Lorenzo Sanz Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Lorenzo Sanz Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredia: Marca dhe Instagram
Lorenzo Sanz Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredia: Marca dhe Instagram

Azhurnimi i fundit në

Mirë se vini! Artikulli ynë ju jep mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë së Vonë Lorenzo Sanz, Biografia, Jeta Familjare, Prindërit, Jeta e Parakohshme, Jetesa, Gruaja, Jeta personale, dhe Fakte të tjera të dukshme Biografia, që nga koha kur ai ishte i ri, kur u bë i njohur.

Jeta dhe ngritja e Lorenzo Sanz
Jeta dhe ngritja e Lorenzo Sanz. Kredite e imazhit: Instagram dhe Marca.

Po, të gjithë e dinë që ai është një nga Spanjollët më të shquar që vdiq nga koronavirusi i njohur edhe si Covid-19. Sidoqoftë, vetëm disa kanë lexuar artikuj të plotë të Biografisë së Lorenzo Sanz e cila është mjaft interesante.

Tani pa një ado të mëtejshme, le të fillojmë së pari me Wiki-un e Lorenzo Sanz, e ndjekur nga Tabela jonë e Përmbajtjes përpara tregimit të tij të plotë.

Biografia e Lorenzo Sanz (Pyetjet Wiki)Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Lorenzo Sanz Mancebo.
lindur:9 gusht 1943
Madrid, Spanjë.
vdiq:21 Mars 2020 (vjeç 76)
Madrid, Spanjë.
Profesioni:Biznesmen.
gruaja:María Luz Durán Muñoz.
Fëmijët:Paco Sanz (djali), Fernando Sanz (djali), Diania (vajza) dhe Malula (vajza).
relative:Míchel Salgado (dhëndër).
Shenja e Zodiakut:Leo.
Më i njohur për:Duke qenë Presidenti i Real Madridit.

Historia e fëmijërisë së Lorenzo Sanz:

Duke u nisur, Lorenzo Sanz Mancebo lindi në ditën e 9 të gushtit 1943 në qytetin e Madridit në Spanjë. Ai ishte më i madhi nga 10 fëmijët e lindur nga prindërit e tij për të cilët jo shumë dihet në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Falë lindjes në kryeqytetin dhe qytetin më të populluar të Spanjës, Sanz është një 'Madrilenian' për shkak të lindjes dhe faktit që ai u rrit në qytet së bashku me nëntë motrat e tij të vegjël.

Lorenzo Sanz u rrit në qytetin e tij të lindjes Madrid.
Lorenzo Sanz u rrit në qytetin e tij të lindjes Madrid. Kredite e imazhit: Instagram dhe WorldAtlas.

Vitet në rritje:

Ndërsa ishte rritur në Madrid, Lorenzo Sanz ishte një djalosh sportiv, me futbollin si i preferuari i tij gjatë gjithë kohës. Ishte futbolli që e mbajti të lumtur për pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij, edhe kur bëri mundimin për të ndihmuar në mbajtjen e familjes së tij të klasës së ulët financiarisht.

Sfondi Familjar i Lorenzo Sanz:

Shkaqet e financave të vështira të familjes së Sanzit nuk ishin larg faktit se babai i tij ishte rojtar i parkut të qytetit të Madridit - El Retiro. Puna ishte një nga përpjekjet më të ulëta të fitimit të të ardhurave në atë kohë.

Duke qenë më i moshuari i vëllezërve dhe motrave të tij, Sanz i ri e mori atë vetë për të bërë që familja të kishte para të mjaftueshme. Kështu, ai shpesh bënte punë për parukierët dhe bënte kohë për të ndihmuar gjyshen e tij të shiste ujë për tifozët në stadiumin e Real Madrid.

Nuk dihet shumë për prindërit e Lorenzo Sanz në kohën e shkrimit.
Nuk dihet shumë për prindërit e Lorenzo Sanz në kohën e shkrimit. Kredi për imazhin: Instagram dhe ClipArtStudio.

Ndërtimi i Karrierës së Lorenzo Sanz:

Ishte gjatë një prej shitjeve të tilla që Sanz pa Real-Madrid të heqë Kupën e 2-të të Evropës (i njohur gjerësisht si trofeu i Champions League) në stadiumin Santiago Bernabeu në Chamartín.

Dëshmitari i Los Blancos heqë trofeun më të mirë të Evropës ishte një moment euforik për të gjithë në stadium posaçërisht për Sanz i cili së shpejti filloi një ngritje konkurruese të karrierës në futboll si portier.

I riu i atëhershëm ishte mezi 14 vjeç, kur pa se Real Madrid ngre Kupën e 2-të të Evropës në 1956
I riu i atëhershëm ishte mezi 14 vjeç, kur pa që Real Madrid të ngrin Kupën e 2-të të Evropës në 1956. Kredia e Imazhit: El-Pais.

Vitet e hershme të Lorenzo Sanz në Futboll:

Kur koha ishte e duhur, karriera e futbollit e Sanz si portier filloi me zell. Ai luajti për ekipe të ndryshme të ligave të vogla të Madrilenisë që përfshijnë Puerta Bonita. Fatkeq ose fatlum për Sanz, ai nuk regjistroi përparim domethënës me përpjekjen.

Si i tillë, ishte e lehtë për të që të merrte vendimin për të hyrë në botën e biznesit. Sidoqoftë, tranzicioni nuk ishte i shpejtë. Ai ishte së pari një publicist përpara se të fitonte para të mjaftueshme për të përvetësuar një shtypshkronjë, si dhe një revistë në lidhje me mobiljet.

Ai u bë një biznesmen pasi dështoi të bëjë përparim domethënës si futbollist.
Ai u bë një biznesmen pasi dështoi të bëjë përparim domethënës si futbollist. Kredia e imazhit: Instagram.

Historia e Biografisë së Lorenzo Sanz- Rruga drejt Famës:

Duke qenë një biznesmen i zgjuar, Sanz vazhdoi të zgjerojë bregdetin e tij duke drejtuar një kompani të tapetit dhe duke u futur në pasuri të paluajtshme. Ai shpejt u bë shumë me ndikim i tillë që ishte miq me politikanët frankoist.

Deri në vitet '1980 një Sanz ambicioz po drejtonte garën e Madridit. Në mes të përpjekjeve të tij të ndryshme të biznesit, Sanz ishte shumë në kontakt me punët e Real Madrid. Në fakt, ai ngadalë shkoi duke qenë një tifoz pasionant në një socio, anëtar të bordit, nënkryetar dhe përfundimisht president.

1995 ishte viti në të cilin ai u bë President i Rea Madrid.
1995 ishte viti në të cilin ai u bë President i Real Madrid. Kredia e figurës: Marca.

Historia e Biografisë së Lorenzo Sanz- Rise to Fame:

Kur Sanz pushtoi Real Madridin si President në 1995, klubi ishte fjalë për fjalë një rrëmujë dhe nuk e kishte fituar trofeun e ligës së kampionëve për 32 vjet! Në fakt, Los Blancos nuk ishin askund afër kualifikimit në turneun Evropian!

Si një shpëtimtar i dërguar nga perëndia e futbollit, Sanz ishte i suksesshëm në ndryshimin e pasurive të Real Madrid. Ai mbikëqyri ndryshimin e një numri menaxherësh dhe solli lojtarët e yjeve si Davor Šuker dhe Predrag Mijatović me paratë e veta.

Masa u pagua kur Real Madrid fitoi Ligën e Kampionëve në 1998 për herë të parë në 32 vjet. Rreth gjysmë milioni tifozë dolën në rrugët e Madridit për të festuar fitoren historike dhe për të kënduar lavdërimet e Sanzit. Real Madrid e fitoi trofeun përsëri në vitin 2000 para se Sanz të humbi pozicionin e tij ndaj Florentino Pérez në një konkurs të ngushtë zgjedhor.

Ishin përpjekjet e Sanz-it që e bënë Real Madrid të heqë Kupën e 7-të të Evropës pas një drafti 32 vjeçar
Ishin përpjekjet e Sanz-it që e bënë Real Madrid të heqë Kupën e 7-të të Evropës pas një thatësire 32-vjeçare. Kredia e figurës: Twitter.

Gruaja dhe Fëmijët e Lorenzo Sanz:

Mes suksesit të Sanz në biznes dhe angazhimeve në menaxhimin e futbollit Elite, ishte një grua që qëndronte pranë tij përmes trashë dhe të hollë. Ajo nuk është person tjetër por gruaja e tij Mari Luz. Nuk dihet shumë rreth asaj kur Sanz dhe Mari Luz filluan takimin ose zbritën në rresht.

Por e dimë me siguri që Gruaja e Lorenzo Sanz (Mari Luz) i lindi 4 fëmijë. Ato përfshijnë Paco Sanz (djalë), Fernando Sanz (djalë), Diania (vajzë) dhe Malula (vajzë). Deri në vdekjen e Sanzit, në mars të vitit 2020, ai ishte shumë i afërt me gruan dhe fëmijët e tij, të cilët me dashuri e kishin atë në mendimet dhe lutjet e tyre pas tkurrjes së tij të koronavirusit (aka covid-19) që pa për vdekjen e tij.

Një foto e rrallë e Sanz me gruan e tij Mari dhe fëmijët - Lorenzo (L) & Francisco (R)
Një foto e rrallë e Sanz me gruan e tij Mari dhe fëmijët - Lorenzo (L) & Francisco (R). Kredia e figurës: DailyMail.

Jeta familjare e Lorenzo Sanz:

Lorenzo Sanz ishte nga një mjedis i familjes me klasë të ulët. Ne ju sjellim fakte për familjarët e tij.

Rreth babait dhe nënës së Lorenzo Sanz:

Babai i Sanz ishte një rojtar i parkut që nuk fitoi shumë nga përpjekja ndërsa ekzistojnë pak ose aspak dokumentacion në lidhje me nënën e tij. Pavarësisht, ai i mbajti prindërit e tij në konsideratë të lartë dhe bëri të pamundurën për t'i ndihmuar ata të ruanin familjen edhe kur punonte rrugën e tij për të kërkuar një përparim në futboll.

Nuk dihet shumë për prindërit e Lorenzo Sanz në kohën e shkrimit.
Nuk dihet shumë për prindërit e Lorenzo Sanz në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: Instagram dhe ClipArtStudio.

Për motrat dhe të afërmit e Lorenzo Sanz:

Larg prindërve të Lorenzo Sanz, nuk dihet shumë për 9 motrat e motrat e tij. Asnjë prej tyre nuk ka të dhëna për origjinën e familjes së tij, veçanërisht pasi lidhet me gjyshërit e tij të nënës dhe babait.

Dhëndri i Sanzit (burri i Malulës) është një ish-yll i futbollit spanjoll - Míchel Salgado ndërsa hallat, xhaxhallarët, nipërit dhe mbesat e tij janë të panjohura në kohën e shkrimit.

Jeta personale:

Lorenzo Sanz ishte - para vdekjes së tij të trishtuar - dihej se ishte një mishërim i tipareve të pëlqyeshme që përfshijnë pasionin e tij të palëkundur, përulësinë, përkushtimin ndaj detyrës, udhëheqjen e admirueshme dhe disponimet optimiste.

Përulësia dhe pasioni i palëkundur ishin disa nga tiparet e pëlqyeshme që kishin mbërthyer me personalitetin e tij
Përulësia dhe pasioni i palëkundur ishin disa nga tiparet e pëlqyeshme që kishin mbërthyer me personalitetin e tij. Kredia e figurës: TheSun.

Kurdoherë që Sanz nuk po ndiqte interesa biznesi dhe futbolli, ai mund të gjente veprimtari angazhuese për të cilat dihet se janë interesat dhe hobi i tij. Ato përfshijnë garën e kalit, kartën e lojërave, pirjen e duhanit të cigareve Kubane dhe kalimin e kohës me cilësi me familjen dhe miqtë e tij.

Lifestyle:

A ia vlente vlera neto e Lorenzo Sanz mbi një shumë të mirë prej 5 milion dollarësh para vdekjes së tij? Pjesa më e madhe e pasurisë së Sanz-it ka rrënjë në pasuritë e tij të patundshme, pronësinë e klubit dhe përpjekjet e ndërtimit.

Kështu, ai ishte në gjendje të jetonte jetesën luksoze të qytetarëve të klasit të lartë, të cilët kanë shtëpi të shtrenjta të përhapura në Madrid. Për më tepër, ai hipi në vetura të këndshme dhe kurrë nuk kishte arsye të deklaronte falimentim.

Për Sanz, nuk kishte fund për të jetuar jetën e një ylli.
Për Sanz, nuk kishte fund për të jetuar jetën e një ylli. Kredia e figurës: Proximus.

Faktet e Lorenzo Sanz Untold:

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë tonë Lorenzo Sanz, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për elitën e futbollit.

Fakti # 1 - Feja:

Për dallim nga sportistët dhe menaxherët aktivë, është e vështirë të thuhet nëse Lorenzo Sanz ishte një individ fetar apo jo sepse nuk ishte i madh në median sociale. As ai nuk dha intervista rregullisht.

Fakti # 2 - Trivia:

A e dini se Sanz lindi në vitin që filmi propagandistik gjerman Titanic goditi kinemanë? Gjithashtu, viti 1943 ishte viti që francezët Zhak Cousteau dhe Emile Gagnan kundërshtuan shanset e frymëmarrjes nën ujë duke shpikur Aqualung.

Përveç Luftës Botërore 2, Ndihma për frymëmarrjen nënujore - Tregimi i filmit Aqualung dhe gjerman të Titanic bëri formë diskursi publik në 1943
Përveç Luftës Botërore 2, Ndihma për frymëmarrjen nënujore - Llogaria e filmit Aqualung dhe gjerman të Titanic bëri formë diskursi publik në vitin 1943. Kredite e imazhit: Imdb dhe Explore.

Fakti 3 - Pronësia e Klubit:

Blerje e njohur pak: Jo shumë e dinë që Sanz ishte pronar i klubit spanjoll Málaga CF midis 2006 - 2009. Djali i tij Fernando ishte president i Malaga para se klubi të shitej në 2010 në një investitor katar për shumën prej 50 milion €.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat vonë Lorenzo Sanz Story Childhood Story Plus Untold Faktet e Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu