Daniel James Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Daniel James Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Dan". Historia jonë e fëmijërisë Daniel James dhe fakte të paturpshme të biografisë sjellin një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjitjen në histori, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

Po, të gjithë ata që e kanë parë futbollin anglez 2018 / 2019 këtë sezon do të dinë se kush është pikërisht Daniel James. Ai është një futbollist çudi si i riu Michael Owen i njohur për ritmin dhe hilen e tij që e ka bërë Manchester United të lypë në gjunjë. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e tifozëve të futbollit dinë shumë për biografinë e Daniel James e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Daniel Owen James. Shënim: Ai nuk ka lidhje familjare Michael Owen. Daniel James siç quhet shpesh ka lindur në ditën e 10-të nëntorit 1997 nga prindërit e tij në Beverley, Mbretëria e Bashkuar. Vendi i lindjes së Danit Beverley është një qytet historik i qarkut të Yorkshire, afër Hull City, Angli.

Edhe pse shumica e tifozëve e shohin atë si dikë me origjinë të pastër familjare Uellsit ndoshta për shkak të besnikërisë së tij ndaj ekipit Kombëtar të Uellsit. Sidoqoftë, e gjithë familja e tij nuk e ka origjinën nga Uellsi. Disa anëtarë të familjes vijnë nga Anglia ndërsa të tjerët janë me origjinë Uellsit.

A e dini? Daniel vendosi të paguante besnikëri ndaj Uellsit përmes babait të tij i cili lindi në Aberdare, një qytet në zonën e Luginës Cynon të Rhondda Cynon Taf, Uellsit Jugor.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke u rritur, Danieli ndoqi shkollën e Jugut Hunsley dhe Kolegjin e Gjashtë Formë. Është një shkollë e madhe e vendosur në Melton, Yorkshire, Angli, e cila ka fituar reputacion për ngritjen e fëmijëve atletikë.

LEXO  Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke folur për atletikë, prindërit Daniel u pajtuan që biri i tyre të barazojë studimet e tij me sportet e shkollës. Shkollat ​​e tij i ofruan atij mundësinë për të luajtur me pasion të atletikës konkurruese dhe gjatë periudhave sportive.

Daniel James Historia e Ndërtimit të Karrierës. Kredia për shkollën fillore Welton.
Daniel James Historia e Ndërtimit të Karrierës. Kredia për shkollën fillore Welton.

Atletizmi i Danielit u transferua në futboll, të cilin ai nuk luante vetëm në shkollë, por në fushat lokale të Beverly. Ai vazhdoi deri në moshën 9 vjeç, vit kur filloi udhëtimi për në të ardhmen e tij.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Danielit për futbollin tërhoqi vëmendjen e akademisë së Hull City që e pranoi atë në 2006 në një kohë që ai ishte nëntë vjeç.

Megjithëse kishte të rinj me një vlerësim të lartë në akademi, Daniel ishte në gjendje të kalonte nëpër klasat e moshës. Nuk iu desh shumë që ai të ndikonte me klubin. Si fëmijë, ai mbështeste Manchester United dhe lojtari i tij i preferuar ishte Ryan Giggs.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Rruga për Fame Story

Përkundër kalimit të tetë viteve me skuadrën rinore të The Tigers, një pikë kthese erdhi kur anësori vendosi që një lëvizje në Uellsin Jugor do të ishte zgjidhja më e mirë për karrierën e tij të re. Swansea u bë një shtëpi e dytë për James falë lidhjeve të tij familjare atërore.

Ndërsa në Uells, Daniel James u ftua nga ekipi Uells U16. Në vitin e tij të parë, ai udhëhoqi ekipin për të fituar 2013 Victory Shield.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Ngritja në Fame Story

Përsëri, James luajti një rol të madh për skuadrën e Swansea, e cila fitoi ligën e tyre historike nën 23s dhe kupën e dyfishtë. Anësori shënon nëntë gola gjatë gjithë fushatës.

Paqja qesharake:

Kur shikoni Daniel James në fushë, gjëja e parë që do të vini re është ritmi i tij i frikshëm. Ai një herë ka arritur një shpejtësi prej 36 km / h, e cila është pothuajse identike me Të Arjen Robbenit ritëm rekord botëror. Ylli Uells është jashtëzakonisht i shpejtë dhe qesharak në ritmin e tij siç vërehet në videon më poshtë.

LEXO  Ethan Ampadu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Aktualisht, si në kohën e shkrimit, ritmi dhe cilësia e mashtrimit të Dan e ka parë atë duke u monitoruar nga një numër i klubeve të Premier League, më të mirët mes tyre është Manchester United. Është vetëm një çështje kohe para se të thotë lamtumirë e tij përfundimtare ndaj Swansea. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e famës së Daniel James, pyetja në buzët e të gjithëve ka qenë;Kush është Daniel James, gruaja apo WAG?.

Nuk mund të mohohet fakti se ritmi dhe hileja e dashur e James nuk do ta bënte atë një hardhi të dashur për zonjat. Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashur joshëse në personin e bukur të Ria Hughes.

E dashura Daniel James.
E dashura Daniel James.

Ria Hughes është një person vetëmohues i cili nuk bën asgjë më shumë se të sigurojë mbështetje emocionale për burrin e saj. Të dy dashnorët vendosën të lidhnin martesën Knott rreth dhjetorit 2017. Një pikturë e rëndësishme e ceremonisë ishte momenti kur djali i dashnorit Dan dha puthjen e tij të zakonshme të lartë të punching.

Që nga martesa e tyre, Daniel dhe Ria kanë mbetur një nga çiftet më të vendosur të Klubit të Futbollit të Swansea.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Daniel James do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, Daniel është i njohur për karakterin e tij gazmor. Ai është dikush që mund të buzëqeshë tërë ditën dhe është i aftë të përshtatet më lehtë me sjelljet e ndryshme njerëzore.

A e dini? Daniel James pëlqen të udhëtojë në SHBA dhe ai është një tifoz i fortë i Barak Obama. Më poshtë është një foto e tij që viziton Shtëpinë e Bardhë.

LEXO  Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta familjare

Prindërit Daniel James janë në prani të korrur përfitimet e futjes së një mentaliteti të ashpër në djalin e tyre. Aktualisht, siç shkruajmë, shumë pak dihet për nënën ose babanë e tij për shkak të faktit se Danieli po fillon të bëhet i famshëm.

Rreth vëllait të tij: Daniel James nuk u rrit vetëm me prindërit e tij. Ai ka një vëlla të madh të ngjashëm me të, i cili mban emrin Alex James.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- LifeStyle

Shumë njerëz mendojnë se një pasuri e madhe shoqërohet me një jetë me pallate të mëdha, makina luksoze dhe shenja të tjera pasurie. Sidoqoftë, ky nuk është rasti i Daniel James i cili jeton një jetë të thjeshtë me gruan e tij pavarësisht se vlerësohet në 15 milion million.

Daniel James Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Fakte të patreguara

A e dini?

Daniel James dikur e rrëzoi rrugën nga njëri skaj i stadiumit Liberty të Swansea në tjetrin për rreth 7 sekonda. Shikoni videon më poshtë. Kredi për BTSport.

Së dyti, viti (1997) Daniel James u lind, pati ngjarjet e mëposhtme të paharrueshme;

(i) Historia e trilluar e dashurisë Titanic (portretizuar nga Kate Winslet an Leonardo DiCaprio) u hap në 1997 dhe u bë filmi më i madh total i Box-Office ndonjëherë në historinë e filmit.

(ii) Atë vit 1997 gjithashtu u botuan Harry Potter dhe Guri i Filozofit.

(iii) Princesha Diana, e cila ishte e njohur për hijeshinë e saj dhe natyrën në tokë, u vra në një aksident automobilistik në vitin 1997.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Daniel James Childhood Story tonë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet