Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

0
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Tregimin e plotë të një Gjeniu të Futbollit me nofkën "Japonezi Neymar". Faktet e Biografisë Tonë të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta e hershme dhe ngritja e Takumi Minamino. Kreditë e imazhit: Liverpool FC, RobamimiReport, Yumeijinhensach dhe SkySports
Jeta e hershme dhe ngritja e Takumi Minamino. Kreditë e imazhit: Liverpool FC, RobamimiReport, Yumeijinhensach dhe SkySports

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për shkathtësinë e tij, një cilësi që e bëri atë të përsosur Jurgen Klopp lojtar. Sidoqoftë, vetëm disa prej tyre e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Takumi Minamino i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Takumi Minamino lindi në ditën e 16 janarit 1995 nga prindërit e tij në qytetin japonez Izumisano. Data e tij e lindjes përkon me një nga periudhat më të trishtuara për familjen Takumi Minamino dhe tërë popullin japonez. A e dini? ... Takumi Minamino lindi dy ditë më vonë Tërmeti i Madh Hanshin.

Siç vërehet më poshtë, tërmeti Hanshin ishte një katastrofë natyrore që kërkoi jetën e 6,434 njerëzve nga prejardhje të ndryshme familjare, me dëmtime prej dhjetë trilionë jenësh (100 miliardë dollarë), rreth 2.5% të PBB-së së Japonisë në atë kohë.

Takumi Minamino lindi dy ditë pas tërmetit të Madh Hanshin të Japonisë. Kredia e imazhit: Pinterest dhe Yumeijinhensachi
Takumi Minamino lindi dy ditë pas tërmetit të Madh Hanshin të Japonisë. Kredia e imazhit: Pinterest dhe Yumeijinhensachi

Të lindurit vetëm dy ditë pas një katastrofe natyrore i bëri prindërit e tij të dy të lumtur dhe të trishtuar së bashku. Pas lindjes së tij që ndodhi në një situatë të ngjeshur sizmike, prindërit e Takumi Minamino i dhanë emrin e tij "Takumi" që do të thotë; "Hulumtimi dhe frutimi vetë". Gjatë viteve të para të Takumi Minamino, prindërit e tij i kujtuan atij nevojën për të jetuar në emrin e tij. Duke folur për këtë, ai dikur tha me fjalët e tij;

«Kur ​​isha i vogël, prindërit e mi më thanë që të mos e humbas kurrë kuptimin e emrit tim. Kjo vazhdonte vazhdimisht vendosmërinë time për të qenë i suksesshëm në atë që bëj ”.

Njohja me familjen: Takumi Minamino ka origjinë familjare të tij nga grupi etnik Kinki i Japonisë i vendosur në rajonin Kansai Japonez i cili zë 11% të zonës tokësore të kombit.

Kjo Hartë shpjegon origjinën dhe rrënjët familjare të Takumi Minamino. Kredite: revista revistore & globalsherpa
Kjo Hartë shpjegon Origjinën dhe rrënjët e familjes Takumi Minamino. Kredite: Discovermagazine & globalsherpa

Superylli japonez përshëndet nga një sfond familjar i klasës së mesme. Prindërit e Takumi Minamino ishin si shumica e qytetarëve në mes të hierarkisë sociale japoneze, me pak edukim financiar. Ai u rrit së bashku me vëllain e tij të madh të quajtur Kenta Minamino.

Jeta e hershme me futbollin: Ngjashmëria e Takumi Minamino për topin filloi ndërsa ai ishte vogëlush. Si fëmijë i vogël (të moshës 1 deri në 3 vjeç), ai praktikoi së bashku me babanë dhe vëllain e tij më të madh, Kenta. Treshja do të kthehej më pas duke goditur topin me entuziazëm brenda shtëpisë dhe kopshtit të familjes së tyre. E gjithë gjëja e futbollit ishte aq emocionuese sa babai i Minamino mendoi për një praktikë që e pa atë duke u vendosur Koni për shënjuesit e trajnimit në familje paketim shumë. Kjo u dha mundësi djemve të tij të mësojnë se si të bëjnë driblime, NDRTIMI I KUJDESEVE TIR TYRE N THE PROCES.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

A e dini? ... Ishte vëllai i moshuar i Takumi Minamino që vendosi ritmin e rrugës së familjes drejt suksesit sportiv. Vëllai i tij Kenta i drejtuar me shembull në kohën kur u bashkua me ekipin Coober Soccer ndërsa ishte në shkollë fillore. Duke pasur një vëlla të madh që drejtonte me shembull, Takumi Minamino ishte i motivuar të bashkohej Coober Soccer ndërsa ishte në shkollën fillore.

Ndërsa në klasën e tij të tretë fillore, Minamino (foto më poshtë) u transferua për t'u bashkuar me Zessel Kumatori FC. Në shkollën e futbollit, ai u takua dhe luajti përkrah mikut të tij më të mirë Sei Muroya. Sei Muroya gjithashtu ndoqi Kopshtin e fëmijëve me Minamino. DESTINY më vonë u bashkuan të dy pasi u gjetën në ekipin kombëtar japonez.

Vendimi: Në vitin 2002 në moshën 7 vjeç, Takumi ishte me fat të shikonte Ronaldo Luis Nazario de Lima, Ronaldinho, Rivaldo dhe superstare të tjerë brazilianë në Kupën Botërore Kore Japoni 2002. Turneu krijoi një kapitull të ri në jetën e tij. Ajo solli në vete një dëshirë të re, e cila e pa atë duke marrë një betim për t'u bërë një futbollist profesionist.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Në nevojën për të bërë një zgjedhje midis shkollës dhe futbollit, Takumi Minamimo's prindërit ranë dakord me një kusht që ai të mos kompromentonte plotësisht edukimin e tij për lojë. Pas mbarimit të shkollës fillore, Minano siguroi pranimin me të Kokugoku Shkolla e mesme Rinia e shkollës së mesme. Ndërsa luante futboll në shkollë, ai ishte skautuar nga klubi i futbollit Cerezo Osaka i cili e ftoi atë në provat e tyre U-15 për të cilat ai kaloi me ngjyra fluturuese. Siç vërehet më poshtë, ai pati një fillim të shkëlqyeshëm të jetës me klubin.

Takumi Minamino filloi të shkaktonte Havoc kundër kundërshtarëve të tij që nga ditët e tij rinore. Kredite: Osaka Japoni
Takumi Minamino filloi të shkaktonte Havoc kundër kundërshtarëve të tij që nga ditët e tij rinore. Kredite: Osaka Japoni

Ndeshja e parë konkurruese e Takumi Minamino me Cerezo Osaka erdhi kur ai mori pjesë në U-15 të gjithë Kampionatin e Futbollit Rinor të Klubit të Japonisë. Ai shkëlqeu si golashënuesi më i mirë në garë me 8 gola. Në 2010, futbollisti premtues gjithashtu mori pjesë në Kampionatin U-16 të Kampionatit të Azisë (AFC) ku ai gjithashtu u bë golashënuesi më i mirë i turneut.

Takumi Minamino përfaqësoi vendin e tij në Kampionatin madhor si fëmijë. Kredia: valor0code
Takumi Minamino përfaqësoi vendin e tij në Kampionatin madhor si fëmijë. Kredia: valor0code

Pas shkollës së mesme, ylli japonez e mori futbollin si punën e tij me kohë të plotë, duke braktisur shkuarjen në Universitet. Minamino i dha fund karrierës së tij rinore në 2012 pasi luajti në klub për 6 vjet (midis 2007 deri 2012).

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për famë

Takumi Minamino filloi karrierën e tij të vjetër në një shënim të mirë me Ligën Profesionale të Futbollit në Japoni. A e dini? ... Performanca e tij e pa atë duke u bërë Lojtari më i mirë i Ligës i Ligës në vitin e tij të parë të lartë. Ai nuk ndalet vetëm këtu, Minamino gjithashtu dhuroi çmimin Sportiv Japonez Sportiv.

Fitimi i këtyre çmimeve mund të vijë vetëm kur ju keni një mentor dhe legjendë si bashkëpunëtor i lojës. A e dini? ... Minamino ishte i nderuar që luajti përkrah legjendar Diego Forlan gjatë viteve të hershme të tij të lartë. Të dy lojtarët formuan një partneritet të mrekullueshëm të mrekullueshëm.

Takumi Minamino luajti përkrah Legjendës Uruguajane dhe Makinës së Shënimit të Golave ​​- Diego Forlan. Kredite: ChineOrg & DailyM
Takumi Minamino luajti përkrah Legjendës Uruguajane dhe Makinës së Shënimit të Golave ​​- Diego Forlan. Kredite: ChineOrg & DailyM

Ai mori mundësinë më të madhe: Faza më e madhe e shkëlqimit e Takumi Minamino erdhi kur luajti kundër Shinji Kagawa's Manchester United u mbajt në korrik 2013. A e dini? ... Ai shënoi QOLLIMI SUPER kjo e ndihmoi skuadrën e tij të mposhtte United (2-1). Takumi Minamino përdori lojën kundër Unitedit për ta njoftuar veten e tij në Evropë, zhvillim ky që pa klubet e mëdha duke e vërejtur atë. Më poshtë është një pjesë e provave video të tij SUPER GOAL kundër United.

Suksesi i Minamino nuk u ndal këtu. Ndihma për të mposhtur Unitedin u pasua nga ai duke fituar MVP në Konkurrenca Nuti Food Cup 2014. Ndër të gjitha klubet evropiane që lypën firmën e tij, ishte FC Red Bull Salzburg kjo mbizotëroi. Klubi nënshkroi Minamino në 7 Janar 2015.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja në Fame Story

Takumi Minamino filloi jetën në Evropë me një notë pozitive. Gjatë sezonit të tij të parë (2017-18), ai e ndihmoi Salzburgun në fushatën e tyre më të mirë evropiane. Duke ditur statusin e tij të ulët kyç me Lidhja jopopullore austriake, Takumi Minamino përdor UEFA Europa League si skenën e tij më të mirë për të treguar vlerën e tij.

Plani i lojës ishte i përsosur. Së pari, ai e ndihmoi ekipin e tij për të mposhtur Borussia Dortmund, duke çuar në paraqitjen e parë të klubit në gjysmëfinalen e UEFA Europa League. Pastaj u bë syri i Ligës së Kampionëve UEFA të sezonit 2019 2020 i cili pa përsosjen e planit të tij të Minamino.

Minamino e ndihmoi Salzburgun të kishte fushatën e tyre më të mirë evropiane në sezonin 2019/2020. Ai së bashku me shokun e makinës së synimeve Erling Braut Haland dëshmuan se ishin kuajt kryesorë të errët në garën evropiane. Minamino pati një paraqitje tërheqëse kur shënoi kundër Reds në Anfield në fushatën e kampionatit 2019/2020.

Takumi Minamino u bë një hero kulti kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve. Kredia e imazhit: TheAFC
Takumi Minamino u bë një hero kulti kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve. Kredia e imazhit: TheAFC

Vlerësimi i Jurgen Klopp, lojtarët e tij të Liverpoolit, dhe madje edhe tifozët e Liverpool nuk kaluan pa u vënë re, pasi menjëherë ranë nën të magji magjike e Minamino. Videoja më poshtë përmbledh ngritjen e tij meteorike në rëndësi. Jurgen Klopp reagimet ndaj Shfaqjet magjike të Minamino siç tregohet më poshtë janë vërtet të paçmueshme. Kredi për Liverpool TV.

Për habinë e tifozëve të futbollit, posaçërisht mbështetësve japonezë dhe Liverpool, Jurgen Klopp më në fund fitoi garën për firmën e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës në fushatën e Ligës së Kampionëve 2019/2020 dhe anëtarësimin në Liverpool, është e sigurt që shumica e tifozëve anglezë duhet të kenë menduar nëse Takumi Minamino ka një të dashur, ose nëse është në të vërtetë i martuar.

Nuk ka mohuar faktin se pamja e tij e mirë nuk do ta vendoste atë në listën e dëshirave të dashurave të mundshme dhe grave të gruas materiale që dëshironin zemrën e tij. Sidoqoftë, pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura magjepsëse e cila sipas shumicës së blogerëve japonezë mban emrin mbretëreshë. Më poshtë është një foto e rrallë e vitit 2014 e Takumi Minamino dhe e dashura e tij mbretëreshë pasi ato shfaqen të gjithë të dashuruar.

Sipas thashethemeve, marrëdhënia e Takumi Minamino me mbretëreshë filloi pasi u nda me ish të dashurën e tij e cila kalon me emrin 'Shiori'.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me faktet e jetës personale të Takumi Minamino larg veprimtarive të futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij unik.

Takumi Minamino Jeta personale larg futbollit. Kredia e figurës: ananweb
Takumi Minamino Jeta personale larg futbollit. Kredia e figurës: ananweb

Duke u nisur, Minamino ka një sens të shkëlqyeshëm humori në fushë. Ai iveryshtë shumë shoqërore dhe pëlqen të kalojë kohë me miqtë dhe familjen, veçanërisht me ata që kanë një origjinë të ngjashme familjare me të. Në marrëdhëniet e tij me miqtë, tkëtu nuk ka asnjë shfaqje të "një mbret i xhunglës"Statusi dhe egoja e karrierës. Minamimo-së sensi i shëndetshëm i humorit e bën edhe më të lehtë bashkëpunimin me njerëzit e tjerë. Kjo është arsyeja pse japonezët dashurohen si në shtëpi ashtu edhe jashtë saj.

Njohja me jetën personale të Takumi Minamino larg futbollit. Kredia e imazhit: DesafioStyle
Njohja me Jetën Personale të Takumi Minamino larg futbollit. Kredia e figurës: DesafioStyle
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

Në këtë seancë, ne ju sjellim fakte shtesë rreth anëtarëve të familjes Takumi Minamino duke filluar nga prindërit e tij.

Më shumë rreth babit të Takumi Minamino: Informacion rreth super baba i cili vuri themelet për karrierën e djalit të tij është i dokumentuar dobët nga media. Sidoqoftë, konfirmohet se babai i Minamono është 55 vjeç në kohën e shkrimit. Babi me fat është përgjegjës për monitorimin e çdo loje që luan djali i tij dhe ende i jep këshilla pas lojërave. Si një mënyrë për të mbajtur marrëdhënien e tyre të mirë, të dy babai dhe djali vazhdojnë të shohin së bashku futbollin.

Më shumë rreth nënës së Takumi Minamino: Nuk ka shumë histori për nënën e Takuma Minamino. Sidoqoftë, ne e dimë që ajo është një model i mirë dhe i pari person që Minamino e njeh ndonjëherë. Sidoqoftë, ekzistojnë informacione që nëna e Takuma Minamino ishte përgjegjëse për ta kapur atë me makinë sa herë që i jepte fund praktikës së futbollit.

Më shumë rreth Vëllezërve Takumi Minamino:: Duke gjykuar nga hulumtimet intensive të bëra, duket se Takumi Minamino nuk ka motër. Ne nuk kemi marrë asnjë informacion rreth xhaxhait ose hallës së tij. Sidoqoftë, ai ka një vëlla më të madh me emrin Kenta dhe dy vëllezër të tjerë që shumë pak dihen rreth tyre.

Vëllai i Takumi Minamino Kanta është 3 vjet më i madh se ai që do të thotë se është 27 vjeç në kohën e shkrimit. Minamino i krediton vëllait të tij që e bëri atë të mos humbasë kurrë interesin në futboll. Mjerisht, Kenta, ndryshe nga vëllai i tij i vogël asnjëherë nuk e bëri veten të famshëm me futbollin. Ai e la lojën në Mars 2010 për arsye të panjohura.

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Lifestyle

Sipas Express Sport, Paga e Takumi Minamino prej 2.5 milion per në vit mund të ndahet në një 48,000 £ në javë për pagat. Këto ishin shifrat e tij për Red Bull Salzburg që patjetër që kishin qenë u rrit pasi u bashkua me Liverpoolin.

Edhe ju duke fituar para është një e keqe e domosdoshme, Takumi Manamino është një antidot freskues për një mënyrë jetese të shtrenjtë. Në kohën e shkrimit, ai nuk e sheh veten duke jetuar një mënyrë jetese ekzotike lehtësisht të dukshme nga makina dhe pallate me shkëlqim etj.

Fakte të jetesës së Takumi Minamino. Kredia e imazhit: Liverpool, ExpressUK dhe Gym4u
Fakte të jetesës së Takumi Minamino. Kredia e imazhit: Liverpool, ExpressUK dhe Gym4u
Minamino jeton një mënyrë jetese të përulur, gjë që e bën atë të shmang shpenzimet iracionale dhe të mbajë më tej nevojat praktike që nuk kushtojnë shumë.
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Një mbajtës rekord botëror i Guinness: Sipas blogut të përditshëm të personit Good të Japonisë, Takumi Minamino është një mbajtës i rekordeve Guinness që nga ditët e shkollës së mesme të vogël. A e dini? ... Ai dikur mbajti rekordin e Guinness për "Një minutë e prekjes së vazhdueshme të lartë me topin".

Ai dikur hodhi poshtë Nofkën e tij: Para disa vitesh para famës së tij, Minamino dikur e bëri të qartë preferencën e tij personale ndërsa adresoi 'japonez Neymarnofka. Në atë kohë, ai kurrë nuk e pranoi pseudonimin duke pretenduar se nuk ishte mjaftueshëm i mirë. Minamino tha dikur në një intervistë për Red Bull Salzburg Faqja e internetit;

"Unë nuk dua ta krahasoj veten time Neymar fare. Nëse ndonjëherë arrij të arrij sa më mirë që është ai, atëherë me kënaqësi do ta pranoja pseudonimin tim ”.

Fati i solli shokut të tij më të mirë tek ai: Siç u tha më herët në këtë artikull, Takumi Minamino dhe Sei Muroya janë miqtë më të mirë të fëmijërisë që u takuan ndërsa luanin futboll në ditët e tyre të kopshtit. Të dy morën shtigje të ndryshme pozitive përgjatë rrugëtimeve të tyre në futboll. Ata të dy u bënë të suksesshëm dhe fati i bashkoi mrekullisht përsëri, këtë herë në la Lojërat Olimpike në Rio de Janeiro ndërsa përfaqësojnë vendin e tyre të dashur Japoninë.

Takumi Minamino dhe Sei Muroya ishin miqtë më të mirë të fëmijërisë që luanin futboll së bashku gjatë viteve të kopshtit të tyre. Kredite: jr-futboll dhe Yumeijinhensachi
Takumi Minamino dhe Sei Muroya ishin miqtë më të mirë të fëmijërisë që luanin futboll së bashku gjatë viteve të kopshtit të tyre. Kredite: jr-futboll dhe Yumeijinhensachi

Pa dyshim, bota ka qenë dëshmitare e disa prej këtyre takimeve të fatit të fëmijërisë në nivele kombëtare. Një shembull shumë i mirë për të cilin jemi të vetëdijshëm është ai midis Mason Mount dhe Rajs Declan.

Takumi Minamino Fe: Si shumica e japonezëve, ka shumë të ngjarë që prindërit e Takumi Minamino e rritën atë për të adoptuar Doktrina fetare Shinto ose Budiste. Sidoqoftë, mosekzistimi i provave fotografike të praktikës së tij fetare na ka bërë të sugjerojmë që ai gjithashtu mund të jetë një ateist.

Takumi Minamino Fakt Tattoo: Kultura e tatuazheve është shumë e popullarizuar në botën e sotme të futbollit pasi shpesh përdoret për të portretizuar fenë e dikujt ose njerëzit që i duan. Minamino në kohën e shkrimit është pa tatuazhe. Siç vërehet më poshtë, nuk ka bojë në trupin e tij të sipërm dhe të poshtëm.

Takumi Minamino është i lodhur. Kredite: SoccerGator dhe ananweb
Takumi Minamino është i lodhur. Kredite: SoccerGator dhe ananweb

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë në Takumi Minamino Plus. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet