja atje ku doja.

Nuk mund ta falënderoj mamanë time sa duhet për ato që ka bërë për mua.

Thjesht duke e parë, mund të thuash që Toney është me të vërtetë, një njeri i fortë. Ai nuk është dikush që prishet emocionalisht. Çuditërisht, Balerina u prish kur zbuloi se çfarë bëri mamaja e tij për të kur ishte fëmijë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Me të vërtetë dhe pa dyshim, një zbulim i tillë në lidhje me prindërit (kryesisht një nënë) do të prekte çdo bir apo bijë.

Të kesh një baba të ri:

Për të riparuar jetën e saj, Lisa mori vendimin të rimartohej. Me burrin e saj të ri (babai i hap i Ivan Toney), ajo lindi dy djem. Për sa i përket marrëdhënieve familjare, këta vëllezër e motra janë vëllezërit e tij njerkë.

Origjina e familjes Ivan Toney:

Shumë tifozë janë të vetëdijshëm se ai ka Kombësi Angleze. Pas një hulumtimi intensiv, mësuam më shumë rreth rrënjëve familjare të Ivan Toney, të cilat gjurmohen në dy vende të largëta.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ato përfshijnë; Xhamajka (përmes nënës së Ivan Toney) dhe Shën Vincenti dhe Grenadinet (nga babai i Ivan Toney).

Kjo hartë shpjegon origjinën e familjes Ivan Toney.
Kjo hartë shpjegon origjinën e familjes Ivan Toney.

Sipas përkatësisë etnike, Ivan Toney është anglisht-xhamajkan. Superylli Brentford ka një origjinë të ngjashme familjare me shumë futbollistë evropianë. Ato përfshijnë Michail Antonio, Isaac Hayden, Mason Holgate, Bobby Reid, Max Aarons, Nathan Redmond, dhe Raheem Sterling, etj.

Sipas një raporti të GiveMeSport, lojtarët anglezë të pambrojtur me origjinë Xhamajkane mund të formojnë një ekip të plotë të njëmbëdhjetë të parë. Këta 11 lojtarët e parë Xhamajkanë janë madje të fuqishëm se shumica e ekipeve kombëtare.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndihmoni gjyshërit e tij nga ana e Atit të tij:

Rreth Prillit 2021, një shpërthim Vullkanik la 'të gjithë popullsinë' e Shën Vincentit (nga vjen babai biologjik i Ivan Toney). E la të gjithë popullsinë pa ujë të pastër. Në fakt, shpërthimi është etiketuar si një nga më të këqijtë në historinë e Shën Vincentit.

Pavarësisht nga ndarja midis prindërve të Ivan Toney, sulmuesi anglez nuk hezitoi të siguronte ndihmës financiar për të afërmit e babait të tij dhe të gjithë vendin. Përgjigja e tij e menjëhershme erdhi menjëherë pas katastrofës. Çfarë burri!

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jamaal Lascelles Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ky është Ivan Toney ndërsa derdh zemrën e tij për anëtarët e familjes dhe qytetarët e Saint Vincent dhe Grenadines.
Ky është Ivan Toney ndërsa derdh zemrën e tij për disa nga anëtarët e familjes së tij dhe qytetarët e Saint Vincent dhe Grenadines.

Ivan Toney Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Në fillim, loja e futbollit u bë një përparësi kryesore. Në fakt, burimi i ngushëllimit i Toney - larg realitetit të jetës në Northampton.

Duke ndjekur gjurmët e një futbollisti më të fortë në të njëjtën kohë të botës (Adebayo Akinfenwa), Ideja e Toney për shkollimin ishte të ndiqte akademinë e futbollit në vendlindjen e tij.

Për gëzimin e nënës së tij (Lisa), i riu u bë futbollisti më i ri profesionist që përfaqësonte Northampton Town. Toney theu këtë rekord në kohën kur bëri debutimin e tij për të moshuarit në moshën 16 vjeç dhe në vitin 2012.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ivan Toney Biografia - Jeta e hershme në futbollin profesionist:

Tre sezonet e para të karrierës së tij të moshuar e panë atë duke u bërë një argëtues që nuk di asgjë tjetër përveç shënimit të golave ​​dhe shfaqjes së mashtrimeve të fuqishme me top. Në atë kohë, gjithçka që Toney ëndërronte - ishte të luante në Premier League.

Me kaq shumë përfundime grabitqare përpara portës - siç vërehet në videon më poshtë, Ivan u bë futbollisti më premtues në League Two. Ky është Divizioni i Katërt i Ligës së Futbollit të Anglisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Miguel Almiron Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në nëntor 2014, Star me rritje të shpejtë mori një marrëveshje transferimi te Wolverhampton Wanderers. Për fat të keq, marrëveshja u rrëzua sepse Toney kishte një çështje të pazbuluar mjekësore.

Pavarësisht nga zhgënjimi, Toney ishte ende optimist për marrjen e një lëvizje tjetër të madhe. Ai kishte shpresuar për një transferim - edhe më të madh se - atë të ofruar nga Wolves.

Ivan Toney Bio - Rruga drejt famës:

Më në fund, pritjet e Forward u kthyen në një realitet. Ivan Toney nënshkroi për ekipin e Premier League - Newcastle United - më 6 gusht 2015 me një kontratë afatgjatë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Wilson Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Ivan Toney ditë Newcastle.
Ivan Toney ditë Newcastle.

Me të vërtetë, ai ekip 2015/16 i Magpies përmbante yje që tani mund të fitojnë EPL. Ato përfshijnë emra si; Kevin Mbabu, Papiss Cissé, Andros Townsend, Tioté, Jamaal Lascelles, Tim Krul, Georginio Wijnaldum, Sam Ameobi, Aleksandar Mitrovic, Florian Thauvin, etj.

Zhgënjimi i Newcastle:

Në kohën kur Ivan Toney nënshkroi me Magpies, ai mendoi se ia kishte dalë. Në fakt, ai ndjeu se ëndrra e tij e madhe për t'u bërë një yll në Premier League ishte realizuar. Më shumë, besimi se trajektorja e tij do të ishte përgjithmonë lart.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mjerisht, të gjitha këto dëshira nuk dolën të vërteta. Së pari, i sapo fituar Sulmuesi i Newcastle vuajti nga mallëngjimi- Raportet e BBC. Duke folur për vështirësinë e largimit nga familja e tij si adoleshent, Toney tha;

Ishte hera ime e parë larg shtëpisë në tërë jetën time. Vërej se mamaja ime nuk ishte aty për të bërë gjithçka për mua.

Me këshillat e prindërve të Ivan Toney, ai më në fund u shndërrua në një njeri të madh. Toney filloi të punonte për forcën e tij fizike, të gjitha ato duhej të përdorte në mënyrë që të konkurronte në avionin e lartë anglez.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Në Newcastle, ai e kuptoi që mundësitë e ekipit të parë ishin shumë të kufizuara. Përsëri, Toney pranoi se mendimi i tij nuk ishte i duhur sepse Newcastle e konsideroi atë si një nënshkrim të ulët. Në fakt, dikush që duhet të marrë më pak konsideratë për futbollin e ekipit të parë.

Ngacmimi përmes huave:

Ivan Toney vuajti dhimbjen e pendimit dhe refuzimit me Magpies e tij të dashur. Sipas DailyMail, ai akuzoi Steve McClaren dhe Rafa BenitezNewcastle e ka kërkuar atë në hua.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Një Toney i irrituar u zotua të hakmerret, me një premtim se ai do të kthehet në Premier League për të provuar veten e tij.

Në këtë pikë, Toney e dinte që ditët e tij me Newcastle kishin mbaruar. Kjo ishte kur klubi ndërmori veprim duke e hedhur larg - poshtë. Ata e dërguan Ivan Toney në huazim, jo ​​në Championship (një nivel nën EPL) por në klubin anglez të Ligës Një - Barnsley.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jamaal Lascelles Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ivan Toney Biografia - Historia e Suksesit:

Në Barnsley, Forward filloi një kërkim për të punuar në rrugën e tij të kthimit. Gjatë asaj kohe, gati të gjithë mund të thoshin se Toney ishte i etur për sukses. Gjatë kësaj kohe, vendosmëria dhe besimi në vetvete u bënë fjalët e tij ideale.

Me golat e tij, Djali tani i lumtur udhëhoqi Barnsley për të fituar Trofeun e League League dhe gjithashtu play-off.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë
Lumturia është kur largohesh nga një klub që nuk të vlerëson dhe më pas, shkon në një familje të re për tu bërë i suksesshëm.
Lumturia është kur largohesh nga një klub që nuk të vlerëson dhe më pas, shkon në një familje të re për tu bërë i suksesshëm.

Pasi kreu misionin e tij të parë me Barnsley, Toney mori magji të mëtejshme huazimi, së pari te Shrewsbury Town, dhe më vonë te Scunthorpe United dhe Wigan Athletic.

Ndërsa ishte në këto klube, Rising Star shënoi shumë gola. Toney gjithashtu ndihmoi një prej atyre klubeve (Wigan) për të fituar EFL League One - një nxitje e jashtëzakonshme për CV-në e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më në fund Lëshimi i Newcastle:

Pas kaq shumë suksesi me Scunthorpe United, Toney hodhi poshtë mundësinë e një rikthimi në Newcastle United - klubi që i theu zemrën. Në vend të kësaj, ai ra dakord për një lëvizje të përhershme në Peterborough United.

Por, në vend se të shkërmoqet, Forca Predator Forward shkoi nga forca në forcë me familjen e tij të re. Ivan Toney u bë më i pamëshirshëm para portës. Futbollisti nuk tregoi mëshirë për portierët. Këtu është një provë video.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Toney performoi aq mirë për habinë e turmave - me golat e tij të shumtë, përfshirë hat-triket. Si shpërblim për punën e tij të palodhur, Forward u votua si Lojtari i Sezonit në EFL Awards. Këto janë vlerësimet e fundit që ai fitoi para se të goditej COVID-19.

Ivan Toney jep çmime me Peterborough United.
Ivan Toney jep çmime me Peterborough United.

Historia e Suksesit në Brentford:

Pas një misioni të suksesshëm me Peterborough United AND STILL, me ëndrrën e madhe për të bërë një deklaratë në Premier League, Toney ra dakord për një lëvizje në Brentford.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në shtëpinë e tij të re erdhi aq shumë besim. Toney zhvilloi atë mentalitet të ashpër dhe një besim se ai, së bashku me shokët e tij të skuadrës, mund ta çojnë Brentford në nivelin e lartë anglez.

Për Toney, ishte TANI ose ASNJVERHER për të arritur në Premier League. Që nga anëtarësimi në Brentford, Ivan Toney nuk ka parë kurrë prapa. Me një kërcim fantastik dhe një qëndrim të vendosur, ai shënoi 31 gola mahnitëse - të gjitha në një sezon të vetëm. Vini re një përmbledhje video të performancës së tij.

Falë kaq shumë momenteve të shkëlqyera me Brentford, Toney vendosi një rekord të ri të Kampionatit për më shumë gola të shënuar në një sezon të vetëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në fakt, ai i bëri më të mirë 25 golat Ollie Watkins shënoi për klubin në sezonin e kaluar. Me ato gola dhe një paraqitje të shkëlqyeshme, Toney fitoi Çmimin e Artë të Kampionatit EFL dhe çmimet Lojtari i Vitit i Mbështetësve të Brentford.

Ai sfidoi të gjitha mosmarrëveshjet me Brentford.
Ai sfidoi të gjitha mosmarrëveshjet me Brentford.

Më e rëndësishmja, prona më e nxehtë e EFL (siç u mbiquajt ai) ndihmoi Brentford-in e tij të dashur të fitonte finalen e play-off të Kampionatit EFL.

Vini re festimin e momentit që Toney kishte pritur. Më në fund, ai, së bashku me shokët e tij të dashur të skuadrës, festuan promovimin e tyre të shumëpritur në Premier League.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

E vërteta duhet thënë këtu, refuzimi dhe shitja e mëtejshme e Toney është një nga gabimet më të mëdha të bëra nga Newcastle United.

Përsëri, ëndrrat e tij për t'u bërë një yll në Premier League ishin realizuar dhe trajektorja e tij tani ka të ngjarë të jetë përgjithmonë lart.

Ndërsa shkruaj këtë Biografi, Toney renditet në mesin e Fantasy Premier League lojtarë miqësorë me buxhetin që tifozët e futbollit marrin në konsideratë për ekipin e tyre 2021/2021 FPL.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shija për hakmarrje:

Kur Toney ndihmoi Brentford të fitonte ngritjen në Premier League, ai i tha Sky Sports - mezi pret ta presë Mbyllni njerëzit.

Tani, pyetja e madhe është; Kujt po i referohej Toney? A janë tifozët e Newcastle apo Rafa Benitez?… Epo, vetëm koha do ta tregonte. Pjesa tjetër, siç themi, e Bio-s së tij, është histori.

Gruaja dhe djali i Ivan Toney:

Pa diskutim, qëndrimi vetëm pa familje dhe një partner mund të jetë një nga gjërat më të këqija në jetë. Pyete sulmuesin dhe ai do të reflektojë në ditët e tij të Newcastle me ju. Ndoshta koha që miqtë e tij duhet t’i kenë thënë;

burrë, Të lutem Merr një shoqe !!

Sipas një burimi, Ivan Toney kishte një të dashur në të kaluarën. Ishte një marrëdhënie e dështuar, një marrëdhënie që ai vështirë se e zbulon në media. Të ngjashme me Erling Haaland, jeta e tij vazhdoi dhe vajza e tij vazhdoi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Duke falur situatën dhe duke ecur përpara, Ivan takoi gruan e tij që u bë e zgjedhura. Një zonjë e destinuar të jetë nëna e fëmijëve të tij. Ajo nuk është askush tjetër përveç Katie Toney. Të dy të dashuruarit (të cilët janë paraqitur më poshtë) janë prindër të një djali të bukur të cilin ata e quajtën Ivan Toney Jr.

Njihuni me gruan dhe djalin e Ivan Toney (Junior).
Njihuni me gruan dhe djalin e Ivan Toney (Junior).

Djali i Katie dhe Ivan Toney (Junior) lindi në 17 gusht 2019 - gjatë kohës kur babai i tij shënoi 40 gola për Peterborough United. Ardhja e tij do të thoshte aq shumë për Toney, sa e bëri botën e tij të plotë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Wilson Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Djali i Ivan Toney - Tashmë një njeri i famshëm:

Pavarësisht se nuk ka arritur moshën shkollore, djali i Kate dhe Toney (Junior) ka filluar të punojë në rrugën e tij për t'u bërë një njeri i famshëm - si babai i tij i famshëm.

Nëna dhe babai i djalit menaxhojnë llogarinë e tij në Instagram që lexon qindra ndjekës - shumica e të cilëve janë adhurues të prindërve të tij.

Bregdeti është i qartë për Junior. Ai me siguri do të bëhej një njeri i famshëm si babai i tij i famshëm.
Bregdeti është i qartë për Junior. Ai me siguri do të bëhej një njeri i famshëm si babai i tij i famshëm.

Nga sa duket, Katie dhe Toney nuk po presin që Junior të jetë një burrë për ta bërë atë të shkëlqyeshëm; ata po e bëjnë atë të shkëlqyeshëm si djalë. Lifebogger sinqerisht shpreson që Bebi Ivan të ndjekë hapat e babait të tij për t'u bërë një futbollist profesionist.

Ivan Toney Jeta personale:

Gjetëm tre gjëra që do t'ju bëjnë të kuptoni Sulmuesin Angli-Xhamajkan. Së pari, është qasja e tij e lirë e mendjes në jetë. Toney është një njeri i ngurtësuar, dikush që nuk preket - në çfarëdo që jeta i hedh.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Së dyti, rutina e stërvitjes së Ivan Toney ju jep një ide se si ai merr forcën, kapacitetin fizik dhe vullnetin e tij të paepur për të performuar mirë në fushë.

Ivan Toney Jeta Personale - SHPJEGUAR.
Ivan Toney Jeta Personale - E SHPJEGUAR.

E fundit, por jo më e rëndësishmja është fakti që ai është një njeri i plotë familjar - dikush që e do shumë gruan e tij, Katie (një zonjë private) si dhe djalin e tij. Kjo video shpjegon një marrëdhënie të madhe babë-bir.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ivan Toney Stili i jetës:

Sulmuesi anglez nuk është tipi që është tepër krenar ose dikush që përdor mediat e tij sociale për të mbajtur biseda të vetë-kënaqura për pasurinë e tij.

Pavarësisht se ishte një antidot për të treguar jetesën ekzotike, Toney nuk i shmanget makinës së tij të preferuar (një Mercedes G Wagon) për vete dhe familjen e tij. Të dy babai dhe djali duken plotësisht të veshur - lart dhe të gatshëm - për një shëtitje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë
Ivan Toney dhe Son - duken të gjithë të gatshëm për një shëtitje.
Ivan Toney dhe Son - duken të gjithë të gatshëm për një shëtitje.

Ivan Toney Jeta Familjare:

Në të vërtetë, ai është më shumë sesa thjesht një futbollist që shënon gola për argëtim. Ivan Toney është një njeri familjar që është shumë i dashur për të afërmit e tij dhe jo vetëm nënën, gruan dhe djalin e tij (siç e dimë). Këtu, ne do t'ju japim prova për këtë.

Të afërmit e Ivan Toney:

Ata janë ata që e ndihmuan atë të kuptonte më mirë mënyrën lokale të jetës në Karaibe. Familjarët e Ivan Toney e afrojnë atë më afër rrënjëve të tij familjare në Georgetown, një komunë në Saint Vincent dhe Grenadines. Ky qytet (poshtë) ishte vendi ku u varrosën gjyshërit e tij.

Ivan Toney me një të afërm.
Ivan Toney me një të afërm.

Për sulmuesin anglisht-jamician, udhëtimi në vendet e prindërve të tij sjell atë mundësi të mrekullueshme për të mësuar kultura të reja që ai i kishte humbur gjatë fëmijërisë. Ai ende ka shumë miq në Xhamajka dhe Shën Vincent.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Miguel Almiron Plus Faktet e Biografisë së Untold

Nëna Ivan Toney:

Edhe deri më sot, Lisa ende i pëlqen të kujdeset mirë për djalin e saj. Ajo gjithmonë sigurohet që ai të marrë më të mirën nga vetja.

Që nga zhgënjimi nga Newcastle, Lisa ka mbetur shumë e kujdesshme në çështjet që lidhen me djalin e saj të dashur. Toney i tha SunSport për nënën e tij;

Ajo më dërgon mesazhe pas lojërave, duke më thënë: 'Të lutem mos i lër të të stresojnë, mos i lejo të futen në kokën tënde'.

Kjo sepse mamaja ime e di se sa kokë nxehtë mund të jem ndonjëherë.

Përsëri ajo gjithmonë më thotë, "Bëhu sulmuesi i madh i fortë që jam dhe gjithashtu, bëj gjërat e duhura".

E vërteta është, edhe nëse Toney shënon gola ose jo, mamaja e tij përsëri do t'i dërgonte mesazhe - e gjitha në emër të konfirmimit se gjithçka është në rregull. Që kur ishte shumë i ri, Lisa' gjithmonë shqetësohej sa herë që djali i saj dilte për të luajtur me miqtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ivan Toney njerku:

Ndërsa ekziston pak dokumentacion mbi të, ne jemi të vetëdijshëm se ai është njeriu që i dha (Lisa) shansin për të pasur një jetë më të mirë pasi burri i saj e la atë. Së bashku, mamaja e Ivan Toney dhe StepDad i tij janë prindër të gjysmë vëllezërve të tij.

Motrat dhe motrat Ivan Toney:

Nga sa kemi mbledhur, futbollisti anglez ka dy motra të menjëhershme (nga prindërit e tij) dhe dy gjysmë vëllezër (nga mamaja e tij dhe StepDad).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Wilson Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte Ivan Toney:

Duke përmbledhur Biografinë e tij, ne do të përdorim këtë pjesë përfundimtare për të zbuluar më shumë të vërteta në lidhje me makinën e Brentford. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakti # 1: Kuptimi i tatuazhit Ivan Toney:

Një karakteristikë e veçantë fizike e sulmuesit të Brentford është arti i tij i trupit. Tatuazhet që flasin për jetën e tij dhe historinë e futbollit mbulojnë trupin e Ivan Toney. Le t'ju tregojmë kuptimin e tatuazheve të Futbollistit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Tatuazhe Ivan Toney. Shpjegoi.
Tatuazhe Ivan Toney. Shpjegoi.

Së pari, është një kotele që shikon në një pishinë të pastër. Në vend që të ketë reflektimin e saj, kotelja sheh një tigër që e shikon prapa përmes ujit. Ivan Toney shpjegoi kuptimin e tatuazhit duke thënë;

Kështu e shoh veten time kur shoh në pasqyrë.

Me të vërtetë, Ka rëndësi vetëm se si e shoh veten dhe jo si më shohin të tjerët.

E fundit por jo më e rëndësishmja është No17 - numri i tij më i çmuar i këmishës. Që atëherë, ai numër ka qenë në pjesën e pasme të këmishës së Ivanit. Kjo ishte ajo që i dha atij shumë fat në shënimin e golave. Për atë arsye, Forward e ka mbajtur atë si një tatuazh.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Fakti # 2: Homazhe për gjyshërit e Ivan Toney:

Ivan Toney kushton të gjithë sezonin e tij të parë me Peterborough duke shënuar gola te gjyshërit e tij. Mjerisht, si Gjyshi ashtu edhe Gjyshja vdiqën brenda një hapësire të shkurtër kohe.

Para vdekjes së tyre, futbollisti i Anglisë ishte veçanërisht i afërt me gjyshen e tij. Si mënyrë për ta nderuar atë, Toney bëri një tatuazh të dyve gjatë momentit të tij të fëmijërisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jamaal Lascelles Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Tatuazhi i Ivan Toney dhe gjyshes së tij.
Tatuazhi i Ivan Toney dhe gjyshes së tij.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Ivan Toney, ai planifikon të bëjë një tatuazh tjetër. Këtë herë, ajo është një me simbolin (31) dhe një Çizme të Artë pranë saj. Ky art i trupit do të pasqyrojë nderimet e sezonit të tij të parë me Brentford.

I vetmi person që e ndalon atë të bëjë atë tatuazh është Nëna e tij. Rtshtë me vend të theksohet se mamaja e Ivan Toney (Lisa) nuk është e etur për djalin e saj duke shtuar më shumë tatuazhe në trupin e tij sesa ai tashmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Danny Rose Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakti # 3: Krahasimi i pagës së Ivan Toney me atë të Xhamajkanit mesatar:

Këtu do të krahasojmë fitimet e tij me ato të një qytetari mesatar të vendit të Karaibeve. A e dini?… Xhamajkës mesatare që fiton 96,400 JMD në muaj do t’i duhen 75 vjet për të bërë pagën javore të Ivan Toney me Brentford.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Ivan Toney, kjo është ajo që ai ka fituar me Brentford.

0 dollarë JMD
BANESORE / PAGABASHKPUNIMI I PAGONES IVAN TONEY (2021) - Në dollarë Xhamajkanë $ JMD.
Në vit:378,927,257 dollarë JMD
Për muaj:31,577,271 dollarë JMD
Në javë:7,275,869 dollarë JMD
Në ditë:1,039,409 dollarë JMD
Në orë:43,308 dollarë JMD
Për Minutë:721 dollarë JMD
Çdo sekond:12 dollarë JMD
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Fakti # 4: Kënga Jo-Miqësore:

Për shkak se ai nuk e pëlqente këngën që tifozët e Peterborough United bënë për të, Ivan Toney një herë urdhëroi mbështetësit e klubit të ndryshonin fjalët e këngës së tyre në mënyrë që ta bënin atë më miqësore ndaj familjes.

Kënga Ivan Toney përfshin një linjë rreth madhësisë së PE * IS ose gen * tal të tij. Shtë e ngjashme me atë që tifozët e Man United kënduan për ish-sulmuesin e tyre Romelu Lukaku në 2017. Lexoni më shumë në BBC.

Kënga e shënuar si ofenduese përmban tekstet e mëposhtme;

"Ivan Toney, Ivan Toney, Ai i urren Cobblers, Ai e urren Kembrixhin, c *** i tij është f ** k ** g masiv!"

Këtu është videoja e Ivan Toney's Chant - të cilën futbollisti e cilëson si ofenduese.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Wilson Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 5: Qëndrimi i tij në marrjen e një gju:

Ndërsa ishte në Brentford, Toney kontribuoi për ta bërë klubin e tij të ndalonte marrjen e një gju kundër racizmit.

Në një intervistë, sulmuesi tha se futbollistët po "përdoret si kukulla”Për të bërë një gjest në të cilin vetë shoqëria nuk mund të ndryshojë.

Fakti # 6: Profili i Futbollit:

Pavarësisht se është një gjuetar pa leje ose dhelpra në kuti (e ngjashme me Dominic Calvert-Lewin), Toney është një nga ata që vuajnë nga një vlerësim i dobët i FIFA-s. Shikoni kominoshet e Ulëta për të qeshur për 2021. Me të vërtetë, FIFA duhet të veprojë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 5: Feja Ivan Toney:

Lisa e rriti djalin e saj si një e krishterë e përkushtuar. Në fakt, ajo i kujton Toney që të bëjë lutjet e tij para çdo ndeshje. Si mënyrë për të treguar besimin e tij (gjithashtu një nderim për gjyshërit e tij), ylli i Anglisë formon zakonin e drejtimit të duarve drejt qiellit kur shënon.

Feja Ivan Toney - Shpjegohet.
Feja Ivan Toney - Shpjegohet.

Përmbledhje e biografisë:

Tabela më poshtë zbulon informacione koncize të Wiki-t rreth Ivan Toney. Kjo ju ndihmon të kaloni nëpër profilin e tij Wiki pa shumë sherr.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
PYETJET E WIKIPIORGJIGJET E BIOGRAFIS
Emrat e Plotë:Ivan Benjamin Elijah Toney
Data e lindjes:16 Mars 1996
Mosha:25 vjeç dhe 6 muajsh.
Vendi i lindjes:Northampton, Angli
Kombësia:Angli
Kombësia e babait:Shën Vincenti dhe Grenadinet
Kombësia e nënës:Xhamaika
prindërit:Lisa Toney (Nëna)
Vëllezërit e motrat:Jemma dhe Jasmine (Motrat) dhe dy Half Brothers
Gjatesia:5 metra 10 inç OSE 1.79 metra
Te ardhura neto:4 milion Euro (Statistikat 2021)
Feja:Krishterimi
Shenja e Zodiakut:Peshqit
Agjenti:Këshilltarët Global të Pinnacle LLP
Pozicioni i luajtur:Qendra Përpara
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Miguel Almiron Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përfundim:

Ai është gjëja tjetër e madhe e futbollit anglez - që nga viti 2021. Toney - në ndjekjen e tij për madhështi ka hasur në pengesa.

Kjo nuk e mposhti atë, por përkundrazi, e forcoi kafshën tek ai. I bombarduar nga Rafa Benitez në Newcastle, ai është zotuar të provojë se dyshuesit e tij nuk janë në rregull.

Biografia e Ivan Toney na kujton se “Yju mund të jeni të suksesshëm vetëm nëse doni të keni sukses po aq keq sa dëshironi të merrni frymë". Në moshën 25 vjeç, ai konsiderohet një Bloomer i Vonë - si këta burra; Martin Braithwaite, Di Natale, Iago Aspas, Vardy, Papuan Gomez, Dani Parejo.

Më në fund, duhet që Lifebogger të vlerësojë nënën e Ivan Toney (Lisa). Pa pyetje, nuk ka dashuri më të madhe se sa ajo dhe sakrifica në krahasim me atë që ajo dha.

Toney i pranon përpjekjet e nënës së tij dhe ajo vetë është krenare për superfuqitë e djalit të saj duke shënuar gola.

I dashur lexues i nderuar, Lifebogger thotë Faleminderit që morët kohën tuaj për të tretur versionin e saj të Biografisë së Ivan Toney. Ne kujdesemi për saktësinë dhe drejtësinë ndërsa sjellim këto histori të mahnitshme të jetës Futbollistë Anglez.

Me mirësi vendosni një koment për të ndarë mendimin tuaj për futbollistin. Përsëri, ju mund të na kontaktoni nëse vëreni ndonjë gjë që nuk ishte shkruar siç duhet në Biografinë tonë të Toney.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mark Viduka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
david harris
ditë 2 më parë

Tingëllon si një djalë i mirë, të gjithë shokët më të mirë.