Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold

Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold. Kredite e imazhit: ScoreNigeria dhe Twitter
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold. Kredite e imazhit: ScoreNigeria dhe Twitter

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e një Futbollisti me nofkën "SAMU". Shtë një përmbledhje e plotë e Historisë së Fëmijërisë së Samuel Chukwueze, Biografia, Faktet Familjare, Prindërit, Jeta e hershme dhe ngjarje të tjera të dukshme menjëherë nga momenti kur ai ishte ASKUSH deri kur ai u bë një CELEBRITY.

Jeta e hershme dhe ngritja e Samuel Chukwueze
Jeta e hershme dhe ngritja e Samuel Chukwueze. Twitter, Goal, Gistmania dhe Autojosh.

Po, të gjithë e dinë për driblimin dhe vendosmërinë e tij të drejtpërdrejtë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Samuel Chukwueze i cili është mjaft interesant. Tani, pa ado më tej, le të fillojmë.

Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Sfondi familjar dhe jeta e hershme
Duke filluar, Samuel Chimerenka Chukwueze lindi në ditën e 22 majit 1999 në qytetin Umuahia në shtetin Abia, Nigeri. Ai është i pari nga tre fëmijët e lindur nga nëna dhe babai i tij i njohur pak.
Takoni një nga prindërit e Samuel Chukwueze
Takoni një nga prindërit e Samuel Chukwueze. Kredite e imazhit: TheSun.
Kombëtari Nigerian i përkatësisë etnike Igbo me origjinë familjare të Afrikës Perëndimore u rrit në një mjedis të familjes së klasës së mesme në vendin e tij të lindjes në qytetin Umuahia, ku ai u rrit së bashku me vëllain dhe motrën e tij të vogël.
I riu Samuel Chukwueze u rrit në qytetin Umuahia në Nigeri.
I riu Samuel Chukwueze u rrit në qytetin Umuahia në Nigeri. Kredite e imazhit: WorldAtlas dhe Twitter.
Duke u rritur në Umuahia, Chukwueze i ri ishte vetëm 5 vjeç kur ai u dashurua me futbollin duke parë Idolin e fëmijërisë së tij Jay-Jay Okocha duke luajtur dhe ekspozuar aftësi yjore në ndeshjet televizive. Ndërsa Chukwueze ishte në të, ai fantazoi për të luajtur së bashku me idhullin e tij dhe të shkëlqyer të tjerë të futbollit në të ardhmen.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës
Ndërsa vitet pasuan, Chukwueze u investua shumë për të luajtur futboll çdo ditë, një aktivitet që ai u përpoq shumë për të përzier me studimet në Kolegjin Qeveritar Umuahia dhe më vonë Shkolla e Mesme e Evangel. Futbollisti i ri i fiksuar do të pranonte vite më vonë se ai sakrifikoi pa dashje studimet në altarin e futbollit. Sipas tij:
"Unë isha një student i mirë, por dashuria ime për futbollin përfundimisht më kapi fokusin tim ndërsa interesi im për të studiuar u zbeh gradualisht."
Zhvillimi nuk shkoi mirë me prindërit dhe xhaxhain e Chukwueze që bënë të pamundurën për ta bërë atë të përqëndruar në studime. Në fakt, ata dikur dogjën çizmet e Chukwueze dhe kutitë e stërvitjes për të përzënë në shtëpi sa serioze ishin, por djaloshi i ri ishte bërë tashmë i përkushtuar në mënyrë të pakthyeshme për të luajtur futboll.
Djegia e çizmave të Chukuweze nuk ishte e mjaftueshme për ta penguar atë të luante futboll.
Djegia e çizmeve të Chukuweze nuk ishte aq afër sa ta pengonte atë të luante futboll. Kredite e imazhit: Youtube dhe Twitter.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Jeta e hershme e karrierës
Pavarësisht nga mos-mbështetja e prindërve të Chukwueze për angazhimin e tij në futboll, djaloshi i mbërthyer për të luajtur për akademitë që ai mendonte se mund të përshpejtonte realizimin e ëndrrës së tij për t'u bërë një futbollist profesionist. Duke folur për akademitë, Chukwueze së pari filloi me ekipin Future Hope U-8 & U-10 shumë kohë përpara se të bëhej një gjimnaz.
Produkti i futbollit i cili vazhdoi të stërvitej shkurtimisht me Akademinë e Gjeneratës së Re më vonë iu bashkua Diamantit të Akademisë së Futbollit në 2012 dhe u formua për t'u bërë një fitues konkurrues. Ishte në Diamond Academy që e bëri Chukwueze një pjesë të skuadrës së saj që shkoi për turneun Portugez të Rinisë Iber Cup të vitit 2013 të cilin e fituan me Chukwueze duke qenë golashënuesi më i lartë i golave ​​të konkursit.
Turneu i Rinisë Iber Cup i vitit 2013 u fitua nga skuadra e Diamond Academy me Chukueze që doli si golashënuesi më i lartë i golave.
Turneu i Rinisë Iber Cup i vitit 2013 u fitua nga skuadra e Diamond Academy me Chukueze që doli si golashënuesi më i lartë i golave. Kredite e imazhit: Twitter dhe Qëllimi.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Rruga për famë histori
Dy vjet më vonë, Chukwueze arriti një pikë kthese në aspiratat e tij në karrierë, kur fitoi një vend në skuadrën e Nigerisë e cila fitoi kupën botërore FIFA U2015 17 në Kili, një ngjarje në të cilën morën pjesë edhe të rinj si Trent Alexander-Arnold, Eder Militao dhe Christian Pulisic. Pas heroizmit të tij për kupën e botës, Chukwueze filloi të tërheqë interesa nga një numër i skuadrave evropiane.
Chukwueze 16 vjeç ishte një pjesë e skuadrës Nigeriane e cila fitoi Kupën e Botës 2015 FIFA U17 në Kili
Chukwueze 16-vjeçare ishte një pjesë e skuadrës Nigeriane e cila fitoi Kupën e Botës 2015 FIFA U17 në Kili. Kredia e figurës: Twitter.
Ai vizitoi pëlqimet e Salzburgut, PSG, Porto ndërsa Arsenali iu afrua shumë për ta përvetësuar atë në sistemet e tyre rinore. Sidoqoftë, i riu iu përkushtua Villarreal i cili kishte një marrëveshje më të mirë për të dhe akademinë e futbollit Diamond. Me të mbërritur në Villarreal, Chukwueze kaloi muaj të tërë duke luftuar me pengesat gjuhësore dhe duke u mësuar me ushqimin spanjoll, por kurrë nuk lejoi që sfidat ta largonin atë nga përshtypja në skuadrën Juvenil A të klubit të Villarreal.
"Nuk e dija se çfarë ushqehesha kur mbërrita në Villarreal. Mishi… Kishte gjak kudo! Unë gjithashtu u përpoqa të kuptoja spanjisht para se të mund edhe të ëndërron ta flas. ”
Kujton Chukwueze të ditëve të tij të hershme në Villarreal.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Ngritja e famës
Jo shumë kohë pasi Chukwueze bëri debutimin e tij të vjetër për Villarreal në Prill të vitit 2018, ai u paraqit në ndeshjen e ekipit të parë të klubit në Shtator të po këtij viti dhe vazhdoi të vendoset si një driblues i frikshëm me përfundime të mira, aq sa ai u krahasua me legjendën e futbollit Arjen Robben.
Samuel Chukwueze është i famshëm për driblimet dhe vendosmërinë e tij të drejtpërdrejtë.
Samuel Chukwueze është i famshëm për driblimet dhe vendosmërinë e tij të drejtpërdrejtë. Kredia e figurës: Pulsi.
Chukwueze përfundimisht arriti përparim një vit më vonë kur ai u bë pjesë e skuadrës së Nigerisë që fitoi bronzin në Kupën e Kombeve Afrikane 2019. UEFA gjithashtu e renditi atë si një nga 50 të rinjtë për të parë në botën e futbollit po atë vit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Faktet e lidhjes së jetës
Duke kaluar në jetën e dashurisë të Samuel Chukwueze, krahu mund të ishte beqar në kohën e shkrimit të këtij bio. Kjo është kryesisht për faktin se ai nuk është ndotur me ndonjë bukuri spanjolle ose nigeriane që mund të vlerësohet si e dashura e tij.
Samuel Chukwueze i ri, i suksesshëm dhe punëtor është single në kohën e shkrimit të kësaj biografie.
Samuel Chukwueze i ri, i suksesshëm dhe punëtor është single në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Kredi për imazhin: LB dhe Autojosh.
Arsyet pse Chukwueze nuk ka të dashurën e njohur nuk mund të mos lidhet me faktin se ai ka vetëm disa muaj përvojë duke luajtur futboll në top-fluturim. Si i tillë, ai është duke investuar shumë kohë dhe përpjekje për ta çuar karrierën e tij në lindje në lartësi më të mëdha.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Faktet e Jetës Familjare
Familja nuk është vetëm e rëndësishme për Chukwueze, ajo është gjithçka për krahun. Ne ju sjellim fakte për anëtarët e familjes së Chukwueze, si dhe përshkruajmë të dhënat në dispozicion të prejardhjes së tij.
Rreth babait dhe nënës së Samuel Chukwueze: Prindërit e Chukwueze nuk dihen me emrat e tyre në kohën e shkrimit të kësaj bio ndërsa nuk dihet shumë për rrënjët e tyre individuale të familjes. Sidoqoftë, një krah i përkohshëm deklaroi se babai i tij është një ministër i Zotit ndërsa nëna e tij ka qenë infermiere që nga jeta e hershme. Të dy prindërit fillimisht ishin kundër përpjekjeve të futbollit të Chukwueze, por nuk kishin zgjidhje tjetër sesa t'i jepnin bekimet e tyre para se të udhëtonte në Portugali për turneun portugez të Iber Cup të vitit 2013.
Mami dhe djali i saj i parë në një foto të ngrohtë që flet vëllime të lidhjeve të tyre të dashura.
Mami dhe djali i saj i parë në një foto të ngrohtë që flet vëllime të lidhjeve të tyre të dashura. Kredia e figurës: TheSun.
Rreth Samuel Chukwueze motrat dhe të afërmit: Chukwueze është i pari nga tre fëmijët e lindur nga prindërit e tij. Ai ka një motër dhe vëlla më të vogël për të cilin dihet shumë pak në kohën e shkrimit. As ato nuk janë të dhëna për prejardhjen e tij, veçanërisht ato të gjyshërve të tij të nënës, si dhe gjyshit dhe gjyshit të babait. Në mënyrë të ngjashme xhaxhai, hallat dhe kushërirat e Chukwueze nuk dihen ndërsa nipi dhe mbesa e tij nuk janë identifikuar akoma në kohën e shkrimit.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Faktet personale të jetës
Larg Chukwueze në terren të pavëmendshëm për mbrojtësit e tmerrshëm, ai ka një personalitet të favorshëm jashtë fushës që e portretizon atë si një tokë në tokë, punëtor, pozitiv dhe i thjeshtë. Shtuar në personalitetin e Chukwueze është gatishmëria e tij për të mos zbuluar shumë rreth jetës së tij private dhe personale.
Anësori i cili udhëhiqet nga shenja e Aries Zodiac, angazhohet në një numër aktivitetesh që kalojnë për interesin dhe hobi të tij. Aktivitetet përfshijnë duke luajtur lojëra video, duke dëgjuar muzikë, si dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.
Muzika është ushqim për shpirtin e Chukwueze. Ai është fotografuar këtu duke shijuar muzikë ndërsa ishte në një shëtitje me varkë
Muzika është ushqim për shpirtin e Chukwueze. Ai është fotografuar këtu duke shijuar muzikë ndërsa ishte në një shëtitje me varkë. Kredia e figurës: Gistmania.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Fakte të jetesës
Lidhur me mënyrën sesi Samuel Chukwueze bën dhe harxhon paratë e tij, vlera e tij neto është në shqyrtim në kohën e shkrimit, por ai ka një vlerë të tregut prej 30 milion € dhe fiton në mënyrë të konsiderueshme mirë në pagat dhe pagat për të luajtur në ekipin e parë të Villarreal.
Si i tillë, anësori jeton një mënyrë jetese luksoze siç është bërë e dukshme nga zakonet e tij të shpenzimeve. Edhe pse vlera e apartamentit ose shtëpisë ku banon Chukwueze është ende e panjohur, koleksioni i makinave të tij krenohet me një udhëtim ekzotik Mazda MX-5 Miata Convertible të cilin ai e përdor për të gjetur rrugën e tij rreth Spanjës.
Samuel Chukwueze duke pozuar për një goditje në makinën e tij Mazda MX-5 Miata Convertible.
Samuel Chukwueze duke pozuar për një goditje në makinën e tij Mazda MX-5 Miata Convertible. Kredia e figurës: Autojosh.
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold - Fakte të patreguara
Për t'i dhënë fund historisë dhe biografisë sonë të fëmijërisë Samuel Chukwueze, këtu janë fakte më pak të njohura ose të pabotuara për anësorin.
Feja: Samuel Chukwueze lindi në një familje të krishterë dhe u rrit në përputhje me parimet e besimit të krishterë. Edhe pse nuk shkon fetar gjatë intervistave, ai besohet të mos jetë një i krishterë jo fanatik.
Tattoos: Anësori - me një lartësi prej 5 këmbësh, 8 inç - nuk ka art të trupit në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Sidoqoftë, nuk ka mohuar mundësinë që ai të marrë tatuazhe kur të vendoset në mesin e futbollistëve më të mirë në botë.
Prova fotografike që Samuel Chukwueze ende nuk ka tatuazh.
Prova fotografike që Samuel Chukwueze nuk ka ende tatuazhe. Kredia e figurës: Gistmania.
Pirja e duhanit dhe pirja: Prindërit e Samuel Chukwueze e kanë bindur atë nga veprimi i pirjes dhe pirjes së duhanit. Ai kurrë nuk është kapur duke pirë apo pirë duhan në kamera. Duke marrë parasysh se nga ka ardhur, është e sigurt që krahu nuk do të merrej me një veprim të dëmshëm i cili mund të rrezikojë karrierën e tij.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit per lexim tonë Samuel Chukwueze Historia e fëmijërisë dhe faktet e patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu