Histori të Fëmijërisë së Ronald Koeman Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori të Fëmijërisë së Ronald Koeman Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Ronald Koeman zbërthen informacione mbi Tregimin e tij të Fëmijërisë, Jetës së Hershme, Prindërve, Jetës Familjare, Gruas, Fëmijëve, me vlera neto dhe mënyrën e jetesës.

Me pak fjalë, ne kemi bashkuar një përmbledhje gjithëpërfshirëse e cila zbulon ngjarje të rëndësishme në jetën personale të Ronald Koman, duke filluar nga ditët e tij të fëmijërisë e deri kur ai u bë i njohur.

Historia e jetës së Ronald Koeman
Historia e jetës së Ronald Koeman.

Po, të gjithë e dinë pasionin e tij të pavdekshëm për Barcelonën dhe shfrytëzon me klubin si lojtar. Sidoqoftë, jo shumë kanë marrë kohë për të kaluar në biografinë e Ronald Koeman e cila është frymëzuese. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me vitet e hershme dhe prejardhjen e tij familjare.

Historia e Fëmijërisë së Ronald Koeman:

Për fillestarët e tij të biografisë, holandezët mbajnë pseudonimin "Tintin". Ronald Koeman lindi në ditën e 21-të Marsit 1963 nga nëna e tij, Marijke Koeman dhe babai, Martin Koeman në qytetin e Zaandam, Hollandë. Menaxheri i FC Barcelona është i dyti nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij të suksesshëm.

Jeta e hershme e Ronald Koeman:

Për holandezët, rritja në vitet 1960 ishte kënaqësi. Jeta e hershme e Ronald Koeman ishte kaluar në qytetin e Zaandamit të vendosur në Hollandën e Veriut, Hollandë. Ai praktikisht ka jetuar dhe marrë frymë lojën e futbollit ndërsa ishte rritur së bashku me një vëlla më të madh Erwin. Dyshja shpesh luante futboll në rrugë për orë të tëra për kënaqësinë e babait të tyre. Në intervale të caktuara, nëna e tyre duhej t’i hidhte ushqim nga ballkoni për t’u freskuar.

Fotografia e fëmijërisë Ronald Koeman me vëllanë dhe babanë e tij më të madh
Foto e fëmijërisë Ronald Koeman me vëllain dhe babanë e tij më të madh.

Historiku i familjes së Ronald Koeman:

Ndoshta nuk e dinit, prindërit e Ronald Koeman ishin qytetarë të klasës së mesme të Hollandës. Babai i tij Martin ishte shumë në futboll vite para se të lindte. Si rezultat, familja e tyre kurrë nuk e dinte mungesën.

Origjina familjare e Ronald Koeman:

Për ata që nuk e dinin, menaxheri i FC Barcelona është me etni Hollandeze si shumica e qytetarëve të Hollandës. Në fakt, Hollandishtja është gjuha zyrtare e vendit që mburret me lojtarë të mahnitshëm si Virgil van Dijk dhe Matthijs de Ligt.

Shfrytëzon Ronald Koeman në Futbollin e Karrierës:

"Tintin" filloi udhëtimin e tij në futboll profesional me klubet lokale VV Helpman dhe GRG Groningen. Ai përparoi në FC Groningen dhe bëri debutimin e tij në moshën rekord 17 vjeç. Edhe pse Koeman ishte një mbrojtës, ai ishte në gjendje të gjente pjesën e prapme të rrjetës 33 herë në 90 paraqitje për klubin. Forma e tij e mirë e formës vazhdoi në Ajax të cilën ai ndihmoi të fitonte titullin Eredivisie.

Koeman vazhdoi të bashkohej me PSV Eindhoven i cili fitoi tre herë Eredivisie me një klub evropian gjatë kohës së tij me ta. Në kulmin e karrierës së tij si lojtar, Koeman e pa Barcelona në katër trofe të njëpasnjëshëm të La Ligës përfshirë Kupën e Evropës. Pas kësaj ai u bashkua me Feyenoord dhe vuri çizmet e tij pasi pati disa sezone me ta.

Rruga e Ronald Koeman drejt Historisë së Famës:

Ish-futbollisti profesionist nuk mori emërimin e tij të parë si trajner menjëherë pas pensionit. Ai ishte së pari një anëtar i stafit kombëtar të Holandës gjatë Kupës së Botës FIFA 1998. Emërimi nuk mund të jetë i palidhur me faktin se ai fitoi kupën Euro 1988 me kombëtaren si lojtar.

Ai gjithashtu shijoi një epërsi me Barcelona si një trajner ndihmës para se të zbriste klubin e tij të parë menaxherial në vitin 2000 si kreu i klubit të futbollit holandez, Vitesse. Klubi po funksiononte me një buxhet të ulët, por Koeman bëri çmos për t'i çuar ata në një vend të Kupës UEFA.

Si u bë i suksesshëm Ronald Koeman:

Roli i mëvonshëm i Holandezit si menaxher e pa atë që kishte një skuadër me karrierë të menagjuar që përfshijnë Ajax, Benfica, PSV, Valencia, AZ dhe Feyenoord. Kulmi i karrierës si trajner i Koeman ishte përpjekja e tij në Premier League si menaxher i Southampton. Ndërsa me palën angleze pasi zëvendësoi Mauricio Pochettino, Hollandezët u emëruan tre herë menaxheri i kampionatit të muajit gjatë sezoneve 2014–2015 dhe 2015–2016.

Hollandezi u bë menaxheri i dytë pas epokës së David Moyes të trajnerit Everton midis 2016-2017. Ai u bë më tej menaxher i ekipit kombëtar të Holandës në 2018. Kthimi i Koeman në Barcelonë si trajneri i tyre i parë pasi klubi u nda nga Quique Seitien u pa shumë nga tifozët e klubit, pasi do të vinte shumë kohë.

Për tifozët e futbollit, biografia e Barcelonës së re nuk mund të arrihet pa gjetur historinë e tij të dashurisë me klubin. Me të vërtetë, shumë besojnë se ai mund të jetë njeriu i duhur për të drejtuar klubin katalanas në shtigjet e lavdisë pas sezonit të tyre të turpshëm 2019/2020 nën Quique Setién. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Rreth gruas dhe fëmijëve të Ronald Koeman:

Për fansat e tij, pritet që holandezi i suksesshëm të ketë një marrëdhënie luftarake duke punuar për të. E vërteta është, ai nuk zhgënjen në këtë drejtim. Gruaja e Ronald Koeman quhet Bartina. Menaxheri i Barcelonës eci në korridor me të në dhjetor 1985 dhe ata do të jenë të lumtur pas kësaj.

Marrëdhënia midis Ronald Koeman dhe gruas së tij është e bekuar me tre fëmijë. Ato përfshijnë një vajzë Debbie me djemtë Ronald Koeman Jr dhe Tim. Midis të gjithë fëmijëve të Koeman, Ronald Jnr është i vetmi që vendosi të ndiqte hapat e babait të tij. Në kohën e shkrimit të historisë së jetës së babait të tij, Ronald Jnr luan si një portier për klubin FC Oss i cili është niveli i dytë më i lartë i futbollit në Hollandë.

Nga RL Ronald Koeman, Debbie, Tim, Bartina dhe Ronald Koeman Jr
Nga RL Ronald Koeman, Debbie, Tim, Bartina dhe Ronald Koeman Jr.

Jeta Familjare e Ronald Koeman

"Tintin" ia detyrohet suksesin e tij në futbollin dhe menaxhimin e karrierës dashurisë dhe mbështetjes që ai merr nga familja. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Ronald Koeman. Gjithashtu, faktet rreth rrënjëve të tij familjare do të përshkruhen këtu.

Për prindërit e Ronald Koeman:

Patriarku i familjes Martin ishte një futbollist që tregtonte në klubet lokale. Ai gjithashtu bëri një paraqitje ndërkombëtare për ekipin kombëtar të Hollandës para se të varej çizmet. Martin vdiq në 2013 dhe ishte - deri në atë vit - shumë i përfshirë në futboll.

Një foto e rrallë e babait të Ronald Koeman mbrapa në ditët si një futbollist.
Një foto e rrallë e babait të Ronald Koeman përsëri në ditët e futbollistit.

Nëna e Ronald Koeman, Marijke mund të mos jetë e popullarizuar, por puna e saj në rritjen e menaxherit flet shumë për rolet e paçmuara që ajo luajti.

Për vëllezërit e motrat e menaxherit:

Duke lëvizur nga prindërit e Ronald Koeman, vëllai i tij i madh Erwin është gjithashtu në futboll si menaxher pasi ka pasur një karrierë më pak të shquar në futboll. Ai është trajneri kryesor i ekipit kombëtar të Omanit dhe ka përvojë shumë vjeçare në aftësitë menaxheriale.

Takoni vëllain e menaxherit Erwin
Njihuni me vëllain e menaxherit Ervin.

Kush janë të afërmit e Ronald Koeman ?:

Nuk dihet shumë për rrënjët e familjes së menaxherit. Sidomos pasi lidhet me gjyshërit e tij atëëror dhe amësorë. Ai ka pak xhaxhallarë dhe halla të njohur ndërsa kushërinjtë, nipërit dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar.

Faktet e jetës personale:

Ndoshta, ju keni bërë pyetjen ... Kush është Ronald Koman?

Tani është koha për të sjellë personalitetin e tij në fushë. E para dhe më e rëndësishmja, ka më shumë në jetë sesa të luash futboll dhe stërvitje. Ronald Koeman e kupton atë në mënyrë të përkryer mirë dhe ai është i madh në lidhje me njerëzit jashtë flluskës profesionale.

Shumë e konsiderojnë atë si një individ mbresëlënës, i cili është emocionalisht inteligjent, optimist, i gëzuar dhe i hapur për zbulimin e fakteve për jetën e tij personale dhe private. Ai e do çiklizmin, leximin, shikimin e filmave midis interesave dhe hobeve të tjera.

Ciklizmi është një nga hobi i tij
Çiklizmi është një nga hobet e tij.

Stili i jetës së Ronald Koeman:

Le të diskutojmë vlerën neto të trajnerit në vitin 2020 dhe çfarë bën ai për të fituar para. Pasuria neto e Koeman vlerësohet të jetë 8 milion dollarë. lojtarët e futbollit dhe menaxherët paguhen shumë, një zhvillim i cili shpjegon pse trajneri është i pasur.

Përveç pagës, pagave dhe shpërblimeve të Koeman, ai gjithashtu ka mashtrim për të ardhurat për të përmes sponsorizimeve dhe miratimeve. Trajneri udhëton me një makinë Bentley dhe jeton në shtëpi të shtrenjta dhe apartament që i komunikojnë vlerat e tij.

Faktet e Ronald Koeman

Këtu ne paraqesim pak fakte interesante të njohura ose të palejuara, të përshtatura për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të menaxherit.

Fakti # 1 - Qëndrim futbolli:

Familja e menaxherit ka një stendë në Groningen FC. Stenda është në vlerësim të kontributit të Koeman për suksesin e klubit. Menaxheri dhe vëllai i tij të dy filluan karrierën e tyre me klubin ndërsa babai i tyre gjithashtu ndihmoi në përmirësimin e akademisë së klubit.

Fakti # 2 - Rekord i stërvitjes:

Koeman dhe vëllai i tij janë vëllezërit e motrat e para që kanë menaxhuar ekipet kombëtare në të njëjtën kohë. Kur "Tintin" ishte trajner i Hollandës, vëllai i tij Erwin ishte në krye të Omanit. E mahnitshme, apo jo?

Fakti # 3 - Mbrojtësi mbresëlënës:

Si lojtar, Koeman shkoi në libra rekord si një nga të paktët futbollistë për të luajtur për tre ekipe të futbollit vendas holandez. Klubet përfshijnë PSC, Ajax dhe Feyenoord. Për më tepër, golat e tij të 193 në 533 ndeshje renditen ndër golat më të lartë që janë shënuar nga një mbrojtës.

Fakti # 4 - Feja:

Feja e Koeman është ende e panjohur. Sidoqoftë, zbritjet nga emrat e krishterë që babai dhe vajza e tij mbajnë paraqesin gjasat që ai të jetë një besimtar që praktikon krishterimin.

Fakti # 5 - Për pseudonimin e tij:

Ronald Koeman duke imituar karakterin vizatimor Tintin.
Ronald Koeman duke imituar karakterin vizatimor Tintin.

Koeman iu dha nofka "Tintin" ndërsa luante për Barcelona. Kjo është për shkak se ai ka ngjashmëri me një karakter kartoni, si dhe një gorillë albino që ekzistonte në një kopsht zoologjik të Barcelonës në atë kohë.

Wiki

Ne kemi përmbledhur biografinë e këtij Ronald Koeman në tabelën më poshtë në mënyrë që të mund të merrni informacione të përmbledhura rreth tij.

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotëRonald Koeman
NicknameTintin
Data e lindjes21 dita e Marsit 1963
Vendi i lindjesZaandam në Hollandë
Prindërit Martin dhe Marijke
vëllezërit e motratErwin
gruaBartina
FëmijëRonald Koeman Jr, Tim dhe Debbie
ZodiakDash
HobbiesYclingiklizëm, lexim dhe shikim filmash.
Te ardhura neto$ 8 milion
kombësiholandez
ProfesionFootball Manager

Shënim:

Faleminderit që lexuat Bio-n tonë të Ronald Koeman. Shpresojmë se të ka bindur që suksesi nuk është një akt por një zakon. Në burgjet e shpëtimit ne e bëjmë saktësinë dhe drejtësinë fjalën tonë në shpërndarjen e kujtimeve për menaxherët tuaj të preferuar të futbollit. Shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në Biog të Komanit? Bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një koment më poshtë.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet