Michy Batshuayi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "batsman". Historia e fëmijërisë së Michy Batshuayi plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e njohin aftësinë e tij për të tërhequr qëllimet e habitshme, por vetëm disa mendojnë se Bio e Michy Batshuayi është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, Michy Batshuayi Atunga u lind në 2nd të tetorit 1993 në Bruksel, Belgjikë. Ai lindi nënën e tij, Viviane Leya Iseka dhe babait të tij, Pino Batshuayi. Të dy prindërit janë me prejardhje afrikane dhe gjurmojnë rrënjët e tyre në Republikën Demokratike të Kongos. Ata emigruan në Belguim në kërkim të kullotave më të gjelbra dhe të kujdeseshin mirë për fëmijët e tyre ende të palindur.

Duke u rritur në Bruksel, i riu Batshuayi kishte mbështetjen e prindërve të tij sportivë që e inkurajuan atë dhe vëllain e tij Aaron Leja Iseka (gjithashtu një futbollist) për të zhvilluar dhe praktikuar sportin që ata kishin një pasion.

Mbështetja e tyre u forcua veçanërisht nga fakti se Bathshuayi shfaqi një nivel energjik të futbollit, i cili jo vetëm që e bëri atë të dalë në mesin e kolegëve të tij, por u shkul me vëllanë e tij të vogël, i cili gjithashtu zgjodhi dhe zhvilloi një interes në futboll.

Nuk ishte shumë kohë para se prindërit e Batshuayit të jepnin një nxitje për pasionin e tij për futbollin duke e regjistruar atë në një akademi të të rinjve, RFC Evere, së pari në mesin e katër klubeve të të rinjve ku ai filloi karrierën e tij.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Ndërtimi i karrierës

Një tipar i futbollit i cili u identifikua me Batshuayi gjatë përpjekjeve të klubeve të tij të të rinjve ishte tendenca e tij për të bërë kohë të gjatë me topin pa kaluar, një tipar që i bëri shokët e tij e konsideronin atë egoist.

Megjithatë, ai gjeti favor me skautët nga klubet e tjera që panë përtej egoizmit të perceptuar të tij. I rëndësishëm në karrierën e tij të madhe të të rinjve ishte lëvizja e tij në klubin rinor Anderlecht në 2007 ku ai luajti në cilësinë e një qendre-përpara dhe qëllimet e dorëzuara.

Forma e tij e lartë nuk shkoi pa u vënë re nga klubi rivale Standard Liège i cili siguroi shërbimet e tij në 2008. Batshuayi gdhendur një vend për veten e tij në klub me shfaqjet e tij mbresëlënëse dhe u promovua në ekipin e lartë kur ai ishte i moshuar 18.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Ngritja e famës

Batshuayi nuk ishte njeri për të humbur progresin në një karrierë që ai kishte një pasion për të. Forma e tij e mirëmbajtur e parë e pa atë të shënojë golat 21 gjatë sezonit 2013 / 2014 për standardin Liège. Ndër të tjera, ai e fitoi çmimin "Ebony Shoe Award", i cili u njoh me lojtarët më të mirë afrikanë në Belgjikë, ekipet e divizionit të parë.

Bathshuayi vazhdoi artistin e tij duke shënuar në Marsejë, një klub francez që ai nënshkroi për në 2014. Ishte në Marsejë që forma e tij e golave ​​kapi interesin e ekipeve të mëdha angleze duke përfshirë Chelsea FC dhe Westham. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Batshuayi është një nga shumë pak lojtarë të njohur të futbollit që janë konservatore në lidhje me jetën e tyre të marrëdhënieve. Kjo i ka mbajtur të gjithë duke spekuluar se kush mund të jetë momenti i takimit në këtë moment.

Asnjë zonjë nuk është parë me të në një ngjarje apo edhe një shëtitje. Ndërsa shumë besojnë se ai është i mirë në mbajtjen e jetës private private, të tjerë besojnë se kjo është vetëm një çështje kohe para se ai të zbulojë shaka apo të dashurën e tij. Jeni të sigurtë, ne do të ofrojmë përditësime të zhvillimit në atë pikë sa që ndodhin.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Çështja me vlerësimet e FIFA

Michy është në mesin e lojtarëve të cilët me të vërtetë merren me vlerësimet e tij në lojën jashtëzakonisht popullore të futbollit të EA Sports. Shikoni reagimin e tij ndaj 2018 FIFA lirimin e tij më poshtë;

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Duket shprehje e papërshtatshme

Ndërsa Batshuayi ishte në Chelsea ai u vu nën zjarr të rëndë, pasi një ndeshje vendimtare u shfaq për të kapur atë duke qeshur me shokun e shokut të tij Alvaro Morata për humbjen e një ndëshkimi. Incidenti ndodhi gjatë humbjes së Chelseat në Arenal në finalet e mburojës së komunitetit 2017. Batshuayi u zëvendësua me Morata gjatë minutës së 74th të lojës për dështimin për të bërë përshtypje.

Loja ishte bllokuar me një barazim 1-1, duke lënë gjoba për të vendosur fituesin. Alvaro Morata së bashku me Thibaut Courtois humbasë penalltitë që panë që Arsenali fitoi ndeshjen. Ajo që kishte tifozë të tërbuar ishte kur filmimet shfaqeshin për të treguar Batshuayi duke qeshur pas Morata i cili ishte padyshim i dhimbshëm nga humbja.

Megjithatë, Batshuayi shkoi në Twitter disa momente më vonë për të korrigjuar atë që ai mori si një nocion të gabuar duke vënë në dukje se:

"Wow lol disa njerëz me të vërtetë besoj se unë qeshi me shokun tim dhe / ose ne humbur? Na vjen keq për të gabuar, por unë nuk ishte "

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Dashuria për komike

Batshuayi ka një dëshirë për të parë dhe ndjekur seri të kartonave. Aktiviteti i cili është një nga aktivitetet e tij të kalendarit ka efekte të gjera përtej argëtimit, pasi ajo dikton ndjenjën e tij të modës. I dukshëm në mesin e personazheve të tij të preferuar karikaturë është Sponge Bob dhe ai kurrë nuk duket të ketë mjaft e karikaturave Sponge Bob.

Përveç kësaj, ai dikur vuri në dukje veshur një boksier nën atë kit. Boksieri (foto poshtë nën pantallona të shkurtra transparente) përshkruan karakterin e detit të thellë nën çantën e tij. Në të vërtetë dashuria e tij për karikaturën nuk njeh kufij.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Big Kid në zemër

Batshuayi është ai që kurrë nuk duket të veprojë moshën e tij siç dëshmohet nga mbledhja e tij e lodrave. 25-vjeçari ka një koleksion të madh të lodrave që ai e përshkruan si muzeun e tij personal. "Muzeu personal" përmban një kabinet të madh qelqi të mbushur me lodra të mbledhura në miniaturë.

Jo vetëm lodra të vogla, Batshuayi duket se ka gjetur një lodër të madhe që me sa duket përputhet me moshën e tij. Statuja e tij e plotë nga karakteri popullor Dragon Ball Z.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Arsyet prapa pseudonimit

Për shkak të dashurisë së tij për komikën, Batshuayi iu dha emri "Batsman", një karakter që i pëlqen dhe gjithashtu e definon atë. Karakteri Batman konsiderohet si ai që vjen nga errësira për të bërë të paimagjinueshme.

Batshuayi vjen nga stol dhe ende bën magjinë e prodhimit të qëllimeve. Duke folur për qëllimet, taktikat e festimit të golave ​​të FIFA 2018 World Cup të Michy një herë e dështuan pasi ai një herë e pa topin që ai e qëlloi në postin e qëllimit duke e kthyer në fytyrë.

Michy Batshuayi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Faktet e personalitetit

Michy Batshuayi është ai që e do atë që bën dhe rrezaton lehtësim komik edhe kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç planifikon. Megjithatë, punon shumë dhe përpiqet të jetë e mundur për të bërë të arriturat e tij të duken të pamundura.

Përveç kësaj, Ai është i shoqërueshëm, ka një ndjenjë të diplomacisë dhe përpiqet të bëjë më të mirën e tij për të shmangur konfrontimet.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Story fëmijërisë tonë Michy Batshuayi plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet