Iker Casillas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Portier Qëllimi me pseudonimin "Shenjtorja". Historia jonë e fëmijërisë së Iker Casillas plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e njohin aftësinë e tij për të prodhuar kursime spektakolare. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Iker Casillas, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Iker Casillas Fernandez u lind në 20th ditën e majit 1981 në Komunën e Mostoles të Madridit, Spanjë. Ai ishte i pari i dy fëmijëve të lindur nga nëna e tij, Maria del Carmen (një floktar) dhe babait të tij, Jose Luis Casillas (një mësues).

Iker Casillas prindërit Jose dhe Maria. Credit: GImage.

Shtetasit spanjollë me kombësi të bardhë me rrënjë evropiane fillimisht u rritën nga prindërit e tij në qytetin e Bilbaos në Spanjë për disa muaj përpara se familja e tij të vendoste më në vendlindjen e tij në Mostoles.

Iker Casillas u ngrit në vendin e tij të lindjes në Mostoles. Credit: RTVE.

Rritja në Mostoles së bashku me vëllain e tij më të vogël - Unia Casillas, Young Casillas nuk kishte asnjë dyshim ose anën e egër për historinë e tij të fëmijërisë. Ai ishte më tepër një fëmijë i zakonshëm, i cili në moshën katër vjeçare, ëndërronte të bëhej një portier.

Gjatë viteve që pasuan, Casillas shërbeu si një portier kur miqtë e tij organizuan një lojë futbolli në lagjen e tyre dhe shpesh shoqëruan babanë e tij për të parë klubin e tyre të preferuar - Athletic Bilbao - të luajë në stadiumin Real Madrid.

Një tablo e rrallë e Iker Casillas që shërbeu si një portier gjatë një ndeshje futbolli në lagjen e tij. Credit: RTVE.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Sfondi i edukimit i Iker Casillas përfshin studimet e tij në shkollën Picasso në Mostoles. Prejardhja e ndaluar e shtënur studjoi në shkollë deri në klasën 5th përpara se të përparonte në shkollën Vicente Aleixandre në Mostoles.

Në kohën kur Casillas ishte i moshuar 9-10, prindërit e tij panë një reklamë të gazetës sportive lidhur me aplikimin në akademinë e futbollit të Real Madridit. Duke e shfrytëzuar mundësinë, babai i Casillas e çoi atë në Santiago Bernabeu për teste dhe prova të cilat ai e kaloi. Kështu filloi ngritja e karrierës së Casillas me Real Madridin.

Foto e Iker Casillas gjatë vitit të tij të parë me Real Madridin. Credit: RTVE.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Jeta e hershme e karrierës dhe rruga për famë

Ndërsa në Real Madrid, Casillas u rrit në mënyrë të vazhdueshme nga radhët e skuqura dhe fëmijët në ndarjet e të rinjve, duke avancuar jo vetëm në setin e aftësive, por në sjelljen profesionale sidomos disiplinën dhe përpikërinë në trajnim.

Casillas u ftua për herë të parë në ekipin e lartë të Real Madridit gjatë një ndeshje të Ligës së Kampionëve kundër Rosenborg, kur ai ishte i moshuar 16 në nëntor 1997. Megjithatë, ai mbeti një zëvendësues i papërdorur gjatë gjithë ndeshjes.

Iker Casillas ishte vetëm 16 vjeç kur ai u thirr në ekipin e lartë të Real Madridit. kredite: RTVE.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Ngritja e famës

Duke u nisur, Casillas kaloi një sezon me ekipin C të Real Madridit, i cili ndihmoi në fitimin e kupës rajonale, një zhvillim që e pa atë të bëhet një perspektivë për portierin e parë të klubit.

Viti i ardhshëm (1999) ishte me të vërtetë i madh për Casillas, i cili fitoi Kupën Botërore të Rinisë me kombëtaren spanjolle dhe bëri debutimin e tij për ekipin e parë të Real Madridit në La Liga dhe në Ligën e Kampionëve. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Iker Casillas bëri debutimin e tij për ekipin e parë të Real Madridit në 1999 dhe më pas u bë portieri i parë i klubit për më shumë se një dekadë. Credit: RTVE.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Faktet e lidhjes së jetës

Iker Casillas është një njeri i martuar si në kohën e shkrimit, Ne ju sjellim fakte rreth historisë së tij të takimit dhe jetës martesore. për të filluar, shtënë e ndaluar filloi me modelin spanjoll Eva González në 2005. Ish-lovebirds të cilët shfaqin dashuri publike për më shumë se tre vjet papritmas shkuan mënyra të veçanta në gusht 2008. Nuk ka lindur asnjë djalë ose bija (s) nga marrëdhënia e tyre.

Iker Casillas me Eva Gonzalez në mes të 2005-2008. Credit: Whosdatedwho.

Marrëdhëniet e mëvonshme e panë Casillas kishte stints romantike me profesionale të biznesit spanjoll, Ana Medinabeitia si dhe modelin spanjoll, Ariadne Artiles të gjitha në vitin 2009.

Casillas kishte stints romantike me Ana (majtas) dhe Ariadne në 2009. Credit: Whosdatedwho.

2010 ishte viti kur Casillas filloi të shoqërohej me gruan e tij Sara Carbonero. Ata ishin një marrëdhënie që zgjati për vite 5 para se të martoheshin në 20th të marsit 2016. Çiftet kanë dy fëmijë së bashku. Ato përfshijnë Martin (i lindur 3rd Jan 2016) dhe Lucas (i lindur 2nd qershor 2016).

Fotoja e fundit e Iker Casillas me gruan Sara Carbonero. Credit: Getty Images.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Faktet e Jetës Familjare

Iker Casillas ka një sfond të familjes së klasës së mesme. Ne ju sjellim fakte rreth jetës së tij familjare.

Rreth babait të Iker Casillas: Jose Luis është babai i Casillas. Mësuesi dhe babai i dy fëmijëve u lindën dhe u rritën në Bilbao, ku ai kaloi fëmijërinë dhe adoleshencën. Jose është jashtëzakonisht i afërt me Casillasin, të cilin ai luajti me futbollin gjatë jetës së tij të hershme. Ata gjithashtu bënë parashikimet e futbollit së bashku dhe në një moment humbën një vlerë prej € 1.2 milion (£ 1 milion) sepse Casillas harroi të postojë rezultatet e saktë të parashikuara të babait të tij. Megjithatë, Casillas ka bërë për humbjen përmes rekordeve të tij mbresëlënëse të futbollit dhe fitimeve.

Iker Casillas me babain e tij Jose Luis. Credit: Getty Images.

Nëna e Iker Casillas: Maria del Carmen është nëna e Casillas. Ajo punoi si një floktar në kohën e lindjes së Casillas, një punë që ajo e kombinonte me shtëpi. Nëna e dy fëmijëve që e pëlqen futbollin si burri dhe djemtë e saj është një tifoz i Athletic Bilbaos dhe ka ndjekur nga afër karrierën profesionale të Casillas, duke i dhënë atij mbështetje amtare kur ai ka nevojë për të dhe duke folur kundër çdo trajtimi të padrejtë që i është dhënë atij.

Iker Casillas me nënën e tij Maria. Credit: Getty Images.

Rreth vëllezërve të Iker Casillas: Casillas nuk ka motra (s), por një vëlla i quajtur Unia Casillas. Ashtu si Casillas, Unai u rrit me futboll të dashur, por as nuk u bë një portier si vëllai i tij i madh dhe as rekord suksese me futbollin profesionist pasi ai shërbeu vetëm si një mesfushor qendror për CD Mostoles.

Iker Casillas me vëllain e tij Unai. Kredia: Facebook.

Rreth të afërmve të Iker Casillas: Larg nga familja e menjëhershme e Casillas, pak dihet për anëtarët e familjes së tij të zgjeruar si hallat e tij, xhaxhallarët dhe mbesat. Në mënyrë të ngjashme, ai ka gjyshërit e baballarëve, si dhe gjyshen dhe gjyshen e nënës që nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. E njëjta situatë kalon nëpër bord për nipërit, mbesat dhe kushërinjtë e tij.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Faktet personale të jetës

Çfarë e bën Iker Casillas tik-tak ?. Uluni mbrapa ndërsa ne ju sjellim fitime të personalitetit të Casillas për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Për të filluar, Casillas persona është një përzierje e tipareve zodiakut Taurus ai është një ndjekës ambicioz dhe individ i besueshëm.

Përveç kësaj, ai ka një ndjenjë të mirë të humorit dhe thjeshtësisë që është bërë e dukshme sa herë që zbulon informacion rreth jetës së tij personale dhe private. Hobi dhe interesat e Casillas përfshijnë shikimin e filmave, varur me miqtë dhe familjen. Duke qenë një shpirt i vjetër, ai nuk ka shumë interesa në video games përfshirë ato që lidhen me aktivitetet sportive.

Iker Casillas pëlqen të varet me miqtë dhe familjen. Kredia: Instagram.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Fakte të jetesës

Iker Casillas ka një vlerë neto prej rreth $ 20 milion sa në kohën e shkrimit. Origjina e pasurisë së tij rrjedh nga të ardhurat ose paga e përftuar gjatë dy dekadave të afërta të karrierës së futbollit me Real Madridin, FC Porto dhe ekipin kombëtar spanjoll.

Prandaj, futbollisti jeton një mënyrë jetese luksoze që është bërë e qartë në modelet e tij të shpenzimeve dhe në posedimin e aseteve të shtrenjta. Asetet përfshijnë shtëpitë e tij të bukura të shpërndara në të gjithë Spanjën dhe koleksionet e tij të hollë të makinave që përbëjnë Audis, BMW dhe Range Rovers.

Një pamje sektoriale e shtëpisë dhe makinave të Iker Casillas. Kredia: Youtube.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte - Fakte të patreguara

Për të përfunduar biografinë e fëmijërisë së Iker Casillas këtu janë disa fakte të pakapërcyeshme ose më pak të njohura që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • Iker Casillas nuk ka tatuazhe. Megjithëse ai dikur ishte parë pirja e duhanit, ai nuk është parë pije alkoolike.
Iker Casillas pirja e duhanit. Kredia: Twitter.
  • Lidhur me fenë e tij, Casillas ka lindur dhe rritur si katolik romak. Portieri nuk është larguar nga aspekti fetar i edukimit të tij pasi ai është ende një katolik praktikues në kohën e shkrimit.
  • Tifozët që nuk kanë histori me lëndime të rënda apo sëmundje, tronditën tifozët kur u raportua se ai mori një sulm kardiak ose në zemër gjatë një stërvitjeje me Porto në 1st të majit 2019. Ai u nxitu menjëherë në spital dhe raportoi të jetë orë të qëndrueshme më vonë.
Iker Casillas është i qëndrueshëm pas një sulmi në zemër. Kredia: Instagram.

Tifozët kanë qenë të shqetësuar për përditësimet e gjendjes shëndetësore të Casillas, të cilat nuk mund të shkarkohen si një sëmundje e thjeshtë. Më shumë, sulmi në zemër i Casillas shkakton frikë për pensionin e mundshëm të menjëhershëm, duke pasur parasysh faktin se ai është gati 38 vjeç. Ndërkohë, tifozët kanë dërguar mesazhe të vullnetit të mirë tek portieri që dëshirojnë rimëkëmbjen e plotë.

Iker Casillas Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Iker Casillas Story fëmijërisë plus fakte të patundura biografi. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu