Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një mbrojtësi i cili njihet më shumë me pseudonimin “Bisha“ Historia jonë e fëmijërisë Eric Bailly plus Faktet e Biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai është një themel mbrojtës. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Bio-në e Eric Bailly, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Eric Bailly Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Eric Bertrand Bailly. Eric Bailly siç quhet shpesh lindi në 12 Prill 1994 nga prindërit e tij; Z. dhe Znj. Bailly (foto më poshtë) në Bingerville, Côte d'Ivoire.

Eric Bally u rrit me familjen e tij; prindër, vëllezër dhe motra në Bingerville, vendlindja e Legjendarëve Didier Drogba. Që nga ditët e Didier Drogba, Bingerville kishte mbetur një periferi ku zbrazëtia përfundon për djemtë e vegjël kur ka futboll në këmbët e tyre. Një i ri Eric Bailly nuk u la jashtë.

Idealisht, Eric Bally filloi të luante futboll konkurrues në moshën 7 vjeç kur ishte në shkollën fillore. Pas arsimit të tij fillor (gjatë viteve të adoleshencës), ai u bë menaxher i një kutie telefonike në Abidjan, kryeqyteti ekonomik i Bregut të Fildishtë.

Çdo ditë pas mbylljes së biznesit, Bailly i cili u besua nga punëdhënësit e tij do të zbrazë ndryshimin (paratë) në telefonin e tij. Bailly kujtoi një herë;

"Në Afrikë, ka njerëz që jetojnë në situata shumë më të vështira, por, po, si fëmijë fillova të punoja,"

Bailly fitoi shumë pak para në këtë proces, përpara se të shkonte në prova me shpresë të tjerë ndërsa ndiqte ëndrrën e tij për t'u bërë një futbollist profesionist. Bailly la punën e tij në telefon në një përpjekje për të ndjekur një kontratë lokale futbolli.

Përveç prindërve të tij, mënyra e tij e vetme e jetesës ishte përmes të dashurës së tij, Vanessa Troupah falë biznesit të saj të thirrjeve telefonike. Detajet e historisë së tyre të dashurisë gjenden në seksionin Jeta e Marrëdhënies së Eric Bailly.

Fakte për Biografinë Eric Bailly - Pozicioni i Lojërave:

Ashtu si shumë fëmijë të tjerë Bingerville, Côte d'Ivoire, BAilly në të vërtetë u rrit duke ëndërruar të bëhej i ardhshëm Didier Drogba. Sidoqoftë, planet e tij për t'u bërë një sulmues dështuan pasi ai vuri re se nuk ishte një gjë e natyrshme për të.

Bailly e kuptoi që e ardhmja e tij ishte në fushën e mbrojtjes pasi pa veten duke ndalur pa ndërprerje çdo kundërshtar që driblonte ta kalonte. Ai menjëherë kaloi nga studimi Didier Drogba në Sergio Ramos të cilin më vonë e konsideron idhullin e tij.

Bailly ndërsa në vitet e tij të mesme të adoleshencës vazhdoi të luajë topflight lokale duke shpresuar se ai do të fitonte një jetë të mirë pa menduar për Evropën. Në atë kohë, ai u trajnua me një sërë ekipesh, duke u zhvendosur nga një rreth të qytetit në tjetrin në kërkim të një kontrate.

Eric Bailly Bio - Ngritja e Famës:

Viti 2011 ishte një mrekulli për Bailly, i cili mori mundësinë për të luajtur futboll konkurrues në një turne rinor në Burkina Faso. Në turneun e të rinjve, ai u njoh nga scouts të Espanyol që ishin jashtë për të kërkuar mbrojtës të rinj të thyer nga Afrika.

Bailly i cili ishte vetëm 17 vjeç në atë kohë i përmbushi pritjet e tyre. Ai u dërgua shpejt në RCD Espanyol në Barcelonë ku u bashkua me sistemin e tyre të të rinjve. Një vonesë në marrjen e lejes së punës e bëri Bailly të presë për 10 muaj para se të lejohej të luante për ekipin e tyre të Espanyol në Segunda Division.

Falë punës dhe përkushtimit të tij të madh, talentet e Bailly u rritën pasi ai u dha mbrojtësin më të ri, i cili u driblua më herët se çdo mbrojtës i rregullt qendror në katër klubet më të mëdha spanjolle.

Fillimet mbresëlënëse të Bailly pastruan idhujt e tij Sergio Ramos, Diego Godin dhe Gerard Pique. Nuk duhej kohë para se të bëhej një La Liga lynchpin dhe një problem mbrojtës për të Lionel Messi.

Gjatë kohës së tij në Espanyol, Eric Bailly u bë pika e folur e Derbi Barceloní, emri i dhënë për ndeshjet e futbollit midis FC Barcelona dhe RCD Espanyol.

Pas vetëm 5 ndeshjeve me Espanyol, Bailly u ble nga Villarreal. Ishte në klubin që ai u vu re nga The Një Special, Jose Mourinho i cili u bë menaxher i United.

Më 8 qershor 2016, Bailly u bë lojtari i parë i nënshkruar nga José Mourinho. Që nga anëtarësimi në klub, ai kishte bërë përshtypje. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Rreth Gruas së Eric Bailly - Vanessa Troupah:

Të qenit në një marrëdhënie ka qenë gjithmonë një aspekt i rëndësishëm i jetës së Eric Bailly. Vanessa Troupah (foto më poshtë) ka qenë dashuria e jetës së tij që nga ditët kur ai ishte me të meta financiare.

Eric Bailly i martuar me të dashurën e vjetër Vanessa Troupah në qershor 2016, ditë pas përfundimit të marrëveshjes së tij katërvjeçare me vlerë £ 30 milion për Old Trafford.

Pavarësisht nga natyra e qetë dhe e ulët e martesës, shumë gazetarë kuriozë vendas ishin në gjendje të zbulonin identitetin e fshehur dhe statusin shoqëror të nuses me fat të Bailly.

I vetmi informacion kumbues për të ishte se Vanessa dikur kishte një kiosk të telefonit celular buzë rrugës ndërsa i dashuri i saj Bailly ndiqte kontratat lokale të futbollit. Menjëherë pas martesës së tyre, ekzistuan thashetheme që pasqyruan fjalët e mëposhtme;

Çfarë në tokë mund të lidhë një profesionist të Premier League angleze me një vajzë vendase në Bregun Perëndimor që bëri më pak se $ 3 në ditë nga biznesi i saj i telefonit?

Në përgjigje, Vanessa bëri një koment të thjeshtë, duke thënë se ajo do të fliste kur të vinte koha. Znj Bailly më vonë u hap dhe zbuloi më shumë sekrete të prekjes së zemrës për marrëdhënien e saj me Bailly. Ajo tha;

"U njoha me Ericin kur po drejtova një kiosk të telefonisë në rrugë në Abidjan,"

ajo filloi.

"Ne nuk u takuam në një aeroplan, një bar apo në një festival. Ai më takoi në kioskin tim me biskota që po shisja atje. Ai atëherë nuk ishte askush. Ai përdorte për të bërë thirrje në kiosk tim me kredi.

"Sot ai është një futbollist ndërkombëtar dhe një profesionist. Unë nuk jam duke thënë se ju keni për të drejtuar një kiosk telefon celular në mënyrë që të takohen me burrin tuaj të ardhshëm. Unë vetëm dua të theksoj vajzat e reja për të gjetur diçka, të punojnë shumë, të japin këshilla dhe mbështetje për njeriun tuaj për ta ndihmuar atë të ketë sukses në jetë ".

Gjatë këtyre kohërave, Vanessa u kujdes për logjistikën për burrin e saj kur ai nuk kishte para. Ajo pagoi tarifat e transportit të Eric Bailly për dhe nga seancat e trajnimit. Ti nuk kishe shumë por asaj iu desh të sakrifikonte ato pak që kishte sepse e donte shumë dhe dëshironte që ai të kishte sukses.

Ndërsa në kohën e shkrimit, çifti së bashku ka një djalë dhe që nga 6 Mars 2017, gruaja e Bailly Vanessa ishte shtatzënë.

Këpucë Eric Bailly:

Eric Bailly ka më shumë një personalitet të modës së vjetër falë këpucëve të tij të tmerrshme (foto poshtë) të cilën e vesh me dhomën e veshjes. Ishte Juan Mata Ashley Young që e mori botën të dijë për këpucën e tij pasi që ata postuan në Instagram.

Ashley Young i cili mohoi të mos e dinte pronarin e shfaqjes vendosi t'i varet në turp në dhomën e zhveshjes.

Jeta personale:

Eric Bailly është i njohur të jetë i butë, por ne mendojmë Jose Mourinho si dikush që nuk do të nënshkruante kurrë askënd që nuk mund të jetë në gjendje ta trajtojë.

FACT CHECK: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Eric Bailly plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
2 Comments
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Sarfo Eric
muaj 3 më parë

Një histori shumë interesante dhe prekëse. Faleminderit që na bëtë të dimë më shumë për të.

Emmanuel
vjet 2 më parë

Unë e përshëndes futbollin pavarësisht nga ngjyra ime e lëkurës