Historia e fëmijërisë së Saul Niguez Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur me emrin; "Niguez". Historia jonë e fëmijërisë Saul Niguez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga qendrat më të mira të mesfushorit të parkut në Evropë. Megjithatë, vetëm disa prej tyre e konsiderojnë Biografinë e Saul Niguez, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta e hershme

Saul Níguez Esclapez ka lindur në 21 nëntor 1994 për nënën e tij, Pilar Esclápez dhe babai, José Antonio Ñíguez në Elche, Spanjë. Më poshtë është një foto e prindërve të bukur të Saulit që janë krenarë për arritjet e fëmijës së tyre të fundit.

Prindërit e Saul Níguez-Pilar Esclápez dhe José Antonio Ñíguez. Kredia për Instagram

Saul Niguez Origjina:

Familja e Saul Niguez vjen nga bashkësia autonome e Spanjëve të Valencias. Ky fis flet gjuhën valenciane dhe 4.9 milion banorë përbëjnë grupin e katërt më të populluar pas Andaluzisë, Katalonjës dhe Madridit.

Origjina e Saul Níguez. Kredia për Asya Pereltsvaig dhe Instagram

Familja Saul Niguez Familja:

Sauli vjen nga një familje sportive, një familje që futbolli shkon në gjenet e të gjithë djemve meshkuj. A e dini? ... Babai i Saulit, José Antonio në foto, më poshtë ka luajtur si sulmues për klubin e tyre të lindjes Elche për disa vite.

Ati i Saul Níguez-it - José Antonio Ñíguez. Kredim për Empordën

Ishte e vështirë për José Antonio të merrej me daljen në pension pasi karriera e tij e futbollit mbaroi. Ish-futbollisti pas pensionimit vendosi të vazhdojë të jetojë ëndrrën e tij nëpërmjet bijve të tij. Saul Niguez dhe dy vëllezërit e tij të rëndësishëm, përkatësisht Jonathani dhe Aaroni, u rritën për t'u bërë futbollistë si babai i tyre.

Saul Níguez Brothers- Jonathan dhe Aarón Níguez. Kredia për të ABC

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Tiparet e personalitetit për të qenë fëmija më i ri e bënë Saul Niguez të ishte fëmija më ambicioz dhe shumë konkurrues në familje. Mes vëllezërve të tij, ai ishte ai që kishte shpirtin më të fortë luftarak.

Dashuria e Saul Niguez për futbollin e pa babain e tij që e regjistroi atë në listën e akademisë së klubit të tyre të lindjes, Elche CF, i cili i dha atij skenën për të shfaqur talentin e tij. Saul Niguez bëri një ndikim të menjëhershëm në Elche, i cili e pa atë duke u ngritur shpejt mbi grupet e tij të moshave për t'u bërë kapiten i ekipit të tij.

Saul Níguez Jeta e hershme e karrierës. Kredia për Instagram

Saul Niguez bëri shumë sakrifica në akademi, e cila e pa atë të dilte nga kolegët e tij. Kishte raste kur ai duhej të humbiste partitë e ditëlindjes. Por në anën e rrokullisjes, ai ishte shumë i lumtur për të bërë atë që ai e donte. Të qenit më i mirë në mesin e grupmoshës së tij e bëri atë një subjekt i vëmendjes për akademinë e Real Madridit që e fitoi atë në vitin 2006.

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Rruga për famë

Sauli ishte ngacmuar kur ai ishte në Akademinë e Real Madrid:

Saul Níguez i ri në Real Madrid. Kredia për SportsKeedia.

Saul Niguez u bë lojtar i ri i Real Madridit pasi u kap nga klubi në moshën 11 në vitin 2006. Sauli kurrë nuk kishte kohën më të mirë në akademi megjithëse ishte ushqehen me kujdes të madh.

Sipas Sportskeedia, Saul Niguez pretendoi se ai ishte subjekt i ngacmimit dhe trajtimit të ashpër nga njerëz të panjohur për të. Në një intervistë me 'El Mundo', tha ai,

"Gjatë atij viti me Madridit kam mësuar shumë gjëra, kam pjekur shumë. Ishte gjithashtu një kohë e vështirë për mua, sepse shumë gjëra jo-sportive po ndodhnin. "

Sauli pretendonte se persona të panjohur i plaçkitën çizmet, ushqimet dhe e ndaluan që të shkonte në stërvitje për dy javë. Edhe këta persona të ligë e rrethuan atë duke i dhënë një letër menaxherit të tij të rinisë, i cili në mënyrë të rreme pretendonte se e kishte shkruar atë.

Kishte pak kohë që Sauli nuk mund t'i durojë këto turne. Pas konsultimeve me miqtë dhe anëtarët e familjes, ai vendosi që ai do të largohej nga klubi. Kjo ishte në vitin 2008.

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Bashkimi me fqinjët e Real Madridit, Athletico Madrid ishte një vendim i mençur, duke pasur parasysh se Sauli ka zhvilluar deri më sot. Ndërsa Akademia Rinore e Atlético Madrid, Saul mori trajtimin më të mirë. Ai vazhdoi të shfaqej në më shumë se 200 ndeshjet konkurruese për ekipin e të rinjve të klubit dhe shmangte destinacionet tërheqëse të Manchester United dhe Arsenalit.

Si në kohën e shkrimit, Saul Niguez e ka betuar emrin e tij në sallën e famshme të Athleticos në Madrid, falë mbledhjes së titujve të tij.

Rritja e famës së Saul Níguez. Kredia për Facebook dhe Instagram

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një të dashurën mahnitëse në personin e Yaiza, i cili ka një pamje të ngjashme me legjendën Celine Dion.

Saul Níguez dhe Yaiza. Kredia për Diario AS.

Duke gjykuar nga fotografia e mësipërme, do të pajtoheni me faktin se të qenit një lojtar i pashëm meriton një shaka po aq të bukur.

Yaiza është një zeshkane e bukur që ul sigurinë në secilën prej tyre të parakohshme. Ajo është një person vetëmohues i cili nuk bën asgjë më shumë se sigurimi i mbështetjes emocionale për burrin e saj, megjithëse kjo do të thotë mbajtjen e vetë jetës së saj.

Fakti që të dy dashnorët kanë qenë takim për një kohë nuk lë asnjë dyshim se një martesë për të mund të jetë hapi tjetër formal.

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Saul Niguez do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është dikush që vlerëson tri gjëra më së shumti në jetën e tij. Ata janë; familjen e tij, të dashurën dhe qentë, njëri prej tyre është paraqitur më poshtë.

Saul Níguez dhe Qeni i tij. Kredia për Instagram

Futbollistët, ashtu si ne të tjerët, i duan kafshët e tyre dhe Saul Nuguez nuk është një përjashtim. Edhe ti je një thënie se nuk ka asnjë besnikëri të lënë në lojë moderne, kjo sigurisht nuk merr parasysh lidhjen e fortë të ndarë mes Yaiza, Saul dhe qeni i tij.

A e dini? ... Kur gruaja e Saul Nuguez, Yaiza, nuk është e zënë të mbushur me gëzim për burrin e saj, ajo shpenzon shumicën e kohës duke u kujdesur për qenët e të cilëve janë emrat e tyre; Boris dhe Thaila.

Jeta personale e Saul Níguez. Kredia për Instagram

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta familjare

Rreth prindërve të Saul Niguez:

Sauli vjen nga një sfond i përulur familjar, një anëtar i të cilit sheh kuptimin në karrierën e tyre të futbollit dhe asgjë tjetër. të dy Pilar Esclápez dhe José Antonio Ñíguez aktualisht të jetojnë një jetë të lumtur dhe të suksesshme falë aftësisë së tyre për të gdhe më të mirat nga fëmijët e tyre. Momentet e ditëlindjes përcaktojnë kohën më të njohur në familje.

Prindërit e Saul Níguez-së Nënë, Pilar Esclápez dhe babai, José Antonio Ñíguez

Rreth Saul Niguez Vëllezërit:

Vëllezërit Saul Níguez-Jonathan (Majtas) dhe Aaron (Mesme). Kredia për Instagram

Njeriu në mes, Aaroni është Sauli i dyti te vëllai më i madh. Ai është gjashtë vjet më i ri se Sauli. Aaroni u ngrit nëpërmjet sistemit rinor të Akademisë Valenciane. Si në kohën e shkrimit, ai luan si një anësor për klubin malajzian Johor Darul Ta'zim FC

Jonatani është më i moshuari i vëllezërve të Niguezit. Ai është 9 vite më i vjetër se Sauli. Ashtu si Aaroni, ai u rrit edhe në sistemin e të rinjve në Valencia. Jonathan aktualisht luan si një mesfushor për Elche.

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- LifeStyle

Gjatë një vështrimi në historinë e jetës shoqërore, vërejtëm se Sauli nuk është lloji i futbollistit që jeton në stilin e jetës luksoze, lehtësisht i dukshëm nga një pjesë e vogël e makinave mbresëlënëse, pijeve alkoolike, shakatarësh, vajzash, një shtëpi të mrekullueshme.

Megjithëse ka një vlerë neto prej rreth € 90,000 Milion, ai jeton një jetë të lumtur, normale, të klasës së mesme.

Fakte Saul Níguez LifeStyle. Kredia për Instagram

Saul Niguez Fëmijëria Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Pasi vendoset Futbolli Para Shëndetit të tij:

A e dini? ... Saul Niguez dikur duhej të kalonte disa muaj në dhimbje dhe siklet, duke urinuar gjak. Kjo ishte një kohë që u diagnostikua me një çrregullim veshkash. Edhe në atë kohë, të gjithë që Sauli donte të bënte ishte të luante futboll.

Saul Níguez Problemi i veshkave - Historia e patreguar. Kredia për DreamTeam dhe WebMD

Sipas Kujdestar, ai mori ndërhyrjen e trajnerit të Athletico Madrid në shpëtimin e situatës. El Mono Burgos, ish-portieri i Athletico Madridit, dukej Saul në sy dhe i ofroi atij këshilla.

"Dhe pastaj pashë," ... tha Sauli.

Fotografia e gjermane El Mono Burgos. Kredi për Alchetron

Për Saulin, dëgjimi i gjermanishtes El Mono Burgos kishte kuptim ndërsa i fliste atij me përvojë, pasi ai vetë u diagnostikua me kancer në 2003. Në atë kohë, mjekët e kërkuan të priste deri të hënën për të hequr tumorin. Mono refuzoi dhe këmbënguli që ai të operohej menjëherë.

Besnik ndaj Diego Simeone:

Saul Níguez Fakte të patreguara - Besnikëri për Diego Simeone. Kredia për SportsKeeda

Saul Niguez kohët e fundit ka deklaruar në një intervistë se ai dëshiron të qëndrojë në Atletico për jetë. Një arsye e madhe që erdhi si rezultat i respektit të tij Diego Simeone.

Qëllimet e tij më të mira:

Kredia për të Atleti Studio, Sauli ka dëshmuar përtej dyshimit se ai është quajtur "qendra e parkut" mesfushor i cili kurrë nuk ka frikë të shtënë nga distanca.

Kredia për të Futboll Eleven, Sauli ka provuar për kohë të gjatë të jetë një mjeshtër i "Stili i Barcelonës"Siç shihet në qëllimin e tij më poshtë. Kjo shpjegon pse FC Barcelona si në kohën e shkrimit të komplotit një € 110 milion bastisje për të.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë Saul Niguez dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu