Davinson Sanchez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Davinson Sanchez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbollistik më të njohur me nofkën “Rock“ Historia jonë e fëmijërisë Davinson Sanchez plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale. Përveç kësaj, fakte të tjera jashtë fushës pak të njohura për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij të mëdha mbrojtëse. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Davinson Sanchez e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Davinson Sanchez Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe familjare:

Duke filluar, emri i tij i plotë është Dávinson Sánchez Mina. Davinson Sanchez lindi në 12th të qershorit 1996 nga nëna e tij, Esther Mina dhe një baba relativisht i panjohur në Caloto, një qytet në Kolumbi. Ai lindi në kombësinë afro-amerikane kolumbiane.

Davinson u rrit si katolik nga prindërit e tij që administronin një familje familjare të klasës së mesme. Ndërsa babai i Sanchez punonte në sektorin e prodhimit të një fabrike sheqeri, nëna e tij Esther Mina e paraqitur më poshtë punonte në departamentin e shitjeve.

Sanchez nuk ishte kurrë vetëm gjatë jetës së tij të hershme. Ai u rrit me motrën e tij të madhe Angelica Sanchez dhe një vëlla të vogël me emrin Felipe Sanchez i cili duket si i linduri i fundit i familjes Sanchez.

Davinson Sanchez ndau shumë nga vitet e fëmijërisë së tij të hershme duke qenë afër të afërmit të familjes së tij dhe nënës së tij që kishte një rol të vazhdueshëm në jetën e djalit të saj.

Davinson Sanchez Biografia e Fëmijërisë - Përmbledhje e Karrierës:

Rrënjët e dashurisë së Sanchez për topin datojnë që nga ditët e tij të hershme në Caloto, qyteti i tij i vogël i Amerikës së Jugut. Në atë kohë, ai udhëtonte katër orë çdo ditë për të shkuar në shkollë për të ndjekur trajnimin me klubin e tij të të rinjve America de Cali. Kjo e la Sanchez të varfër të zhgënjyer për ëndrrat e tij për t'u bërë një futbollist profesionist. Ky zhgënjim ndikoi gjithashtu në marrëdhëniet e tij me shokët e ekipit.

Zhvendosja e familjes: Në një moment në jetën e tij të hershme, familja e Davinson Sanchez kishte një standard të përmirësuar të jetesës falë një oferte pune në Medellín, qyteti i dytë më i madh i Kolumbisë. Kjo gjithashtu pa djalin e tyre të ri duke u zhvendosur së bashku me nënën, babanë dhe vëllezërit e motrat e tij. Në Medellin, Davinson pati një provë të suksesshme në Athletico Nacional.

Fakte të Biografisë Davinson Sanchez - Ngritja e Famës:

Pas një gjykimi të suksesshëm, Sanchez vazhdoi futbollin e tij të arsimuar nën krahët e Juan Carlos Osorio. Carlos Osorio ishte një ish-futbollist kolumbian i cili më vonë u kthye menaxher dhe disiplinar i rreptë për lojtarët kokëfortë. Osorio ishte në gjendje të fuste disiplinë në Sanchez të cilin shumë e njihnin si një mesfushor i hidhur dhe i frustruar.

Sanchez dha gjithçka që kishte, duke përfshirë pozicionin e tij të lojës. Carlos Osorio e shndërroi Sanchez në një qendër mbrojtës pasi ai kreu të gjitha përgjegjësitë që iu kërkuan. Nuk u desh kohë para se Sanchez të fillonte i integruar mirë me lojtarët dhe të gjithë në klub.

Sanchez u ngrit në të gjitha radhët e të rinjve të akademisë dhe më në fund u promovua në anën e të moshuarve të klubit në 2013 kur ishte 17 vjeç.

Për shkak të shfaqjeve të tij për Nacional, Sanchez pa Barcelonën që po i afrohej. Sanchez e gjeti ofertën e Barcelonës joshëse, por refuzoi sepse oferta ishte për Ekipin B të klubit dhe jo për ekipin e të moshuarve.

Në vend që të ngecin me bisedime transferimi, Sanchez vendosi të përqëndrohet në krijimin e një trashëgimi për klubin e tij të Amerikës së Jugut. Kjo më në fund ka ndodhur pasi ai udhëhoqi ekipin e tij për të fituar Copa Libertadores 2016.

Në të njëjtin muaj ai fitoi trofeun, klubet evropiane e rrethuan atë si peshkaqenë. Ishte Ajax në qershor 2016 i cili fitoi zemrën e tij dhe u nis për të udhëtimin e tij të parë në Evropë.

Davinson Sanchez Bio - Ngritja e Famës:

Në Ajax, Sanchez iu përshtat me shpejtësi stilit të tyre të topit, me posedim, me një përqindje të suksesshme prej gati 90%, më së miri në ligë.

Përkundër qëndrimit në këmbë vetëm me 1.87m ose 6.1 këmbë, kolumbiani i ri u bë një kokë mbizotëruese e topit në aftësinë e tij mbrojtëse. Kjo feat tërhoqi klubin e futbollit të Premier League, Tottenham hotspurs.

Më 18 gusht 2017, klubi i Premier League Tottenham Hotspur njoftoi se kishin rënë dakord për një marrëveshje për Sánchez. Marrëveshja erdhi me një shumë të madhe prej 42 milion £, paratë më të larta që ata kanë paguar ndonjëherë për një futbollist. Ndërsa ishte në klub, Davinson Sanchez u bë i njohur si një mbrojtës qendror i lëvizshëm dhe atletik.

Në asnjë kohë, ai u bë një hit i menjëhershëm në zemër të Të Pochettino-s prapa tre. Që nga ardhja e tij në Tottenham, këmbëngulja dhe agresioni i tij ka dhënë mbështetje të madhe për mbrojtësit e tjerë. Sanchez është kredituar për ofrimin e platformave mbrojtëse që ka ndihmuar Jan Vertonghen Toby Alderweireld ndërton nga mbrapa. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jeta e Marrëdhënies Davinson Sanchez:

Davinson Sanchez ka qenë në një marrëdhënie me të dashurën e tij të fëmijërisë që shkon me emër Daniela Reina.

Pavarësisht se ka një të dashur milioner, Daniela Reina ende pranon të punojë për të fituar paratë e saj. Ajo është menaxhere në një kompani në Mbretërinë e Bashkuar si në kohën e shkrimit. Sanchez është i shoqërueshëm, komunikues dhe gjithmonë i gatshëm për ta çuar të dashurën e tij në kopshte dhe parqe të kohës së lirë. Ai shikon përtej datave tipike të darkave dhe daljeve në film.

Rreth gushtit 2018, ai vendosi se ishte koha për të marrë një hap të guximshëm në jetën e tij. Sanchez kishte martesën e tij me të dashurën e tij të gjatë.

Fotografitë e tyre të dasmës nuk ishin thjesht të bukura. Pa dyshim, ai tregon historinë e ditës së tyre më të paharrueshme. Nga pamja e fytyrave të tyre, dikush do të kishte një ide se për çfarë po flisnin.

Davinson Sanchez Jeta personale:

Sanchez ka një personalitet shprehës dhe me mendje të shpejtë. Me t’u afruar me të, dikush do të vinte re dy personalitete të ndryshme që ai ka.

Ndonjëherë, është e vështirë të mendosh se me cilën do të përballesh. Sanchez nganjëherë mund të ketë një tendencë që të bëhet papritmas serioz, i lumtur apo edhe i shqetësuar.

Të bëhesh futbollist është shpërblyese, sidomos paratë tronditëse që sjell në llogarinë bankare të dikujt. Pavarësisht kësaj, Sanchez është jashtëzakonisht kurioz, me një ndjenjë të vazhdueshme se nuk ka kohë të mjaftueshme që një futbollist të përjetojë kulmin e karrierës së tyre. Kjo shpjegon arsyen pse ai jep në javën e tij më të mirë brenda, një javë jashtë.

Së fundmi, Sanchez kishte treguar aftësinë e tij për të mësuar shpejt dhe për të shkëmbyer ide në sajë të adaptimit të futbollit holandez dhe anglez. Ai është shumë i kënaqur me Mercedesin e tij të bardhë, të cilin aktualisht e mban si në kohën e shkrimit të këtij materiali.

Përmbledhje e Biografisë së Davinson Sanchez të Biografisë:

Ju lutemi gjeni më poshtë, përmbledhjen tonë të videos në YouTube për këtë profil. Vizitoni me dashamirësi dhe SUBSCRIBE në kanalin tonë Youtube për më shumë video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e historisë tonë të fëmijërisë Davinson Sanchez Plus Fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet