Historia e fëmijërisë së krishterë Pulisic Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Kapiten Amerika". Historia e fëmijërisë sonë të krishterë Pulisic plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin sfondin e familjes së tij, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga lojtarët më të mirë të futbollit që SHBA ka prodhuar ndonjëherë. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Christian Pulisic, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Christian Mate Pulisic u lind në ditën e 18th të shtatorit 1998 në Hershey në Pensilvani, SHBA. Ai lindi nga nëna e tij Kelley Pulisiç dhe babai i tij Mark Pulisiç. Të dy prindërit janë çiftet sportive të dashur që kanë luajtur futboll të kolegjit në Universiteti George Mason.

I riu Pulisic u rrit në Pensilvani duke shijuar shoqërinë e dashur të të dy prindërve së bashku me motrën e tij DeeDee dhe një vëlla hap i cili pak dihet rreth. Pulisic e donte futbollin duke luajtur si një fëmijë, një sport që i erdhi natyrshëm atij, pa u folur për ta marrë atë si një sport fëmijëror. Në fakt, babai i Pulisic kujton se ai fillimisht u përpoq të shkëpusë djalin e tij nga futbolli, në mënyrë që të sigurohej që interesat e kecit në sport ishin sipas marrëveshjes së tij.

"Ne pothuajse e shtyu atë në drejtime të ndryshme nga futbolli. Ai nuk ishte i detyruar në asnjë mënyrë. Doja të sigurohesha se po merrte vendimin. Gjërat nuk funksionojnë nëse jeni duke e detyruar trajnimin për fëmijët. "

Shënime të Mark Pulisic për interesimin e hershëm të djalit të tij në futboll.

Dashuria e talentit të futbollit për futbollin mori një kthesë lart në 2005 kur nëna e tij Kelly iu ofrua një bursë për të punuar jashtë vendit në një program shkëmbimi të mësimdhënies në Angli për një vit. Zhvillimi pa Pulisic të bashkohet me prindërit e tij në nisje për vendin anglez, ku ai filloi të luajë futboll konkurrues.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Pas mbërritjes në Angli, Pulisic dhe prindërit e tij u vendosën në Tackley, një fshat i çuditshëm, i qetë, që ishte pak kilometra në veri të Oksfordit. Ndërsa në Tackey, babai i Pulisiç nuk kishte humbur kohë për regjistrimin e 6-vjeçarit në organizatën e të rinjve të një qyteti Brackley, që është 18.0 milje (30 minuta me makinë) nga fshati.

Ishte në qytetin Brackley që Pulisic kishte shijen e tij të parë të futbollit konkurrues për një vit, duke luajtur sa herë që një mundësi paraqitet në shkollë, para shkollës, pas shkollës, me ekipin e tij në turnetë lokale, në fundjavë me prindërit e tij si dhe në parqe të ndryshme dhe terrene sportive për kënaqësinë e prindërve të tij.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Treshja u kthye në Amerikë dhe u vendos në Michigan, pas përfundimit të programit të këmbimit të mësimit të mësuesve në Pulisic. Megjithatë, nuk kishte asnjë fund për pasionin e djaloshit kur mori nga vendi ku u ndal në Angli duke luajtur për Michigan Rush. Ai ishte me klubin për disa muaj përpara se familja e tij të zhvendoset përsëri në qytetin e tij të lindjes të Pensilvanisë.

Periudha shënoi një kohë që prindërit Pulisic e bënë karrierën e futbollit të djalit të tyre me rëndësi të madhe duke e regjistruar atë në ekipin lokal të Akademisë së Futbollit të SHBA, PA Classics. Pulisic kaloi shtatë vjet në klub duke luajtur kundër fëmijëve që ishin shumë më të vjetër se ai. Vite më vonë një Pulisic i suksesshëm do të vinte re se ai mund të bënte mirë edhe në PA Classics nga vetë-besimi i vullnetit

"Kur isha gjithmonë lojtari më i vogël, nuk mund të përdorja aftësitë e mia fizike ... do t'i duhej t'i rraha me mendjen time".

Mjafton të thuhet, ishte në PA Classics që Pulisic vuri themelin e tipareve që janë karakteristika të stilit të tij të lojës.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngritja e famës

2014 ishte një vit plot ngjarje për Pulisic, yllin e të cilit u zhdukën dhe u sigurua nga gjigandët gjermanë Borussia Dortmund. Tranzicioni i tij nga SHBA-ja në vendin evropian Gjermania ishte pa hitches për shkak të faktit se ai zotëron shtetësi të SHBA dhe Kroacisë (gjithashtu në Evropë). Kjo e fundit që nënkuptonte edhe nënshtetësinë e BE-së u arrit lehtësisht nga gjyshi i tij kroat, Mate, nga i cili Pulisiç mori emrin e tij të mesëm.

Duke njoftuar lëvizjen e tij nga PA Classics në Borussia Dortmund, fëmija optimist u befasua me besim ndërsa vuri në dukje se ai ishte i përgatitur për një botë të re dhe të guximshme;

"Jam gati për këtë sfidë të re. Do të jetë e vështirë, por unë mendoj se jam gati për të ".

Vërtetë për fjalët e tij Pulisic kanë regjistruar suksese të jashtëzakonshme që kur ai u nënshkrua në Dortmund në shkurt 2015 dhe bëri debutimin e tij për klubin gjatë fitores së 2-0 kundër FC Ingolstadt në 30th të janarit 2016.

Ai deri më tani ka përparuar nëpër radhët, ka shënuar gola dhe në shumë raste u bë lojtari më i ri amerikan për të kompensuar dhe vendosur rekorde. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Pas ngritjes së djalit në famë, pyetja në buzët e secilit është ... Kush është e dashura e krishterë Pulisic ose vallëzimi ?. Nuk ka mohuar faktin se amerikan i butë që ka një të ardhme më të ndritshme përpara godet zonjat si një njeri tërheqës. Megjithatë, Pulisic është ende i vetëm dhe i fokusuar në marrjen e karrierës së tij në lartësi të paimagjinueshme.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Pulisic ka një familje që përbën çdo dashuri që ai mund të humbasë nga mungesa e një të dashurësie. ne ju sjellim detaje rreth familjes së tij të dashur sportive.

Rreth Atit Pulisic: Babai pulisik Mark Pulisic ka lindur në 20th të shtatorit 1968. ai luajti futboll të kolegjit në Universitetin George Mason midis 1986 në 1989 regjistrimin e tridhjetë e pesë qëllimeve të karrierës në shfaqjet 73. Ai është në kohën e këtij posti një trajner profesional në Pittsburgh Riverhounds. Marku ndan një lidhje të veçantë me djalin e tij të cilin ai vazhdon të mentorojë deri në datën.

Rreth Nesh Pulisic: KElly Pulisic është gruaja që jo vetëm që e ka rritur djalin e saj si një lojtar i jashtëzakonshëm, por i ka mësuar karakterin Lessons Through Soccer, një sport që ajo gjithashtu luajti në Universitetin George Mason në 1980s. Ishte në universitet që ajo u takua dhe filloi një lidhje me babain e Pulisiç, Mark.

Rreth vëllezërve pulisikë: Pulisic ka një motër të dashur të quajtur DeeDee. Lojtari e do atë kompani dhe kurrë nuk pushon të humbasë atë kur ai është larg nga shtëpia.

Nga ana tjetër, ai ka një vëlla pasardhës i cili pak dihet për tjetër përveç faktit që ai gjithmonë shfaqet në fotot e familjes si ai më poshtë.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Përkrahjet

Pulisic është vetëm 20 vite, por ka marrë tashmë një numër të marrëveshjeve të miratimit që përfshijnë Chocolate dhe produktet e kakao - Hershey, prodhuesi amerikan i pijeve me bazë sportive dhe produkteve ushqimore - Gatorade, kompani sportive collectibles - Panini-America dhe kompani prodhuese këpucësh - Nike .

Ndërkohë, pritet që më shumë mbështetje të vijë për Pulisic pasi Amerika e Veriut do të presë Kupën e Botës 2026 Fifa.

Historia e fëmijërisë Christian Pulisic Plus Biografia e patreguar Fakte- Faktet personale të jetës

Pulisic është një lojtar i butë dhe premtues, më i miri i të cilit ende nuk ka ardhur. Megjithëse fëmija i sigurt është jashtëzakonisht privat, ai ka një numër shokësh të cilët me raste ai varet dhe ndan një marrëdhënie të mirë pune me ekipin e tij. Ai e do familjen dhe pa dyshim do të jetë një shok i vlefshëm për të dashurën ose gruan e tij, kur më në fund të bëhet i varur.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e Fëmijërisë së krishterë Pulisic dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet