Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë Hugo Lloris

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një ndalese futbolli më të njohur nga Pseudonimi; "Saint Lloris". Historia e fëmijërisë së Hugo Lloris plus biografi e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe fakteve jashtë-katran rreth tij.

Po, gjithkush e di për qëllimin e tij duke ndalur aftësitë, por pak e konsiderojnë Hugo Lloris Bio tonë që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Hugo Lloris Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Hugo Lloris ka lindur në ditën e 26th të dhjetorit 1986 (dita e boksit) në një lagje elegante dhe me diell, e vendosur në qytetin mesdhetar të Nisë, Francë. Ai lindi nënën e tij, Marie Lloris (një avokat) dhe babai, Luc Lloris (një bankier). Prindërit e tij janë shumë të pasur.

Pas lindjes, ai u emërua "Hugo" sepse prindërit e tij ishin admirues të mëdhenj të shkrimtarit francez të njohur botëror Victor Hugo. Duke ardhur nga prindër jashtëzakonisht të pasur, Hugo kurrë nuk ishte parashikuar të ishte një portier, të paktën jo nga familja e tij.

Hugo Lloris u rrit pas sportit të preferuar të prindit të tij, tenisit ku ai, ashtu si pjesa tjetër e familjes u inicua në lojë dhe shkëlqeu në të.

Ai luajti atë sport deri në moshën e 13 dhe ishte ndër lojtarët më të mirë në grupin e tij të moshave, duke u renditur lartë në renditjen kombëtare rinore franceze.

Hugo Lloris Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Karriera në Përmbledhje

Ishte fati, i shkruar në yje ... kush mund të them? Hugo filloi të luajë futboll me shokët e tij të tenisit vetëm për të vrarë kohën para mësimit të tij të përditshëm të tenisit. Fillimisht, ai filloi si mesfushor para se të provonte vendin e një portieri për të mbuluar portierin e tyre të lënduar.

Në mënyrë të habitshme, Hugo ishte aq i mirë në vendin e portierit se një person që punonte në klub, kërkoi vëllain e tij, një trajner futbolli në Cimiez që të vinte dhe të shihte një të ri të portierit të panjohur dhe të talentuar.

Kur CEDAC i kërkoi gjashtëvjeçarit që të bashkohej me klubin, Hugo ishte i kënaqur, por prindërit e tij nuk e pranuan. Pas shumë bindës, ata ranë dakord nën kushte. Që djali i tyre duhet të vazhdojë mësimet e tij të tenisit dhe të jetë një nxënës i mirë në shkollë përndryshe nuk ka futboll. Hugo megjithatë në një moment në kohë ra në dashuri me futboll. Ai madje u bë aq kokëfortë sa edhe prindërit e tij. Për fat të mirë, ai kishte një aleat në personin e gjyshit të tij të babait, një tifoz i madh i futbollit: ai ishte ai, i cili rregullisht mori nipin e tij të ri në stade të Nisë për të shikuar dhe brohorisnin ekipin lokal.

Erdhi një kohë kur dashuria e tij për të qenë një portier kishte shkuar aq thellë. Në një ditë të mirë dhe fatale, Hugo u tha se GK Dominique Baratelli i ish-Franca dhe Nicës do të vinte në vizitë. Dominique Baratelli ishte i impresionuar në paraqitjen e Hugos gjatë vizitës së tij. Pasi e shikonte atë të luajë në mënyrë të veçantë, ai shtypi butonat e nevojshëm dhe i rekomandoi Hugut që të bashkohej me Akademinë Rinore të OGC Nice. Në moshën dhjetë vjeç, Lloris u bashkua me akademinë e rinisë në Nice.

Hugo kaloi vite 12 në klubin e qytetit të tij të lindjes dhe studime të kombinuara dhe futboll; nuk ishte e lehtë sepse prindërit e tij dëshironin që ai të shkonte në një shkollë të rregullt, jo në atë të Akademisë që propozonte më pak orë studimi. Në fund të fundit, futbolli ishte vetëm për argëtim; studime dhe universitet, kjo ishte e ardhmja për të parëlindurin e tyre! Megjithatë, Hugo donte të përmbushte aspiratat e tij. Ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale vetëm pas marrjes së Baccalauréat (shkencat dhe matematikat).

Në 2008, ndërsa ai po luante për Nice, nëna e tij vdiq. Vetëm dy ditë pas vdekjes së saj, ai fitoi respektin kombëtar për refuzimin e tij për një ofertë për humbje nga menaxheri Frédéric Antonetti, në vend që të vendoste të luante në një ndeshje ligjesh për Nice. Lloris luajti shkëlqyeshëm në ndeshje përkundër rrethanave.

Pas një tjetër sezoni solid me Nice, spekulimet u ngritën se ku Lloris do të luante sezonin e ardhshëm. Ai u bashkua me Lyon në të njëjtin vit, mamaja e tij vdiq. Pas disa përvojave të diskutueshme me Lyon, Tottenham mori rastin që ta nënshkruante atë në 2012. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Hugo Lloris Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Hugo Lloris ka arritur sukses jashtë fushës, duke u martuar me Detin e bukur. Çifti u takua në shkollën e mesme kur Hugo ishte tashmë në rrugën e tij për t'u bërë porti më i mirë në Francë.

Hugo Lloris dhe Detare

Çifti u takua në bankat shkollore të Nicës në 2002 dhe u martua me 10 vite më vonë. Ata kishin martesën e tyre në kishën e Shën Françeskut de-Paule në një ceremoni të vogël në Nisë. Vajza e tyre e parë, Ana-Rose, lindi menjëherë pas kësaj. Më i riu i tyre, Giuliana, lindi në 2014, pak përpara se Lloris të kryesonte Francën në Kupën Botërore 2014.

Marine Lloris dhe fëmijët e saj

Të dy vajzat mund të shihen rregullisht duke mbështetur Hugo në tribuna. Duke u rritur, gruaja e Hugo, Marine nuk u kujdes shumë për sportin që burri i saj luan në mënyrë profesionale. Ajo deklaroi se ... " si një adoleshent, (ajo) nuk ishte e interesuar për futbollin fare. "

Këto ditë, ju mund të gjeni rregullisht Detare në mënjanë ose në White Hart Lane gjatë Premier League, ose kudo që është planifikuar Franca. Ajo zakonisht shoqërohet nga gra të tjera të lojtarëve francezë, sidomos Jennifer Giroud dhe Ludivine Sagna.

Pavarësisht se është i martuar me Lloris që nga 2012, Marine nuk është WAG tipike. Ajo ka diploma në të dyja ligjet dhe burimet njerëzore. Ajo është pronare e Manege në Sucre, një kompani veshje që prodhon veshje të përparme për fëmijët që variojnë nga tre muaj deri në vitet 12.

Hugo Lloris Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Futbolli shihet shpesh si një sport i pasur me rroba. Shumica e lojtarëve kanë ndarë tregime të edukimit të përafërt dhe kanë lojë për të falenderuar për sjelljen e tyre pasuri të pafund. Ky nuk është rasti i Hugo Lloris. Ai është djali i një familje borgjeze që i konsideron paratë nga futbolli si kikirikë. Lloris u rrit djalin e një familje të klasës së lartë në Francë. Nëna e tij e ndjerë ishte avokat dhe babai i tij ishte bankier. Të dyja janë super të pasur.

VËLLA: Gautier Lloris lindur 18 Korrik 1995 është vëllai i fëmijës i Hugo Lloris. Ai është një futbollist profesionist francez që luan për Gazeal Ajaccio në huazim nga Nice, si një qendër mbrapa. Më poshtë është një foto e Gautier. Ai duket kaq shumë si vëllai i tij, Hugo.

Gautier Lloris

Hugo Lloris Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta personale

Hugo Lloris ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Hugo Lloris Pikat e forta: Ai është përgjegjës, i disiplinuar, ka vetëkontroll dhe një udhëheqës i mirë.

Hugo Lloris Dobësitë: Ai mund të jetë i pafalshëm dhe i mëshirshëm.

Çfarë pëlqen Hugo Lloris: Ai i pëlqen Familja, tradita, muzika dhe zanati i cilësisë.

Çfarë Hugo Lloris nuk i pëlqen: Pothuajse çdo gjë në një moment.

Në përmbledhje, Hugo ka të bëjë me kohën dhe përgjegjësinë. Ai është shumë tradicional dhe shpesh shumë serioz në natyrë. Ai posedon një shtet të pavarur pavarësie, i cili i ka dhënë përparim të konsiderueshëm si në jetën e tij personale ashtu edhe në atë profesionale. Ai kurrë nuk kujdesej për pasurinë e prindit të tij, por ndoqi fatin e tij. Së fundmi, Hugo është mjeshtër i vetëkontrollit dhe ka aftësinë për të udhëhequr rrugën për ekipin e tij.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Hugo Lloris Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu