Felipe Anderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

0
2320
Felipe Anderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "O rato de Roma". Historia e Fëmijërisë së Felipe Anderson-it dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë se ai është një futbollist i shpejtë, i harmonishëm dhe teknikisht i talentuar. Megjithatë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Biografia e Filipe Anderson e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Fillimisht, emri i tij i plotë është Felipe Anderson Pereira Gomes. Felipe Anderson, siç quhet shpesh, ka lindur në 15th ditën e prillit 1993 në Santa Maria, një rajon administrativ në Distriktin Federal të Brazilit. Ai lindi nga e ëma, Elza Pereira dhe babai, Sebastião Tomé Gomes dhe i përkisnin etnisë braziliane Pardo (Kombësia e Bashkuar, Lindja dhe Afrimi).

Anderson u rrit me dy vëllezërit e tij dhe katër motra, përkatësisht; Karine, Juliana, Sabrina dhe Dudley. Fillimisht, duke jetuar në Santa Maria, vendlindja e tij në Brazil, nuk ka qenë më e lehtë për Felipe dhe familjen e tij të mesme të klasës së mesme. Si në kohën e shkrimit, shumë është ndryshuar siç shihet në foton më poshtë.Felipe Anderson Foto Familjare

Duke u rritur, prindërit e Felipe Anderson kishin një rol të rëndësishëm në edukimin e tij. Një gjë që siguroi se ai u diplomua nga parashkollori i tij (Educação Infantil) para ndeshjes me futbollin i cili erdhi si një talent i papërpunuar.

Felipe Anderson Story Childhood - Edukimi i hershëmNdërsa në shkollë, Anderson ishte i kufizuar vetëm për të luajtur futboll të konkurrues sidomos gjatë periudhave sportive. Gjatë oNë periudhën e shkollës, ai do të vazhdonte të luante futboll në rrugë. Sipas WuFC, Anderson mësuar dhe pastaj honed aftësitë e tij të pazgjidhura teknike gjatë kickbacks informale në rrugë të cilat si në atëherë rrethuan shtëpinë e tij të familjes.

Felipe Anderson Historia e Fëmijërisë - vitet e hershme

"Unë u rrita duke luajtur në rrugë me miqtë e mi dhe mendoj se ka pasur një efekt mbi mua teknikisht. Tani jam këtu, në Evropë, duke bërë që ëndrrat e mia të bëhen të vërteta, "

Vëzhgoi brazilianin, futbolli i së cilës luan futbollin në fund të pagimit të dividentëve, pasi ai u lejua të bashkohej me një akademi pasi ai u bë paksa më i vjetër.

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Karriera e hershme

Pas arsimit parashkollor dhe duke luajtur futboll me rrugë 14º CPMIND, Federale dhe SCR
Gaminha Anderson-së
pasioni për futbollin e pa atë të regjistrohej në listën e ekipit të tij lokal të të rinjve Astral EC i cili i dha atij fondacionin e duhur të karrierës që ai kishte dëshiruar.

Felipe Anderson Historia e hershme e jetës

Në një kapitull të ri të zhvillimit të karrierës së tij të të rinjve, Anderson pas një gjyqi të suksesshëm vendosi të ndiqte hapat e Lëkurë, Zito dhe Neymar duke u bashkuar me klubin legjendar Santos në moshën 13. Duke folur për këtë përparim të të rinjve që e panë duke luajtur në një fushë shumë më të gjelbër, tha Anderson një herë;

"Një herë kam luajtur në fusha të poshtra, pastaj mbi barin kafe. Kur isha 13 shkoja në Santos dhe kjo ishte kur fillova të luaja në pitches më të gjelbërta dhe në një mjedis profesional ".

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Rruga për famë

Pas shkëlqyer për ekipet e rinj të klubit dhe rangjet e moshës, Anderson u dha debutimin e tij të parë në ekip në 17 gjatë sezonit 2010 / 2011.

Takimi me Mentorin e tij:

Në sezonin e tij të ardhshëm, Anderson kishte më shumë shanse në Santos duke filluar njëmbëdhjetë, ku ai luajti përkrah Neymar. A e dini? ... Kur Neymar ishte duke u ngritur si një lojtar i lartë në Santos, i ri Anderson ishte gradualisht duke e bërë rrugën e tij deri në skuadrën e parë.

Felipe Anderson dhe Partneriteti Neymar në Santos

Mundësia e parë e skuadrës së Santos nga Anderson erdhi pas lëndimeve Ganso dhe forma e dobët e Elano, që të dyja u larguan nga klubi. Felipe Anderson pati sukses të madh pasi fitoi Copa Libertadores (Ligën e Kampionëve në Amerikën e Jugut) dhe dy tituj shtetëror të Sao Paulo para moshës 20.

Felipe Anderson Trofetë në Santos

Kjo arritje mbresëlënëse e fitoi atë propozimin e tij për në Barcelonë, Juventus, Porto dhe Lazio respektivisht.

Lëvizja evropiane e dështuar:

Në 31 janar 2013, transferimi i rënë dakord nga Anderson në klubin italian Lazio dështoi për shkak të ardhjes me vonesë të faksit të nevojshëm ndërkombëtar nga Brazili. Një Anderson i zhgënjyer duhet të priste dritaren e ardhshme të transferimit në të tjera për të pasur ëndrrën e tij evropiane.Felipe Anderson nuk arriti të shkonte në Evropë - Historia e patreguar

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Ngrihu në famë

Transferimi i Felipe Anderson në Evropë mbetet ende negociata më paradoksale dhe tronditëse në historinë e futbollit (afirmohet drejtori sportiv i Lazio Igli Tare).

Felipe Anderson Transferimi Saga-Historia e patreguar

Ky pohim ka ndodhur pasi që ka pasur interesa të marra nga homologu brazilian i Andersonit në ndarjen e tarifave të tij të transferimit që nënkupton korrupsionin në futboll.

Anderson vazhdoi të qëndronte pesë sezone në Lazio ku ai tregoi kohën dhe kohën e tij përsëri. Lojtari brazilian u pa si dikush që mund të marrë punën e bërë kudo që është e nevojshme dhe me kombinimin e punës ekipore të shokëve i palëvizshëm dhe Savic.

Felipe Anderson Story Lazio

Kulmi i historisë inspiruese të Lazos së Anderson erdhi pasi ai ndihmoi shokët e tij për të fituar kupën super italiane.

Ngritja e Felipe Anderson në famë në Lazio

Një tjetër arritje mbresëlënëse e Felipe Anderson ishte në Olimpiadën RIO. Anderson së bashku me shokët e tij brazilian e morën botën nga stuhia në fitoren e tyre të medaljes së artë. Sipas brazilianëve, ishte momenti më i mirë i jetës së tij.

Lojrat Olimpike të Felipe Anderson Rio 2016

Kur shkon e vështirë:

Pas këtyre arritjeve, Anderson u bë përsëri subjekt i interesit të raportuar nga klubet evropiane. Felipe Anderson vendosi të mbetet me Lazionin e tij të besuar. Megjithatë, ai filloi të ketë dyshime me klubin pasi u rrëzua me menaxherin e tij Simone Inzaghi (vëllai i vogël i Filippo Inzaghi). Anderson u benched më pas dhe në reagim refuzoi të marrë pjesë në trajnime me shokët e tij.

Ndeshja e Felipe Anderson me Lazio Manager-Simone Inzaghi

Kjo ishte gjithashtu një kohë që ai pësoi një lëndim të rëndë në gjunjë që e bëri atë të humbur më shumë se gjysmën e sezonit të Serie A. Në këtë pikë, Anderson dinte të numëronte ditët e tij me Lazion dhe futbollin italian.

Duke u bërë një Hammer:

Në 15 Korrik 2018, Felipe Anderson vendosi të largohej nga Lazio për West Ham ku ai u bë një rekord i klubit, i cili u nënshkrua falë të dashurës së tij të orientuar nga biznesi Evelyn Machry (shih jetën e tij të marrëdhënieve më poshtë për të ditur shumë për të).

Fakte Tattoo Felipe Anderson

Brenda pak javësh për të qenë me klubin, Felipe Anderson filloi të tregonte shenja se mund të ishte zëvendësimi i West Ham për Dimitri Payet që tifozët kanë shpresuar. Kjo është konfirmuar si në kohën e shkrimit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti të suksesshëm brazilian, ka një shaka magjepsëse siç shihet në personin e bukur dhe inteligjent të Evelyn Machry.

Fakte për Evelyn Machry

Të tregohet e vërteta! Romantikat e ëmbla të Felipe dhe Evelyn janë ato që i arratisen shqyrtimit të syrit publik thjesht për shkak të faktit se jeta e tyre e dashurisë është pa drama dhe karrierat e tyre plotësojnë njëra-tjetrën.

Vajza e Felipe Anderson-Evelyn Machry

A e dini se?... Evelyn Machry është një dashnore inteligjente e cila është e fiksuar me palestër. Ajo ka një master në studimet e biznesit dhe Bachelors of International Relations nga Sao Paulo, Brazil. Evelyn është një profesionist në kontratën e futbollit dhe kalon bisedimet me të dashurin e saj si klienti i saj 1.

Të gjithë ju duhet të dini për Evelyn Machry të Felipe Anderson

Mesfushori brazilian Anderson gjithmonë i drejtohet të dashurës së tij në çështjet kontraktuale dhe financiare të klubit të tij.

Përveç biznesit të negociatave, Evelyn Machry është gjithashtu një zonjë bikini, siç është vërejtur nga profili i të dashurës së saj Instagram, e cila është e mbushur me bikini dhe kapelat e saj të plazhit. Evelyn Machry shpesh i vendos fotot e vetes në bikini gjatë pushimeve dhe kur punon në palestër. Për shumicën e tifozëve, ajo është shumë e një fëmije plazh dhe jo një negotiator.

Evelyn Machry Fakte të patreguara

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Felipe Anderson do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Ju nuk mund të flisni për jetën personale të Felipe Anderson pa përmendur të dashurën e tij, familjen dhe më e rëndësishmja, qeni i tij i cili ka njohur shumë për lojën si ai dhe Evelyn.

Dashuria e Felipe Anderson për Dogs - Shpjegoi

Fakte fetare - Dashuria për Jezusin:

Ashtu si Neymar, Ander e do muzikën e ungjillit që pasqyron bindjet e tij të forta krishtere fetare. siç shihet nga postimi i tij në Instagram më poshtë.

Dashuria e Felipe Andersonit për Jezusin

Këtu është një tjetër fakt i fotografisë që dëshmon besimin e fuqishëm të Felipe Anderson.

Felipe Anderson Fakte të krishtera

Një Lover Lojë:

Anderson është një lojtar i vetëm që e do, dëshiron të luajë me vete. Të jesh një lojtar në lidhje me 20 do të thotë se ai ka shumë gjasa që ra në dashuri me lojëra shumë kohë më parë. Çështja e lojrave të Anderson duhet të ketë filluar gjatë kohës së tij në Santos.

Felipe Anderson-Një lojtar

Një dashnor i muzikës së vjetër:

Me gjakun brazilian që kalon nëpër venat e tij, ylli i futbollit dëgjon muzikën aq sa edhe futbollin e tij. Talenti i shpejtë është i modës së vjetër kur ai kënaqet duke dëgjuar 'Sertanejo', e cila është një zhanër popullor i përbërë dhe kënduar nga kompozitorët brazilianë në fillim të 1920s.

Felipe Anderson-Një Lover Muzikë

Gjithashtu, kur Felipe nuk është i zënë me vallëzim me pak sambe ose me trajner me shokët e tij, ai luan kitarë, e cila është një tjetër aftësi që zotëron.

Duke iu kthyer shoqërisë:

Për Felipe Anderson, kthimi në shoqëri është i rëndësishëm. Shoqëria këtu nënkupton futbollistët e rinj në të njëjtën rrugë që filloi udhëtimin e tij të futbollit. Ky akt zbulon ndjenjën e thellë të dhembshurisë, të njerëzimit dhe të një ndjenje vlerësimi.

Felipe Anderson Bamirësi për fëmijët brazilianë

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta familjare

Një moment i përzemërt për familjen e Felipe Anderson:

Ndërsa kishte momentin e tij të madh në Lazio, Felipe Anderson sapo kishte marrë lajme të këqija nga shtëpia. Raportet erdhën që babai i tij Sebastião Tomé Gomes ishte arrestuar për një vrasje të dyfishtë që ndodhi në Santa Maria, Brazil.

Stili i Aksidentit të Atit të Felipe Andersonit

Sipas shtypit brazilian Noticias, krimi ndodhi në një aksident trafiku ku babai i Anderson Gomes kishte automjetin e tij duke goditur Bruno Santos Silva i cili ishte me biçikletë. Ajo nuk mund t'i rezistonte plagëve, kështu që luftoi para se të vdiste. Nga mënyra se si duket, duket se çështja është zgjidhur dhe familja e viktimës është vendosur.

Përveç lajmit të tmerrshëm, Familja e Felipe Anderson nuk ka përjetuar asnjëherë asgjë të përbashkët, paqe dhe lumturi.

Felipe Anderson Jeta Familjare

Felipe Anderson Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Gjërat që nuk mund të njihni

Fakte Tattoo:

Fakte Tattoo Felipe Anderson

Ashtu si shumica e lojtarëve në ditët e sotme, Anderson përmban shumë tatuazhe, shumë prej të cilave janë ekskluzivisht në krahun e majtë. Çdo tatuazh në trupin e tij ka një kuptim simbolik që lidhet me prejardhjen / origjinën e familjes së tij. Për shembull, inicialet e të gjitha vëllezërve të motrës së tij (katër motra dhe dy vëllezër) shfaqen nëpër biceps dhe triceps. Në duar të Anderson në veçanti, ai ka një balerinë të vogël kushtuar motrës së tij të vogël Dudley.

Një tjetër tatuazh i dukshëm është ai i triumfit të Brazilit në 201 Rio Olympics. Kur shikon në të ardhmen karriera e tij ende ka për të ofruar, është pothuajse e sigurtë se Anderson do të kishte më shumë tatuazhe të shkruara në trupin e tij.

Fakte të patreguara për Paqen e tij:

Fakte FIFA-së Anderson FIFA

Shumë e shohin Andersonin si një mesfushor të mirë të harmonizuar dhe teknikisht të talentuar. A e dini? ... Anderson konsiderohet si një nga lojtarët më të shpejtë në lojën moderne. Shumë tifozë të FIFA që duan të fitojnë lojtarë të shpejtë do të preferonin Anderson në karrierën e karrierës.

Idhujt e Tij:

Së fundi, Anderson ka futbollistët e tij të preferuar që të kalojnë legjendat e Brazilit si Bebeto, Ronaldinho dhe Ronaldo Luis Nazario de Lima. Kjo tregon shumë braziliane të një lover të futbollit të vjetër të futbollit.

Idolët e Felipe Anderson

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Story Childhood Story tonë Felipe Anderson dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu