Koke Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i njohur me emrat e plotë; Jorge Resurrección Merodio. Historia e fëmijërisë suaj Koke plus fakte të panjohura Biografia ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Koke Fëmijëria Photos

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetesës para fama, ngjitjen e famës, marrëdhënien, mënyrën e jetesës dhe jetën personale etj. Po, të gjithë e dinë se Koke është një nga mesfushorët më të mirë sulmues që Europa ka marrë ndonjëherë, pasardhës i Xavi me një sy për qëllimin.

Koke-etiketuar Xavi's Successor. Kredia për të Teinteresa.es.

Megjithatë, vetëm disa tifozë të futbollit e konsiderojnë biografinë e Koke, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Jorge Resurrección Merodio. Koke, siç është quajtur shpesh, ka lindur në 8th ditën e janarit 1992 për nënën e tij Znj Merodio dhe babanë e tij, Eugenio Resurrección në Madrid, Spanjë. Më poshtë është një foto e prindërve të Koke.

Prindërit e Koke; znj. Merodio dhe babi, Z. Eugenio Resurrección. Kredia për Instagram.

Koke ka lindur në Colonia de los Taxistas, një lagje e Madridit dhe vendlindja e sulmuesve spanjollë, Alvaro Negredo. Qyteti i saj që është vetëm 14 kilometra në juglindje të qendrës së Madridit.

Duke gjykuar nga emri i babait të Koke "Resurreccion"E cila në gjuhën angleze do të thotë"Ringjallja", ... mund të mendosh që Koke ka lindur në një familje katolike romake. Emri "Koke"Është vetëm një pseudonim i cili ka origjinën nga vëllai më i madh i Koke.

Jeta e hershme e Koke:

Koke filloi jetën nga familja e familjes së klasës së mesme. Babai i tij, Eugenio ishte një punëtor në një fabrikë të vendosur në Madrid, ndërsa mamaja e tij ishte një shtëpiake që siguroi se ajo u kujdes për të gjithë anëtarët e familjes së saj duke përfshirë djalin e saj të dashur, Koke.

Young Koke ka një kohë të këndshme me Nënën e tij. Kredia për Instagram.

Koke nuk u rrit vetëm në shtëpinë e tij të familjes. Ai kishte tre motra, një vëlla dhe dy motra. Ndër vëllezërit e motrat e tij, Koke ka qenë gjithmonë afër vëllait të tij të madh që nga ditët e fëmijërisë. Më poshtë është një foto e të dy miqve më të mirë në një kohë Koke ishte vetëm 6.

Koke e [la] ditët e hershme me Vëllain e Vjetër. Kredia për Instagram.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Të dy vëllezërit nuk kanë lindur me një sy të tretë ose me atë që quhet "Një instinkt kreativ"Të cilat shumë lojtarë të njohur si Santi Cazorla dhe David Silva kishte nga Spanja Jugore.

Koke filloi duke derdhur gjëra në topa të futbollit që ai luajti me vëllain e tij në shtëpi. Ndërsa ata luajtën me miqtë në pikat lokale, të dy vëllezërit ilustronin tiparet e tyre familjare të cilat po "të përulur dhe të përkushtuar"Për të ndërtuar një karrierë për veten e tyre.

Koke dhe Big Brother. Kredia për të telecinco.es.

Për fat të keq, ishte vetëm Koke i cili përparoi me futbollin e tij në fushat lokale të Colonia de los Taxistas. Koke përpjekjet paguar dividentët e saj që çoi në regjistrimin e tij me Atletico akademi.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Koke për futbollin e çoi në moshën 8 që u regjistrua në Akademinë e Atlético Madrid. A e dini? ... Koke kujtimet më të mira me klubin erdhi kur ai pati një takim me Legjendarin Fernando Torres i cili sapo ishte bashkuar me ekipin e lartë të Atletico Madridit në vitin 2001.

Koke Jeta e hershme e karrierës. Kredia për të AS Anglisht - Diario AS.

Koke i kërkoi Torresit në kërkimin e tij të gjatë për t'u bërë profesionist me klubin. Si një futbollist premtues i ri, ai zotëronte atë vendosmëri të vendosur për t'i bërë ëndrrat e tij të bëhen të vërteta. Pavarësisht se ishte më i vogli në grupin e tij të moshës, siç është paraqitur më poshtë, ambiciet e Koke për t'u bërë më të mirë nuk shkuan si një dashuri kaluese.

Vitet e hershme të Koke-Ai ishte më i vogli në grupin e tij të moshave. Kredia për të AS Anglisht - Diario AS.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Koke vazhdoi të pjekte me Atleticon. Ai e pa veten jo vetëm duke u rritur shpejt por duke u vendosur mirë në jetë në Akademi. Koke bëri përparim të qetë përmes grupmoshave. Ëndrrat e tij profesionale me ekipin e lartë të Atletico Madrid vijnë e vërtetë, pikërisht në ditën e 19th të shtatorit 2009.

Young Koke zhvillohet shpejt me Atletico Madrid. Kredia për të TheHardTackle.

Në të njëjtin vit 2009, Koke çimentoi emrin e tij si një yll i ardhshëm i ekipit kombëtar spanjoll. Kjo ishte për shkak se ai ishte i dobishëm në finalen e tij të tretë të ekipit spanjoll U-17 në Kupën e Botës FIFA U-17.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Sezoni 2012 / 2013 ishte sezoni ideal që e pa Koke së bashku me të tjera të njohura si Arda Turan. Në këtë sezon, Koke u dallua si një nga anëtarët e domosdoshëm të skuadrës së Atletico Madridit. Ky ishte sezoni ai ishte i dobishëm për të fituar trofeun Copa del Rey.

Koke Ngrihet në Fame-Winning Copa Del Rey. Kredia për të Atletico Madrid.

Pas arritjes së tij, shfaqjet vazhdimisht mbresëlënëse të Koke vazhduan dhe përsëri, ai e pa veten duke qenë instrumental në anën kombëtare dhe në klub. Kjo ishte një kohë që Koke ndihmoi shokët e tij në fitoren e Kampionatit Europian U21 UEFA në 2013.

Rruga e Kokës në Fame Story. Kredia për FourFourTwo.

Vetëm një vit më vonë në vitin 2014, aftësitë e mrekullueshme të Koke për të kaluar dhe sulmuar ndihmuan ekipin e tij Atletico Madrid për të fituar titullin e La Ligës.

Këndi LaLiga i Koke. Kredia për të beIN SPORTS

Duke u bërë Xavi Pasardhësi:

Koka e karrierës së Koke me ekipin e tij kombëtar erdhi në një kohë Xavi ishte vendosur të tërhiqej nga skuadra spanjolle. Duke qenë i vetmi mesfushor spanjoll i cili kishte ngritur më shumë mundësi për shënjestër, një plakje Xavi vendosi ta bënte Koke pasardhësin e tij në anën kombëtare.

Koke, emëroi një pasues të Xavi. Kredia për Instagram.

"Ai është i jashtëzakonshëm ... ai do të jetë pasardhësi im për Spanjën",

tha Xavi. Sipas shumë ekspertëve të futbollit, kjo ishte lëvdata më e lartë që Koke kishte marrë nga një legjendë që e shihte atë si veten e tij të dukshme. Koke gjithashtu fitoi përgëzimet e kolegëve të tij duke përfshirë klubin e tij që e zgjati kontratën e tij në prani të familjes së tij dhe të të dashurit.

Koke Ngrihet në Fame Story. Kredia për Instagram.

ashtu si Fernando Torres mentori i tij, Koke gjithmonë do të mbahet mend si një legjendë e Atletiko Madridit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Nuk ka mohuar faktin se cilësitë e këndshme të Koke-it, të cilat përfshijnë dashuri, besnikëri, punë të vështirë dhe përulësi, nuk do ta bëjnë atë një dashnor të dashur. Pas spanjollit të suksesshëm, ekziston një WAG magjepsës në personin e bukur të Beatriz Espejel.

Koke's WAG- Beatriz Espejel. Kredia për Instagram.

As Fabwag Beatriz ka lindur si Beatriz Espejt Jiménez tek Z. dhe znj. Felix Espejel Munoz. Ajo ka një vëlla më të vogël të quajtur David, i cili gjithashtu luan futboll si njeriu i saj. Ky fakt ndoshta shpjegon se si ajo dhe Koke u takuan.

Si në kohën e shkrimit, Beatriz është një mësues anglez i cili aktualisht punon në Albany School. Ajo është gjithashtu një model me një reputacion të shquar të modelimit pa make up.

Gruaja e Koke-Beatriz Espejel, Modele pa Makeup. Kredia për Instagram

Megjithëse ajo është spanjolle, aftësia e Beatrizit në anglisht erdhi për shkak të diplomës së saj të dyfishtë në Edukimin dhe mësimin e gjuhëve të huaja që ajo mori në 2010 nga Universidad Complutense de Madrid.

Të dy Koke dhe Beatriz Espejel aktualisht janë të martuar në atë që u quajt një ceremoni shumë emocionale. Duke gjykuar nga llogaria e tyre e mediave sociale, të dy dashnorët u martuan rreth majit 2018.

Koke Dasma Foto. Kredia për Instagram

Pa dyshim, Beatriz dhe Koke kanë mbetur një nga çiftet më të vendosur të Atleticos. Një nga udhëtimet më të preferuara të çiftit për verën është ishulli dhe ujërat spanjolle të Ibiza.

Koke Love Story. Kredia për Instagram.

Siç është vërejtur më lart, Espejel është super dashamirëse me Koke të cilin ajo e quan "princ".

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Çfarë e bën Koke tastin?

Uluni dhe qetësohuni kur ju informojmë për faktet personale të Koke-it për të cilat ju nuk dini.

Koke Jeta Personale. Kredia për Instagram

Duke filluar, Koke posedon një gjendje të brendshme pavarësie, e cila i ka mundësuar atij të përparojë në jetën e tij personale. Ai është ai që është përgjegjës, i disiplinuar dhe ka vetëkontroll dhe zbaton kohën dhe përgjegjësinë në punët e përditshme të jetës.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Koke ilustron prindërit e tij si dhe bashkësinë e tij të klasës spanjolle në Vallecas. Me fjalët e tij, familja dhe komuniteti i tij përbëhen nga njerëz të klasës së punës që janë të përulur dhe kanë shumë vlerë.

Prindërit e Kokës janë në prani të përfitimit të sjelljes së një mentaliteti të ashpër në bijtë e tyre. Sot, të dy djemtë janë bërë shumë të suksesshëm në karrierën e tyre.

Jeta familjare e Kokes. Kredia për Instagram.

Përkushtimi i Koke për të siguruar që prindërit e tij të qëndrojnë të rehatshëm është i ngjashëm me angazhimin e tij ndaj Atletico Madrid.

"Unë përpiqem t'u jap gjithçka që u nevojitet. Kjo përfshin një rezidencë në Madrid. Kam dhënë makina për babanë dhe një fizioterapeut për nënën time për t'u marrë me nyjet e saj të dhembshme. Ata më tregojnë se çfarë kanë nevojë dhe gjithmonë gjej një mënyrë për të siguruar atë për ta ".

Koke tha në një intervistë me El Pais. Koke gjithashtu shtron një kujdes të tillë për gjyshërit dhe jo vetëm prindërit e tij.

Gjyshërit e Kokes. Kredia për Instagram

Vëllezërit e motrat: Përveç prindërve dhe vëllait të tij, pak dihet për motrat e Koke. Megjithatë, është e qartë se ai lulëzon shmangni çdo ndriçim në to.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte jetese

Njohja e fakteve të jetës së Koke-së Faktet do t'ju ndihmonin të merrni një pamje të plotë të tij. Fillimisht, Koke nuk është lloji i futbollistit të milionerëve që jeton Lifestyle bujar lehtësisht i dukshëm nga një pjesë të vogël të makinave mbresëlënëse, pijeve alkoolike, këmbanave dhe vajzave të bukura.

Sipas SillySeason, Pagat e Koke për javë janë rreth £ 192,308. Paga e tij vjetore si në kohën e shkrimit është £ 10,000,000. Përkundër fitimit të këtij të madh, Koke jeton një jetë shumë të thjeshtë së bashku me gruan e tij.

Faktet e Koke's LifeStyle. Kredia për Instagram.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Koke u zhbllokua dikur në Pika Gun:

E gjitha kjo ndodhi në një mbrëmje fatale, dita kur Koke u grabiti një herë me armë në një park makinash në Madrid në Chamberi (një lagje qendrore e Madridit). Ai ishte në makinën e tij kur një grabitës i armatosur në një motoçikletë vuri një armë në të, duke kërkuar zotërimin e tij.

Koke-Njëherë e grabitur në Pika Gun. Kredia për të Siguria e zhveshur - Sophos.

Koke u bashkua me personin e armatosur i cili kërkoi që orari i tij i zbukuruar të vlerësohej në $ 77,000. Koke përfundoi rreth orës së hajdutit për ta shpëtuar jetën.

Ai ka fituar të gjithë përveç një:

Koke ende pret që të fitojë Ligën e Kampionëve. Kredia për të UEFA.com dhe Zee News.

Koke ka fituar çdo titull të mundshëm në dispozicion të Atletico, përveç një të tillë që ndodh të jetë i dyti më i lavdishëm në futbollin evropian të klubit. Liga e saj e Champions, e cila është konkurrenca Koke ka luajtur dhe humbi dy nga finalet e saj.

Prindërit e Koke ndjekin spanjisht Naming Customs:

Prindërit e Koke mbahen në zakonet spanjolle të emërtimit të fëmijëve të tyre. Koke ka një emër të mesëm, Merodio vjen nga ana e nënës së tij. Kjo mbiemër që e kishte mami nga familja e saj para se të martohej me Eugenio.

Koke Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Vizito Mirësi dhe ABONOHU të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Koke Childhood Story tonë dhe fakte të paqarta të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu