Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "Trashëgimtari i CR7-së". Historia e fëmijërisë sonë Andre Silva dhe Biografia e patrembur Faktet ju sjellin një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes dhe jetës së marrëdhënieve. Më shumë, ka shumë fakte të tjera jashtë Pitch-it (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij të mirë. Sidoqoftë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio Andre Silva-n e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, emri i tij i plotë është André Miguel Valente da Silva. Andre ka lindur në 6th ditën e nëntorit 1995 për prindërit e tij, z. Dhe znj. Álvaro Silva në Baguim do Monte, Portugali.

Andre Gomes Jeta Familjare - Historia e patreguar

Andre u ngrit nga fillimet e përulura për t'u bërë atë që ai është sot. Të dy prindërit e tij ishin njerëz të zellshëm që siguruan që Silva dhe vëllai i tij më i vogël, Afonso kishin gjithçka që u nevojiten në jetë. Në një shënim personal, Andre gjithmonë ka qenë vëllai më i kujdesshëm që gjithmonë kujdeset për vëllain e tij të vogël, Afonso. Më poshtë është një foto e dy vëllezërve gjatë viteve të tyre të para.

Andrea Silva Historia e Fëmijërisë - Faktet e Personalitetit

Pak Afonso Silva figurë më sipër është aktualisht një lojtar hokej profesionist i cili luan me blades rul. Afonso ka lindur në ditën 18th të dhjetorit 1998.

Përveç jetesës me prindërit e tij, Andre gjithashtu jetoi me kushërinjtë e tij gjatë ditëve të hershme të fëmijërisë. Si rrjedhim, ai ka një familje të madhe të zgjeruar, një familje të shtrirë të ngushtë që do të ishte së bashku çdo të diel.

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Ndërtimi i karrierës

Andre Silva ishte shumë i sjellshëm, i introvertuar dhe shumë i hapur sidomos kur ai merr një sfidë si të luajë futboll në shkollë. Ashtu si shumë futbollistë profesionistë të sotëm, Silva kishte një interes të madh për futbollin që nga ditët e tij të fëmijërisë. Ai synonte të ishte një futbollist profesionist që nga fillimi.

Pas shumë bindjeje, prindërit e tij vendosën të merrnin djalin e tyre gjashtë vjeçar në Salgueiros për futboll. Kjo zgjedhje për vendndodhjen e futbollit u nxit nga nëna e tij, e cila refuzoi të ndahej me djalin e saj më të madh, ende të rinj.

Historia e fëmijërisë së Andre Silva-Fakte të patreguara

Alexandre Pereira, koordinatori i atëhershëm i të rinjve të Salgueiros, kujtoi se pas takimit me Andre, ai kishte përshtypjen e parë të një djalisti sportiv shumë të arsimuar.

Ai ishte dikush që nuk hoqi topin derisa u detyrua të shkonte në shtëpi për t'u takuar me prindërit e tij.

tha Alexandre.

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Fame e fëmijërisë

Çuditërisht, zbulimi i André Silva erdhi në të njëjtin vit kur u bashkua me Salgueiros. Dita magjike ishte kur tetëvjeçari shkoi për të luajtur një turne në Viana do Castelo me shokët e tij të skuadrës Salgueiros të paraqitur më poshtë.

Historia e fëmijërisë së Andre Silva-Si u rrëzua në famë

Andre Silva luajti si mesfushor gjatë gjithë turneut. Gjatë fazës së eliminimit kundër rivalëve të klubit të të rinjve Vianense, ndeshja ishte ende në mes kur Magical Silva shënoi golin e tij 15th.

O Po, ai shënoi golat 15 në atë Match !!

Ky feat fituar atë emrin "Pak Deco". Në atë ndeshje, trajneri i tij vendosi të bënte diçka që çdo trajner tjetër do të bënte në një përpjekje për të treguar respekt për opozitën. Luís Machado papritmas hoqi Silva nga skuadra pasi ai shënoi golin e tij të pesëmbëdhjetë të ndeshjes. Machado mbrojti veprimet e tij duke thënë;

"I shpjegova atij se loja u fitua, ne nuk ishim atje për të poshtëruar asnjeri dhe ishte mirë që Andre u jep shokëve të tij një shans"

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Rruga për Profesionale

Ai është vetëm 8 vite, megjithatë ai është më i madh se jeta. Në më pak se dy vjet nga hyrja e tij në Salgueiros, Andre Silva aka "Mini Deco"U bë një nga futbollistët më të njohur të fëmijëve në Porto. Kjo tërhoqi interesin e Jorge Mendes si agjensia e tij Gestifute kontraktuar Silva pak. Ishte një lëvizje që shtonte lëndë djegëse për zjarrin e futur vetëm tek djali i vogël.

Marrëdhënia e Jorgie Mendes me Andre Silva

Me Jorgie Mendes nga ana e tij, Silva pa një përfundim të suksesshëm në karrierën e tij të të rinjve me Porto pas spells shkurtër në klubet rinore Boavista dhe Padroense. Falë famës së tij të rinisë, ai gjithashtu dëshmoi një pasazh të përsosur nga futbolli i të rinjve në anën e lartë në moshën 16.

https://www.facebook.com/lifebogger/videos/2169872566597821/

Në moshën 18, Silva u bë personi që futbollisti portugez kishte qenë duke pritur për një kohë të gjatë. Ai u bë i dëshiruari Nr. 9 dhe më e rëndësishmja, trashëgimtari i Cristiano Ronaldos.

Andre Silva - Historia e pasardhësit të Ronaldos

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Milan DownFall

Në 12 Qershor 2017, Silva shkoi në AC Milan në një kontratë pesë-vjeçare për një tarifë prej € 38 milion. Ai u bë portugezi i tretë për të luajtur për AC Milan pas Paulo Futre dhe Rui Costa. Më e rëndësishmja, Silva gjithashtu u bë nënshkrimi më i shtrenjtë në historinë e gjigantit italian.

Silva luftoi për formë në sezonin e tij të parë në Itali. Kjo ndodhi pasi ai njëherë pranoi se kishte probleme në zgjidhjen e jetës në Milano dhe në Serie A.

Stili i fëmijërisë së Andre Silva-Rënia e Milanit

Pas hetimeve, u vu re se çështja më e madhe e Silva ishte se ai nuk ishte në gjendje të përshtatet me stilin e jetesës dhe motit italian. Sipas raporteve;

Ishte një përshtatje e ndërlikuar ndaj një gjuhe të re, njerëzve të rinj, kulturës së re dhe ekipit të ri.

Silva arriti të shënojë vetëm dy gola në paraqitjet e Serie 24. Kjo formë e dobët u dëmtua pasi ai u hodh poshtë renditjes.

Stili i fëmijërisë së Andre Silva - Ditët e rënies së Milanos

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Restaurimi

Pavarësisht nga një sezon i vështirë në Milan, Andre Silva u përqëndrua në Kupën e Botës 2018. Në Rusi, ai krijoi një rekord si mes pesë lojtarëve më të rinj (më i riu) për të shënuar së paku gjashtë gola.

Ngritja e Andre Silva në Fame - 2018 FIFA World Cup

Që nga 2018 World Cup, Silva u bë më shumë se një Imobiliare no.9 i cili thjesht e vë topin në rrjetë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Stili i Dashurisë së Andre Silva

Pa dyshim, Silva kishte shënuar disa gola të mrekullueshme. Megjithatë, synimi më i bukur i shënuar nga André Silva është ai që ndezi lidhjen e tij me Sara Rodrigues, një model portugez 21-vjeçar.

Andre Silva Relationship Life - Historia e patreguar

Sara është një i diplomuar i Inxhinierisë Kimike që nënkupton bukurinë me trurin. Ajo i është kushtuar modelimit dhe udhëtimit midis Milanit, Romës, Porto dhe Lisbonë. Çifti besohet të jetë së bashku që nga koha e tij në Porto. Si në kohën e shkrimit, Sara aktualisht mbledh një Instagram që ndjek njerëzit pothuajse 58,000, të cilët nuk mund të marrin mjaft nga kapjet e saj të bikinit (shih më poshtë).

Andre Silva Marrëdhënia me Jeta- Fakte për të dashurën e tij Sara

Edhe pse Silva është aktive në faqet e rrjeteve sociale, por deri në datën, nuk pranon të postojë një fotografi të vetme të Sara, dashurinë e jetës së tij. Kjo është vetëm një çështje kohe para se të dy të dashuruar të shkëmbejnë unazën.

Fakte të lidhjes së Andre Silva

Andre Silva thuhet të ketë një djalë që gjendet në krahët e tij poshtë siç shihet në foton më poshtë. Si në kohën e shkrimit, nuk ka asnjë fakt të qartë se kush është nëna e djalit të tij.

Djali i Thërrmuar i Andre Silva - Fakte të patreguara të biografisë

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Fakte personale

Silva është karrierë e pasionuar me një mendim shumë të sigurt. Ai është një person i vendosur dhe vendimtar, i cili do të vazhdojë të luftojë derisa të marrë më të mirën nga vetja. Ju mund të jeni i sigurt se Silva do të mbajë sekretet tuaja, çfarëdo që të jenë. Gjatë pushimeve, Silva pëlqen të shkojë hokej me vëllanë e tij, Andre.

  • Elementi i Ujit është i lidhur me shenjën zodiakore të Andre Silva. Përshkrimet e ujit janë shumë të përshtatshme për atributet e tij në Akrep.

Dashuria e Andre Silva për Ujë - Shpjegoi

Lover Ujit: Andre Silva pranon se ai kishte probleme në zgjidhjen e jetës në Milan dhe në Serie A, veçanërisht kur është fjala për mungesën e "plazhin dhe detin. "Pasi u bashkua me gjigandët italianë, ai i tha një herë revistës zyrtare të klubit Forza Milan;

"Është hera e parë që kam jetuar larg shtëpisë sime, familjes sime dhe plazhit. Unë jam mësuar të marr frymë në ajër të detit, "

Fotografia e ujit Andre Silva

A e dini? Të jesh në dashuri me ujë nënkupton të kesh emocione të lëngëta, të rrjedhura dhe të lëkundura. Si ujë me siguri do të ushtrojë ndikimin e saj të fuqishëm, kështu Silva bën si ai në jetën e tij të karrierës. Silva është një person intuitiv dhe i ndjeshëm i cili mund të marrë në ndjenjat e të tjerëve, t'i përpunojë ato dhe të paraqesë një plan apo zgjidhje që do të jetë i ndërgjegjshëm për të gjithë.

  • Si në kohën e shkrimit, ai ende praktikon backflips dhe është ende për të përsosur aftësi.

https://www.facebook.com/lifebogger/videos/349623618965300/

  • Shkon në familje. Aktivitetet e ujit përcaktojnë momentet e lumturisë për Silva dhe Afonso.

Jeta personale e Andre Silva

  • Përveç që ka kontakt me ujin, Silva gjithashtu e pëlqen shikimin në bregdet. Kjo shpjegon arsyen përse ai u bë homoseksual kur u largua nga vendi i tij për herë të parë.Faktet e personalitetit të Andre Silva

Andre Silva Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Duket bukur

Pranoje: Cristiano Ronaldo ka filluar tashmë duke kaluar pishtarin e bukur për Silva. Për shumë tifozë të futbollit, Andre Silva duket cuter se mentori i tij.

Andre Silva - Futbollisti më i bukur në botë

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë sonë Andre Silva dhe faktet e patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu