Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë si “Marquinhos“ Historia jonë e fëmijërisë Marquinhos plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Po, të gjithë e dinë shkallën e tij të punës dhe një mbrojtje efikase një për një. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Marquinhos e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Marquinhos Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Fillimisht, Marquinhos (i pagëzuar Marcos Aoás Corrêa) ka lindur në 14th ditën e majit 1994 në São Paulo, Brazil. Ai lindi nënën e tij Alina Aoás dhe babanë e tij Marcos Barros Corrêa.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Prindërit e Marquinhos Marcos Barros dhe Alina Aoás.
Prindërit e Marquinhos Marcos Barros dhe Alina Aoás.

I riu Marquinhos u rrit në qytetin komunal të São Paulo i cili është i njohur më mirë si kryeqyteti i futbollit brazilian. Sporti ka dekada që është vendosur në mënyrën e jetesës së banorëve të qytetit, përfshirë nënën e Marquinhos që shikonte ndeshjet në Arena Corinthians edhe kur ajo ishte shtatzënë lojtari i futbollit.

Marquinhos hijeshoi Arena Corinthians në barkun e nënës së tij para se të lindte.
Marquinhos hijeshoi Arena Corinthians në barkun e nënës së tij para se të lindte.

Prandaj nuk është për t'u habitur që Baby Marquinhos filloi të luante futboll sa më shpejt që të mund të ecte.

LEXO
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke u rritur në një familje të klasës së mesme së bashku me vëllain e tij të madh Luan Aoás dhe motrën Riama Aoás, Marquinhos u tërhoq nga futbolli, jo për të përmbushur domosdoshmërisht nevojat financiare të familjes së tij, por për të përmbushur atë që ai e njohu herët si qëllimin e jetës. Nuk është çudi që një Marquinhos i themeluar dekada më vonë do të vërente se:

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Që kur isha i ri, gjithmonë dëshiroja të isha futbollist. Unë kam punuar shumë për të arritur aty ku unë jam sot, kam mbrojtur klubet e mëdha dhe do të jap më të mirën e vetes, me forcë dhe zili. E ardhmja nuk ka kufizime, unë gjithmonë do të shkoj më tej.

Marquinhos Biografia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Ndërsa Marquinhos u rrit në São Paulo, ai kishte një kushëri të famshëm, Moreno Aoas Vidal i cili ishte në atë kohë, një lojtar që lulëzon me sistemet rinore të ekipit kryesor të futbollit të São Paulo - Corinthians. Ishte përparimi i Moreno në Corinthians që frymëzoi Marquinhos dhe vëllain e tij të madh Luna të bashkoheshin gjithashtu në sistemin e të rinjve të klubit kur i pari ishte vetëm 8 vjeç.

LEXO
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Marquinhos ishte 8 vjeç kur u bashkua me Corinthians.
Marquinhos ishte 8 vjeç kur u bashkua me Corinthians.

Do të ishte interesante të theksohet se Marquinhos nuk ka qenë gjithmonë mbrojtës. Gjenia e futbollit filloi duke alternuar në mes të portierit dhe duke shërbyer në cilësinë e mbrojtësit gjatë studimeve në Kolegjin Salesian të Santa Teresinhas në São Paulo, përpara se të bashkohej me Corinthians në 2002.

LEXO
Jan Oblak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

“Ai ishte shumë i dashur për të shërbyer si një portier. Ai gjithashtu luajti si mbrojtës, por sa herë që vendosi të shërbente si portier zgjidhej gjithmonë si zgjedhja e parë për këtë punë ”. Kujton Adalberto de Oliveira Barbosa, koordinator i ngjarjeve Sportive dhe Vallëzuese të shkollës.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Fotografi e rrallë e fëmijërisë së Marquinhos si portier.
Fotografi e rrallë e fëmijërisë së Marquinhos si portier.

Më interesant është fakti se Marquinhos është konsideruar nga prindërit e tij dhe trajneri për të qenë më pak i talentuar në mesin e vëllezërve sportive (Luna dhe kushëriri Moreno). Megjithatë, ai zbuloi dhe zhvilloi aftësi duke ndërtuar një karrierë në sistemet rinore të Korintasve.

LEXO
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Marquinhos Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Rritja e Marquinhos nëpër radhët e Corinthians arriti lartësi më të mëdha duke filluar nga 2011 kur ai ishte pjesë dhe parcelë e ndërkombëtarë të rinj Brazillian që fituan Kampionatin e Futbollit Nën-2011 të Amerikës së Jugut 17 dhe u kualifikuan për FIFA nën Kupën e Botës nën 17.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Marquinhos në Corinthians në 2011.
Marquinhos në Corinthians në 2011.

Angazhimet e mëvonshme me Corinthians panë që Marquinhos bëri debutimin e tij me ekipin e parë të klubit më 18 shkurt 2012 dhe më pas, regjistroi disa paraqitje në fushatat Campeonato Brasileiro Série A dhe 2012 Copa Libertadores.

Kredituar me rekorde të mira për ekipet kombëtare të Corinthians dhe Brazilit, Marquinhos ishte shitur në fund të vitit 2012 te Roma ku ai kishte 26 aksione në Serie A me 4 paraqitje të Coppa Italia para se të fitonte një lëvizje në Paris Saint Germain.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Marquinhos - Historia e Ngjitjes:

PSG i ofroi një botë të guximshme të mundësive Marquinhos, i cili me sa duket ishte i destinuar të kishte sukses, pasi ai shënoi golin e tij të parë profesional për klubin, në debutimin e tij zyrtar gjatë fitores 4-1 të PSG ndaj Olympiacos në Shtator 2013. Disa ditë më vonë, Marquinhos u konsolidua në përshtypjet e tij të hershme duke shënuar golin e tij të parë në ligë në një fitore 3–0 në grupin e Ligës së Kampionëve kundër Benfica. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Gruas së Marquinhos - Carol Cabrino:

Marquinhos është një burrë i martuar, ne ju sjellim detaje faktike në lidhje me jetën e tij martesore, duke përfshirë mënyrën se si ai u takua dhe u martua me gruan e tij Carol Cabrino. Për të filluar, gruaja e Marquinhos Cabrino nuk është dhe as nuk ishte adhuruese e futbollit. Ajo është më tepër një entuziaste e fitnesit që ndoqi një karrierë në të kënduar dhe shpesh regjistronte paraqitje në sallat e karaoke përreth Brazilit.

LEXO
Florentino Luis Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ishte gjatë një prej ndjekjeve të tilla që ajo u shfaq në një version brazilian të X-Factor të quajtur Jovens Talentos në 2014. Performanca e saj në shfaqjen në TV realitet tërhoqi vëmendjen e Marquinhos i cili shpejt e shtoi atë në Facebook.

"Ai më shtoi në Facebook, më shkruajti çdo ditë, ai komentoi mbi fotot e mia."

Ajo zbuloi te Canal +.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Marquinhos u takua dhe filloi të dilte me gruan e tij Carol Cabrino në 2014.
Marquinhos u takua dhe filloi të dilte me gruan e tij Carol Cabrino në 2014.

Dyshja filloi të takonte më pas dhe u martua në 2nd të korrikut 2016. Ceremonia u mbajt në një plazh në Trancoso.

Martesa e tyre është e bekuar me një vajzë, Maria Eduarda Cabrino Correa, e lindur në ditën 1st të nëntorit 2018. Vlen të theksohet se Cabrino shkoi në punë për lindjen e vajzës së tyre derisa ishte në stadiumin Parc des Princes në Francë për të parë Marquinhos të luajë një ndeshje të Ligës së Kampionëve kundër Anderlehtit.

LEXO
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Marquinhos Me gruan Carol Cabrino dhe vajzën Maria. Kredite: Revista Quem.
Marquinhos Me gruan Carol Cabrino dhe vajzën Maria. Kredite: Revista Quem.

Jeta Familjare Marquinhos:

Marquinhos u lind në një familje sportive të 5. Ne ju sjellim detaje faktike për anëtarët e familjes së tij.

Rreth babait të Marquinhos: Babai i Marquinhos nuk është person tjetër përveç Marcos Barros Corrêa. Marcos është gjithçka për Marquinhos që e konsideron atë si heroin e tij, mentorin, partnerin, mikun, ndër cilësitë e tjera të një figure të shkëlqyer babai.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Marcos Barros Corrêa është një baba dhe gjithçka për djalin e tij Marquinhos.
Marcos Barros Corrêa është një baba dhe gjithçka për djalin e tij Marquinhos.

Rreth Nënës së Marquinhos: Alina Aoás është nëna e dashur dhe e dashur, lavdërimet e saj të bukura këndohen nga Marquinhos në mënyrën e mëposhtme:

“Krahët tuaj gjithmonë hapen kur kam nevojë për një përqafim. Zemra juaj di të kuptojë kur kam nevojë për një mik. Sytë e tu të ndjeshëm ngurtësohen kur kam nevojë për një mësim. Forca dhe dashuria juaj më kanë udhëhequr nëpër jetë dhe më kanë dhënë krahët që duheshin për të fluturuar mbretëreshën time ”.

Marquinhos ndan një lidhje shumë të ngushtë me nënën e tij Alina Aoás.
Marquinhos ndan një lidhje shumë të ngushtë me nënën e tij Alina Aoás.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Marquinhos:

I pari i vëllezërve dhe motrave të Marquinhos është vëllai i tij i madh Luan Aoás. Dyshja u rrit së bashku duke ndarë interesa të përbashkëta në futboll. Fati, megjithatë, vendosi që Marquinhos të tejkalonte vëllain e tij në këtë sport. Sidoqoftë, ata janë jashtëzakonisht të afërt me Marquinhos që e përshkruan Luanin si vëllain më të mirë që mund të kërkojë ndonjëherë.

LEXO
Jan Oblak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Marquinhos me vëllain e tij të madh Luan.
Marquinhos me vëllain e tij të madh Luan.

Motra e vetme e Marquinhos është bukuroshja Riama Aoás të cilën ai e trajton si një princeshë pas nënës së tij mbretëreshë.

Nga e majta në të djathtë: vëllai i madh i Marquinhos Luan Aoás, motra e vogël Riama Aoás dhe vetë Marquinhos. Kredite: Instagram.
Nga e majta në të djathtë: vëllai i madh i Marquinhos Luan Aoás, motra e vogël Riama Aoás dhe vetë Marquinhos.

Jeta personale e Marquinhos:

Si duken aktivitetet e një dite mesatare në jetën e Marquinhos i cili është përshkruar nga miqtë si i përqendruar me një personalitet shumë të disiplinuar ?. Për fillestarët, Marquinhos pëlqen të kalojë kohë cilësore me familjen sa herë që ai ka një mundësi për ta bërë këtë veçanërisht me vajzën e tij që po rritet shpejt.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold
Marquinhos ka një lidhje të ngushtë me vajzën e tij Maria. Kredite: Instagram.
Marquinhos ka një lidhje të ngushtë me vajzën e tij Maria.

Larg kalimit të kohës me familjen, Marquinhos pëlqen të luajë video lojëra dhe të punojë në palestra. Aktivitetet e kombinuara e ndihmojnë atë të zhvillojë taktika dhe qëndrueshmëri që e bën atë që i mungon në lartësi si mbrojtës.

Lojërat video dhe ushtrimet në palestra e ndihmojnë Marquinhos të përmirësojë taktikat dhe qëndrueshmërinë.
Lojërat video dhe ushtrimet në palestra e ndihmojnë Marquinhos të përmirësojë taktikat dhe qëndrueshmërinë.

Duke kaluar te faktet më pak të njohura rreth Marquinhos, gjeniu i futbollit ka një tatuazh në këmbën e tij të majtë. Arti i trupit i cili përshkruan dy pëllëmbë të shtrënguara fort është përshkruar si Vëllazëria e Përjetshme nga Marquinhos. Pasqyron vlerësimin e tij për besnikërinë dhe mbështetjen ndaj familjes dhe miqve.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold
Marquinhos ka një tatuazh në këmbën e tij të majtë të cilën ai e përshkruan si "Vëllazëria e Përjetshme".
Marquinhos ka një tatuazh në këmbën e tij të majtë të cilën ai e përshkruan si "Vëllazëria e Përjetshme".

Mbi të gjitha, Marquinhos është një i krishterë fetar që beson se forca më e fuqishme në univers është Besimi !.

Marquinhos identifikohet si një Christain dhe e konsideron besimin si një forcë të fuqishme.
Marquinhos identifikohet si një Christain dhe e konsideron besimin si një forcë të fuqishme.

Fakte të patreguara nga Marquinhos:

A e dini?

  • Ndërsa Marquinhos ishte te Roma, ai luajti nën emrin "Marcos" për të mos u gabuar për shokun e tij të atëhershëm Marquinho (pa një 'S').
LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

  • Analiza e tarifës së tij të transferimit prej 31.4 milion € në PSG bëri që mediat kryesore të hutohen ndërsa përgatitën prishje të ndryshme. BBC Sport pretendoi se ishte tarifa më e lartë e transferimit për një adoleshent në atë kohë ndërsa Sky Sports raportoi atë si e pesta për nga e larta e transferimit të tillë.
LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në mënyrë të ngjashme, Le 10 Sport i Francës e regjistroi atë si të tretin më të lartë ndërsa kanali francez i lajmeve BFM TV e përshkroi atë si i pesti më i shtrenjtë i të gjitha kohërave për një mbrojtës.

  • Marquinhos gëzon një marrëdhënie të ngushtë me të Thiago Silva me të cilin shpesh është krahasuar dhe në disa raste është referuar si një "Thiago Silva i vogël". Përtej krahasimeve, Marquinhos e konsideron Thiago si modelin e tij dhe është e qartë se ata të dy gëzojnë një mirëkuptim të fortë në Paris Saint-Germain.
LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Marquinhos plus faktet e patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet