Teemu Pukki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Teemu Pukki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli me emrin “Pukki“ Historia jonë e fëmijërisë Teemu Pukki Plus Fakte të paqarta të biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Teemu Pukkis Historia e Fëmijërisë- Analiza e deritanishme. Kreditë për IG, Twitter dhe ILE.
Teemu Pukkis Historia e Fëmijërisë - Analiza e deritanishme.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, jetën e hershme në karrierë, rrugën e tij drejt historisë së famës, ngritjen e tij në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, jetën familjare, stilin e jetës etj.

LEXO
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Po, të gjithë e shohin atë si atë sulmues jashtëzakonisht të talentuar që di të gjejë pjesën e prapme të rrjetës. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Teemu Pukki e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Teemu Pukki Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Teemu Eino Antero Pukki. Pukki, siç njihet ose quhet në mënyrë popullore, lindi në ditën e 29 të Marsit 1990 tek nëna e tij, Teija Pukki dhe babai, Tero Pukki në pjesën jugore të provincës Kymenlaakso në Gjirin e Finlandës.

LEXO
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Pukki u rrit në Hovinsaari, Kotka. Shtë një qytet port në Gjirin e Finlandës i njohur për parqet e tij natyrore dhe vendet historike. Qyteti i Kotka, i paraqitur më poshtë, ishte i njohur si një nga rajonet e para të industrializuara rëndë të Finlandës, i njohur për mullinj letre dhe pulpash.

Origjina dhe shtëpia e Teemu Pukki. Kredia për IG.
Origjina dhe shtëpia e Teemu Pukki.

Teemu Pukki nuk u rrit vetëm, por me dy vëllezërit e motrat e tij të tjerë që dhanë një kontribut me ndikim në lumturinë e tij të fëmijërisë. Kujtesa më e rëndësishme e fëmijërisë që Teemu Pukki ka mbajtur deri më sot shpjegohet nga fotoja më poshtë.

LEXO
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Teemu Pukki Jeta e Fëmijërisë. Kredia për IG.
Teemu Pukki Jeta e Fëmijërisë.

Biemografia e Fëmijërisë Teemu Pukki - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Edukimi i mirë në shtëpi dhe edukimi i fëmijërisë së hershme luajtën një rol të rëndësishëm në zhvillimin e tij si fëmijë. Pukki, ndryshe nga motrat e tij, jo vetëm që kishte këtë ngjashmëri të fortë për papagajtë, por zhvilloi aktin e goditjes së një topi futbolli.

Teemu Pukki me vëllezërit e motrat e tij.
Teemu Pukki me vëllezërit e motrat e tij.
Pasja e një prindi të dashur për futbollin gjithashtu ndihmoi zgjedhjen e tij për të zgjedhur futbollin si hobi të tij. Praktika e vazhdueshme e bëri atë të bëhej gati të afrohej në një akademi futbolli. Ndërsa jetonte në Hovinsaari në Kotka, Pukki mori mundësinë e provave të futbollit në klubin e tij të lindjes me emrin HOPS (Hovinsaaren Palloseura).

Teemu Pukki Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Pukki filloi karrierën e tij të futbollit me HOPS (Hovinsaaren Palloseura) pasi kaloi gjykimet e tij me ngjyra fluturuese. Klubi i dha atij fondacionin e nevojshëm të futbollit dhe hapi rrugën që ai të bashkohej me akademi më të mëdha.

LEXO
Max Aarons Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografi

Ndërsa Pukki u rrit në një të ri, ai u bashkua me klubin e tij zyrtar të qytetit të lindjes, KTP një klub që i dha atij mundësinë për të luajtur për ta. Ai bëri një debutim mbresëlënës për ekipin e parë në moshën 16 vjeç. Ky debutim mbresëlënës e pa atë duke u thirrur për ekipin kombëtar të të rinjve të Finlandës.

Biemografia e Teemu Pukki - Rruga drejt famës:

Në dy sezone të futbollit të skuadrës së parë me skuadrën e klubit, Pukki mori një telefonatë për të lënë Finlandën dhe të bashkohej me Sevilla Atlético, një ekip spanjoll futbolli me qendër në Seville. Ashtu si ai filloi të shënojë gola, Pukki ndjeu nevojën për të lëvizur për një klub të njohur. Ai u rekrutua nga Sevilla ku pati një fillim të vështirë për futbollin e skuadrës së parë. Kjo bëri që ai të kthehej në vendin e tij të lindjes, Finlanda.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Aleksandrit Isak Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më 28 Gusht 2010, Pukki nënshkroi një kontratë tre vjeç e gjysmë me klubin finlandez HJK. Në klubin e vendosur në Finlandë, ai filloi të shënonte përsëri gola. Edhe pse ai kurrë nuk ishte i kënaqur sepse shënimi i golave ​​mund të ndodhte vetëm brenda Finlandës dhe me një kampionat më pak konkurrues. Pukki vendosi të regjistronte transferimin e tij në mënyrë që të fillonte një udhëtim në një nga ligat më të mira të Evropës.

LEXO
Jonny Evans Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Pukki duroi një udhëtim të vështirë nëpër Celtic (Scottland) dhe Schalke 04 (Gjermani), ende pa shpresë për të lëshuar aftësinë e tij për shënimin e golave ​​për klubet e huaja.

Teemu Pukki Bio - Ngritja e Famës Story:

Suksesi danez: Më 1 shtator 2014, Pukki nënshkroi një marrëveshje huazimi një vjeçare me palën daneze Brøndby-IF. Në klub, perënditë e futbollit iu përgjigjën dhe ai filloi të binte gola kundër kundërshtimit të tij. Tifozët e klubit ishin aq të lumtur me të saqë krijuan një banderolë ku shkruhej “Jo Pukki Asnjë Parti”Si një mënyrë për të dashur që ylli i tyre të luajë në çdo lojë.

LEXO
Luka Jovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Besnikëria e Tifozëve ndaj Teemu Pukki në fjalët e tyre - No Pukki No Party. Kredia për IG.
Besnikëria e Tifozëve ndaj Teemu Pukki në fjalët e tyre - No Pukki No Party.
Pukki përfundoi sezonin e tij të parë si shënuesi më i mirë i klubit për klubin. Pasi kaloi dy sezone, klubi donte që ai të rinovonte kontratën e tij, por ai refuzoi, duke këmbëngulur se dëshiron të gjejë një kullotë më të gjelbër me futbollin anglez. Kjo e shqetësoi klubin duke çuar në lirimin e tij në fund të sezonit 2017–18.
Në 30 Qershor 2018, Pukki u bashkua Kampionati Anglez klub Norwich City ku ai vazhdoi të torturojë mbrojtësit dhe të shënojë gola, një rezultat i cili çoi në klubin të marrë promovimin e Kryeministrisë angleze.
Teemu Pukki Rritet te Historia e Famës në Futbollin Anglez.
Teemu Pukki Rritet te Historia e Famës në Futbollin Anglez.
Në Prill 2019, Pukki u dha Lojtari i Sezonit i Kampionatit EFL. Ai gjithashtu u përfshi në Ekipin e Kampionatit 2018–19 të sezonit. Kjo nuk u ndal vetëm këtu, Pukki u emërua gjithashtu Norwich City FC Lojtari i Sezonit nga mbështetësit e Norwich City të cilët gjithashtu e bënë atë të merrte Barry Butler Memory Trophy.

Pukki filloi të thyejë rekordet sapo u fut në ligën Premier. A e dini? Ai shënoi një hat-trick vetëm tetë ditë pas fillimit të ligës Premier, duke përdorur atë për të njoftuar se golat e tij duke shënuar ëndrrat ishin realizuar. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Histori Dashurie Teemu Pukki me Kirsikka Laurikko:

Me rritjen e tij të famës, siç vërehet në rekordin e tij të hat-trick, në sezonet e Premier League 2018-2019, është e sigurt që shumica e tifozëve të tij besnikë duhet të kenë bërë kërkime për sa i përket jetës së tij personale, kjo gjë që bën pyetjen; Kush është e dashura e Temmu Pukki, kush është gruaja e Temmu Pukki ?.

Pas futbollistit të suksesshëm finlandez qëndron WAG e tij jashtëzakonisht e bukur që shkon me emrin Kirsikka Laurikko.

LEXO
Marek Hamsik Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Gruaja prapa Teemu Pukkis Life. Kredia për IG.
Gruaja prapa Teemu Pukkis Life.
Duke gjykuar nga postimi i tyre në media sociale, duket se Pukki dhe Kirsikka lidhën nyjet rreth qershorit 2019 në atë që u duk se ishte një ceremoni e mbyllur ose private.
Martesa e Teemu Pukkis me Gruan. Kredia për IG.
Martesa e Teemu Pukkis me Gruan.
Para martesës së tyre, saktësisht rreth dhjetorit 2017, një anëtar i ri i familjes Pukki arriti në atë që ndodhi të ishte një gëzim i tepërt për të dy prindërit.
Teemu Pukkis dhe gruaja dikur mirëpritën një fëmijë. kredi për IG.
Teemu Pukkis dhe gruaja dikur mirëpritën një fëmijë.
Shpejt përpara për 2019, që fëmija i vogël tani vërehet se po rritet shumë shpejt. Të dy prindërit janë krenarë të festojnë së bashku momentet e tyre të lumtura.
Teemu Pukkis duke shfaqur gruan dhe fëmijën e tij për fansat e tij. Kredia për IG.
Teemu Pukkis duke shfaqur gruan dhe fëmijën e tij për fansat e tij. 

Jeta personale e Teemu Pukki:

Njohja me jetën personale të Teemu Pukki do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij larg fushës së lojës.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Emi Buendia Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jashtë futbollit, Pukki ka diçka të përbashkët Lionel Messi. Ai ka një lidhje të fortë me kafshët shtëpiake. Edhe ti ka një thënie se nuk ka mbetur ose ka pak besnikëri në lojën moderne, sigurisht që nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Pukki dhe qenit të tij.

Teemu Pukki, duke treguar një ngjashmëri për Qenin e tij. Kredia për IG.
Teemu Pukki, duke treguar një ngjashmëri për Qenin e tij.

Teemu Pukki Stili i jetës:

Vendosja midis të qenit praktik në fushë dhe kënaqësisë nuk është aktualisht një zgjedhje e vështirë për Teemu Pukki. Kjo deklaratë është përmbledhur në foton më poshtë.

LEXO
Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Për çfarë shpenzon paratë e tij Teemu Pukki. Kredia për IG.
Për çfarë shpenzon paratë e tij Teemu Pukki.
Duke hedhur një vështrim në profilet e tij në mediat sociale, Teemu Pukki nuk është dikush që vëzhgohet të jetojë një jetë magjepsëse ose luksoze. Ai është mjaft i mirë në menaxhimin e parave të tij të futbollit, duke mos shpenzuar si i çmendur apo duke ndryshuar stilin e jetës së tij.

Jeta Familjare Teemu Pukki:

Dihet pak për anëtarët e familjes së Teemu Pukki. Prindërit e tij Tero dhe Teija aktualisht jetojnë një jetë private dhe me një çelës të ulët pavarësisht mbi mënyra të shumta për t'u lidhur me mediat sociale. Teemu Pukki e ka mbajtur si të tillë jo vetëm për prindërit, por motrat dhe të afërmit e tij. Ndërsa në kohën e shkrimit, media duket se përqendrohet vetëm tek ai, gruaja dhe vajza e tij e bukur.

Jeta Familjare Teemu Pukki.
Jeta Familjare Teemu Pukki.

Përkushtimi i Teemu Pukki për të siguruar që gruaja, fëmija dhe e gjithë familja e tij janë rehat është e ngjashme me angazhimin që ai jep në fushë.

Fakte të pathëna Teemu Pukki:

Nderimet dhe Rekordet: Si ne, Shumë tifozë futbolli gjetën ta njohin Teemu Pukki vetëm pas rekordit të tij të hat-trickit në Premier League. Sidoqoftë, tifozët e vegjël dinë për nderimet e tij të shumta si si një individ ashtu edhe me ekipin e tij të mëparshëm. Gjeni më poshtë një ekstrakt nga Wikipedia.

Teemu Pukki Nderime dhe Rekorde. Kredia për NewsNowFinland.
Teemu Pukki Nderime dhe Rekorde.

Një vrojtues i lojës: Pukki është një lojtar që nuk ndjek qasjen solo ndaj lojrave dhe nuk qëndron me FIFA pavarësisht se është futbollist.

Teemu Pukki duke parë miqtë e tij duke luajtur një Konsol Lojërash.
Teemu Pukki duke parë miqtë e tij duke luajtur një Konsol Lojërash.

Pavarësisht se është një futbollist i cili pritet të dashurojë serinë EA Gaming FIFA, Pukki qëndron në NFL (The National Football League).

LEXO
Dominik Szoboszlai Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Teemu Pukki Dashuri për Lojërat.
Teemu Pukki Dashuri për Lojërat.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë Teemu Pukki plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet