Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbollistik më të njohur me nofkën “Jewel“ Historia jonë e fëmijërisë Manuel Lanzini plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë i dinë aftësitë e tij në driblim, por vetëm disa e konsiderojnë Bio të Manuel Lanzini që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe familjare:

Duke filluar, Manuel Lanzini ka lindur në 15th ditën e shkurtit 1993 në Ituzaingo, Argjentinë. Ai ka lindur nëna e tij, Mariam Tajera (një shtëpiake) dhe babait të tij, Hector Lanzini (një futbollist profesionist).

I rritur në qytetin argjentinas të Ituzaingo, i cili njihet më shumë për aktivitetet e tij të gjalla, i riu Lanzini ishte i rrethuar me dashuri nga familja e tij sportdashëse dhe mbështetëse.

Prindërit e Lanzini ishin të kënaqur që ai dhe vëllai i tij Tomaz (gjithashtu një futbollist profesionist dhe foto poshtë) jo vetëm që kanë gjetur një sport në të cilin do të rriteshin por gjithashtu treguan perspektiva për t'u bërë maestros së futbollit.

Gëzimi i tyre ishte më i plotë kur Lanzini, pavarësisht se luante futboll në rrugë, shfaqi një ndjenjë të hershme qëllimi duke blerë bileta për të parë River plate (klubin e tij të preferuar) në veprim. Ishte vetëm çështje kohe para se ta bënin të regjistruar në një akademi fqinje të klubeve të mbyllura, Kaly de Ituzaingó, ku ai së pari punoi për pasionin e tij dhe u nis për në profesionalizëm.

Manuel Lanzini Fakte të Biografisë - Ndërtimi i Karrierës:

Ndërsa Lanzini ishte në Kaly de Ituzaingó, ai paraqiti një shfaqje mbresëlënëse të aftësive dhe perspektivave që bëri që shumë skautë të kërkonin të siguronin shërbimet e tij për klube të ndryshme. E dukshme në mesin e ofertave ishte një e ofruar nga Ramon Maddoni një skaut i njohur argjentinas i cili dëshironte ta merrte atë në Boca Juniors për një ndeshje prove.

Sidoqoftë, Lanzini refuzoi të gjitha ofertat pasi ishte më i shqetësuar për të luajtur për klubin e tij të ëndrrave të fëmijërisë River Plate. Dreamsndrrat e tij u bënë realitet kur ai u ftua në River plate në 2002.

Ai filloi me ekipin e vogël të klubit dhe ekspozoi krye për shfaqje pavarësisht shtatit të tij të vogël. Me sigurimin e ngritjes në ekipin e të moshuarve të klubit në 2010, ai bëri debutimin e tij për klubin gjatë fitores 3-0 të River Plate ndaj Notës Qendrore kur ishte në moshën 17 vjeç.

Manuel Lanzini Biografia - Ngritja e Famës:

Lanzini kurrë nuk mori vëmendjen globale që meritonte ndërsa ishte në River Plate derisa u transferua në West Ham, ku ai duhej të luante në kampionatin më të shikuar në botë - ligën e parë angleze.

Transferimi për një sezon të gjatë huazimi e pa Lanzini të vishte ngjyrat e famshme maroon dhe blu të West Ham në një kontratë që erdhi me një klauzolë për ta bërë kontratën e tij të përhershme.

Lanzini ishte i shkëlqyeshëm në sezonin e tij të parë me çekanët. Shfaqja e tij mbresëlënëse tërhoqi vëmendjen e ekipeve Elite të Evropës, por West Ham reagoi me shpejtësi duke i ofruar atij një kontratë të përhershme të cilën ai e pranoi me kënaqësi. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Rreth Gruas së Manuel Lanzinit, Mer Lafuente:

Pas çdo futbollisti të suksesshëm argjentinas, ka një shaka apo të dashura joshës siç shihet në personin e Mer Lafuente.

Mer Lafuente është një stilist dhe një avokat. Një shembull i përsosur i bukurisë dhe trurit që duket të jetë një ndeshje perfekte për Lanzini.

Ajo është rrallë aktive në rrjetet sociale. Edhe pse nuk janë martuar ende me Lanzini, ata të dy kanë një fëmijë së bashku me emrin Benjamin.

Është vetëm një çështje kohe para se të fillojnë këmbanat e dasmës për Manuel Lanzini dhe Mer Lafuente.

Faktet e Manuel Lanzini - Arsyet prapa Tattoos:

Shumica e lojtarëve të futbollit janë të dashur për të veshur arte trupore që janë mjaft të pakuptueshme, por tatuazhi i krahut të majtë të Lanzinit është ai që shfaq dashuri dhe unitet familjar.

Ai shtoi foton më poshtë të një tatuazhi në krahun e tij të majtë në faqen e tij në Instagram me mbishkrimin "Kurrë mos të lër të ecësh vetëm". Tatuazhi tregon Lanzini dhe djalin e tij të veshur me fanella të pllakave të lumit, duke shëtitur me një imazh të fytyrës së tij dhe të prindërve të tij të buzëqeshur nga lart.

Fakte të Biografisë së Manuel Lanzini - Jo vetëm një numër këmishë:

Numri 10 jersey është veshur nga talenti më i madh i futbollit si Maradona, Zidane, Messi, Pele etj. Numri mbart një ndjenjë të Prestige, Flair dhe respektit.

Si një fëmijë, Lanzini shikonte videot e Maradonës por një të caktuar Pablo Aimar është modeli i tij dhe Lanzini merr ndjenjën e të luajturit si idhujt që ai dukej si një fëmijë sa herë që mbante të njëjtin numër 10 Jersey.

“Pablo Aimar është një legjendë, unë e bëj idhull atë. Ai kontrollon topin me lehtësi, ai është shumë i aftë dhe pasues i shkëlqyeshëm i topit. Unë dua të luaj si ai. ”

Manuel Lanzini Biografia - Një mbajtës rekordi:

Ashtu si El classico (Barcelona vs Real Madrid) është në Spanjë, derbi i Manchesterit (Manchester United vs Manchester City) është në Angli, derbi i vjetër i firmës (Celtic vs Rangers) është në Skoci, Argjentina ndoshta ka një nga rivalitetet më të ashpra të futbollit në bota quhet SuperClassico. SuperClassico është një takim i nxehtë mes Boca Juniors dhe River Plate.

Deri më tani, Manuel Lanzini mban golin më të shpejtë në historinë e derbit, duke shënuar vetëm 43 sekonda pas prishjes. Është një rekord që ndoshta do të duhen shekuj me radhë.

Arsyet prapa pseudonimit:

Manuel Lanzini u mbiquajt "La Joya"Që përkthehet si"Jewel”Gjatë ditëve të tij të hershme në West Ham në njohje të kontributeve të tij të mëdha në klub, veçanërisht aftësinë e tij për të dribluar dhe për të marrë mbrojtësit e kaluar me një përshpejtim të pabesueshëm.

Vlen të përmendet se "Jewel”Përfaqëson Diamond, një gur i çmuar që përshkruan mënyrën se si West Ham konsideroi blerjen e tyre të shkathët

Personaliteti Manuel Lanzini:

Lanzini është një lojtar i vendosur që do të ndalonte asgjë për të provuar veten si një pasuri e vlefshme. Kjo është e qartë në mënyrën në të cilën ai është dhënë pseudonime që përcjellin ndjenjën e vlerës. Mbi të gjitha, ai pëlqen të jetë progresiv dhe nuk beson në kufizime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Manuel Lanzini Historinë tonë të Fëmijërisë plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet