Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ne paraqesim mbulimin e plotë të Historisë së Fëmijërisë së Yacine Adli, Biografisë, Jetës së Hershme, Fakteve të Shoqes, Familja, Prindërit, Jeta Personale dhe Jeta e Jetës Shtë një analizë e plotë e ngjarjeve të dukshme që nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm.

Jeta e hershme dhe ngritja e Yacine Adli. 📷: Instagram dhe Twitter
Jeta e hershme dhe ngritja e Yacine Adli. 📷: Instagram dhe Twitter

Po, ju dhe unë e dimë që mesfushori sulmues konsiderohet një nga të rinjtë më të mirë në Evropë për të mbajtur vëmendjen. Sidoqoftë, vetëm disa kanë lexuar Biografinë e Yacine Adli, e cila është mjaft mbresëlënëse. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e Fëmijërisë Yacine Adli:

E para dhe më e rëndësishmja, prindërit e futbollistit e emëruan atë pas Zinedine Zidane, një feat që i ka dhënë emrat e plotë- Yacine Zinedine Adli. Ai lindi në ditën e 29 korrikut 2000, në Vitry-sur-Seine, një komunë e vogël e vendosur në periferi juglindore të Parisit, Francë.

Yacine Adli është një nga tre fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij, Z. dhe Znj. Abdennour Adli. Futbollisti francez u rrit si një fëmijë i lumtur, përkrah motrës dhe vëllait të tij të vjetër i cili shkon me emrin Lounes Adli.

LEXO
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Të qenit fëmija më i vogël i familjes Adli tregon se ai është foshnja e shtëpisë së tij. Herët, Abdennour (babai i Yacine), siguroi që të gjithë fëmijët e tij të mësonin të lexonin në moshën katër vjeç. Yacine e Vogël nuk ishte një përjashtim.

Për më tepër, ndërsa prindërit e Yacine Adli vunë më shumë përgjegjësi mbi vëllezërit e motrat e tij më të vjetër, ai vetë ishte kryesisht i lumtur. Duke mos u dërguar për të bërë shumë punë shtëpie nga nëna dhe babai i tij pa djaloshin e ri duke i dhënë kohën e tij për futboll. Kjo arritje çoi në takimin e tij të hershëm me fatin.

LEXO
Edinson Cavani Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fotografuar më poshtë, djaloshi i bukur mbështeti PSG-në si fëmijë dhe ishte një tifoz i madh i emrit të tij Zinedine Zidane të cilin ai i sheh si më shumë sesa një idhull.

Yacine Adli e re e mbështeti PSG-në si fëmijë. : Twitter.
Yacine Adli e re e mbështeti PSG-në si fëmijë. : Twitter.

Yacine Adli Sfondi Familjar:

Fëmija kuzhinë futbolli, ndryshe nga shoku i portierit francez Hugo Lloris dhe futbollisti miliarder, Faiq Bolkiah nuk ka lindur në një familje super të pasur. Si shumë fitues mesatar, prindërit e Yacine Adli ishin tipi që u vendos në një prej atyre lagjet periferike kryesisht të banuara nga popullsia e klasës së mesme të Vitry-sur-Seine.

Yacine kishte lumtur vitet e para në Vitry-sur-Seine, një komunë franceze e vendosur 11.6 km larg nga qendra e qytetit të Parisit. Për dallim nga futbollistët si Ibrahima Konate i cili u vendos në Paris si fëmijë, familja e Yacine Adli kishte vetëm mundësi të qëndronte në periferi.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Gjeniu Francez u rrit në Vitry-sur-Seine. Për më tepër, shtëpia e tij e familjes ishte rreth 11.6 km larg Parisit. Pamje: Google Images dhe IG
Gjeniu Francez u rrit në Vitry-sur-Seine. Për më tepër, shtëpia e tij e familjes ishte rreth 11.6 km larg Parisit. Pamje: Google Images dhe IG

 

Yacine Adli Origjina familjare:

Duke gjykuar nga pamja e tij e bukur arabe, ne e dimë që ju me siguri keni menduar, në njohjen e nënës së Yacine Adli dhe vendit të origjinës së babait. E vërteta është, futbollisti, ashtu si Legendary Zinedine Zidane, ka origjinë familjare të tij nga Afrika e Veriut, pikërisht Algjeria.

A e dini?… Të dy prindërit e Yacine Adli i kanë rrënjët nga fshati Kabylie i vendosur përgjatë rajonit malor bregdetar në Algjerinë veriore. Ndryshe nga shokët e futbollistit, Riyad Mahrez, Familja e Yacine Adli ende nuk ka dhënë azhurnime për mundësinë që ai të luajë për fituesit e Kupës së Afrikës 2019 (Algjeri).

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ndërtimi i Arsimit dhe Karrierës Yacine Adli:

Ashtu si shumica e fëmijëve që aspirojnë futboll, duke u rritur në periferi të Parisit, prindërit e Yacine nuk e lejuan atë të kompromentonte fillimisht arsimin e tij për futboll. Uebfaqja franceze Acufoot, në një raport të vitit 2017, shpjegoi se si futbollisti shfaqi inteligjencën në klasë. Yacine Adli ishte kjo nxënëse e zgjuar që spikati mes kolegëve të tij.

Të gjithë ata që e njihnin do të pajtoheshin që futbollisti nuk ishte thjesht një fëmijë inteligjent, por konkurrues, veçanërisht në fushën e sporteve. Futbolli, të cilin ai e luante në shtëpi dhe shkollë ishte i vetmi sport që e entuziazmoi.

LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur u bë koha e duhur, pasioni për lojë pa prindërit e Yacine Adli që lejonin djalin e tyre të rrezikonte shkollimin e tij për një karrierë futbolli.

Si filloi futbolli:

Duke hedhur një hap për të hedhur themelet e tij të karrierës, Yacine Adli e kishte babanë e tij ta regjistronte në Villejuif në SHBA, një klub shumë afër shtëpisë së familjes së tij. Fatmirësisht, ai pati një gjyq të suksesshëm.

Gjatë ditëve të tij të hershme të karrierës, djaloshi i ri u zhvillua në një djaloshk të parakohshëm, i cili fitoi shumë reputacion jo vetëm për lojërat e tij, por për të bërë shumë sakrifica të çuditshme të gjitha në emër të shkëlqimit.

LEXO
Riyad Mahrez Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia

Njëherë e një kohë, traineri i tij me emrin Moulay Chebab dha një llogari të vendosmërisë së Yacine Adli për të patur sukses. Me fjalët e ish-trajnerit;

Yacine fjeti në stadium, atë që e pashë të bënte pothuajse çdo ditë. Ai ishte një fëmijë pasionant dhe punëtor.

Djali i ri nuk mund ta duronte idenë e humbjes. Ai e do, flet dhe ha futboll.

Edhe kur të vijë të më vizitojë, ai nuk do të largohet pa goditur një top.

Biografia e Yacine Adli- Rruga drejt famës:

Përmes punës së palodhur dhe përulësisë, Yacine i ri në asnjë kohë nuk u bë lojtari më i mirë midis të gjithë fëmijëve që luanin në SH.B.A. Villejuif. Një gjë u bë e sigurt në kohën kur ai u bë më i ndrituri. Ishte fakti që klubet më të mëdha, pëlqimet e PSG-së do të binin për talentin e tij.

LEXO
Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për t'u përballur me gara më të rëndësishme dhe në përpjekjen për të thirrur një të ri kombëtar francez, prindërit e Yacine Adli lejuan djalin e tyre të bashkohej me PSG. Fatmirësisht, ylli i futbollit në rritje mori një thirrje franceze U16 mezi dy vjet pasi u bashkua me gjigandët francezë.

Kur Familja e tij bëri Sakrificën Ultimate:

Duke njohur dëshirën e djalit të tij për të patur sukses, babait të Yacine Adli, Abdennour, iu desh të linte punën në mënyrë që të përqendrohej në zhvillimin e djalit të tij. Duke parë që djali i vogël i Familjes Adli do ta bënte atë më të madh, vëllain e madh Yacine, Lounes gjithashtu vendosi të ndiqte një kurs të licencës së agjentit me shpresën për të mbështetur vëllain e tij të vogël.

LEXO
Dan-Axel Zagadou Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Biografia Yacine Adli- Si u bë i suksesshëm:

Falë një bande të mundimshme dhe përpjekjeve familjare, futbollisti premtues u bë një nga mesfushorët më të lakmuar sulmues në rininë e tij. Siç vërehet më poshtë, Yacine arriti shumë suksese në akademi dhe në nivel kombëtar.

Karriera e të rinjve nën klubin dhe vendin ishte një sukses i madh për futbollistin premtues francez. : Instagram
Karriera e të rinjve nën klubin dhe vendin ishte një sukses i madh për futbollistin premtues francez. : Instagram

Në vitin 2018, fëmija whiz u diplomua nga rinia e PSG me ngjyra fluturuese. Pas diplomimit, ai vazhdoi të kalojë një vit me Paris Saint-Germain B. Ndërsa ishte atje, kryeshefi Unai Emery, ishte mjaft i sjellshëm për të ndihmuar të riun për të debutuar.

Të jesh një lojtar i moshës 18 vjeç, si fakt, do të thotë të përballesh me konkurrencë për një ekip si PSG. Së pari, largimi i Emery-it të tij të dashur në Arsenal krijoi një kthesë. Pas largimit të Aaron Ramsey, Emery ishte në kërkim të opsioneve për të forcuar mesfushën e Gunners dhe të dy Denis Suarez me Yacini u bënë kandidatët më të mirë.

Mjerisht, transferimi ngeci pas trajnerit të atëhershëm të PSG Thomas Tuchel's ndërhyri. Opera sapuni përfundimisht përfundoi pasi Unai Emery vendosi të shkojë me të Mattéo Guendouzi. Për shkak të privatizimit të mesfushorëve të tjerë të klasës së lartë të PSG-së mbi të, një Yacine Adli i cilësisë së mirë vendosi të shkojë të dëshmojë veten e tij në Bordeaux, të cilën ai e bëri me ngjyra fluturuese (Video dëshmi më poshtë).

Në kohën e vendosjes së Biografisë së Yacine Adli, prodigja adoleshente e PSG tashmë po bën një emër për veten e tij me FC Girondins de Bordeaux.

Vendimi për të kaluar në FC Girondins de Bordeaux dha rezultat. 📷: G-Imazhe
Vendimi për të kaluar në FC Girondins de Bordeaux dha rezultat. 📷: G-Imazhe

Yacine është ngadalë por me siguri po rritet në një prej tyre mesfushorët qendrorë më 'të vlefshëm' në Evropë. Pjesa tjetër, siç themi ne, është histori.

Yacine Adli Dashuria e Jetës - E dashura, Gruaja?

Që nga bërja një emër për vete, tifozët kureshtarë kanë filluar të mendojnë për jetën e marrëdhënies së futbollistit francez. Për të thënë të vërtetën, Yacine Adli është ndër zgjedhjet tona për një nga dhjetë të parët lojtarët më të pashëm të futbollit aktualisht në planet. Nuk mund të mohohen faktet që pamja e tij e lezetshme nuk do të tërhiqte të dashurat e mundshme - madje edhe ato që e konsiderojnë veten materiale të gruas.

Për shkak se ai është i gjatë dhe i pashëm, fansat kanë filluar të pyesin ... Kush është e dashura e Yacine Adli? : Instagram
Për shkak se ai është i gjatë dhe i pashëm, fansat kanë filluar të pyesin Kush është e dashura e Yacine Adli? : Instagram

Futbollisti i pashëm në kohën e shkrimit duket se ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar të dashurën e tij ose kush mund të jetë gruaja e tij e ardhshme. Sidoqoftë, mund të jetë që Yacine është beqar (në kohën e shkrimit), një deklaratë që nënkupton mos ekzistencën e një WAG.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Epo, ju dhe unë e dimë që futbolli nuk mund të falet kur bëhet fjalë për përzierjen e tij me çështjet e takimit, veçanërisht në këtë fazë të hershme të karrierës. Kjo mund të jetë një arsye pse Yacine ende nuk e zbulon të dashurën e tij.

Jacine Adli Jeta personale:

Larg futbollit, tipari i parë që vërehet në lidhje me futbollistin është "Pjekuria" e tij. Lounes, vëllai i tij i madh, dikur tha se Yacine është një person i ndrojtur dhe i zhytur në mendime, një person që ka mbajtur lidhje të forta me ata që e panë atë të rritet. Kjo, ndër të tjera, është arsyeja pse të gjithë e pëlqejnë atë.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Gjithashtu në lidhje me jetën e tij personale, ylli në rritje zotëron atributet e shenjës së Zodiakut të Kancerit. A e dini?… Një nga ato atributet që zodiakët e kancerit zotërojnë është ngjashmëria e tyre për t'u çlodhur afër ose në ujë.

Faktet personale të jetës së yllit francez zbulojnë gjëra që nuk i keni ditur kurrë për të. : Instagram
Faktet personale të jetës së yllit francez zbulojnë gjëra që nuk i keni ditur kurrë për të. : Instagram

Hobbies:

Kryesisht përkrah vëllait të tij, Yacine Adli luan shah. Ylli i futbollit gjithashtu do shumë violinë, piano dhe kitarë. Ai mësoi të luante kitarë duke përdorur trajnime në vesh. Adli dikur deklaroi se do ta kishte dashur nëse babai i tij do ta kishte regjistruar atë në një shkollë muzikore.

LEXO
Tha Benrahma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Yacine Adli Mënyra e jetesës:

Si i kalon paratë futbollisti?… E para dhe më e rëndësishmja, nuk ka diçka të tillë si një mënyrë jetese ekzotike. Si fillim, Yacine Adli, e cila ka një vlerë neto prej përafërsisht 300,000 €, bën një jetë të organizuar, pa shpenzime të paarsyeshme për gjëra të tilla si shtëpi të mëdha dhe makina të ndezura.

Stili i jetesës së Yacine Adli- Si i kalon futbollisti paratë e tij, 📷: IG
Stili i jetesës së Yacine Adli- Si i kalon futbollisti paratë e tij, 📷: IG

Jacine Adli Jeta familjare:

Shumica e njerëzve që kanë futbollistë në shtëpinë e tyre përpiqen t'i bëjnë ata, që një ditë, të mbajnë me krenari emrin e familjes në skenën më të madhe të të gjithë. Ky është rasti i yllit francez në rritje. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth anëtarëve të familjes së Yacine Adli duke filluar me prindërit e tij.

LEXO
Dan-Axel Zagadou Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Rreth babait dhe nënës së Yacine Adli:

Si fillim, të dy prindërit janë mendimtarë vizionarë, të cilët së bashku me tre fëmijët e tyre, formojnë një familje të lidhur ngushtë. A e dini?… Abdennour dhe gruaja e tij morën frymëzim nga Lebron Xhejms, Kylian Mbappe Neymar për të drejtuar një familje të përqendruar në futboll. Të dy babai dhe mamaja e Yacine i sheh futbollistët e mësipërm si njerëz me prani të madhe familjare në karrierën e tyre.

LEXO
Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rruga e Adlit tonë për historinë e biografisë së famës pa babanë e tij duke bërë sakrificën e fundit të heqjes dorë nga puna në mënyrë që ai të mund ta mbështeste djalin e tij në nivelin më të lartë. Sot, Abdennour po korr suksesin e djalit të tij.

Vëllezërit Yacine Adli:

Sipas Eurosports France, Yacine ka një motër më të madhe dhe një vëlla të quajtur Lounces Adli. Së pari dhe më e rëndësishmja, motra e tij më e madhe është një diplomuar që studionte komunikimin dhe marketingun, me synimin për të aplikuar fushën për të ndihmuar vëllain e saj të vogël.

 Nga ana tjetër, vëllai i madh i Yacine (Lounes Adli) është gjithashtu një i diplomuar në universitet, ai që studioi ekonomi-menaxhim. Pas mbarimit të studimeve, Lounes vazhdoi të ndiqte një kurs me synimin për të marrë certifikimin e licencës së agjentit të tij. Vëllai i madh e bëri atë në mënyrë që ai gjithashtu të bëhej i dobishëm për karrierën e Yacine. Çfarë familje e ngushtë e thurur!

Yacine Adli Faktet:

Fakti 1- XNUMX- Ndarja e pagave të tij të dobët zbulon personalitetin e tij:

Zgjedhja e futbollistit për të lënë PSG te rivalët e ligës FC Girondins de Bordeaux nuk është thjesht për para siç vërehet në ndarjen e pagave të tij. Yacine është një futbollist i pjekur që e di që në asnjë kohë nuk do ta bënte atë të madh si për nga karriera ashtu edhe për fitimet.

LEXO
Riyad Mahrez Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia
BANESORE / PAGAFitimet në Euro (€)Fitimet në Paund (£)Fitimet në dollarë ($)
Në vit€ 336,000£ 297,121$ 368,608
Per Muajit€ 28,000£ 24,760$ 30,717
Në javë€ 7000£ 5,705$ 7,078
Në ditë€ 1000£ 815$ 1,011
Në orë€ 41.6£ 33.96$ 42
Për minutë€ 0.69£ 0.57$ 0.71
Për sekond€ 0.01£ 0.009$ 0.01

Kjo është ajo YACINE ADLI ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.
€ 0

A e dini?… Qytetari mesatar francez që fiton rreth 3,093 € do të duhet të punojë rreth nëntë vjet nje muaj për të bërë atë që fiton Yacine brenda një muaji. Wao! kjo do të thotë që paga e tij nuk është aq e vogël sa menduam.

LEXO
Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti 2- XNUMX- Prospekti i FIFA-s:

Yacine, në moshën e tij të re 19, ka potencialin të bëhet një nga Mesfushorët më të mëdhenj të brezit të tij. Në këtë moshë të tenderit, mesfushori 6 këmbë 1 është tashmë i zjarrtë me kontrollin e topit, shikimin, përbërjen, saktësinë e FK, fuqinë e shtënë, driblimin dhe kalimin e shkurtër.

Potenciali i FIFA-s tregon se ai do të bëhet një nga mesfushorët më të mirë të brezit të tij. 📷: SoFIFA
Potenciali i FIFA-s tregon se ai do të bëhet një nga mesfushorët më të mirë të brezit të tij. 📷: SoFIFA

Fakti 3- XNUMX- Ai ndan Agjentin e tij me Top Futbollistët:

A e dini?… Yacine Adli ka një agjent pavarësisht ndërhyrjes së anëtarëve të familjes për ta menaxhuar atë. Futbollisti ndan të njëjtin agjent me lojtarët e tjerë francezë - si Moussa Sissoko, Ousmane Dembele dhe Layvin Kurzawa.

Fakti 4- XNUMX- Ai mban emër të ngjashëm me Zidane:

A e dini? Parents Prindërit e Yacine Adli me lindjen e tij e bënë atë të mbante emrin (Zinedine) pas Legjendës Franceze të Futbollit Zinedine Zidane. Emri ndoshta iu dha për dy arsye. E para është fakti që familja e Yacine Adli ka një origjinë të ngjashme algjeriane me fituesin e Kupës së Botës Franceze 1998, Zidane.

 Së dyti, mund të jetë një mënyrë për të nderuar futbollistin, falë shfrytëzimeve të tij në kupën botërore në Francë 1998. Mos harroni, vetë Yacine tonë lindi dy vjet pas kupës së botës.

Wiki:

Kërkime WikiPërgjigjet
Emrat e Plotë:Jacine Zinedine Adli
lindur:29 korrik 2000 (mosha 19 si në maj, 2020).
Origjina Familjare:Fshati Kabylie, Algjeri.
prindërit:Z. dhe Znj. Abdennour Adli
Vëlla:Lounes Adli (Një Agjent)
motra:Ajo është e diplomuar për komunikim dhe marketing
Lartësia në këmbë:6 këmbë dhe 1 inç
Lartësia në metra:1.86 m
Hobbies:Duke luajtur violinë, piano dhe kitarë.
Zodiaku:Zodiaku:
Te ardhura neto:300,000 € (shifrat e majit, 2020).
LEXO
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Përfundim:

Faleminderit që lexuat historinë e fëmijërisë dhe biografinë e Yacine Adli. Shpresojmë që ta shijove. Redaktorët tanë në LifeBogger përpiqen për saktësi dhe drejtësi në rutinën e përditshme të dhënies së tregimeve të hershme të jetës dhe biografisë së futbollistëve.

Ju lutemi na kontaktoni ose nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull në Adli. Përndryshe, na tregoni në seksionin e komenteve, çfarë mendoni për futbollistin me një perspektivë të shkëlqyeshme.

LEXO
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet