Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me emrin "Usain Bolt". Faktet e Biografisë së Untoldit të Fëmijës Adama Traore Fëmijëria Plus, ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Adama Traore. Kredite e imazhit: të pavarura, SportsMole, Joe dhe FC-Barcelona

Analiza përfshin jetën e tij të hershme / sfondin e tij familjar, edukimin / krijimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën e famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë për ndërtimet e tij muskulore dhe shpejtësinë që e bën atë një nga futbollistët më të shpejtë në FIFA dhe në botë. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë Adama Traorebiografia e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Adama Traoré Diarra. Adama Traore ashtu siç quhet shpesh lindi në ditën e 25 të Janarit 1996 për nënën e tij, Fatoumata dhe babai, Baba Traoré në komunën e L'H Hospitalet de Llobregat, në jug-perëndim të Barcelonës. Ai është djali i dytë dhe fëmija nga tre fëmijë të lindur nga prindërit e tij të bukur, të paraqitur më poshtë.

Takoni prindërit e Adama Traore- nëna e tij (Fatoumata) dhe Babai (Baba). Kredi për IG

Prindërit e Adama Traore janë emigrantë spanjollë që kanë origjinën / rrënjët e tyre familjare nga Mali, një vend pa tokë, i vendosur në Afrikën Perëndimore. Vetëm një këshillë… Vendi i Afrikës Perëndimore të Malit përbën rreth gjysmën e shkretëtirës së Saharasë dhe është vendi i tetë më i madh në Afrikë.

Harta që tregon vendin e Mali- Adama Traore Origjina e familjes. Kredia e imazhit: TheFactFile

Prindërit e Adama Traore u larguan nga vendi i tyre i Malit për t'u vendosur në Barcelona, ​​një qytet për të cilin ata besojnë se do të ofronin mundësi më të mira për fëmijët e tyre. Ishte një vendim që shpagoi.

Duke u rritur, Adama Traore nuk ishte si disa yje futbolli (p.sh. pëlqimet e Gerard Pique, Mario Gotze dhe Hugo Lloris) i cili jetoi jetë të pasurisë përpara se të arrinte në stardom. Ai vinte nga një prejardhje familjare e klasës së mesme, një prindërit e të cilit nuk ishte në gjendje të përballonte koleksionet më të reja të lodrave për të si fëmijë, vetëm një futboll.

Adama u rrit së bashku me vëllain e tij të madh Moha dhe një motër të bukur, Asa në një familje të dashur për futbollin. Duke u rritur në qytetin spanjoll të Barcelonës, ishte e natyrshme vetëm për të dhe familjen të dashurohen me lojën e bukur të futbollit falë FC Barcelona.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Edukimi dhe krijimi i karrierës

Dashuria për lojën mbizotëronte ndaj sporteve të tjera pasi Adama me vëllanë e tij Moh filluan të kullosin futboll në fushat fqinje të CE L'H Hospitalet. Pas pak, ata të dy filluan të marrin arsim futbolli në Qendrën D'Eports L'H Hospitalet, një klub ku të dy shënuan përparim të jashtëzakonshëm.

Adama Traore mori arsimin e tij të hershëm të futbollit në CE L'H Hospitalet Football Club. Kredi për imazhin: BBDFutbool,Dhe Joe.

Në fillim, të dy vëllezërit e dinin që kishin talent dhe mund të bënin diçka të madhe nga futbolli. Prindërve dhe familjarëve të tyre, kurrë nuk kishte shumë dyshime se Moha dhe Adama po shkonin në drejtimin e duhur. Ishte Adama Traore që përparoi më shpejt se vëllai i tij sepse ishte më i talentuar.

Në vitin 2004, familja Traore paguan ëndrrat. Akademia e famshme e FC Barcelona La Masia ftoi Adama për gjyqe. Vëllai i tij Moh ishte i ftuar nga fqinji Espanyol dy vjet më vonë.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Jeta e hershme e karrierës

Pas një periudhe të shkurtër me CE L'H Hospitalet fqinj, një gjyq i suksesshëm pa Adama Traoré të bashkohej me akademinë e famshme të La Barcelona në FC Barcelona në Masn në 2004 në moshën tetë vjeç.

Jeta e hershme e Adama Traore me Akademinë La Masia- FC Barcelona. Kredia e imazhit: Joe

Në atë kohë dhe tani, ishte ëndrra e çdo fëmije të bashkohej me La Masia, një nga akademitë më të mëdha të futbollit në botë. Pasi u bashkua ishte kënaqësi për Adama e vogël. Për t'u takuar me konkurrencën e ashpër, atij iu desh të bënte shumë sakrifica si ditëlindjet e humbura dhe gjërat që mezi prisnin në shtëpi. Të gjitha këto sakrifica ishin të nevojshme në mënyrë që ai të bënte një përshtypje të hershme me klubin.

A e dini? ... Viti (2004) të cilit Adama iu bashkua La Masia përkon me vitin Lionel Messi shpërtheu në skenën e futbollit të moshuar. Në atë kohë, Adama së bashku me fëmijët e tjerë ndoqën gjurmët e heroit të tyre të djalit AKA La Pulga (GOAT).

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Rruga për Fame Story

Në rrugën me La Masia, Adama vazhdoi të tregojë përparim ndërsa udhëtoi nëpër radhët e akademisë. Pavarësisht se ishte i shkurtër, forca, fuqia dhe ritmi i vetëtimës e bënë atë të famshëm në rini. A e dini se? Adama Traore fitoi pseudonimin 'Usain Bolt'për shkak të shpejtësisë së tij shpërthyese gjatë viteve të tij formuese në Barcelona La Masia akademi.

Adama Traore luajti përkrah kundërshtarëve shumë më të vjetër dhe më të mëdhenj se ai. Kredi për FC-Barcelona

Për shkak se ai ishte aq i mirë, Adama u përdor shpesh kundër kundërshtarëve të grupmoshave më të larta dhe lulëzuan kundër lojtarëve më të vjetër se ai. Ai u përdor si një mbrojtës i djathtë dhe një sulmues gjatë ditëve të tij në La Masia.

Ndërsa fëmijët e tjerë u rrëzuan në akademinë shumë konkurruese La Masia për shkak të mungesës së performancës, Adama Traore nuk ishte ashtu siç ishte i mirë në bërjen e pasionit të tij punën e tij. Më poshtë është një pjesë e provave video që tregojnë shfaqjet e mahnitshme të mashtrimit të futbollit gjatë kohës së tij në La Masia. Kredi speciale për AirFutbol.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Ngritja në Fame Story

Në vitin 2013, Adama Traore u bë i rregullt me ​​Barcelona B, duke shënuar më shumë sesa paraqitje të ligës 40 për skuadrën. Ai ishte i dobishëm për të ndihmuar skuadrën e Barcelonës B për të fituar 2014 UEFA League League.

Adama Traore feston Ligën e Rinisë UEFA me shokët e skuadrës. Kredia e figurës: TalkSports

Në të njëjtin vit, Adama bëri debutimin e tij profesional me skuadrën e lartë të FC Barcelona teksa u zëvendësua Neymar në një fitore të La Ligës. Për shkak të performancës së tij mbresëlënëse në skuadrën e FC Barcelona Barcelona dhe fillimit të ekipit të moshuar, klubet në të gjithë Evropën erdhën duke ndjekur pas firmës së tij.

Në 14 Gusht 2015, Adama Traoré u bashkua me klubin e Premier League, Aston Villa dhe një vit më vonë, Middlesbrough ku ai vazhdoi të përdorë ritëm të shkaktojë disa probleme për mbrojtësit e opozitës. Suksesi më i mirë sportiv i Adama Traore me Boro erdhi kur i famshmi hat-trick çmim i cili është; "(1) Lojtarët e tifozëve të vitit të Middlesbrough, (2) Lojtari i ri i vitit për Middlesbrough dhe (3) Lojtarët e Lojtarëve të Viti të Middlesbrough.

Adama Traore duke pozuar me një nga çmimet e tij në Middlesbrough. Kredi për Uebfaqja Zyrtare e Middlesbrough

Suksesi i Adama Traoré në Middlesbrough tërhoqi Wolverhampton Wanderers i cili nuk binte në sy për ta blerë atë. Trajneri i tij, Nuno Espírito Santo arriti sukses të jashtëzakonshëm në misionin e tij të përdorimit të shpejtësisë dhe fuqisë së tij përmes kundërsulmeve për të ndëshkuar këmbët e lodhura të kundërshtarëve.

Adama Traore- Përdoret si fund i armës së lojës për të ndëshkuar kundërshtarët e lodhur

Në një shënim të paharrueshëm, shpejtësia dhe fuqia e Adama Traore ishin më të prekura në 6th të Tetorit 2019. Ishte dita që Adama vendosi rrethimin Pep GuardiolaSkuadra hardcore e Man Cityt pasi shënoi dy gola në një fitore të jashtme (0-2), një paraqitje e cila është me të vërtetë një nga pikat kryesore në karrierën e tij profesionale.

Dita kur Adama Traore ndëshkoi Man City. Kredi për 90Min

Tani pa dyshim, Adama ka bërë që tifozët e futbollit të besojnë se shpejtësia dhe fuqia janë një nga parakushtet e nevojshme si një futbollist i ditëve të sotme. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe popullaritetit veçanërisht në FIFA, shumë tifozë kanë menduar të dinë nëse Adama Traore ka një të dashur apo grua. Pa dyshim, fiziku dhe pamja e mirë e tij me siguri do ta bënin atë të ishte në listën e dëshirave të të dashurit për shumicën e fansave femra.

Kush është e dashura e Adama Traore ?. Kredi për IG

Si në kohën e shkrimit, kemi zbuluar se nuk ka asnjë gjurmë të Adamës që të ketë një të dashur ose të jetë e përfshirë në ndonjë marrëdhënie. Nga sa duket, ai preferon të përqëndrohet në karrierën e tij futbollistike. Sidoqoftë, ne shohim shumë futbollistë të rinj që sillen në këtë mënyrë për të qëndruar të ulët në fazat e rëndësishme të karrierës së tyre. Mund të jetë gjithashtu që Adama ka një të dashur, por preferon të mos bëjë marrëdhëniet e tij me të paktën tani për tani.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Jeta personale

Njohja me jetën personale të Adama Traore në fushë do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij. Duke u nisur, në shikim të parë të Adamës, mund të perceptoni fillimin e diçkaje energjike dhe të turbullt. Në fushë, ai i kushton vëmendje të veçantë stërvitjeve të tij në palestër, një arsye për masën e konsiderueshme të muskujve dhe fizikun.

Në një intervistë me Markë, Adama pohoi të kundërtën, se ai nuk është ngritës peshash. Sipas fjalëve të tij; "Unë nuk kam ngritur një peshë të vetme. Unë e di se njerëzit nuk do ta besojnë atë, por është e vërtetë. ". Pyetja është; Do ju që jeni duke lexuar këtë artikull besoni ato që ai tha edhe kur e konsideroni këtë foto të tij si një futbollist 17-vjeçar?…

Fotografia e Adama Traore si një futbolliste 17-vjeçare. Kredia e figurës: Trollfootball

Së dyti, në jetën e tij personale, Adama Traore është dikush që gjithmonë ka diçka për t’i ofruar botës dhe kjo nuk është gjë tjetër përveç “Shpejtësi”Ai sjell në lojën e futbollit. Ti mund të mos jetë në radhët e Messi dhe C Ronaldo, por Adama Traore ka krijuar botën e tij të madhështisë ashtu siç vërehet në IFmimet FIFA18. Prova video (më poshtë).

Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Jeta familjare

Nga gjithsej afërsisht 55,000 migrantë Malianë që jetojnë në Spanjë (Raportet Efe), familja e Adama Traore është ndër të paktat të suksesshme që kanë bërë emër vetë. Familja po kreditohet duke falsifikuar rrugën e tyre drejt pavarësisë financiare duke përdorur futbollin si mjet.

Babai Adama Traore: Babai i tij i cili thjesht referohet me pseudonimin "shtrigë”Është një Malësor i pastër nga prejardhja. Kur ju shikoni Babën në foton më poshtë me djalin e tij, një gjë më vjen në mendje. Itsshtë struktura trupore e babait dhe e birit. (ato ndërtime muskulore!). Ju lehtë mund të konkludoni se Adama mori pasi babai i tij në trupin e tij ndërton.

Adama Traore pozon me babanë. Kredia: IG

Baba si shumë baballarë të mirë ishte i dobishëm në ofrimin e mbështetjes për Adama ndërsa ishte në fabrikën e futbollit Katalonja.

Nëna e Adama Traores: Fatoumata është emri i saj dhe ajo shpesh quhet 'mamaja mbështetëse'. Sipas djalit të saj Adama; "Nëna ime ka qenë gjithmonë mbështetëse, duke më përzënë kudo dhe duke më zgjedhur si një lojtare e të rinjve. Ajo ishte madje atje me mua, duke më treguar mbështetje, ditën kur nënshkrova për Ujqërit".

Adama Traore me nënën e tij. Kredia: IG

Duke gjykuar nga fotoja e tyre më lart, ju mund të thoni që një butësi dashurie ekziston midis Adamës dhe Fatoumatës, një që tejkalon të gjitha dashuritë e tjera të zemrave të tyre.

Motra e Adama Traores: Më poshtë është motra e bukur e foshnjës së Adamës e cila kalon me emrin Asa. Ajo në kohën e shkrimit, jeton në Spanjë dhe shpesh herë viziton vëllain e saj të madh në Angli.

Adama Traore pozon me motrën e tij Asën. Kredia: IG
Vëllai i Adama Traores: Mohamed Traoré Diarra i cili njihet edhe me pseudonimin "Moha”Është vëllai i madh i Adamës. Moha (lindur 29th Nëntor 1994) i cili është dy vjet më i vjetër se Adama gjithashtu u bë një futbollist profesionist.
Takoni vëllanë e Adama Traores- Moha. Kredia e figurës: Nkistra. Kredi për IG
Si një mënyrë për të paguar besnikërinë ndaj rrënjëve të familjes së tij, Moha në 17th të Shkurtit 2014 kaloi nga të luajturit për Spanjën për të luajtur për Mali. Në kohën e shkrimit, ai aktualisht luan si një sulmues për klubin spanjoll Hércules në Segunda División B i cili është niveli i tretë i sistemit të ligës spanjolle të futbollit.
Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Lifestyle

Për një futbollist që fiton 2.6 Milion Euro (2.2 Milion Pound) në vit në kohën e shkrimit, ka vërtet para të mjaftueshme për një jetë normale. Suksesi financiar i Adama Traore është i lidhur drejtpërdrejt me performancën e tij si futbollist.

Marrja e shumë parave nuk tejkalon të jetosh një mënyrë jetese ekzotike e cila vërehet lehtësisht nga lojtarët që shfaqin pallate të mëdha dhe makina të ndezura. Adama është i zgjuar për mënyrën se si ai menaxhon financat e tij. Ai drejton një makinë mesatare dhe jeton një mënyrë jetese mesatare për një futbollist.

Faktet e jetesës Adama Traore. Kredite e imazhit: CNBC, IG dhe Biznesi Arab. Kredi për Twitter
Faktet e Biografisë së Untoldit - Adama Traore Childhood Story Plus Fakte të patreguara

Momenti më i ulët në karrierën e tij: Janari 2016 është regjistruar si një nga momentet më të këqija të karrierës së tij. A e dini? ... Adama Traore u zhvendos nga skuadra e vjetër e Aston Villa për shkak të shembujve të përsëritur të indisiplinës. Ky vendim pati një ndikim negativ në ekipin e tij pasi skuadra e tij u tërhoq nga top-fluturimi anglez në fund të këtij sezoni.

Ai ka një CV të mirë: Shumë famë futbolli erdhën në Adama Traore ndërsa luanin FIFA dhe natyrisht Ujku. E vërteta është, futbollisti i shpejtë dhe i fuqishëm ka kaluar një rrugë të gjatë siç vihet re nga CV e tij e cila flet vëllime të arritjeve të tij.

Adama Traore Untold Numri i Nderimeve të Karrierës.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Adama Traore plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu