Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

0
753
Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë. Kredia për Faisports dhe foroactivo
Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë. Kredia për Faisports dhe foroactivo

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili më së shumti dihet me pseudonimin "RODRI". Historia jonë e fëmijërisë Rodrigo Hernandez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Story Rodrigo Hernandez Fëmijëria - Analiza
Story Rodrigo Hernandez Fëmijëria - Analiza. Kreditë për El Desmarqua, për Activo dhe Marca.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetesës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet, mënyrën e jetesës dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është një atletike, box-box për mesfushor, i cili shihet si pasardhës i Sergio Busquets. Megjithatë, vetëm disa mendojnë biografinë e Rodrigo Hernandez, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë; Rodrigo Hernandez Cascante. Rodri, siç njihet gjerësisht ose quhet, është vetëm një pseudonim. A e dini ... Emri "Hernandez" është një emër i lindur nga familja e babait të tij, Ndërsa emri "Cascante" i përket familjes së nënës së tij.

Sipas zakoneve spanjolle, Rodrigo mban emrin: Rodrigo Hernandez Cascante. Ai lindi në 22nd të qershorit 1996 në Madrid, Spanjë. Sa i përket origjinës së tij familjare, Rodri është një amtare e pastër e Madrileno. Kjo fjalë për fjalë do të thotë se ai është vendas ose banor i Madridit.

Duke u rritur si një djalë i vogël në qytetin Spanjoll të Futbollit të Madridit, ishte normale që Rodri të binte në dashuri me lojën e bukur. Ai ishte në mesin e atyre fëmijëve të vegjël të cilët formuan diçka në një top futbolli dhe e gjuajtën gjithë ditën. Dhënia e futbollit në fillim të hershëm ishte ajo që prindërit e tij donin për të. Megjithatë, kjo erdhi me siguri nga Rodri nuk komprometon arsimin e tij për trajnimin e futbollit.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Rodri u rrit në kryeqytetin e Spanjës, në një familje akademike. Ai ishte vazhdimisht i mësuar rëndësinë e arsimit që nga mosha e hershme, një feat që e ndoqi atë në moshën madhore pavarësisht se bënte shumë para nga futbolli.

"Prindërit e mi më kanë ushqyer me rëndësinë e edukimit që kur isha një djalë i vogël".

Rodri dikur u zbulua në një intervistë me Marçën ku e kishte librin e tij në dorën e majtë dhe një top futbolli në të djathtë.

Rodrigo Hernandez-Specialist i Futbollit dhe Akademik
Rodrigo Hernandez-Specialist i Futbollit dhe Akademik. Kredia për të Markë.

Shkuarja në shkollë i ofroi të rinjve Rodri mundësinë për të luajtur me pasion futbollin konkurrues gjatë periudhave sportive. Pas orëve të shkollës, ai kaloi kohën e tij të lirë në fushat e futbollit në lagjen e tij duke edukuar dhe edukuar veten, një aktivitet i cili i pëlqente prindërit e tij dhe i nxiti ata të vepronin.

Në një moment në kohë, prindërit e Rodrit ishin të qartë se djali i tyre i vogël ishte një investim i mirë për futbollin. Një dashuri e tillë pagoi dividentët e plotë kur Rodri u thirr nga Atletico Madrid për sprovat.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Rodrit për futbollin e shihte atë në vitin 2006 (në moshën 10) duke kaluar sprova me ngjyra fluturuese dhe duke u rregjistruar me klubin lokal, Rayo Majadahonda i cili i dha atij platformën për të hedhur themelet e karrierës së tij.

Rodri u bashkua me organizimin e të rinjve në të njëjtën kohë si Lucas (skuadra e tij e Atletico Madrid) dhe vëllai i tij, Theo Hernández. Ishte e shpejtë për Rodri dhe vëllezërit Hernandez të bënin një përshtypje me klubin. Ata të gjithë luajtën së bashku me të tjerë 10 vjeçarë duke ndihmuar klubin e tyre për të fituar ligën.

Vetëm një vit në klub, në moshën njëmbëdhjetë vjeç, Rodri së bashku me vëllezërit Hernandez e panë veten përsëri duke kaluar një gjyq tjetër dhe duke u regjistruar në departamentin e të rinjve të Atletico Madridit. Më poshtë është një foto e një Rodri të lumtur në këmishën e tij Atletico.

Vitet e hershme të Rodrigo Hernandez me Atletico Madrid. Kredia për të
Vitet e hershme të Rodrigo Hernandez me Atletico Madrid. Kredia për të ForActivo

Të tre ishin gjithmonë së bashku në dhe jashtë fushës, duke fituar pseudonimin e "familja".

Me dhimbje, ndërkohë Lucas dhe Theo shkëlqeu në klub, zhvillimi i Rodri u ndal ndërkohë që i dha të gjitha të mirat.

Rodrigo Hernandez Historia e karrierës së hershme me Atletico Madrid
Rodrigo Hernandez Historia e karrierës së hershme me Atletico Madrid. Kreditet për të SideHumo.

Një akuzë e renditur nga menaxhmenti i klubit ishte se ai ishte shumë i dobët. Kjo çështje e dobët e performancës vazhdoi duke nxitur Julian Munoz, kreun e akademisë në atë kohë, për të deportuar Rodri në bregun lindor të Spanjës ku ai u bashkua me të rinjtë e FC Villarreal.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Rruga për Fame Story

MENAXHIMI I PAINËS:
Në fillim, nuk ishte e lehtë për Rodri të linte një klub ku ai ëndërronte për sukses. Prindërit e tij dhe të gjithë anëtarët e familjes mendonin se ai ishte trajtuar padrejtësisht.

A e dini? ... Në kohën e daljes së tij, vetë Rodri nuk ishte aq i shkurtër dhe tepër i dobët. Ai ishte rreth 1.84 metra i gjatë, por ndoshta në atë kohë, ai i mungonte ndonjë forcë fizike.

MENTALITETI ASNJEHERE KURRUANI:

Rodri kurrë nuk hoqi dorë nga Atletico Madrid, klubi ai u rrit duke mbështetur. Ëndrra e tij për të luajtur në klubin spanjoll nuk u tha kurrë si një rrush i thatë në diell dhe as si një i lënduar.

Në asnjë kohë, lutjet e tij filluan t'i përgjigjeshin. Rodri u rrit në 1.91 metra dhe mrekullisht, ai gjithashtu u rrit fizikisht dhe teknikisht duke prishur ekipin e parë Villarreal brenda dy viteve të qëndrimit me klubin.

Rruga Rodrigo Hernandez për Fame Story
Rruga Rodrigo Hernandez për Fame Story. Kredia për të Markë.

Kthimi i mrekullueshëm:

Viti 2015 ishte kur Rodri filloi të bënte një emër për vete. Atë vit, ai ndihmoi në spanjollin e tij në fitoren e Kampionatit Evropian UEFA Under 19.

Rodri ishte në mesin e gjashtë lojtarëve të Spanjës për të shfaqur në Ekipin e Turneut, duke përfshirë edhe fituesin e Artë të Garës Asensio.

Rodrigo Hernandez fiton UEFA European Under-19 Championship
Rodrigo Hernandez fiton UEFA European Under-19 Championship. Kredia për të DailyMail.

Konkursi u bë një provë e rritjes së Rodrit kur u kurorëzua prona më e nxehtë dhe më e re në spanjisht. A e dini? ... Aftësia e Rodri-t mbi topin e bëri atë një nga të rinjtë më emocionues, që u pa si një PERFEKT KID në bazën e çdo mesfushe. Ndërsa në Villarreal, Rodri u bë një njeri dhe një futbollist.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Ngritja në Fame Story

Duke parë se Rodri u bë pronari më i nxehtë dhe më i ri i Spanjës, Atletico Madrid u pendua për gabimin e shtyrjes së tij më parë. Klubi zgjodhi një mënyrë për të kërkuar falje, e cila erdhi përmes një lutjeje që Xhebraili i humbur të kthehej në klubin e tij të ëndërrave. Pikërisht në 24 Maj 2018, Rodri Atletico Madrid akademia e dëbuar u kthye në klub pas arritjes së një marrëveshje me Villarreal për transferimin e tij.

Rodrigo Hernandez kthehet në Atletico Madrid
Rodrigo Hernandez kthehet në Atletico Madrid. Kredia për të Euro Fantasy League.

Kthimi në kryeqytet solli shumë pritshmëri për spanjollin e ri. Rodri provoi pikat e tij te klubi i tij i vjetër duke treguar kryeveprën e tij të forcës dhe teknikës në disa ndeshje. Më poshtë është një pjesë e provave video. Kredia për Tralex.

Rodri duroi një ngritje meteorike në shenjë dalluese. Me vetëm një vit kalendarik në stinën e tij të dytë, ai tashmë e kishte vendosur veten si një emër familjar. Kjo ishte e dukshme në kohën kur ndihmoi ekipin e tij për të fituar Kupën UEFA Super.

Rodrigo Hernandez Ngrihet në Story Fame
Rodrigo Hernandez Ngrihet në Story Fame. Kredia për të Freckles-arelife.

Rodri vazhdoi të bëhej lojtar i cili mund të luante me të dy këmbët, një që e pa veten duke u bërë i specializuar në shpëtimin e topit nga zonat me presion të lartë. Më poshtë është një pjesë e provave video.

Ky sukses tërhoqi klubet më të mira në Evropë, mes të cilëve ishte Pep Guardiola's Man City. Pasi provoi aq shumë pikë, Rodri në dritaren e transferimit të verës 2018 / 2019 vendosi ta bëjë Atletico Madridin të dijë për vendimin e tij për të lënë klubin.

Si në kohën e shkrimit, thashethemet ekzistojnë rreth lidhjes së tij të mundshme me të Pep Guardiola i cili dëshiron që ai të zëvendësojë një plakje Fernandinho. Pjesa tjetër, siç do të thoshin tifozët e futbollit, tani është histori.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e tij në famë, pyetjet në cikun e të gjithëve u bënë:
"Kush është Gruaja apo Gruaja e Rodrit?"
"A është Rodri i martuar?"
"A ka Rodri një të dashur?"

Vajza e Rodrigo Hernandez. Kredia për BDFutbol
Vajza e Rodrigo Hernandez. Kredia për BDFutbol

Nuk ka mohuar faktin se duket e bukur e shoqëruar me atë këmbë 6 dhe 3 inç lartësi nuk do të bëjë atë një hardhi të dashur për zonjat.

Megjithatë, duhet thënë të vërtetën. Si në kohën e shkrimit, ekziston një romancë e fshehur ndoshta, e cila i shpëton shqyrtimit të syrit publik thjesht sepse jeta e dashurisë së Rodri me të dashurën e tij të panjohur është private dhe ndoshta pa dramë.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Faktet personale të jetës

Njohja me jetën personale të Rodrit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të personalitetit të tij të lindur.

Rodrigo Hernandez Jeta personale Fakte
Rodrigo Hernandez Jeta personale-Kredia për të YouTube

Fillimisht, Rodri është dikush që gjithmonë e ka bërë të qartë se jeta e tij nuk është vetëm për futbollin. Edhe si një futbollist i pasur, Rodri dëshiron të jetojë një jetë ashtu si çdo njeri që është mesatar. Në fakt, Rodrigo Hernandez Jeta personale përmblidhet me një fjalë dhe kjo është; "Normale".

Gjithkush që merr për të kaluar kohë me të do ta kuptonte se Rodri është thjesht një djalë normal, ai që është shumë i përulur me edukimin e mirë në shtëpi dhe këmbët e tij gjithmonë në tokë.

Larg nga loja e futbollit dhe studimet, Rodri e kalon kohën duke luajtur pingpong, duke larë rrobat e tij, duke shikuar televizionin dhe më e rëndësishmja, duke bërë gatimin e tij.

Rodrigo Hernandez Jeta personale - Çfarë bën ai në shtëpi
Rodrigo Hernandez Jeta personale - Çfarë bën ai në shtëpi. Kredia për të Markë.

Duke mos harruar studimet e tij, Rodri ishte një herë student i Universitetit të Castellon, një universitet në Madrid, ku studioi studimet e biznesit dhe ekonominë.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Fakte jetese

Sipas TransferMarket, Rodri ka një vlerë tregu prej € 80,00 Milion që nënkupton se ai është një futbollist milioner. Ky fakt sjell hulumtimin e tifozëve në mënyrën e jetesës së Rodrit

Duke filluar, vlera e tij e tregut e Rodri nuk kalon në një mënyrë jetese joshëse pasi ai është shumë i zgjuar për menaxhimin e parave të tij. Rodri nuk kalon si i çmendur apo jeton një mënyrë jetese të bollshme. Rodri nuk spërkat paratë e tij me makina të ndezura. Makina e tij, deri kohët e fundit, ishte një dorë e dytë Opel Corsa të cilën e bleu nga një grua si në kohën kur mori patentën e vet.

Rodrigo Hernandez Car- Opel Corsa. Kredia për ekipin BHP
Rodrigo Hernandez Car- Opel Corsa. Kredia për ekipin BHP

A e dini? ... Megjithë fitimin e shumë parave që luanin në LaLiga, njerëzit u tronditën që Rodri të vazhdojë të jetojë në një vendbanim universitar në Madrid.

Rodrigo Hernandez Shtëpi në Madrid
Rodrigo Hernandez Shtëpi në Madrid. Kredia për të Markë.

Më poshtë është një foto e Rodri në strehimin e tij në Universitetin e hotelit pavarësisht se ishte një superstar për Atletico Madrid, klubi i tretë më i popullarizuar në LaLiga.

Rodrigo Hernandez Faktet e jetesës
Rodrigo Hernandez Faktet e jetesës. Kredia për të Markë.

A e dini? ... RODRI-së agjenti ka qenë i rëndësishëm gjithashtu. Përderisa agjentët e tjerë kërkojnë para, ai kujdeset për klientin e tij. Është e sigurt se Rodri nuk do të ndryshojë mënyrën e tij të përulur. Ai është ende i njëjtë dhe gjithmonë do të jetë përreth për miqtë e tij.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Jeta familjare

Përkushtimi i Rodrit për të siguruar që prindërit e tij jetojnë një jetë mesatare dhe të qëndrojnë larg mediave është e ngjashme me angazhimin e tij në fushë. E vetmja kohë që ai tregoi anëtarët e familjes së tij ishte në prezantimin e tij me Atletico, i cili ishte një moment i madh për të.

Gjatë prezantimit të tij, Rodri solli me miqtë dhe anëtarët e familjes 40 atë që e pa atë zyrtarisht të veshur me fanellën e Atletico. Sipas shikuesve, gjyshja e tij u kapërcye nga momenti duke shfaqur më shumë emocion atë ditë falë realizimit të ëndrrës së nipit të saj.

Pavarësisht shijimit të popullaritetit të tij, anëtarët e familjes së Rodri janë të shqetësuar për një gjë. Tani le t'ju them se çfarë ndodhi dikur.

Anëtarët e familjes së Rodri përfshirë edhe prindërit e tij dikur e këshilluan atë të mos blinte një makinë të dytë Opel Corsa, por një makinë më të mirë për sigurinë e tij gjatë udhëtimeve të tij nga Madridi në Castellon. A e dini? ... Superstar Rodri refuzoi, duke deklaruar se ai nuk e kuptonte pse ai do të shpenzonte aq shumë në një makinë.

"Në fakt, një herë më tha se disa miq ishin të çmendur për blerjen e makinave të bukura, se gjithçka që kishte rëndësi ishte që një makinë duhet të të merrte nga A në B, kjo është e gjitha".

Një burim i ngushtë tha një herë.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Fakte të tjera
Rodrigo Hernandez Fakte të patreguara
Rodrigo Hernandez Fakte të patreguara. Kreditë për Mailin e Përditshëm dhe Pinterestin.

Ashtu si në kohën e shkrimit, Rodrigo Hernandez vështirë se e ka betuar vendin e tij në njëmbëdhjetë fillimin e Spanjës. Kjo është për shkak se Sergio Busquets, Saul Níguez dhe Thiago Alcântara janë ende në kulmin e fuqive të tyre. Është vetëm një çështje kohe para se t'i zmbrapsë ato.

Rodrigo Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito, Regjistrohu të tanë Youtube Channel dhe klikoni ikonën Bell për njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Rodrigo Hernandez dhe fakte të pambaruara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu