Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Takumi Minamino përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që do të jetë, Fëmijët, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju tregojmë historinë e futbollistit profesionist japonez. Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është një djep për të ngritur galerinë - një përmbledhje e përsosur e Bio e Takumi Minamino.

Jeta e hershme dhe ngritja e Takumi Minamino. Kreditë e imazhit: Liverpool FC, RobamimiReport, Yumeijinhensach dhe SkySports
Jeta e hershme dhe ngritja e Takumi Minamino.

Po, të gjithë e dinë për shkathtësinë e tij, një feat i cili ka çuar në ngritjen e tij nën si një e përsosur Jurgen Klopp lojtar Sidoqoftë, vetëm një pjesë e konsideron versionin tonë të Biografisë së Takumi Minamino, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Takumi Minamino Historia e Fëmijërisë:

Takumi Minamino lindi në ditën e 16 janarit 1995 nga prindërit e tij në qytetin japonez Izumisano. Data e tij e lindjes përkon me një nga periudhat më të trishtuara për familjen Takumi Minamino dhe tërë popullin japonez. A e dini? Takumi Minamino lindi dy ditë më vonë Tërmeti i Madh Hanshin.

Siç vërehet më poshtë, tërmeti Hanshin ishte një katastrofë natyrore që mori jetën e 6,434 njerëzve me prejardhje të ndryshme familjare, me dëm prej dhjetë trilion jen (100 miliard dollarë), rreth 2.5% e PBB-së së Japonisë në atë kohë.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Takumi Minamino lindi dy ditë pas tërmetit të Madh Hanshin të Japonisë. Kredia e imazhit: Pinterest dhe Yumeijinhensachi
Takumi Minamino lindi dy ditë pas tërmetit të Madh Hanshin të Japonisë.

Lindja vetëm dy ditë pas një katastrofe natyrore i bëri prindërit e tij të lumtur dhe të trishtuar së bashku. Pas lindjes së tij e cila ndodhi në një situatë të zënë sizmike, prindërit e Takumi Minamino i dhanë emrin e tij "Takumi" që do të thotë; “Hulumtimi dhe frutimi vetë“ Gjatë viteve të para të Takumi Minamino, prindërit e tij i kujtuan atë nevojën për të jetuar deri në emrin e tij. Duke folur për këtë, ai një herë tha në fjalët e tij;

«Kur ​​isha i vogël, prindërit e mi më thanë që të mos e humbja kurrë kuptimin e emrit tim. Kjo vazhdon vazhdimisht vendosmërinë time për të qenë i suksesshëm në atë që bëj ".

Njohja me familjen: Takumi Minamino e ka origjinën e tij familjare nga grupi etnik Kinki i Japonisë i vendosur në rajonin japonez Kansai i cili zë 11% të sipërfaqes së vendit.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kjo Hartë shpjegon origjinën dhe rrënjët familjare të Takumi Minamino. Kredite: revista revistore & globalsherpa
Kjo Hartë shpjegon origjinën dhe rrënjët familjare të Takumi Minamino.

Superylli japonez vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme. Prindërit e Takumi Minamino ishin si shumica e qytetarëve në mes të hierarkisë sociale japoneze, me pak arsim financiar. Ai u rrit së bashku me vëllain e tij të madh të quajtur Kenta Minamino.

Jeta e hershme me futbollin: Shembulli i Takumi Minamino për topin filloi ndërsa ai ishte një foshnjë. Si një fëmijë i vogël (të moshës 1 deri në 3 vjeç), ai praktikoi së bashku me babanë e tij dhe vëllain e madh, Kenta. Treshja atëherë do të godiste topin me entuziazëm brenda shtëpisë dhe kopshtit të tyre familjar. E gjithë gjëja e futbollit u bë aq emocionuese sa që babai i Minamino mendoi për një praktikë që e shihte duke vendosur Koni për shënjuesit e trajnimit në familje paketim shumë. Kjo u dha mundësi djemve të tij të mësojnë se si të bëjnë driblime, NDRTIMI I KUJDESEVE TIR TYRE N THE PROCES.

Takumi Minamino Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

A e dini? Ishte vëllai i madh i Takumi Minamino ai që vendosi ritmin e rrugës së familjes drejt suksesit sportiv. Kenta vëllai i tij i udhëhequr nga shembulli në kohën kur ai u bashkua me ekipin e Coober Soccer ndërsa ishte në shkollën fillore. Duke pasur një vëlla të madh duke udhëhequr nga shembulli, Takumi Minamino u motivua të bashkohej Coober Soccer ndërsa ishte në shkollën fillore.

Ndërsa në klasën e tij të tretë fillore, Minamino (foto më poshtë) lëvizi për t'u bashkuar me Zessel Kumatori FC. Në shkollën e futbollit, ai u takua dhe luajti së bashku me mikun e tij më të mirë Sei Muroya. Sei Muroya gjithashtu ndoqi kopshtin me Minamino. DESTINY më vonë u bashkuan të dy pasi u gjetën në ekipin kombëtar japonez.

Vendimi: Në vitin 2002 në moshën 7 vjeç, Takumi ishte me fat të shikonte Ronaldo Luis Nazario de Lima, Ronaldinho, Rivaldo dhe superstare të tjerë brazilianë në Kupën Botërore Kore Japoni 2002. Turneu krijoi një kapitull të ri në jetën e tij. Ajo solli në vete një dëshirë të re, e cila e pa atë duke marrë një betim për t'u bërë një futbollist profesionist.

Fëmijëria Takumi Minamino - Jeta e hershme në karrierë:

Në nevojën për të bërë një zgjedhje midis shkollës dhe futbollit, E Takumi Minamimo prindërit ranë dakord me një kusht që ai të mos kompromentonte plotësisht edukimin e tij për lojë. Pas mbarimit të shkollës fillore, Minano siguroi pranimin me të Kokugoku Shkolla e mesme Rinia e shkollës së mesme. Ndërsa luante futboll në shkollë, ai ishte skautuar nga klubi i futbollit Cerezo Osaka i cili e ftoi atë në provat e tyre U-15 për të cilat ai kaloi me ngjyra fluturuese. Siç vërehet më poshtë, ai pati një fillim të shkëlqyeshëm të jetës me klubin.

Takumi Minamino filloi të shkaktonte Havoc kundër kundërshtarëve të tij që nga ditët e tij rinore. Kredite: Osaka Japoni
Takumi Minamino filloi të shkaktojë Havoc kundër kundërshtarëve të tij që nga ditët e tij të rinisë.

Loja e parë konkurruese e Takumi Minamino me Cerezo Osaka erdhi kur ai mori pjesë në U-15 të gjithë Kampionatin e Futbollit për Klube Japoneze. Ai shkëlqeu si golashënuesi më i mirë në konkurs me 8 gola. Në 2010, futbollisti premtues gjithashtu mori pjesë në Kampionatin Aziatik (AFC) U-16 ku gjithashtu u bë shënuesi më i mirë i turneut.

Takumi Minamino përfaqësoi vendin e tij në Kampionatin madhor si fëmijë. Kredia: valor0code
Takumi Minamino përfaqësoi vendin e tij në kampionatin madhor si fëmijë.

Pas shkollës së mesme, ylli japonez e mori futbollin si punën e tij me kohë të plotë, duke braktisur shkuarjen në Universitet. Minamino i dha fund karrierës së tij rinore në 2012 pasi luajti në klub për 6 vjet (midis 2007 deri 2012).

Faktet e Biografisë Takumi Minamino - Rruga drejt Famës:

Takumi Minamino filloi karrierën e tij të vjetër në një shënim të mirë me Ligën Profesionale të Futbollit në Japoni. A e dini? Performanca e tij e pa atë duke u bërë Lojtari i Ri më i Mirë i kampionatit në vitin e tij të parë të moshës. Nuk u ndal vetëm këtu, Minamino gjithashtu mori edhe Çmimin e Sporteve Profesionale të Japonisë.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fitimi i këtyre çmimeve mund të vijë vetëm kur ju keni një mentor dhe legjendë si bashkëpunëtor i lojës. A e dini? Minamino ishte i nderuar që luajti përkrah legjendar Diego Forlan gjatë viteve të hershme të tij të lartë. Të dy lojtarët formuan një partneritet të mrekullueshëm të mrekullueshëm.

Takumi Minamino luajti përkrah Legjendës Uruguajane dhe Makinës së Shënimit të Golave ​​- Diego Forlan. Kredite: ChineOrg & DailyM
Takumi Minamino luajti përkrah Legjendës Uruguajane dhe Makinës së Shënimit të Golave ​​- Diego Forlan.

Ai mori mundësinë më të madhe: Takimi më i madh i Takumi Minamino për të shkëlqyer erdhi kur ai luajti kundër Të Shinji Kagawa-s Manchester United u mbajt në korrik 2013.

LEXO
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini? Ai shënoi QOLLIMI SUPER që e ndihmuan ekipin e tij të mposhtte United (2-1). Takumi Minamino përdori ndeshjen kundër United për të njoftuar veten në Evropë, një zhvillim që pa klubet e mëdha duke e vërejtur atë. Më poshtë është një pjesë e provave video të GOLIT të tij SUPER ndaj United.

LEXO
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Suksesi i Minamino nuk u ndal këtu. Ndihma për humbjen e United u pasua nga ai duke fituar MVP në Evropë Konkurrenca Nuti Food Cup 2014. Ndër të gjitha klubet evropiane që lypën firmën e tij, ishte FC Red Bull Salzburg kjo mbizotëroi. Klubi nënshkroi Minamino në 7 Janar 2015.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Takumi Minamino Bio - Ngritja e famës:

Takumi Minamino filloi jetën në Evropë me një notë pozitive. Gjatë sezonit të tij të parë (2017-18), ai e ndihmoi Salzburgun në fushatën e tyre më të mirë evropiane. Duke ditur statusin e tij të ulët kyç me Lidhja jopopullore austriake, Takumi Minamino përdor UEFA Europa League si skenën e tij më të mirë për të treguar vlerën e tij.

LEXO
Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Plani i lojës ishte perfekt. Së pari, ai ndihmoi ekipin e tij për të mposhtur Borussia Dortmund, duke çuar në paraqitjen e parë të klubit në gjysmëfinalen e UEFA Europa League. Pastaj u bë hapësi i syve në UEFA Champions League të sezonit 2019 2020 i cili pa përsosmërinë e planit të tij Minamino.

LEXO
Nat Phillips Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Minamino e ndihmoi Salzburgun të kishte fushatën e tyre më të mirë evropiane në sezonin 2019/2020. Ai së bashku me shokun e makinës së synimeve Erling Braut Haland dëshmuan se ishin kuajt kryesorë të errët në garën evropiane. Minamino pati një paraqitje tërheqëse kur shënoi kundër Reds në Anfield në fushatën e kampionatit 2019/2020.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Takumi Minamino u bë një hero kulti kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve. Kredia e imazhit: TheAFC
Takumi Minamino u bë një hero kulti kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve.

Vlerësimi i Jurgen Klopp, lojtarët e tij të Liverpool, dhe madje edhe tifozët e Liverpool nuk kaluan pa u vërejtur pasi ata menjëherë ranë nën magji magjike e Minamino. Videoja më poshtë përmbledh ngritjen e tij meteorike në rëndësi. Jurgen Klopp reagimet ndaj Shfaqjet magjike të Minamino siç tregohet më poshtë është me të vërtetë e paçmuar.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për habinë e tifozëve të futbollit, posaçërisht mbështetësve japonezë dhe Liverpool, Jurgen Klopp më në fund fitoi garën për nënshkrimin e tij. Ndërsa azhurnoj Bio-n e tij, instinkti i Futbollistit i ka sjellë golin e tij të parë në Premier League. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Takumi Minamino Jeta e Marrëdhënies:

Me rritjen e tij të famës në fushatën e Ligës së Kampionëve 2019/2020 dhe anëtarësimin në Liverpool, është e sigurt që shumica e tifozëve anglezë duhet të kenë menduar nëse Takumi Minamino ka një të dashur, ose nëse është në të vërtetë i martuar.

LEXO
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuk mund të mohohet fakti që pamja e tij e bukur nuk do ta vendoste atë në listën e dëshirave të materialeve të dashura të mundshme dhe grave që do të dëshironin zemrën e tij. Sidoqoftë, pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura joshëse e cila sipas shumicës së blogerëve japonezë mban emrin mbretëreshë. Më poshtë është një foto e rrallë e vitit 2014 e Takumi Minamino dhe e dashura e tij mbretëreshë pasi ato shfaqen të gjithë të dashuruar.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas thashethemeve, marrëdhënia e Takumi Minamino me mbretëreshë filloi pasi ai u nda nga ish e dashura e tij e cila mban emrin 'Shiori'.

Takumi Minamino Jeta Personale:

Njohja me faktet personale të jetës Takumi Minamino larg aktiviteteve të futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij unik.

LEXO
Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Takumi Minamino Jeta personale larg futbollit. Kredia e figurës: ananweb
Takumi Minamino Jeta Personale larg futbollit.

Duke u nisur, Minamino ka një sens të shkëlqyeshëm humori në fushë. Ai iveryshtë shumë shoqërore dhe pëlqen të kalojë kohë me miqtë dhe familjen, veçanërisht me ata që kanë një origjinë të ngjashme familjare me të. Në marrëdhëniet e tij me miqtë, tkëtu nuk ka shfaqje të "një mbret i xhunglës”Statusi dhe egoja e karrierës. Të Minamimos sensi i shëndetshëm i humorit e bën edhe më të lehtë bashkëpunimin me njerëzit e tjerë. Kjo është arsyeja pse japonezët dashurohen si në shtëpi ashtu edhe jashtë saj.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njohja me jetën personale të Takumi Minamino larg futbollit. Kredia e imazhit: DesafioStyle
Njohja me jetën personale të Takumi Minamino larg futbollit.

Jeta Familjare Takumi Minamino:

Në këtë seancë, ne ju sjellim fakte shtesë në lidhje me anëtarët e familjes së Takumi Minamino duke filluar nga prindërit e tij.

Më shumë rreth babait të Takumi Minamino: Informacion rreth super baba i cili vuri themelin për karrierën e djalit të tij është i dokumentuar dobët nga media. Sidoqoftë, është konfirmuar që babai i Minamonos është 55 vjeç në kohën e shkrimit. Babai me fat është përgjegjës për monitorimin e çdo loje që luan djali i tij dhe ende i jep këshilla pas lojërave. Si një mënyrë për të mbajtur marrëdhënien e tyre të mirë, të dy babai dhe djali vazhdojnë të shohin së bashku futbollin.

Më shumë rreth mamasë së Takumi Minamino: Nuk ka shumë histori për nënën e Takuma Minamino. Sidoqoftë, ne e dimë që ajo është një model i mirë dhe personi i parë që Minamino ka njohur ndonjëherë. Sidoqoftë, ekziston informacioni se mamaja e Takuma Minamino ishte përgjegjëse për marrjen e tij me makinë sa herë që përfundonte praktikën e futbollit.

LEXO
Nat Phillips Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më shumë rreth vëllezërve të motrave të Takumi Minamino:: Duke gjykuar nga hulumtimi intensiv i bërë, duket se Takumi Minamino nuk ka asnjë motër. Ne nuk kemi marrë ndonjë informacion në lidhje me xhaxhain ose tezen e tij të thahen. Sidoqoftë, ai ka një vëlla më të madh të quajtur Kenta dhe dy vëllezër të tjerë që dihen shumë pak për ta.

LEXO
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Vëllai i Takumi Minamino, Kanta është 3 vjet më i madh se ai, domethënë ai është 27 vjeç në kohën e shkrimit. Minamino i beson vëllait të tij që e bëri atë të mos humbasë kurrë interesin për futbollin. Mjerisht, Kenta, ndryshe nga vëllai i tij i vogël kurrë nuk e bëri veten të famshëm me futbollin. Ai e la lojën në Mars 2010 për shkak të arsyeve të panjohura.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Takumi Minamino Stili i jetës:

Sipas Express Sport, Paga e Takumi Minamino prej 2.5 milion £ në vit mund të ndahet në një shumë të madhe 48,000 £ në javë për pagat. Këto ishin figurat e tij për Red Bull Salzburg të cilat patjetër që kishin qenë u rrit pasi u bashkua me Liverpoolin.

LEXO
Joel Matip Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Edhe ti që bën shumë para është një e keqe e domosdoshme, Takumi Manamino është një antidot freskues për një mënyrë jetese të shtrenjtë. Në kohën e shkrimit, ai nuk e sheh veten duke jetuar një mënyrë jetese ekzotike lehtësisht të dukshme nga makina dhe pallate të çuditshme etj.

Fakte të jetesës së Takumi Minamino. Kredia e imazhit: Liverpool, ExpressUK dhe Gym4u
Fakte të jetesës së Takumi Minamino. Kredia e imazhit: Liverpool, ExpressUK dhe Gym4u
Minamino jeton një mënyrë jetese të përulur, gjë që e bën atë të shmang shpenzimet iracionale dhe të mbajë më tej nevojat praktike që nuk kushtojnë shumë.

Fakumi të pathëna Takumi Minamino:

Një mbajtës rekord botëror i Guinness: Sipas blogut ditor të personit të mirë të Japonisë, Takumi Minamino është një mbajtës i rekordeve Guinness që nga ditët e shkollës së mesme të vogël. A e dini? Ai dikur mbajti rekordin e Guinness për "Një minutë e prekjes së vazhdueshme të lartë me topin".

Ai dikur hodhi poshtë Nofkën e tij: Para disa vitesh para famës së tij, Minamino dikur e bëri të qartë preferencën e tij personale ndërsa adresoi 'japonez Neymar'nofka Atëherë, ai kurrë nuk e pranoi pseudonimin duke pretenduar se nuk ishte mjaft i mirë. Minamino tha një herë në një intervistë për Red Bull Salzburg Faqja e internetit;

"Unë nuk dua ta krahasoj veten time Neymar fare A duhet ndonjëherë të arrij të bëhem aq i mirë sa ai, atëherë me kënaqësi do ta pranoja pseudonimin tim ”.

Fati i solli shokut të tij më të mirë tek ai: Siç u tha më herët në këtë artikull, Takumi Minamino dhe Sei Muroya janë miqtë më të mirë të fëmijërisë që u takuan ndërsa luanin futboll në ditët e tyre të kopshtit. Të dy morën shtigje të ndryshme pozitive përgjatë rrugëtimeve të tyre në futboll. Ata të dy u bënë të suksesshëm dhe fati i bashkoi mrekullisht përsëri, këtë herë në la Lojërat Olimpike në Rio de Janeiro ndërsa përfaqësojnë vendin e tyre të dashur Japoninë.

LEXO
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Takumi Minamino dhe Sei Muroya ishin miqtë më të mirë të fëmijërisë që luanin futboll së bashku gjatë viteve të kopshtit të tyre. Kredite: jr-futboll dhe Yumeijinhensachi
Takumi Minamino dhe Sei Muroya ishin miqtë më të mirë të fëmijërisë që luanin futboll së bashku ndërsa ishin në vitet e tyre të Kopshtit.

Pa dyshim, bota ka qenë dëshmitare e disa prej këtyre takimeve të fatit të fëmijërisë në nivele kombëtare. Një shembull shumë i mirë për të cilin jemi të vetëdijshëm është ai midis Mason Mount Rajs Declan.

Takumi Minamino Fe: Ashtu si shumica e japonezëve, ka shumë të ngjarë që prindërit e Takumi Minamino e rritën atë për të birësuar Doktrina fetare Shinto ose Budiste. Sidoqoftë, mosekzistimi i provave fotografike të praktikës së tij fetare na ka bërë të sugjerojmë që ai gjithashtu mund të jetë një ateist.

Takumi Minamino Fakt Tattoo: Kultura e tatuazheve është shumë e njohur në botën e sotme të futbollit pasi shpesh përdoret për të portretizuar fenë e dikujt ose njerëzit që ata duan. Minamino në kohën e shkrimit është pa tatuazhe. Siç vërehet më poshtë, nuk ka bojëra në pjesën e sipërme dhe të poshtme të trupit.

Takumi Minamino është i lodhur. Kredite: SoccerGator dhe ananweb
Takumi Minamino është pa tatuazhe.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë në Takumi Minamino Plus. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet