Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur si "Capitan". Historia e fëmijërisë suaj Diego Godin dhe fakte të pambaruara Biografia ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij të shkëlqyera mbrojtëse, por vetëm disa e konsiderojnë Biologjinë tonë Diego Godin, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e hershme dhe familjare

Diego Roberto Godin Leal lindi në 16th të shkurtit, 1986 në Rosario, Uruguaj. Ai lindi nënën e tij, Iris Lial dhe babanë e tij Julio Godin.

Prindërit e Diego Godinit Julio dhe Iris

Rritja në Rosario në Hungari, Godin i ri, në një moshë të re prej katër vitesh ndotur vdekjen kur ai aksidentalisht ra në një lumë. Incidenti që shënon një nga betejat e shumta të Godin për mbijetesë ka ndodhur kur familja e tij shkoi në gjueti në pyjet e Rosarios. Si familja e përgatitur për të pjekur zogjtë që kishin gjuajtur, Godin dhe motra e tij, Lucia shkuan për një shëtitje dhe në këtë proces erdhën një lumë (ngjitur me një shkëmb) që kishte peshq të notuar në sipërfaqe.Fotografia e fëmijërisë së Diego Godit

Instinktet e gjuetisë së djaloshit filluan të fillonin kur ai u rrëzua në një shkëmb për të kapur një nga peshqit. Për disa sekonda, ai e gjeti veten në qafë të thellë në lumë dhe u zhduk nga një rrymë e fortë. Lucia vrapoi për të informuar prindërit e tyre të cilët pa hezitim u thye për të derdhur në kohë për të parë Godin duke marrë në xhiron e fundit të një notimi të mrekullueshëm për siguri.

Institucionet e mbijetesës Diego Godin

Duke kujtuar vitet e incidentit më vonë Godin zbuloi këtë;

"Ishte një mrekulli, nuk kisha përvojë në moshën katërvjeçare së bashku me faktin se unë isha veshur çizme dhe veshje të dimrit. Megjithatë, duke rrahur krahët në një mënyrë që unë nuk mund të kujtoj ruajtur jetën time "

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Incidenti afër vdekjes më vonë do të bëhej një nga rastet e pakta që Godin u rebeluan ndaj rrethanave që kërkonin ta tërhiqnin poshtë. Pas incidentit, ai u përfshi aktivisht në atletikë duke përfshirë basketbollin e futbollit dhe notën kërcënuese dikur të rrezikshme.

Nuk ishte shumë kohë para se Godin të vendoste të ishte më i madhi në futboll, një vendim që ai bëri kur ai ishte i moshuar 15 dhe jetë të përjetshme për ta çmuar atë rrugë në udhëkryqin e perspektivave;

"Megjithëse ishte e vështirë të zgjidhej një sport i madh, unë shkova për bar dhe tani kam gjithçka për të qenë mirënjohës për të bërë zgjedhjen"

Ndryshe nga shumica e futbollistëve të futbollit të cilët regjistrohen në klubet e të rinjve para moshës 10, Godin i ri, në moshën 15 filloi kërkimin e tij për profesionalizëm në Defensor Sporting, një klub që e liroi atë nga shërbimet e tij për arsye se ai nuk ishte mjaft i mirë .

Si Diego Godin u refuzua në Klubin Sportiv Defensor

Zhvillimi e la Godin të brengosur dhe e bëri atë të mendojë duke hequr dorë nga kërkimi i tij për të luajtur futboll profesional pasi ai kishte çmendur shumë sakrifica, disa prej të cilave përfshinin largimin e qytetit të tij të Rosarios në kryeqytetin uruguaian Montevideo dhe duke i dhënë sporteve të tjera vetëm për të luajtur për Defensor Sporting.

Luftëtarin e mbijetesës nuk ishte një njeri që të heqë dorë lehtë, pasi mori një pushim të shkurtër ai i dha një tjetër gjuajtje të futbollit duke kërkuar regjistrimin në klubin Atletico Cerro i cili i ofroi atij një mundësi gjyqësore. Godin shfaqi më së miri gjatë provës dhe kapi vëmendjen e drejtorit të rinisë, William Lemus, i cili i dha Godin kontratën e tij të parë.

Diego Godin në Atletico Cerro

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Ngritja e famës

Diego Godin filloi si një sulmues në Atletico Cerro. Ai e pëlqente të luante në atë pozicion para se të bëhej funksional si mesfushor dhe më në fund si mbrojtës. Megjithëse Godin kurrë nuk e imagjinonte rolin e ri, ai u përshtat me të dhe u themelua si një nga mbrojtësit më të mirë të klubit para transferimit të tij në Klubin Kombëtar të Futbollit.

Diego Godin në Klubin Kombëtar të Futbollit

Godin pushim i madh erdhi në 2007 kur kapi interesin e klubit spanjoll, Villarreal, pasi kaloi një sezon në klubin Nacional. Ishte në Villarreal se Godin bëri një emër për veten e tij duke krijuar një shkëmb mbrojtës të frikshëm me të Gonzalo Rodriguez në zemër të mbrojtjes së Villarrealit.

Diego Godin në Villarreal

Forma e tij e lartë i siguroi atij një lëvizje në Atletico Madrid ku ai bëri debutimin e tij në një ndeshje të UEFA Super Cup kundër Interit dhe u bë një nga lojtarët më të mirë të klubit. Prania e tij në Atletico Madrid e pa skuadrën të fitojë dy Trofetë e Europa League, një trofe të La Ligas dhe dy finalet e Ligës së Kampionëve, ku humbën të dyja nga rivali i qytetit Real Madrid. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Diego Godin ngrihet në famë

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Prapa çdo futbollisti të suksesshëm, ekziston një shaka magjepsëse. Diego Godin ka qenë në një marrëdhënie me të dashurën e tij, Sofia Herrera për rreth katër vjet që nga koha e shkrimit.

Diego Godin me të dashurën ose Wag Sofia Herrera

Dyshja u takua gjatë një ndeshje futbolli mes Barcelonës dhe Atletico Madrid, kur Sofja po përpiqej të merrte një biletë për ndeshjen dhe marrëdhënia e tyre ka lulëzuar që atëherë.

Si Diego Godin takoi dhe u angazhua në Sofje Herrera

Sofja Herrera është e diplomuar në Scuola Italiana di Montevideo. Ajo është gjithashtu vajza e ish-yllit të futbollit Jose Herrera, i cili luajti për Penarol në Uruguaj. Çifti sapo u angazhua kohët e fundit dhe tifozët nuk mund të presin për të dëgjuar këmbanat e dasmës unazë për duo.

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Fakte personale

Diego Godin u rrit duke ndërtuar personalitetin e luftëtarit dhe të mbijetuarit. Duke e ditur botën të jetë një vend i ashpër, ai zhvilloi aftësitë e tij të mbijetesës në parimet e ndershmërisë dhe gjithmonë duke qëndruar në këmbë për vete. Një personalitet që e ka marrë atë shumë larg në karrierën e tij.

Diego Godin Fakte personale

Godin është i përulur, por më e rëndësishmja, ai është një lojtar i ekipit. Një detaj i rëndësishëm që nuk duhet injoruar rreth Diego Godin është se ai është një kungull, dhe kur themi kungull, nënkuptojmë se ai është kumbari për të Antoine Griezmann vajza, Mia. (foto poshtë me babain e saj). Nuk është çudi që mbrojtësi njëherë ka vërejtur;

"Gjithmonë përpiqem t'u jap një shembull të mirë fëmijëve që më ndjekin".

Faktet rreth zotit Diego Godin

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Humbja e disa dhëmbëve

Një tjetër incident i cili ishte më pak kërcënues për jetën, por la Diego Godin me plagët për jetën ishte humbja e disa dhëmbëve gjatë përplasjes së Athletico Madridit me Valencian në shkurt 2018. Incidenti ndodhi ndërkohë që Godin ishte i angazhuar në një sfidë brutale ajrore me portierin e opozitës, Neto.

Si Diego Godin hoqi disa dhëmbë

Pas incidentit, Godin u zëvendësua ndërsa klubi i tij lëshoi ​​një deklaratë disa momente më vonë duke vënë në dukje se mbrojtësi do të duhet t'i nënshtrohet një operacioni rindërtues. Deklarata e lexuar;

"Diego Godin pësoi një lëndim në fytyrën e tij gjatë ndeshjes kundër Valencias. Mbrojtësi ynë ka vuajtur një frakturë dentoalveolare në tre nga maxilla e tij [e vendosur në nofullën e sipërme]. Ai do t'i nënshtrohet kirurgjisë maksilofaciale në ditët e ardhshme. "

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Kapiten Godin

Nëse mburremi është diçka për të ardhur nga për Godin ajo do të mëdha në faktin se ai mbërthyer
'kapitenship' gjatë sezonit të tij të tretë në Atletico Cerro uruguajan në moshën e re të 19. Më pas, Diego Godin u transferua në klubin Primera Powerhouse Club Nacional de Football ku ai u bë kapiteni i ekipit në mbërritjen e tij në vitin 2006. Përveç kësaj, ai ka bërë një numër paraqitjesh për Athletico Madrid duke veshur një bandë kapiteni.

Diego Godin Kapiten në Athletico Madrid

Kapiteni i tij shkon përtej përpjekjeve të klubit si ish-kapiten i ekipit kombëtar uruguaian, Diego Lugano, duke u larguar nga futbolli ndërkombëtar, ia dorëzoi skuadrën e tij kapitenit Diego Godin për të udhëhequr ekipin në mbrojtje të Copa America Title.

Diego Godin Kapiten i Ekipit Kombëtar

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Durim

Diego Godin është një lojtar i aftë. Megjithëse jo një me muskujt e rëndë dhe qëndrimin Macho, Godin përpiqet më së miri për të mbajtur një jetë të thjeshtë. Ushtrimi i tij përjashton peshëngritjen, por përfshin ushtrime kardio-frymëmarrëse si sprint.

Faktet e Diellit
Diego Godin gjithashtu angazhohet në trajnimin e dunave të rërës dhe këmbënguljen e qëndrueshmërisë, e cila llogarit qëndrueshmërinë e tij në fushën e lojës.

Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Promocioni

Arritjet e Diego Godin janë të shumta në fushë. Megjithatë, ai ka disa nga ato të dukshme jashtë fushës. Duke qenë një mbrojtës i zgjuar, pritet që ai të jetë një ndeshje e mrekullueshme për promovimin e markave dhe kompanive. Dy marrëveshjet kryesore të miratuara nga Diego Godin që janë të denjë për t'u përmendur janë ato me markën Tech, Apple dhe prodhuesit e veshjeve sportive, Puma.

Fitimi i tij i përgjithshëm nga klubi i tij është regjistruar në 14.543 milion dollarë Çmimi i tij i fundit i çmimit të tregut është 22.8 milion dollarë. Rrjedhimisht, vlera e tij neto është e pasura. Ai fiton një pagë vjetore prej 4.576 milion dollarë dhe ka një vlerë neto prej 4.5 milion dollarësh nga 2017.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Diego Godin dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu