Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është i njohur më mirë me emrin "Declan". Historia e fëmijërisë tonë Declan Rice plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri tani. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë se ai është një lojtar me potencial të madh për të ardhmen. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Declan Rice, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Declan Rice ka lindur në 14th ditë të janarit 1999 tek babai i tij, Sean Rice dhe nëna Teresa Rice në Londër, Mbretëria e Bashkuar. Declan Rice është me origjinë irlandeze dhe kjo mund të gjurmohet nga prindërit irlandezë të babait të tij, Margaret dhe Jack, të cilët janë nga Douglas, një periferi e qytetit të KS-së, Irlandë. Më poshtë është futbollisti dhe babai i tij i bukur, Sean Rice.

Falë gjyshërve të tij dhe për shkak se nëna e tij, Teresa, ishte nga Co Longford në Irlandë, Declan beson se ai është një brez i dytë irlandez në Britani. Në përmbledhje, Declan si një person është irlandez, por ka një zemër britanike.

Declan Rice u rrit me mamanë e tij, babë dhe ndoshta asnjë vëlla apo motër në Kingston upon Thames. Si një djalë i vogël, një ndjenjë e përmbushjes erdhi sa herë që ka futboll në këmbët e tij. Fjalë për fjalë, të gjitha dhuratat e vogla të Declan kërkuar erdhi në formën e futbollit. Një ngjashmëri e tillë për sportin më vonë paguante dividentë.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Declan për futbollin e pa atë me novela të tjerë të regjistruar në listën e një akademi të Futbollit të Chelsea pas një gjyqi të suksesshëm. Ai ishte një nga disa djem të zgjedhur nga akademia gjatë një periudhe konkuruese, një kohë që Chelsea FC u reformua vetëm nga miliarderi rus, Roman Abramoviç.

Atë vit 2006, fondacioni i karrierës së Declan u vendos si një shtatëvjeçar. Ishte një kohë emocionuese për familjen Rajs që pa djalin e tyre duke hyrë në krahun e të rinjve të një klubi i cili sapo u ringjall nga një person i veçantë Jose Mourinho.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Jeta e akademisë së Chelsea FC nuk është e lehtë në atë kohë. Për shkak të kësaj, vetëm fëmijët më të vështira mbijetuan përmes akademisë. Ashtu si lojtarët e tjerë të akademisë, pasiguria ishte problemi më i madh për Declan Rice që panë shokët e tij të ekipit si rivalët e tij. Ai luftoi dhe fitoi shanse të pakta që e ndihmonin atë të përparonte në radhët e moshave më të larta. Declan përparoi përmes rangjeve të moshës deri sa ai mori Chelsea-n të paharrueshëm shumë konkurrues nën ekipin 14.

Declan Rice ishte ndër fëmijët e tjerë që e panë veten duke luftuar në mjedisin e Chelsea FC gjatë nëntëmujorit të tij nën 14. Mjerisht, Declan i dobët nuk mundi të përballonte presionin dhe kjo solli pasoja të mëdha. Ai u lirua nga akademia e Chelsea, e cila e pa atë si një suficit ndaj kërkesave.

Atë vit, 2014 ishte viti kur Declan Rice u përball me depresionin si një yll i ri futbollist. Pa dyshim, çdo futbollist fëmijë që ka jetuar përmes refuzimit të akademisë do të dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale dhe dëmtimin e pasojave psikologjike që mund të shkaktojë. Nabil Fekir gjithashtu pësoi një fat të ngjashëm.

Pavarësisht refuzimit të Chelsea akademisë, përcaktimet deri sa mbaheshin fjalimet e tij. Po atë vit 2014, Declan u thirr nga Akademia e West Ham United për sprova. Në West Ham, Declan gjeti ngushëlloni larg nga realiteti i tij i trazuar.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Jeta më e mirë në rrugën e të qenit Pro:

Më 16 dhjetor 2015, pak më shumë se një vit pas bashkimit me të rinjtë Wes Ham, Rice nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin dhe filloi të shfaqë ekipin e klubit U23. Kjo ishte një kohë kur filloi të bënte arritje. E para erdhi në 10th të nëntorit 2017 kur Rice fitoi PL2 lojtar të muajit tetor, 2017.

Në Mars 2018, Rajs u nderua me lojtarin u19 të vitit. Ky konkurs i dha një biletë të ekipit të lartë.

Debutimi i Declan për Hammers fitoi atë njeriun e çmimit të ndeshjes. Sipas futbollistit; ..."Ishte një moment shumë krenar për mua dhe familjen time. Dashuri e madhe për babanë tim që erdhi gjithë rrugës për të ardhur dhe për të parë, të dua ".

Në prill 2018, Declan Rice u emërua si kontrabandist për çmimin 2017-18 Hammer të Vitit i cili iu dha Marko Arnautoviq. Megjithë humbjen e tij, Rice ka mbajtur një tjetër çmim për çekiçin e ri të vitit për vitin e dytë.

Bërja e një deklarate:

"Unë kam ardhur përsëri këtu pasi u lirua nga Chelsea në 14 dhe pesë vjet më vonë unë jam duke luajtur për West Ham në Premier League" tha Rajs i cili u lirua nga Chelsea në moshën 14.

Kjo e diel ishte një ditë e çmendur dhe një që e bëri familjen Declan Rice shumë krenar për arritjet e tij. Rajs e shfrytëzoi këtë mundësi për të provuar te Chelsea se sa mirë është ai. Ai bëri një deklaratë për klubin dhe ishte shumë i lumtur me performancën e tij.

Më 23 dhjetor 2018, Rajs bëri pamjen e tij 50th për West Ham. Ai u bë lojtari i parë për ta bërë këtë, ndërsa ende një adoleshent duke rrahur Michael Carrick's rekord. Pas shikimit të interesit nga Man City, West Ham vendosi t'i ofrojë atij një kontratë të re deri në 2024 me opsionin e një viti shtesë. Ky moment përcaktues u kap në videon më poshtë;

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Declan Rice është dikush që përjetoi dashuri gjatë viteve të adoleshencës. Ai vendosi të ketë një marrëdhënie me një të ri adoleshent duke e bërë publike edhe në mediat sociale.

Ndryshe nga shumica e futbollistëve të rinj, marrja e marrëdhënieve publike nuk është një ide e mirë duke konsideruar se një shqyrtim i tillë publik mund të ndikojë në karrierën e tyre të re. Kjo, megjithatë, nuk është rasti i Declan Rice i cili tashmë e di sasinë e të cilit ai përbëhet. Pas yllit të futbollit, ka një shaka magjepsëse në emër të Lauren Fryer, e cila është e njëjta moshë me të dashurin e saj.

Rajs është një lloj i dashuruar që mund të këndojë këngët e dashurisë me të dashurën e tij, të shkruajë poezi, të pikturoj fotografitë dhe më e rëndësishmja, të krijojë video të këngëve dashuri të mbushura me fotografi dashuri të tij dhe Lauren Fryer. Më poshtë është një nga videot e tilla.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Lifestyle

Para 28th të dhjetorit, 2018, Declan fitoi një kikirikë prej vetëm £ 3,000-një javë. Si në kohën e shkrimit, ai fiton £ 30,000-një javë që fjalë për fjalë nënkupton një ndryshim të stilit të jetesës.

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Declan pasi u bashkua me akademinë e West Ham, Declan u bë një admirues dhe tifoz i Pablo Zabaleta i cili luajti në Man City në atë kohë.

Duke folur për admirimin e tij të argjentinasit, ai njëherë tha ...; "Unë isha një tifoz i Pablo në 2014. Nga një Fan, unë u bëra shok shokësh i tij

Declan Rice Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Declan Rice do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Declan është dikush që posedon një gjendje të brendshme pavarësie, e cila i ka mundësuar atij që të bëjë përparim të konsiderueshëm si në jetën e tij personale. Duke u lëshuar nga akademia e Chelsea FC e ndërtuar në Declan, mentaliteti dhe disiplina e ashpër që reflekton stilin e tij aktual të lojës.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Declan Rice plus fakte të patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

KOMENTE 2

 1. Declan, urime për të shënuar golin tuaj të parë sot. Qëllimi i plasaritjes dhe një karrierë e shkëlqyer është në kartat.
  (Ju lutemi luani për Anglinë). lol.
  Kjo mënjanë, kam humbur kontakt me babanë tuaj disa vjet më parë, dhe do të duan të arrijnë me të, njeriu funniest unë kam takuar ndonjëherë në jetën time.
  Nëse ju mund të le ta dini se hidrauliku nga ditët e phps dërgon më të mirën e tij, do të isha përjetësisht mirënjohës.
  Nuk është një gjë zdrukthëtar, e urrej Westhamin, duke qenë një tifoz i gjallë gjatë gjithë jetës Lol, vetëm shaka.
  Përshëndetje Declan.
  Të fala, Les Roberts.

 2. Babai i Declan, Sean, mund të kujtohet të luajë në ekipin tonë të shkollës kur ai ishte 11?
  Ne fituam 'filxhanin' duke luajtur në terrenin e vjetër të Kingstonit të rrugës Burton.

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu