Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Biografia jonë Boubakary Soumare ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Vlera Net, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist francez, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Boubakary Soumare.

Ja, Jeta e Parë dhe Ngritja e Soumare Boubakary. Kredite e imazhit: Lequipe, Twitter dhe Picuki
Vini re, Jeta e Hershme dhe Ngritja e Boubakary Soumare.

Po, të gjithë e dinë se futbollisti me origjinë familjare Senegalase është një mesfushor premtues nga kutia në kuti, ai që ka bërë krahasim me Paul Pogba falë aftësisë së tij fizike dhe sensit real teknik. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e konsideron versionin tonë të Biografisë së Boubakary Soumare, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme dhe Historia familjare

Boubakary Soumare lindi në ditën e 7 Shkurt 1999 për prindërit e tij në Noisy-le-Sec, Francë. Më poshtë është një foto e Noisy-le-Sec, një komunë e vendosur në periferitë lindore të Parisit. Kjo është komunë (Zhurmë-le-Sec) ku jetonte familja e Boubakary Soumare para dhe pas lindjes së tij.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Kjo është Noisy-le-Sec, nga lindi Familja Boubakary Soumare. Kredia: Wikipedia
Ky është Noisy-le-Sec nga lindi familja Boubakary Soumare.

Duke gjykuar nga pamja e tij më lart, mund të sugjeroni që prindërit e Boubakary Soumare janë NUK vendas të pastër të Francës. E verteta eshte, ata i kanë rrënjët e tyre familjare nga Senegali dhe ka shumë të ngjarë të jenë migrantë që vendosën të largohen nga atdheu i tyre për tu vendosur në Francë për mundësi më të mira për anëtarët e familjes së tyre.

LEXO
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Ashtu si shumica e migrantëve, prindërit e Boubakary Soumare kishin një prejardhje familjare të klasës së mesme. Në mënyrë që të siguronin jetesën, ata shpesh udhëtonin për rreth 8.6 km në qendrën e qytetit të Parisit ku shtrihen mundësitë më të mira të punës me jakë blu dhe të bardhë.

Jeta e hershme e Boubakary Soumare: Sipas FranceFootball, Boubakary Soumare u rrit si një "Sulkier" (Dikush që e ka zakon të mos jetë i gëzuar). Ai ishte fëmija super i adhurueshëm që do ASNJE QIR dhe gjithmonë do të gjendej në cepin e tij të vogël (karakteristikë e pastër e tiparit të tij të hershëm të jetës së fëmijërisë).

LEXO
Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ndër të gjitha, Boubakary Soumare shijonte vetëm momente sportive - domethënë momente kur luajti futboll. Kur ai nuk është duke luajtur futboll, djali i vogël ka shumë të ngjarë të gjendet duke ngrënë recetat e preferuara të snack- Byrek me mish. Më poshtë është një foto e rrallë në jetën e hershme të Boubakary Soumare duke bërë atë që ai dinte të bënte më mirë si fëmijë.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Boubakary Soumare Jeta e hershme- Një foto e rrallë që ai po ha Pite me mish. Kredia: Twitter
Boubakary Soumare Early Life- Një foto e rrallë e tij duke ngrënë Byrek me Mish.
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Pasi e kishin kuptuar që ai nuk ishte fëmija shoqëror dhe se ishte vetëm futbolli që e mbante atë në këmbë, prindërit e Boubakary Soumare vendosën të lejonin djalin e tyre të ndiqte fatin e tij (duke u bërë një futbollist) të cilën e kuptuan herët. A e dini? Efektin e vetmisë së tij e përbënin përpjekjet që ai përdori për të shtyrë veten e tij për të bërë gjëra nga zakonisht me topin.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Edukimi i tij i plotë në lojë lindi mentalitetin e tij të çmendur, ai që e bëri Boubakary Soumare të arrijë çfarëdo që i vë sytë të bëjë me topin e futbollit. Si futbollist i fëmijëve, ai ishte para të tjerëve që luanin përkrah tij në fushat lokale në lagjen e tij.

Pas suksesit të Francës në Kupën e Botës 2006, prindërit e Boubakary Soumare të cilët ishin të frymëzuar futbollistikisht vendosën që duhet t'i vendosnin gjërat zyrtare me djalin e tyre. Ata vendosën të kërkonin një klub aty pranë kështu Bouba e vogël mund të kishte prova. Boubakary Soumare i cili ishte 7 vjeç (in viti 2006) udhëtoi për 23 km përkrah prindërve të tij Zhurmë-le-Sec lagje te Voie des Saules ku ai pati gjyqe me Paris FC.

LEXO
Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia
Prindërit Boubakary Soumare e kishin dashur atë të udhëtonte nga Noisy-le-Sec në Voie des Saules për të marrë pjesë në gjyqe. Kredia: Google
Prindërit e Boubakary Soumare e detyruan atë të udhëtonte nga Noisy-le-Sec në Voie des Saules për të marrë pjesë në gjykime.
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Brenda sekondave pasi u njoftua se ai kishte siguruar një provë të suksesshme me klubin, gëzimi i familjarëve të Boubakary Soumare nuk kishte kufij. Po ai vit i Kupës së Botës (2006), Bouba i vogël (pseudonimi i tij i fëmijërisë) ishte regjistruar në krahët e akademisë së Paris FC (NUK PSG) i cili vuri një themel më të mirë për karrierën e tij të re.

LEXO
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Bouba u vendos shpejt në akademinë e Paris FC. Duke iu afruar viteve të tij të adoleshencës, ai ishte ende në gjendje të bënte gjithçka - gjithmonë përpara të tjerëve ndërsa luante në stadiumin Déjerine të Paris FC.

Në atë kohë, Marc Moesta - trajneri i tij U12 dhe U13 në Paris FC një herë dëshmoi se Boubakary Soumare ishte në gjendje të bënte gjëra të nivelit të lartë për moshën e tij të vogël. Megjithëse ai ende e kishte zakon të rezervohej dhe gjendej gjithnjë në qoshen e tij. Në fakt, Bouba ishte lloji i futbollistit të ri që gëzonte të luante pak futboll individualisht - një shenjë e pastër e a njeri i vetëm.

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për Fame Story

Ndërsa ylli në rritje ishte në U13, lajmet për aftësitë dhe talentin e tij kishin filluar të përhapeshin në të gjithë Francën. Në atë kohë, prindërit e Boubakary Soumare vendosën të miratojnë idenë që djali i tyre të linte Paris FC te PSG ku ai kishte një gjyq të suksesshëm. Bouba vazhdoi të përparonte me PSG, duke u bashkuar me të tjerët Matteo Guendouzi i cili ishte një nga yjet më të mirë të të rinjve të PSG-së në atë kohë.

LEXO
Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Boubakary Soumare filloi nivelin e tij të të rinjve U14 në PSG nën trajnerin Sébastien Thierry i cili e pa atë si një lojtar tejet të vendosur - një luftëtar në fushë. Pavarësisht se u lavdëruan, erdhi një shqetësim i vazhdueshëm për djaloshin e ri pas diplomimit në akademi. Të luash me Paris Saint-Germain B do të thoshte se ai ishte nën hijet e ekipit të moshuar të PSG, një zhvillim që dukej si një fantazi kaluese. Mjerisht, djaloshi i ri ende e gjeti veten nën hijet e mesfushorëve të mesëm të PSG-së.

LEXO
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Bouba bëri gjithçka që mundi, por gjithsesi mbeti nën hijet e mesfushorëve më të mirë të PSG. Kredite: Footmercato dhe Twitter
Bouba bëri gjithçka që mundi por përsëri mbeti nën hijet e mesfushorëve të PSG-së. 

Marrja e hyrjes në ekipin e vjetër të PSG do të thotë të tejkalosh cilindo prej pëlqimeve të Julian Draxler, Javier Pastore, Marco Verratti Adrien Rabiot të cilët ishin të gjithë në kulmin e fuqive të tyre. Duke u rritur edhe më tej dhe pa lënë asnjë mundësi, Boubakary Soumare tronditi në mënyrë tronditëse kërkesën për të nënshkruar një kontratë profesionale me PSG. Kjo u dha shumë klubeve të rinj mundësinë për të pre e tij dhe për të lypur firmën e tij.

LEXO
Florian Thauvin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja në Fame Story

Midis të gjitha klubeve, ishte Lille OSC që e shfrytëzoi rastin falë këshilltarit sportiv të klubit Luis Campo. Fushë mori duart e tij për talentin shumë të lakmuar në verën e vitit 2017. Në fillim, gjërat nuk shkuan siç pritej për Boubakary Soumare pasi ai ishte i irrituar duke parë trajnerin Christophe Galtier duke instaluar një sistem 4-2-3-1 që lë vetëm dy vende në mesfushë. Duke pasur vetëm dy lojëra elektronike në mesfushë kërkonte konkurrencë të madhe mes mesfushorëve. Bouba ishte në detyrë.

LEXO
Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ndërsa çështja e pakët e fushës vazhdoi, familja e Boubakary Soumare e këshilloi atë që të ishte i durueshëm në lidhje me zhvillimin dhe të mos tërhiqej kurrë në shfrytëzimin e mundësive që i gjendeshin. Siç pritej, Bouba nuk zhgënjeu kur u paraqit një mundësi. Ai solli më shumë ndikim në fushë sesa bashkëkombësi i tij Thiago Maia, i cili më parë kishte qenë përpara tij në hierarkinë e zëvendësimeve të mesfushës.

LEXO
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Por në vend se të shkërmoqet, mesfushori kaloi nga forca në forcë, duke arritur një ngritje meteorike në natyrën e tij luftarake të mesfushës. Deri më sot, një nga atributet kryesore të Bouba është diapazoni i tij i mrekullueshëm i pasimeve, i cili e lejon atë të diktojë ritmin e lojës, të mbajë gjërat në mesfushë dhe të ndërrojë lojën për të vendosur sulme. Stili i lojës së Boubakary Soumare i kujtoi të gjithë Paul Pogba [Shihni më poshtë dhe gjykoni vetë].

Bouba në moshën 20 vjeç mund të bënte pothuajse gjithçka në Midfield. Kredia: Imago
Bouba në moshën 20-vjeçare mund të bënte pothuajse gjithçka në Mesfushë. 

I rehatshëm me topin në këmbët e tij, Bouba mund të zgjedhë një pasim ose driblim përpara me trupin e tij mashtrues të shpejtë dhe të shkathët - duke i bërë kundërshtarët e tij të luftojnë për ta hequr atë. Edhe nëse e bëjnë, atëherë ata nuk mund ta mposhtin atë. Kjo atribut lindi pseudonimin e tij "Pogba e Re”Sepse Bouba i ngjan formës së futbollistit francez që ndihmoi vendin e tij të fitonte Kupën e Botës FIFA 2018.

LEXO
Yves Bissouma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pa dyshim, tifozët e futbollit janë në prag të shohin edhe një version më të mirë të Paul Pogba duke lulëzuar rrugën e tij në një talent të klasit botëror pikërisht para syve tanë. Boubakary Soumare është me të vërtetë një nga më të mirët në mesin e linjës së pafund prodhimi të mesfushorëve të brezit të tij francez. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe bërjen e titujve siç shihen thashethemet e transferimit të futbollit evropian (në kohën e shkrimit), është e qartë se tifozët duhet të kenë filluar të mendojnë për pyetjet; Kush eshte Boubakary Soumare?... A ka të dashur?. PO!! Nuk mund të mohohet fakti që pamja e tij e lezetshme me fytyrën e bebes së bashku me ngritjen e tij meteorike nuk do ta bënin atë një Një listë liste tek të dashurat e mundshme dhe madje edhe për materialet e gruas. 

Kush është e dashura e Boubakary Soumare? - Shumë tifozë kanë pyetur. Kredia e imazhit: Picuki dhe ScoutNationHD
Kush është e dashura e Boubakary Soumare? - Shumë tifozë kanë pyetur. 

Pasi kaluam orë të tëra duke shfletuar në internet për të dhëna, kemi arritur në përfundimin se Boubakary Soumare në kohën e shkrimit duket se ka bërë një përpjekje të ndërgjegjshme për të mos zbuluar se kush mund të jetë e dashura ose gruaja e tij.

Nga ana tjetër, mund të jetë që Bouba është beqare (në kohën e shkrimit), një deklaratë që nënkupton mos ekzistencën e një Shakaxhi. POR ju e dini se si futbolli mund të mos falet kur nuk trajtohet siç duhet me çështjet e marrëdhënieve. Kjo mund të jetë një arsye pse ai është Bouba mund të mos ketë një të dashur ose grua në kohën e shkrimit.

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta personale

Tani është koha për t'iu përgjigjur pyetjes së vërtetë që thotë- Kush është Boubakary Soumare? Njohja me Boubakary Soumare Jeta personale nga fusha me siguri do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personit të tij.

Kush është Boubakary Soumare? - Faktet e tij personale të jetës do t'ju ndihmonin të merrni një pamje më të mirë të tij. Kredia: D-Express & Picuki
Kush është Boubakary Soumare? - Faktet e tij personale të jetës do t'ju ndihmonin të merrni një pamje më të mirë të tij. 

Duke filluar, Boubakary Soumare është dikush që flet shumë pak dhe do të duhet ta gudulisësh OSE të bësh diçka qesharake jashtëzakonisht të zakonshme për ta bërë atë të buzëqeshë. Gjithashtu, ai nuk ka frikë nga asgjë dhe e kishte ditur se çfarë donte që nga fëmijëria. Kur flisni me Bouba, duhet të futeni drejtpërdrejt në çështjen. Ai është dikush që është i vendosur dhe dëshiron të shkojë sa më lart.

Një shënim tjetër mbi jetën personale të Boubakary Soumare është zakoni i tij për të refuzuar të gjitha kërkesat për intervista (sipas La Voix du Nord). Në kohën e shkrimit, ai nuk i pëlqen të shohë mediat rreth tij. Sipas FranceFootball, Bouba nuk beson në nevojën për të pasur një rrjet të mediave sociale për veten e tij. Familja, miqtë e ngushtë dhe klubi i Boubakary Soumare respektojnë dëshirën e tij për diskrecionin e mediave sociale. Për miqtë, ai ishte shumë i afërt me ish-shokët e klubit Nicolas Pepe. Të dy janë si familjarë, në të vërtetë, vëllezër.

LEXO
Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

Së treti në jetën personale të Boubakary Soumare, siç duhet ta keni vërejtur, i gjithë personi i tij përmblidhet në tre fjalë- (familja, miqtë ose futbolli). Nuk ka jetë shoqërore në kohën e shkrimit. Kur diçka nuk e kënaqte atë, i vjen shumë lehtë dhe nuk i intereson të shprehë zemërimin e tij në fushë. Quickshtë e shpejtë të dihet kur ai është i mërzitur për diçka. Sipas FranceFootball, ai dikur sulmoi kur luhej si mbrojtës qendror ndërsa ishte në PSG.

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta familjare

Në këtë pjesë, ne ju ofrojmë informacione shtesë rreth anëtarëve të familjes Boubakary Soumare që fillojnë me prindërit e tij.

LEXO
Gabriel Magalhaes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke filluar, Bouba-ja jonë vetjake vjen nga një familje që donte të respektohej dhe më e rëndësishmja, nuk i pëlqen të vihet re. Prindërit e Boubakary Soumare i dhanë atij arsimin e nevojshëm i cili ka ndihmuar në krijimin e qëndrimit të tij për sukses. Ata e kanë bërë atë aq të lidhur me lagjen e tij ku ai u rrit. Në këtë moment, si nëna dhe babai i tij kanë bërë të gjitha përpjekje të ndërgjegjshme për të shmangur mediat.

LEXO
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Gjithashtu në kohën e shkrimit, Bouba ka mbrojtur vëllezërit, motrat, xhaxhallarët dhe tezen e tij nga përdorimi i tij për të marrë ekspozim nga media franceze dhe angleze. Të gjithë anëtarët e familjes ndoshta gëzojnë një jetë të mirë në Francë dhe një ditë do të jepnin një seancë të duhur interviste me mediat franceze ose britanike. Fokusi për të gjithë tani është të shohin që Bouba vazhdon të rritet në futboll.

Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Lifestyle

Futbollisti i ditës moderne jeton një mënyrë jetese të jashtëzakonshme, e lehtë e dukshme nga një flotë makinash ekzotike, shtëpi të mëdha (pallate) dhe veshje të shtrenjta. Kjo, sidoqoftë, a nuk është rasti i Bouba ashtu siç është, sipas shumë që e njohin atë, konsiderohet si një antidot për një mënyrë jetese ekzotike.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Bouba jeton një mënyrë jetese të organizuar, e cila nuk ka shpenzime joracionale - domethënë ai vazhdon me nevoja praktike që nuk kushtojnë shumë. Nuk ka diçka të tillë që ai të drejtojë makina ekzotike ose të tregojë veten duke shijuar jetën në një shtëpi të madhe (Mansion) Foto më poshtë përmbledh mënyrën e jetesës së Boubakary Soumare. E vërteta është, ai preferon të marrë autobusë publikë pavarësisht se ka aq shumë para për të blerë një makinë. E vetmja gjë që e kemi parë të ngasë është një biçikletë.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Stili i jetës Boubakary Soumare zbulon se ai e di ndryshimin midis praktikës dhe kënaqësisë. Kredite: Picuki & Imago
Stili i jetës Boubakary Soumare tregon se ai e di ndryshimin midis praktikës dhe kënaqësisë.
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara

Nickname: Ju ndoshta e keni kuptuar që ne e kemi referuar atë në mënyrë të veçantë me pseudonimin "bouba”Shumë herë në këtë artikull.  A e dini? Boubakary Soumare mori pseudonimin e tij të dytë "Bougba”Në lidhje me atë që posedon Paul Pogba stili i lojës.

LEXO
Florian Thauvin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Feja: Tai fe mbizotëruese në Senegal është Islami që përbën 92% të popullsisë së saj. Kjo i jep një tregues praktikës familjare të fesë Boubakary Soumare që është Islam. Ne do t'ju azhurnojmë sa më shpejt që të ketë një provë fotografike që tregon praktikën e tij fetare myslimane.

Tattoo: Kultura e tatuazheve është shumë e njohur në botën e sotme sportive. Futbollistët shpesh e përdorin atë për të portretizuar fenë e dikujt ose njerëzit që duan. Bouba në kohën e shkrimit është pa tatuazhe, pa bojëra në pjesën e sipërme dhe të poshtme të trupit. Fotoja e tij personale e jetës i thotë të gjitha.

Potenciali i FIFA-s: Soumare ka potencialin për t'u bërë një nga mesfushorët më të mirë francezë në FIFA 20. Mesfushori luftarak i mbajtjes ka një vlerësim potencial FIFA prej 87 duke e bërë atë një blerje të sigurt për adhuruesit e modës së karrierës FIFA.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Victor Osimhen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Shpjegohen Potencialet e FIFA-s Boubakary Soumare. Kredite: FutHead dhe SoFIFA
Shpjegohen Potencialet e FIFA-s Boubakary Soumare. 

Pa dyshim, do të ishte aq e emocionuar të përdorësh Boubakary Soumare në modalitetin e karrierës FIFA. Imagjinoni ta blini atë në vitin 2020 dhe ta shihni duke u rritur edhe mbi 87 potencialin e tij në vitin 2025.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Fëmijës sonë Boubakary Soumare Fëmijëria Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet