Ibrahima Konate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Azhurnimi i fundit në

Artikulli ynë ofron mbulim të plotë të Ibrahima Konate Historia e Fëmijërisë, Biografia, Jeta Familjare, Prindërit, Jeta e hershme, Jeta personale, e dashura, mënyra e jetesës dhe ngjarje të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte fëmijë deri kur u bë i njohur.

Po, të gjithë e dinë se mbrojtësi është lehtësisht i dallueshëm me mahnitjet e tij (6 këmbë dhe 4 inç) lartësia. Aq më tepër që ai është qendra më e nënvlerësuar në botë.

Sidoqoftë, vetëm disa nga dashamirët e futbollit kanë lexuar Biografinë e Ibrahima Konate të cilën ne kemi përgatitur dhe është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Ibrahima Konate:

Ibrahima Konaté lindi në ditën e 25 majit 1999 në qytetin e Parisit, Francë. Mbrojtësi prej 6 këmbësh 4 lindi në një familje të madhe, aq më tepër, ai është një nga djemtë më të rinj të lindur nga prindërit e tij.

Edhe pse nuk ishte fëmija i fundit, Ibrahima e vogël shijoi një botë gati të përsosur me vëllain e tij të vogël të lezetshëm, i cili shkon me emrin Moriba Konate.

i ri I rritur i Ibrahima Konate së bashku me vëllain e tij fëmijë, Moriba të cilin e konsideron shoku i tij më i mirë.- IG

Për Ibrahiminën, kujtimi më i madh i fëmijërisë ishte ai që kaloi me vëllain e tij të vogël Moriba. Të dy vëllezërit kanë zhvilluar aq shumë dashuri për njëri-tjetrin që nga fëmijëria, një feat që e ka bërë miqësinë të dy të pandashëm deri më sot.

Ibrahima Konate Origjina e familjes:

Duke gjykuar nga vështrimi i tij i errët, ju me siguri mund të mendoni se prindërit e mbrojtësit ndoshta kanë prejardhjen afrikane. Epo, keni të drejtë. E vërteta është se familja e Ibrahima Konate e ka origjinën nga Mali.

Në rast se nuk e dini, Mali është një vend i bllokuar nga deti, vendi më i madh (për nga madhësia) në Afrikën Perëndimore. Vendi i Afrikës Perëndimore është afro dyfishi i madhësisë së Teksasit, shteti i dytë më i madh amerikan.

A e dini? ... Ibrahima Konate ka një origjinë të ngjashme maliane me futbollistë të tjerë të shquar francezë. Këta futbollistë përfshijnë pëlqimet e Moussa Sissoko, Moussa Dembele, N'Golo Kanté dhe Djibril Sidibé.

Jeta e hershme:

Everydo baba dhe nënë duan të rritin një fëmijë të qetë dhe për fat të mirë, prindërit e Ibrahima Konate morën atë cilësi në djalin e tyre. E vërteta është, mbrojtësi 6 ′ 4 has ka qenë gjithmonë i qetë që nga ditët e fëmijërisë së tij. Si djalë i vogël, Konate e kishte këtë vizion të dinte se çfarë donte në jetë.

Me ndihmën e anëtarëve të familjes, ai mund të parashikonte të ardhmen e tij. Përveç kësaj, vendosni rrugën e tij në drejtimin e duhur për t'u bërë një gjë- një futbollist. Ndërsa disa fëmijë u shndërruan në krim, Konate jetoi një jetë fëmijërore të qetë dhe të parashikuar.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Djali i ri luajti shumë futboll gjatë ditëve të fëmijërisë. Forcimi i aftësive të tij të futbollit në baza ditore ishte mënyra e vetë e Konate për të edukuar veten e tij. Sigurisht, të luash futboll kaloi në miratimin e prindërve të tij. Të dy mamaja e tij dhe babai e panë futbollin si një mjet për të mirën sociale në mënyrë që të minimizojnë faktorët e rrezikut që lidhen me krimin, dhunën dhe përdorimin e drogës.

Duke kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, prindërit e Konate bënë gjithçka mundën për të mbështetur aspiratat e tij. Në moshën 10 vjeç, djaloshi i ri u regjistrua në gjellën e akademisë së Paris FC pas një gjyqi të suksesshëm. Paris FC është një klub profesionist futbolli francez me qendër në Paris. Ishte akademia më e preferuar për shkak të afërsisë me shtëpinë e familjes së Konate.

Jeta e hershme e karrierës:

Në Paris FC, Konate shijoi futbollin e fëmijërisë pasi pa talentin e tij të rritet shumë shpejt. Duke bërë përparim të suksesshëm, e pa atë të ngrihej në gradat e akademisë së Parisit shumë shpejt.

Në moshën 14 vjeç, prindërit e Ibrahima Konate ndjenin nevojën që djali i tyre të luante futbollin e tij diku tjetër. Falë cilësive të tij, i riu e pa veten në një kërkesë të madhe nga disa akademi që lypën nënshkrimin e tij.

Ndërsa ishte pak në mëdyshje me Rennais dhe Caen, i ri Ibrahima vendosi të nënshkruajë për Sochaux sepse ata ishin të parët që dolën përpara. Aq më tepër, klubi, ndryshe nga të tjerët, tregoi dëshirën më të rekrutimit të tij.

Pavarësisht marrëveshjes, prindërit e Konate (veçanërisht nëna e tij) ishin akoma në mëdyshje. Ajo mori vendimin për të vizituar klubin në mënyrë që të shihte objektet e tyre. Duke folur për përvojën, njëherë tha Konate.

“Unë shkova të vizitoja ambientet e akademisë me nënën time. ajo pa që në nivelin e shkollës, ata ishin SERIOZë. kështu u bashkova me ta ".

Historia e Biografisë Rruga drejt Famës:

Përballja me largimin nga prindërit dhe anëtarët e familjes për herë të parë, është një nga gjërat më të vështira në jetën e çdo futbollisti të ri.

Në Sochaux, Ibrahima e dinte që ta bënte atë, ai duhej ta bënte vendin e tij të ri të ndjehej si në shtëpi. Pas ca kohësh, ai filloi të integrohet me shokët e tij të ekipit - veçanërisht mikun e tij më të mirë, Bryan Lasme (shoku futbollist francez).

Maturimi i futbollit të Konate në Sochaux ishte më shumë një aventurë. Yeardo vit, ai përparonte, duke marrë me zell përgjegjësitë e tij futbollistike. Sidoqoftë, jo gjithçka u shërbeu në një pjatë. Tani le t'ju sjellim një pjesë të biografisë së Konate për të cilën ndoshta nuk keni ditur kurrë.

Komplikimet shëndetësore:

A e dini? ... Shëndeti i dobët ishte e vetmja gjë që kufizoi përparimin e tij në nivelin e akademisë. E vërteta është, shëndeti i tij e dështoi atë vetëm në kohën kur i duhej që ajo të shkallëzohej përmes diplomimit të akademisë.

Fatmirësisht, prindërit dhe klubi i Ibrahima Konate ndërhynin, duke e ngushëlluar atë kur u shërua në asnjë kohë. Duke folur për përvojën, mbrojtësi tha dikur.

Kam pasur një operacion i cili më ngadalësoi pak, por më lejoi të kthehesha më i fortë.

Sinqerisht, nuk kam keqardhje pasi u diplomova me sukses në akademi.

I tha futbolli francez FranceBleu në një intervistë.

Pika e Kthesës së Karrierës:

Pas diplomimit të akademisë, Young Ibrahima u dërgua në ekipin rezervë të klubit B (Sochaux B). Megjithatë, gjërat morën një shënim të trishtuar kur ai pa që klubi i tij po luftonte dhe e kishte të vështirë ta përvetësonte atë në skuadrën e tyre të moshuar.

Si shumica e futbollistëve të rinj të irrituar, Konate mori gjërat në duart e tij. Efekti rezultues duhet të jetë deri më tani pjesa më e rëndësishme e biografisë së tij, të cilën ai nuk do ta harrojë me nxitim.

I riu u ndje i irrituar në Sochaux, një zhvillim që nxiti daljen e tij nga klubi. Kredia: fortunebetng

"Vendosa të pushoja sepse pronari ishte pothuajse kurrë atje dhe isha në mjegull. Për t'i bërë gjërat më keq, traineri im Albert Cartier u largua.

Gjatë kësaj kohe pasigurie, klubet që kërkonin të më rekrutonin u bënë gjithnjë e më këmbëngulës. Midis tyre ishte RB Leipzig.

Histori Biografia e Rise to Fame

Për herë të parë në jetën e tij, Ibrahima Konate duhej të linte familjen dhe vendin e tij për kullota më të gjelbërta jashtë vendit (saktësisht në Gjermani).

Në RB Leipzig, ai u bë një bishë e një mbrojtësi. E vërteta është, lartësia e tij e mrekullueshme 6 metra 4 inç ishte në gjendje t'i bënte të gjithë kundërshtarët të dridheshin në mëshirën e tij.

Këtu janë dy sekrete të mëdha për ngritjen e Konate. E para është Julian Nagelsmann, menaxheri i ri i RB Leipzig që rekrutoi dhe tregoi shumë besim tek ai. Ashtu si Ethan Ampadu, Nagelsmann e përdori Ibrahimin dhe nuk e shikoi kurrë moshën e tij.

Së dyti, mbrojtësi francez u frymëzua nga shoku i tij i skuadrës Dayot Upamecano të cilin e konsideron vëlla më të madh. Të dy mbrojtësit (në një moshë të kombinuar prej vetëm 40) formuan një partneritet të frikshëm mbrojtës, një paraqitje e cila kënaqte si trajnerin ashtu edhe tifozët.

Pothuajse i panjohur në Francë, Ibrahim Konate, megjithë moshën e tij të hershme, po tregon perspektivë se ai mund të bëhet e ardhmja ”mbrojtësi më i mirë në botë ”.

Ashtu si kanë treguar perspektivat e tjera të ndritshme - duke folur për pëlqimet e Mason Holgate dhe Matthijs de Ligt, Ibrahima gjithashtu ka vërtetuar se mosha është vetëm një numër. Pjesa tjetër, siç themi ne, historia e tij e tanishme.

Dua jetën- Single, I martuar, e dashura apo gruaja ?:

Tifozët e futbollit kanë pyetur- Kush është e dashura e Ibrahima Konate? Credit: Onzemondial

Mbrojtësi shkëmbor nuk bën lajme vetëm për 6 ft 4 të tij lartësia dhe shfaqje mbresëlënëse futbolli. Kohët e fundit, ka pasur një dëshirë të sinqertë nga të dy fansat dhe shtypi për të ditur nëse Ibrahima Konate ka një të dashur. Aq më tepër, nëse ai është beqar, ose nëse është i martuar (me një grua të fshehtë) dhe ka fëmijë (a).

Pas orëve të kërkimit intensiv, ne kemi kuptuar se Konate (në kohën e shkrimit) nuk e ka bërë marrëdhënien e tij zyrtare. Aktualisht, llogaria e tij në media sociale nuk pasqyron asnjë lidhje ose të dhëna të një të dashurës, gruas ose WAG.

Jeta personale:

Përveçse e shikojnë atë në fushë, dhe në përpjekje për ta njohur më shumë, tifozët shpesh kanë pyetur- Kush është Ibrahima Konate ?. Tani njohja me jetën e tij personale jashtë fushës do t'ju ndihmojë ta kuptoni më mirë atë.

Duke u nisur, është mjaft e zakonshme të shohësh futbollistët tanë të preferuar duke shëtitur nëpër qytet me të dashurat ose WAG. Konate, megjithatë, preferon të ecë me të Dagouss lepuri i tij i çmuar. E vërteta është, mbrojtësi 6foot 4 është një avokat i gjatë i lepujve.

Ibrahima Konate Jeta personale- Ai është një avokat i vërtetë i Rabbit- Burimi: IG

Jeta familjare:

Historia e tij e suksesit nuk do të ishte aq e këndshme sa është bërë pa anëtarët e familjes. Në këtë pjesë, ne do t'ju ofrojmë fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Ibrahima Konate duke filluar nga prindërit e tij.

Për babanë e Ibrahima Konate:

Së pari dhe më e rëndësishmja, ai është me origjinë maliane për shkak të lindjes së tij. Ti, informacioni rreth tij është më pak i dokumentuar. Sidoqoftë, e dimë mirë që babai i Konate jeton një jetë të rehatshme në Francë, ku ai monitoron përparimin e djalit të tij.

Rreth nënës së Ibrahima Konate:

Ne e quajmë atë mama mbrojtëse. Nëna e Konate është ajo që ndërmerr hapa të jashtëzakonshëm për të mbrojtur, edukuar dhe rritur fëmijët e tyre. Ajo ishte ngjitur me të në të gjitha kohërat gjatë karrierës së tij rinore. Mos harroni se ishte nëna e Konate ajo që dha një hap përfundimtar që ai të bashkohej me akademinë e Sochaux.

Për vëllain e Ibrahima Konate:

Moriba Konate, vëllai i vogël i dashur i Ibrahima Konate është i gjithë i rritur. Fotografuar më poshtë, të dy vëllezërit duken shumë njëlloj. Mundohuni t'i dalloni të dy vëllezërit nëse mundeni!.

Takoni vëllain e Ibrahima Konate i cili duket se është i gjithë i rritur. - Instagram

Faktet e jetesës:

Pasja e një vlere neto prej 5 milion eurosh dhe një vlerë tregu prej 45 milion Euro sigurisht e bën Konate një futbollist milionerësh. Megjithatë, kjo nuk shndërrohet në një mënyrë jetese magjepsëse. Pse? ... sepse Ibrahima Konate preferon të mos përdor pagat e fituara nga vështirësia për të shfaqur makina të shtrenjta, pallate, shoqe, buzëqeshje, etj.

Në vend të kësaj, futbollisti francez përdor paratë e tij në udhëtimet e pushimeve në shkretëtirën e Dubai. Ndonjëherë, ai preferon të kalojë kohë larg nga gjithçka, në emër të rivendosjes së energjive të tij.

Konate e do shkretëtirën e Dubai, ku ai kalon pushimet e tij.- IG

Nëse nuk po bën udhëtime në shkretëtirë, Konate do të preferonte të kalonte kohë cilësore në destinacionet e njohura bregdetare. E vërteta është, mbrojtësi nuk i merr si të mira kënaqësitë e jetës së tij në det dhe në shkretëtirë.

Futbollisti pëlqen të kalojë kohë cilësore në bregdet- Burimi: Picuki

Faktet e pashlyera:

Historia e fëmijërisë dhe faktet e biografisë janë të plota pa zbuluar për ju disa fakte të palexuara. Në këtë pjesë, ne do t'ju ofrojmë disa njohuri faktike që nuk keni ditur kurrë për mbrojtësin.

Fakti 1: Prishja e pagës së tij:

Pas transferimit të tij në RB Leipzig, Julian Nagelsmann e tenderoi Konate një kontratë, ajo që e pa atë të fitonte një pagë të mirë prej 1 milion Euro (860,000 Pound) në vit. Duke shtypur numrin e pagës së tij, ne kemi si më poshtë.

BANESORE / SHUMAFitimet e tij në EuroFitimet e tij në paundFitimet e tij në dollarë
Farë fiton ai për vit:€ 1,000,000£ 874,807$ 1,092,295
Whatfarë fiton ai për muaj:€ 83,333£ 72,900$ 91,025
Whatfarë fiton për javë:€ 19,380£ 16,953$ 21,169
Farë fiton ai për ditë:€ 2,769£ 2,422$ 3,024
Farë fiton për një orë:€ 115£ 101$ 126
Whatfarë fiton për Minutën:€ 1.9£ 1.7$ 2.1
Whatfarë fiton për sekonda:€ 0.03£ 0.02$ 0.03

Kjo është ajo IBRAHIMA KONATE ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tonë Non-AMP faqe zbulon rritjen e pagës së tij në sekonda.

A e dini? ... Njeriu mesatar në Gjermani që fiton përreth € 3,770 një muaj do të duhet të punojë të paktën 1.8 vjet për të fituar € 83,333. Kjo është paga e Ibrahima Konate për një bazë baze në strukturën e mësipërme të pagave.

Fakti 2: Vlerësimi i FIFA:

Francezi është vetëm 20 në kohën e vendosjes së kësaj pjese. Megjithatë, vlerësimi i tij i përgjithshëm lexon 79. Tani, çfarë ju tregon kjo?…. Për ne, ne besojmë se Konate ka një perspektivë të madhe, e cila mund ta shohë atë duke marrë një transferim në një prej tyre klubet më të mëdha në futbollin botëror. Aq më tepër, potenciali për tu etiketuar në mesin e "Mbrojtësit më të mëdhenj në botë".

Fakti 3: Përkushtimi ndaj Fesë Islame:

Si një shenjë e- besimeve të tij të forta fetare, Ibrahima respekton të gjitha rregullat e Islamit falë prindërve të tij që e rritën atë duke iu përmbajtur kulturës së tyre familjare islamike.

Një dëshmi se sa e kushtuar është Ibrahima Konate ndaj Fesë Ismalike. Burimi- Instagram

Fakti # 4: Nofka:

Ju mund të mendoni se është "Ibra", megjithatë, nuk është kështu. Nofka e Ibrahima Konate është në të vërtetë "Ibu". Këtë emër ia dhanë shokët e skuadrës ndërsa ishte në dhomën e zhveshjes. Ndonjëherë, ata gjithashtu e quajnë atë "Ibuprofen".

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat një nga të shumta Tregimet e fëmijërisë Më shumë Fakte të panumërta të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë menjëherë me ne duke vendosur komentet tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu