Historia e fëmijërisë së Jose Gimenez Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Jose Gimenez Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin; “El Comandante".

Historia e fëmijërisë së Jose Gimenez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë që ai është një mbrojtës solid, i fuqishëm dhe me shpejtësi. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Jose Gimenez e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Jose Gimenez Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme:

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë José María Giménez de Vargas. Jose Gimenez siç quhet shpesh lindi nga nëna e tij, Judith de Vargas dhe babai i tij, José Enrique Giménez në Toledo, Uruguaj. Të dy prindërit e paraqitur më poshtë vinin nga një prejardhje familjare e klasës së mesme dhe kishin një familje mesatare.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Jose Gimenez Prindërit- Nëna- Judith de Vargas dhe babai, José Enrique Giménez. Kredia për Instagram
Prindërit Jose Gimenez- Nëna- Judith de Vargas dhe babai, José Enrique Giménez.

Jose Giminez u rrit me motrat e tij në qytetin e tij të origjinës, Toledo. Shtë një qytet i vogël në Departamentin Canelones të Uruguait. Në fillim, Jose i vogël me fotografi më poshtë u përshkrua si një fëmijë i ndrojtur, i qetë dhe energjik.

Foto e Fëmijërisë Jose Gimenez. Kredia në Instagram.
Foto e Fëmijërisë Jose Gimenez.

Ndërsa koha kalonte gjatë fazës së tij të rinisë, energjitë aq të pakta u shfrytëzuan siç duhet ndërsa Gimenez luante futboll si gjatë shkollës ashtu edhe jashtë shkollës. Luajtja e futbollit gjatë periudhës jashtë shkollës ishte më tërheqëse me Jose falë aprovimit të prindërve të tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Saul Niguez Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në atë kohë, babai i tij José Enrique Giménez donte të kthehej vonë nga puna. Ai gjithmonë do ta merrte djalin e tij në seancën e tij të trajnimit edhe pse kjo do të thotë ta lësh atë para se të shkojë në punë. Mamaja e Jose, Judith de Vargas gjithashtu luajti të njëjtin rol.

Jose Gimenez Historia e Fëmijërisë - Ndërtimi i Karrierës dhe Jeta e Hershme e Karrierës:

Në fushat lokale të Canelones, Jose pak luajti së bashku me shokun e tij më të mirë Franco Milano. Në atë kohë, iT ëndrra e çdo fëmije për t'u bashkuar me një akademi, duke luajtur futboll jo akademi lokale, nuk pagoi dividentë. 

Miku i Jose Gimenez, Franco Milano ishte i pari midis bashkëmoshatarëve të tij që u pranuan në një akademi lokale. Me t'u bashkuar, ai motivoi Jose Gimenez për të marrë pjesë në një gjyq me divizionin e të rinjve të Penarol.

“Shkova atje me Franco Milano. Me të arritur në akademi, ish-koordinatori i divizionit të rinisë Penarol më pyeti. 'Cfare po ben ketu?'. "Unë i thashë atij se kam ardhur për të luajtur futboll, se dua të luaj në Penarol" "

tha Hoze Gimenez. Në të vërtetë, përgjigjja që iu dha atij ishte e ulët. Kjo erdhi pasi ai kishte kaluar disa prova provë. Përgjigja mesatare shkoi si më poshtë;

"Jo i dashur, nuk duhet të luash futboll, të bësh diçka tjetër, nuk ke aftësi".

tha koordinatori i ndarjes së të rinjve Penarol.

LEXO
Marek Hamsik Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Lëvizja në ...

Kjo përgjigje ishte e dëmshme për Jose duke e ditur plotësisht mirë se duke luajtur Futbolli dhe jo arsimi ishte përparësia e tij kryesore. Ai u përjashtua dhe shkoi në shtëpi duke qarë, duke lënë mikun e tij Franco Milano i cili u përzgjodh nga klubi.

Nga ai moment zhgënjimi, Jose Gimenez i premtoi vetes se do t'ia dilte mbanë. Edhe pse nuk ishte i sigurt nëse dëshironte të ishte një lojtar i shkëlqyeshëm. Sidoqoftë, ai ishte thjesht i bindur se do ta arrinte atë.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në këtë kohë, vendosmëria dhe durimi u bënë fjalët e tij të mbikëqyrjes. Jose më vonë u pranua nga Toledo Junior, një ekip nga lagjja e tij me njerëz shumë të përulur.

Biografia e Jose Gimenez - Rruga drejt famës:

Gimenez u vendos shpejt me Toledo Junior, duke parë tërë karrierën e tij të të rinjve në klub para se të kalonte në Danubio FC, një klub me reputacion për projeksionin e futbollistëve të rinj uruguajan në Evropë. Giménez me energjitë e tij të larta bëri debutimin e tij profesional për klubin që luajti në Uruguaian Primera División.

LEXO
Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Jose Gimenez Vite në Danubio FC Kredi për FootballTop
Jose Gimenez Vitet në Danubio FC Kredia për të FootballTop

Ndërsa vazhdonte të zhvillohej, Gimenez e pa veten duke u bërë më i miri midis kolegëve të tij. Ky sukses solli një presion të vazhdueshëm për të kryer atë që ai ishte në gjendje për të trajtuar. Në moshën 17, Jose u raportua se u monitorua nga një numër klubesh evropiane, ndër të cilat ishte Atlético Madrid.

Kjo ditë më e rëndësishme në jetën e tij më në fund erdhi. Ëndrrat e tij u realizuan në 25th i prillit 2013, dita kur një i lumtur Jose Gimenez nënshkroi një marrëveshje për t'u bashkuar me spanjollin Atlético Madrid.

LEXO
Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jose Gimenez Bio - Ngritja e Famës:

Jose Gimenez duhej të përgatitej deri në para-sezonin e sezonit 2013-2014 para se të bënte paraqitjen e tij të parë me klubin spanjoll. Njohja e tij e madhe erdhi kur ai shënoi një goditje të shkëlqyeshme me kokë kundër rivalit më të madh Real Madrid në fitoren 2–0 të Atlético përmes Copa del Rey në janar 2015.

Nuk u desh kohë para se medaljet e trofeve të fillonin të përfshiheshin në CV të Gimenez. Si në kohën e shkrimit, qendërmbrojtësi uruguajan ka fituar Supercup të Spanjës, Europa League dhe UEFA Supercup.

LEXO
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në të vërtetë, djali një herë i refuzuar, i cili më vonë mori pseudonimin "El Comandante”Tani i ka provuar botës se ai është premtimi tjetër më i madh i brezit të tij mbrojtës uruguajan më pas Diego Godin.

Si në kohën e shkrimit, Jose Gimenez është bërë llaç për të Diego Godin tulla në Diego Simeone mur i papërshkueshëm. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Jeta e Marrëdhënies Jose Gimenez me Regina Lafolla:

Çdo njeri i suksesshëm ka nevojë për një grua. Megjithatë, pas një futbollisti të suksesshëm në Jose Gimenez, ekziston një WAG magjepsës në personin e mrekullueshëm të Regina Lafolla.

LEXO
Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Jose Gimenez dhe Regina Lafolla. Kredi për Fabwags.
Jose Gimenez dhe Regina Lafolla.

Të dy dashamësit u takuan në 2012, një moment kur Regina pa njeriun e saj në TV gjatë turneut U-20 World Cup. Pas takimit me njëri-tjetrin, të dy ra në dashuri dhe filluan të takoheshin me njëri-tjetrin.

Sipas njoftimeve të medias, çifti ende nuk është martuar. Së bashku, ata kanë dy fëmijë të quajtur Lautaro Bautista Gimenez Lafolla i cili ka lindur në 2013 dhe një tjetër, emri i të cilit është i panjohur si në kohën e shkrimit.

LEXO
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Gruaja e Jose Gimenez Regina Lafolla dhe Fëmijët.
Gruaja e Jose Gimenez Regina Lafolla dhe Fëmijët.

A e dini? Regina Lafolla është dikush që nuk kupton shumë për lojën e futbollit pavarësisht se burri i saj është futbollist. Megjithatë, ashtu si shumë futbollistë të tjerë mbështetës të futbollit, ajo pëlqen ta shohë bashkëshortin e saj të ketë sukses.

Jeta personale e Jose Gimenez:

Njohja me jetën personale të Jose Gimenez do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është dikush që nuk është vetëm i çuditshëm dhe energjik, por një mendimtar i thellë që mund t'i shohë gjërat pa paragjykime, duke e bërë atë një zgjidhës të problemeve.

LEXO
Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jose Gimenez është dikush që lehtë mund të përshtatet me energjinë që e rrethon. A e dini? Ndonjëherë, Jose e merr këtë nevojë të thellë për të kaluar kohën vetëm dhe larg nga gjithçka, për të rikthyer fuqinë e tij.

Gjithashtu për jetën e tij personale, Jose Gimenez është një adhurues i madh i qenve. Në të vërtetë ekziston një thënie se nuk ka më besnikëri në lojën moderne. Kjo, megjithatë, nuk merr parasysh marrëdhënien që ekziston midis Jose Gimenez dhe qenve të tij.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Jeta Familjare Jose Gimenez:

Familja e Jose Gimenez është mësuar me kulturën spanjolle që kur uruguajanët flasin spanjisht. Sidoqoftë, ai e ka origjinën e tij familjare nga Toledo, qyteti i vogël i famshëm me një popullsi prej rreth 4,400 banorë, sipas regjistrimit të vitit 2011.

Rreth babait të Jose Gimenez:

Babai i Jose Gimenez është një burrë që e sheh veten si një dikë që aktualisht jeton ëndrrat e tij përmes mbështetjes së karrierës së djalit të tij. José Enrique Giménez është i njohur mirë për veshjen e vendit të djalit të tij dhe klubeve.

Për babanë e tij, José Enrique Giménez.
Për babanë e tij, José Enrique Giménez.

Rreth Nënës Jose Gimenez:

Ndryshe nga burri i saj, Judith de Vargas ka bërë një zgjedhje të vetëdijshme për të mos kërkuar njohje publike. Ashtu si nusja e saj, ajo nuk di shumë për futbollin.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Rreth Jose Gimenez Vëllezërit: 

Jose Gimenez nuk u rrit vetëm së bashku me prindërit e tij. Sipas gjetjeve tona, ai ka disa motra të bukura të cilat ndoshta i ka bërë shumë për t'i mbrojtur ata nga syri i publikut.

Motrat e Jose Gimenez kreditojnë Instagramin
Motrat e Jose Gimenez kreditojnë Instagramin

Jose Gimenez Jeta e stilit:

Gimenez është një sportist me fitim të lartë. Si rezultat, pritet që ai të jetojë stilin e jetesës me një person tjetër, por dashurinë e jetës së tij, Regina Lafolla.

LEXO
Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Jose Gimenez Fakte të pathëna:

1. Dikur kisha një kohë të vështirë për të jetuar në Madrid:

Të jetuarit në Madrid ishte e vështirë për Jose Gimenez që kur ishte ende i ri në atë kohë. Ushqimi ishte një çështje e komplikuar për të dhe ai mund të përdorë vetëm duke folur me nënën e tij përmes Skype. Megjithatë, këto momente kanë kaluar, ndërsa Hoze tani di se si të gatuajë.

2. Për tatuazhet e tij:

Siç vërehet më poshtë, Giménez është, pa dyshim, një adhuruese e tatuazheve. Kuptimi i tatuazhit të tij përqendrohet rreth origjinës së tij dhe ditëve të fëmijërisë. Gjithashtu në krahun e tij është data e debutimit të tij kombëtar.

LEXO
Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

3. Bërja e mikut spanjoll:

Duke pasur Godin dhe Cebolla Rodriguez i bëri gjithçka më të lehtë Jose Gimenez që nga qëndrimi në Evropë. Së bashku, të dy bashkatdhetarët e ndihmuan atë në ofrimin e këshillave se si do ta trajtojë jetën e tij jashtë fushe.

Jose Gimenez ndihmuesit e hershëm Godin (majtas) dhe Cebolla (djathtas). Kredi për Aguanten Che
Jose Gimenez ndihmuesit e hershëm Godin (majtas) dhe Cebolla (djathtas). Kredi për Aguanten Che

Sidoqoftë, Cebolla ishte shumë më afër. Të dy ai dhe Jose ndanë dhoma gjatë kohës së tij në Athletico Madrid dhe duke luajtur me ekipin kombëtar të Uruguait.

LEXO
Dejan Kulusevski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë së Jose Gimenez dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet