Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin “xGoalanke".

Historia jonë e fëmijërisë Dominic Solanke plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Po, të gjithë e dinë për kërkimin e tij të vazhdueshëm për të qenë një lojtar i ekipit të parë për klubet e Premier League. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Dominic Solanke e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Dominic Ayodele Solanke-Mitchell lindi në ditën e 14-të shtator 1997 nga prindërit e tij, një baba nigerian dhe një nënë britanike në Reading, Angli. Pavarësisht se ka lindur në Britani, Solanke ka rrënjë nigeriane nëpërmjet babait të tij biologjik. Ai është nga grupi etnik jorubik nigerian, popullsia e të cilit mbulon pjesën perëndimore të vendit.

Përvoja e dhimbshme e fëmijërisë:

Dominic Solanke në vitet e tij të hershme ishte dëshmitar i një marrëdhënieje të zvogëluar midis prindërve të tij. Kjo ishte një kohë kur gjërat filluan të prishen. Shpejt pas, babai i Solanke u largua me guxim nga familja e tij. Kjo bëri që Solanke dhe nëna e tij e varfër (në foto më poshtë) të mbijetojnë vetë, pa pasur fare para.

Pa dyshim, çdo fëmijë ashtu si Solanke, i cili ka përjetuar një çrregullim prindëror, do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë. Solanke është një ndër futbollistët e tjerë që kanë përjetuar një shtëpi të prishur dhe ndikimin e të cilave ai ende qëndron sot.

LEXO
Tiemoue Bakayoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndërsa koha kalonte, dëmtimet emocionale u shëruan. Nëna e Dominic Solanke u zhvendos dhe u martua me njerkun e tij i cili i riktheu zemrën asaj të thyer dhe të djemve të saj.

Rritja e viteve:

I rritur me vëllezërit dhe motrën e tij, Solanke ndoqi Shkollën e Komunitetit të Brighton Hill. Ndërsa ishte në shkollë, ai i kishte sytë drejt futbollit, i cili u bë vetë burimi i tij i ngushëllimit larg nga realitetet e tij të trazuara. Babai biologjik i Solanke që u fal më vonë u kthye në jetën e djalit të tij. Ai e udhëzoi atë në zgjedhjen e rrugës së tij të karrierës e cila sot ka paguar dividentët e saj.

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dominic Solanke Biografia e Fëmijërisë - Karriera e hershme:

Me zbrazëtinë që mbaronte kur gjithnjë kishte një futboll në këmbët e tij, pasioni i ri Solanke për futbollin e pa atë të regjistrohej dhe të kalonte me sukses provat në akademinë e Chelsea në vitin 2004. Një nga kujtimet e tij më të mira në pikën e tij të hyrjes ishte të kesh një-në- një me legjendën e Chelsea- John Terry.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ishte një kohë emocionuese për të rinjtë që e gjetën veten në një klub të rinovuar nga pronari i saj Roman Abramoviç. Solanke ishte ndër lojtarët e tjerë të shkëlqyer të akademisë, përkatësisht; Tammy Abraham Ruben Loftus-Cheek që mori mundësinë që të ketë një moment të veçantë me të Roman Abramoviç.

LEXO
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dominic Solanke Biografia - Rruga drejt Famës:

Solanke mbeti në akademinë e Chelsea duke rritur nivele të ndryshme moshe dhe duke fituar nderime të mëdha, njëra prej të cilave ishte çmimi i tij prestigjioz akademia lojtari i vitit.

Fitimi i këtij çmimi duke fituar promovimin për të luajtur me ekipin e të moshuarve të Chelsea. Në përpjekjen për t'u bërë një lojtar i vjetër i klubit për Chelsea, Solanke gjithashtu tregoi një punë të madhe në angazhimin e tij ndërkombëtar.

LEXO
Michael Essien Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në maj 2014, Solanke ishte pjesë e ekipit nën-17 që fitoi Kampionatin Evropian UEFA U-2014 me 17 me të duke u bërë golashënuesi më i mirë i turneut.

Në janar 2015, Solanke u emërua lojtari më i mirë i vitit për të rinjtë në Angli për vitin 2014. Solanke në këtë kohë ende në kërkimin e tij për t'u bërë sulmuesi i parë i Chelsea ndjeu se e vetmja gjë që kishte mbetur ishte të fitonte më shumë përvojë duke luajtur në një mjedis tjetër.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Solanke pranoi të dërgohej në hua në Vitesse. Ndërsa ishte në Hollandë, gjërat shkuan mirë për sulmuesin pasi ai shënoi gola jetësorë për klubin më të vjetër profesional të futbollit në Eredivisie.

Dominic Solanke Bio - Lufta:

Duke u kthyer nga magjia e tij e huazimit, Solanke filloi kërkimin e luftimeve për një vend në pozicionin e ekipit të parë. Ai ishte i zhgënjyer duke parë veten e tij që vazhdimisht i mungonte koha e lojës dhe po mbahej si sulmuesi i zgjedhjes së tretë të Chelsea prapa Diego Costa  Michy Batshuayi.

LEXO
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Nga zhgënjimi dhe pas skadimit të kontratës së tij, Solanke bëri një lëvizje të fuqishme te Liverpool. Transferimi i tij ishte një dramë intensive që e pa atë duke u dëbuar nga stërvitja. Gjatë kësaj periudhe, thashethemet e Solanke që kishte nevojë për më shumë para përveç të qenit sulmues i parë, u shfaqën në media. Këto thashetheme u zhbën më vonë nga Solanke që e detyroi Daily Telegrafin të bënte korrigjime në botimin e tyre.

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në një ekip me lojtarë të tillë si Mohammed Salah   Sadio Mané  Roberto Firmino, Solanke ende kishte një kohë të vështirë duke luftuar për një rol të rëndësishëm në ekipin e parë. Kjo nxiti një tjetër zhgënjim me të dhe Klopp.

Duke lëvizur përsëri, Solanke nënshkroi për klubin tjetër të Premier League AFC Bournemouth në 4 Janar 2019. Këtë herë, ylli i Anglisë shpreson që një ekip i klasit të mesëm të ligës Premier do të bëjë ëndrrën e tij për të qenë një lojtar i rregullt i ekipit të parë.

LEXO
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Dominic Solanke Jeta e Marrëdhënies:

Kush është e dashura e Dominic Solanke?

Romancat e fshehura ndoshta të Dominic Solanke janë ato që i shpëtojnë vëzhgimit të syve të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe ndoshta pa dramë me të dashurën e tij të panjohur.

E vërteta është, Solanke si në kohën e shkrimit ka vendosur të mos publikojë ndonjë informacion mbi jetën e tij të marrëdhënieve. Ky fakt e bën të vështirë për shkrimtarët të marrin fakte rreth jetës së tij të dashurisë dhe historisë së takimit.

Dominic Solanke Jeta Personale:

Njohja me jetën personale të Dominic Solanke larg futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Ai është dikush që bën një jetë të zakonshme dhe preferon të veshë fustane të thjeshtë dhe megjithatë elegantë.

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Solanke kishte një qasje metodike për jetën e cila siguron që asgjë të mos i mbetet rastësisë. Kjo shpjegon shumë për sukseset e karrierës së tij të të rinjve (duke fituar lojtarin akademik të vitit dhe U20 World Cup). Solanke beson se këto ndër të tjera janë kredencialet e tij për një kohë më të mirë të lojrave

LEXO
Rafa Benitez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Stili i jetës Dominic Solanke:

Dom është një futbollist i pasur pa shqetësime parash. Pasuria e tij e madhe lidhet më së shumti me një jetë tregimesh e cila më së shumti shihet kur ai shkon me pushime. Ky qëndrim shton disa pika shtesë në nivelin e popullaritetit të tij.

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kthehu në rezidencën e tij, Solanke jeton një mënyrë jetese luksoze dhe preferon të vërë paratë e tij në blerjen e verërave të shtrenjta. Ai ka vlerë rreth £ 10 milion (si në kohën e shkrimit) dhe jeton si një njeri i pasur.

Dominic Solanke Fakte të pathëna:

Dominic Solanke njëherë tha; “Mos lëre dikë të të thotë se ëndrrat e tua janë shumë të mëdha. Nëse doni diçka, shkoni ta merrni. ”

Kjo ndodhi pasi ai ndau një fotografi të tij me legjendën e Chelseas John Terry kur ai ishte 8 vjeç, një kohë ai u bashkua me akademinë e Chelsea.

LEXO
Michael Essien Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Thashetheme për Religjionin e tij Nigerian:

Duke pasur parasysh se ata kanë të njëjtin mbiemër, shumica e njerëzve mendojnë se Solanke është i lidhur me Tomiwa Solanke, i cili është një lojtar tjetër në Angli me rrënjë nigeriane. Pas hetimeve të kujdesshme, u vërejtën se të dy nuk kanë lidhje gjaku.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Storybook tonë të fëmijërisë Dominic Solanke plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Bovë
1 vit më parë

Faleminderit për këtë histori dhe për deklarimin e fakteve për të cilat dini. Uroj Dominic të gjitha më të mirat për të ardhmen. Gëzuar