Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur si "Falcao serbe". Historia e fëmijërisë tonë Luka Jovic plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Historia e fëmijërisë Luka Jovi- Nga koha e fëmijërisë deri më sot

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjitjen në histori, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

Po, të gjithë e dinë instinktet e tij përpara qëllimit, një që e ka kthyer atë në një nga futbollistët më të lakmuar në futbollin evropian. Megjithatë, vetëm një dorë e vogël e tifozëve të futbollit e konsideron biografinë e Luka Joviç që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Luka Joviç lindi në ditën e 23rd të dhjetorit 1997 nënës së tij, Svetllana Joviç dhe babai, Milan Joviç (një ish-futbollist) në qytetin e Bijeljinës, Bosnjë dhe Hercegovinë.

Joviç u rrit në një shtëpi shumë të varfër me prindërit dhe motrën e saj në fshatin rural Batar, që është 14 milje në jug të Bijeljinës. Para lindjes së tij, prindërit e tij dhe të gjithë anëtarët e familjes vuajtën provokimin dhe marrjen e hershme të 1990 që ndodhi në Bijeljina, Bosnjë dhe Hercegovinë.

Luka Jović Familja dhe të afërmit e vendit më parë vuajtën provokime në fillim të 1990-it.

Kjo paqëndrueshmëri e Bosnjës dhe Hercegovinës i pengoi futbollistët të kenë një karrierë të begatë dhe babai i Luka Joviç ishte në fundin e marrjes së tij. Mjerisht, Milan Joviç mori vetëm mundësinë për të luajtur futboll amator me Partizanin e Beogradit, i cili ofroi pak të ardhura për shtëpinë e tij.

Duke u rritur, nuk kishte lodra apo lojëra, vetëm një futboll që Joviç filloi dhe luante me babain e tij. Babai i Luka Joviç Milan në një moment në karrierën e tij të ngadaltë vendosi të vazhdojë të jetojë ëndrrat e tij përmes djalit të tij.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke pasur një baba të ngrohtë dhe një nënë përkrahëse, ishte e natyrshme që dashuria për lojën e bukur të futet tek i riu Luka Joviç, i cili shihej gjithmonë se kishte udhëtime me babain e tij. Milan inkurajoi djalin e tij të përqëndrohet në edukimin e futbollit me shpresën për të ndihmuar atë të vazhdojë të jetojë ëndrrat e tij të padukshme.

Luka Joviç - Edukimi dhe ndërtimi i karrierës. Kredia për IG

Luka Joviç u fut në lojë në moshën 5 në 2002, viti kur pasioni i tij për futbollin e pa atë duke kompromentuar arsimin e tij falë një mundësie për të filluar një karrierë.

Në 2004, Luka me fat pas një gjyqi të suksesshëm mori shansin për të hedhur themelet e karrierës së tij në prestigjioz Mini Maxi. Kjo është një ligë zhvillimi në Beograd për fëmijët e moshës ndërmjet 4 dhe 12. Para se të udhëtonte për të pasur ndeshjen e tij të parë, babai i Jovicit i mësoi atij se si të punonte me të dy këmbët. Edhe pse Jovic fillimisht favorizoi këmbën e djathtë, megjithatë, ai mësoi të godiste topin po aq besimplotë me të majtën e tij.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Talenti i Luka Joviç ishte i dukshëm që nga ndeshja e tij e parë në ligë. A e dini? ... Ai shënoi një hat-trick në ndeshjen e tij të parë, një feat që pa drejtorët e klubit premtuar për të ofruar të holla për babain e tij për të inkurajuar djalin e tij për të shënuar më shumë gola.

Milan Jovic u ofrua € 50 për secilin gol që shënoi djali i tij. Ai u pagua gjithashtu me shpenzimet e udhëtimit të dinarëve 2000 që ai kishte për të sjellë Luka nga fshati i tyre në Beograd. Të gjitha këto u bënë sepse djali i tij konsiderohej si lojtari më i vlefshëm i tyre.

Në një nga lojrat e Jovicit ku ai goditi qëllimet, ai u kap nga Toma Milićević, një skaut i yllit të Kuq që e ftoi atë në gjyq me Red Star Belgrade. Luka Joviç kaloi me ngjyra fluturuese dhe u bashkua me klubin. Më poshtë është një foto e tij në ngjyrat e klubit.

Luka Jovic Jetën e Hershme të Karrierës

Para se të bashkohej me klubin, babai i Jovicit e mori atë për të trajnuar Partizanin, një klub që ai luajti për të cilin kishte lobuar që ata të nënshkruajnë Joviqin. Partizan i ofroi Milan 200 euro në muaj për djalin e tij Luka Joviç për të luajtur me ta, por ai ndryshoi mendjen dhe këmbënguli se djali i tij i vogël do të qëndronte me Red Star.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për Fame Story

Joviqi vazhdoi të shkëlqente në ekipet e të rinjve dhe u konsiderua shpejt si një dëshirë e zjarrtë për të ardhmen. Duke u rritur në një adoleshent, ai filloi të idolizonte Ibrahimovic dhe Radamel Falcao. A e dini? ... Joviç dikur shkroi emrat e idhujve të tij në kllapa pas tij në profilin e tij në Facebook.

Më 28 Maj 2014, në moshën 16 vite, Jovic bëri debutimin e tij profesional me Red Star. Fillimisht në karrierën e tij profesionale, ai thyen rekordin e Dejan Stankoviçit si golashënuesi më i ri në një ndeshje konkurruese në historinë e klubit.

Rruga Luka Jovic për Fame Story. Kredia për RedStar dhe IG

Ky akt mbresëlënës ka parë klubet në të gjithë Evropën duke shikuar për nënshkrimin e tij. Një pikë vendimi erdhi në shkurt të 2016 kur Jovic vendosi të shkonte në kullota të reja. Ylli i futbollit 18-vjeçar bëri lëvizjen e tij të parë të madhe në karrierën e tij kur u bashkua me gjigandët portugezë Benfica.

Kur Going Got Tough:

Ndërsa Joviç ishte në Benfica, pati raporte nga rrjedhjet e futbollit, të cilat shfaqën interes të mirë në kontratën e Joviqit, një lajm që demoralizoi yllin e ri. Më vonë përsëri, Jovic filloi të ngecë në zhvillim dhe kjo shkaktoi shumë shqetësime për futbollistin e ri.

Luka Jovic Rruga për Fame Story- Kur Going Got Tough. Kredia për IG

"Unë kisha çështje mendore, kisha shtëpiqenie dhe bëra gabime serioze".

tha Jovic në Breakingthelines raporti. Sulmuesi serb i cili dikur shkoi nga shkëputja e rekordit të parë në Red Star, e pa veten duke u ulur për të luajtur për Benfica B në Segunda Liga.

Pasi u harruan pothuajse në Evropë, një klub qëndroi pranë tij në kërkesën e tyre të vazhdueshme për serbët. Ishte klubi gjerman Eintracht Frankfurt që më në fund e shpëtoi Joviqin nga makthi i magjisë së tij Benfica. Klubi e pranoi atë në kredi dhe më vonë e bëri kontratën e tij të përhershme.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngritja në Fame Story

Pas një sezoni të dytë në Gjermani, sulmuesi i shpejtë dhe i shpejtë fitoi formën e tij dhe u bë pjesë integrale e ekipit të parë të Eintracht Frankfurtit. Jovic u bë i njohur si ai që godet topin me dy këmbë. Ai u bekua me një ndjenjë lindjeje të lindur, e cila ka sjellë qëllime të bukura dhe festime gjigante.

Luka Jović Ngrihet në Story Fame. Kredia për Playingfor90

Joviç duroi një ngritje meteorike në shëmbull, gjë që e bëri atë të bëhet pronave më të nxehta dhe më të reja në Evropë. Tai sulmuesi serb i cili ka trokitur në dyert e Real Madridit është bërë i lartë dhe i fuqishëm dhe nuk është gati të heqë këmbët e tij nga pedalet e gazit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e Joviç në famë, është e sigurt se tifozët e tij do të kërkonin me siguri pyetjen e djegur. Kush është e dashura, bashkëshortja ose ashtu si disa do ta quanin atë, WAG ?.

Luka Joviç ka qenë në marrëdhënie me Andjela Manitaseviq që nga ditët e karrierës së tij të rinisë me Red Star Belgrade. Më poshtë është një foto e zogjve të dashurisë gjatë viteve të marrëdhënieve të tyre të hershme.

Luka Joviq Relationship Life - Fakte të patreguara

Duke gjykuar nga fotografia e tyre më lart dhe ajo më poshtë, është e qartë se Andjela Manitaseviç mund të jetë më e vjetër se burri i saj. Kujt i intereson!! pas të gjitha, dashuria e vërtetë është e rëndësishme dhe mosha është vetëm një numër.

Andjela Manitaseviç dhe Luka Joviç

Luka Joviç është i njohur për shfaqjen e arratisjeve të tij dhe të dashurës së tij Andjela Manitaseviç në mediat sociale. Pa dyshim, të dy gëzojnë një marrëdhënie të qëndrueshme e cila është e ndërtuar mbi miqësinë.

Andjela Manitaseviç dhe Luka Joviç pëlqejnë të kenë kohë me kohë

Fakti që të dy dashamirët janë takuar për një kohë nuk lë asnjë dyshim se një martesë mund të jetë hapi tjetër formal për ta.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Luka Joviç do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, Joviç ka një mendje të hapur. Ai është shumë optimist, entuziast dhe i pëlqen ndryshimet. Joviç është në gjendje të transformojë mendimet e tij në veprime konkrete dhe do të bëjë gjithçka për të arritur karrierën e tij dhe qëllimet personale.

Futbollistët, ashtu si ne në LifeBogger, i duan kafshët tona dhe Luka Joviç vetë nuk është një përjashtim. Edhe ti ka një thënie që atje nuk ka asnjë besnikëri të mbetur në lojën moderne, ajo nuk merr parasysh marrëdhënien e ndarë mes Jovic, qenve të tij dhe majmunit.

Luka Jovic Faktet personale të jetës

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- LifeStyle Jeta

Joviç vlerësohet me £ 49.50 m që fjalë për fjalë do të thotë se ai është një futbollist milioner. Megjithatë, duke gjykuar nga llogaria e tij në mediat sociale, ai është lloji i futbollistit që shpenzon paratë e tij duke pasur udhëtime luksoze si në tokë dhe në ujë.

Luka Jovic Lifestyle

Jovic, megjithatë, nuk është i dukshëm nga një pjesë e vogël e makinave mbresëlënëse, pijeve alkoolike, këmbanave dhe vajzave. Ai është i zgjuar për menaxhimin e parave të tij në ato aspekte të jetës.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Duke folur për origjinën familjare të Luka Joviçit, ata kanë rrënjët e tyre nga Jugosllavia të cilat pas Luftës së Dytë Botërore hynë në gjashtë republika, njëra prej të cilave është Bosnja dhe Hercegovinës. Babai i Luka Joviçit, Milani, i lindur në 1975 ishte një ish-krah i krahut të majtë të klubit të futbollit Partizan që gjendet në Serbi.

Babai i Luka Joviq-Milan Joviq. Nostalgija

Ndryshe nga biri i tij Luka, Milani kurrë nuk ka arritur shumë lartësi të mira në karrierën e tij. Ai luajti vetëm ndeshje 82 në karrierën e tij të lartë duke fituar Ligën Premier të Rusisë në vitin 2000 para se të varte çizmet e tij në 2003.

Milan Joviç dhe gruaja e tij Svetlana preferojnë të jetojnë një jetë të klasës së mesme në Serbi pavarësisht nga pasuria e djalit të tij nga futbolli. Ky informacion erdhi kur ishte gjerman Bild gazeta sapo shkoi në kërkim të gjurmëve për shtëpinë e familjes Luka Jovics në Serbi. Ata zbuluan babain e tij dhe statusin e familjes së tyre të klasës së mesme.

Ati i Lukës Joviç -Papa Milan. Kredia për të Bild

Gjatë intervistës me Blid, Milan Joviç zbuloi se ai dikur e mashtroi bashkëshorten e tij, Svetlana për karrierën e djalit të tij dhe mori veten borxh në këtë proces. Sot, babai, mamaja, motra dhe të afërmit e Jovicit kanë përfituar nga rreziku i marrë nga kreu i familjes.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

A e dini? ... Nëntor 2015 ishte një muaj duke u përpjekur për familjen e Luka Joviç. Kjo ishte një kohë që familja vuajti nga duart e një grabitës nga Loznica (një qytet në Serbi) i cili kërcënoi Luka Joviçin se nëse nuk i paguan atij para, ai do të "thyej këmbët".

Luka Jovic Fakte të patreguara. Kreditet për YouTube dhe IG.

I dyshuari u arrestua pasi prindërit e Jovicit e raportuan çështjen tek policia, të cilët morën kohën e tyre për të hetuar dhe për të marrë fajtorin për të librit.

A e dini? ... Luka Joviç dikur kishte një aksident me makinën e tij të Mercedes në qytetin Patkovača, afër vendlindjes së tij të Bijeljinës në Bosnje dhe Herzegovinë. Në aksident, Luka Joviç u plagos, por menjëherë u shpëtua pas një ndërhyrjeje të shpejtë.

Luka Joviç një herë kishte një aksident. Kredia për të Fenix.

A e dini? ... Joviç ka një tatuazh në gjoksin e tij, i cili ka mbajtur tifozët që pyesin se çfarë do të thotë tatuazhi i tij.

Faktet e Tatuazhit të Luka Jovic

E pra, duket sikur një imazh i Jezusit që pasqyron fenë e tij të krishterë ortodokse, e cila është më e përhapura në Serbi. Jovic zbuloi për herë të parë këtë tatuazh gjatë Kupës Botërore të 2018 FIFA në Rusi.

A e dini? ... Jovic është lojtari më i ri që shënon pesë gola në një ndeshje të vetme Bundesliga. Një rekord i mbajtur më parë nga Robert Lewandoski. Më poshtë është një video e pesë rekordeve të tij rekord në një ndeshje të vetme.

Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Luka Joviç plus faktet e paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet