Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur si "Gueye". Historia e fëmijërisë tonë Idrissa Gueye plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, origjinën familjare dhe prejardhjen, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të shtypur kundërshtarët dhe për të përgjuar pasimet. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Idrissa Gueye e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, Idrissa Gueye lindi në ditën e 26th të shtatorit 1989 në Dakar në Senegal. Ai lindi nënën e tij, Marie Gueye dhe një babai për të cilin pak dihet.

LEXO
Benjamin Pavard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shtetasi senegalez i etnisë së përzier me rrënjë afrikane u ngrit në vendin e lindjes së tij në Dakar së bashku me dy vëllezër më të mëdhenj, për të cilët pak dihet dhe vëllezërit e motrat e tij ende të identifikuara.

Duke u rritur në rrugët e prapambetura të Dakarit, Young Gueye kishte një dashuri të pashuar për futbollin. Si rezultat, ai ishte gjithmonë në një nxitim për të bërë gjëra të tilla duke përfshirë gulping poshtë ushqim në mënyrë që të bashkohen me kolegët e tij për futbollin rrugë.

LEXO
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Idrissa Gueye filloi duke luajtur futboll në rrugët me pluhur të Dakarit. Kredite: Masterfile dhe FootballPlayersChildhoodPics.
Idrissa Gueye filloi duke luajtur futboll në rrugët me pluhur të Dakar.

Ndërsa ishin në të, Gueye dhe miqtë e tij luanin zbathur në shtigje me rërë dhe shpesh përdornin gurë të vegjël për shtyllat e portave. Entuziasti i futbollit luante gjatë gjithë ditës derisa këmbët e tij të fillonin të gjakosnin. Pas kësaj, ai do të pensionohej në shtëpi dhe do të flinte me një top pranë tij.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e fëmijërisë Idrissa Gueye - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Në kohën kur Gueye ishte e moshuar 14, ai lëvdonte shokët e tij të futbollit të rrugës në Dakar, ndërsa familja e tij u zhvendos në qytetin bregdetar të Saly, i cili strehon Shkolla e trajnimit në Diambars.

Duke përfituar nga mundësia për të marrë përpjekjet e tij të futbollit në nivelin e ardhshëm, Gueye u regjistrua në shkollën e trajnimit të Diambars, ku ai kaloi vite të tëra për të mësuar dhe për të përsosur aftësitë që janë karakteristike për stilin e tij të sotëm të lojës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë
Idrissa Gueye u regjistrua në shkollën e trajnimit Diambars kur ishte rreth 14 vjeç. Kredia: FootballPlayersChildhoodPics.
Idrissa Gueye u regjistrua në shkollën e trajnimit Diambars kur ishte rreth 14 vjeç. 

Gueye më vonë u pa nga skautët nga Lille në vitin e tij të pestë me Diambars (2008) dhe u soll në ekipin e Ligue 1 ku ai u ngrit në radhët dhe hyri në ekipin e parë të klubit gjatë sezonit 2010-2011.

Idrissa Gueye u zbulua nga Lille në vitin e tij të pestë me Diambars (2008). Kredia: Telesenegal.
Idrissa Gueye u zbulua nga Lille në vitin e tij të pestë me Diambars (2008). 

Biografia e Idrissa Gueye - Jeta e hershme në karrierë dhe Historia e rrugës për në famë:

Ndërsa me skuadrën e parë të Lille, Gueye ndihmoi ekipin francez të fitojë titullin e Ligue 1 gjatë sezonit 2010-2011 dhe vazhdoi të bëhet një motor i rregullt në ligë si dhe në Ligën e Kampionëve të UEFA-s.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Katër vjet më vonë, Gueye siguroi një lëvizje në anën angleze Aston Villa më 10 korrik 2015. Ai arriti të gjente rrjetën vetëm një herë para se klubi të dilte në rënie, një zhvillim që shënoi antiklimaksin e parë të karrierës së Gueye.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Idrissa Gueye Bio - Ngritja e famës:

Duke nxitur një klauzolë lirimi në kontratën e tij me Villën e lënë pas, Gueye nënshkroi një kontratë katërvjeçare me Evertonin në 2nd të gushtit 2016 dhe u bë i rregullt me ​​klubin gjatë sezonit 2016-17.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Ishte me Evertonin që Gueye regjistroi për herë të parë numrin më të lartë të ndeshjeve dhe përgjimeve për çdo ndeshje në pesë ligat më të larta në Evropë, si dhe u bë lojtari i parë që fitoi 100 në Evropë në pesë ligat e fundit gjatë sezonit 2016-2017. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

LEXO
Julian Draxler Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Idrissa Gueye Fakte për jetën e marrëdhënies:

Gueye është i martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte rreth historisë së tij të takimeve dhe jetës martesore. Për të filluar, Gueye nuk dihet se ka datë me ndonjë grua para se të takonte të shoqen e tij të kthyer gruan, Pauline.

LEXO
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Idrissa Gueye me gruan e tij Pauline. Kredia: Instagram.
Idrissa Gueye me gruan e tij Pauline.

Edhe pse pak dihet se si u njohën dashnorët, ata duken të lumtur së bashku dhe kanë martesën e tyre të çimentuar nga lindja e një djali të quajtur Isak. Mund të mos jetë shumë kohë para se çiftet të mirëpresin ndonjë bir apo një bijë tjetër.

Fotografitë e Idrissa Gueye me gruan Pauline dhe djalin Isaac. Kredite: Instagram.
Fotografitë e Idrissa Gueye me gruan Pauline dhe djalin Isaac.

Jeta Familjare Idrissa Gueye:

Idrissa Gueye vjen nga një sfond i familjes së klasës së mesme. Ne ju sjellim fakte rreth jetës së tij familjare duke filluar me prindërit e tij.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth nënës së Idrissa Gueye: Marie Gueye është emri i nënës së mbrojtësit. Ajo është një nënë e dashur dhe mbështetëse, e cila u kujdes për Gueye nga jeta e tij e hershme e futbollit në rrugë derisa ai u largua për në Lille. Marie është gjithashtu nënë e vëllezërve dhe motrave më të mëdha dhe më të vogla të Gueye.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Rreth babait të Idrissa Gueye: Gueye lindi nga një baba për të cilin dihet pak. Babai që luante futboll amator meritohet për stimulimin e interesave të Gueye në futboll duke i blerë mbrojtësit një top kur ai ishte vetëm fëmijë.

Rreth vëllezërve të motrave Idrissa Gueye: Gueye ka vëllezër dhe motra, të cilët pak dihet për të shpëtuar për faktin se dy nga vëllezërit e tij më të vjetër kanë luajtur futboll profesional, por kurrë nuk kanë pasur një zbulim të madh si Gueye.

LEXO
Julian Draxler Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Idrissa Gueye me anëtarë të paidentifikuar të familjes së tij. Kredia: Instagram.
Idrissa Gueye me anëtarë të paidentifikuar të familjes së tij.

Rreth të afërmve të Idrissa Gueye: Larg familjes së ngushtë të Gueye, pak dihet për gjyshin dhe gjyshen e tij nga nëna, si dhe gjyshërit e tij nga babai. Në mënyrë të ngjashme, mbrojtësi ka xhaxhallarë, halla, kushërinj nipa dhe mbesa që nuk janë identifikuar në historinë e tij të fëmijërisë dhe ngjarjet e dukshme të jetës së tij deri më sot.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta personale e Idrissa Gueye:

Çfarë e bën Idrissa Gueye të shënojë ?. Uluni ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të Gueye për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Si fillim, personazhi i Gueye është një përzierje e tipareve të Zodiakut Libra.

Ai është i fokusuar, i pasionuar, i zellshëm dhe rrallë zbulon informacione rreth jetës së tij personale dhe private. Në lidhje me interesat dhe hobi të tij, Gueye pëlqen të kalojë kohë të mirë me miqtë dhe familjen, duke shikuar filma, duke dëgjuar muzikë dhe vallëzim.

LEXO
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të jetesës së Idrissa Gueye:

Vlera neto e Idrissa Gueye është ende nën shqyrtim. Sidoqoftë, ai ka një vlerë tregu prej 20,00 milion €. Origjina e pasurisë së tij buron nga përpjekjet e tij në futboll ndërsa analizat e pagës së tij dhe modelet e shpenzimeve zbulojnë se ai jeton një mënyrë jetese konservatore.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Si rezultat, pak dihet për vlerën e vërtetë të shtëpisë së tij, ndërsa pamja e plotë e koleksionit të makinave të tij ende duhet të kapet pasi ai është parë vetëm pasi ngiste makinën në një makinë të bardhë Mercedes.

Idrissa Gueye Fakte të patreguara:

Për të përfunduar biografinë tonë të fëmijërisë Idrissa Gueye, këtu janë fakte të panjohura ose më pak të njohura që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

LEXO
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini?

  • Idrissa Gueye është një nga shumë futbollistët që urren tatuazhet.

  • Ai kurrë nuk është parë për të pirë dhe as nuk është dhënë për të pirë duhan.
  • Lidhur me fenë e tij, Gueye është musliman dhe praktikues në këtë.
Idrissa Gueye është një muslimane praktikuese.
Idrissa Gueye është një muslimane praktikuese.
  • Gueye ka qenë i lidhur me lëvizjet në klubet e mëdha si PSG dhe Manchester United në kohën e shkrimit.
LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Biografisë Idrissa Gueye - Përmbledhje Video:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Idrissa Gueye Story fëmijërisë plus Fakte të patreguar Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Benjamin Pavard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet