Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Rodrygo Goes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli me emrin “New Neymar“ Rodrygo Silva de Goes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Rodrygo Goes Historia e Fëmijërisë- Analiza e deritanishme.
Rodrygo Goes Historia e Fëmijërisë- Analiza e deritanishme.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien, jetën personale dhe mënyrën e jetesës etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është ai armë sulmuese Blitzing që Real Madrid nuk mund ta humbasë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Rodriygo Goes, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Rodrygo Goes Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Rodrygo Silva de Goes lindi në ditën e 9 të Janarit 2001 për nënën e tij, Denise Goes dhe babanë, Eric Batista de Goes në shtetin e Sao Paulo, Brazil. Më poshtë është një foto e prindërve të tij të rinj të bukur.

Rodrygo Shkon Histori të Hershme të Jetës. Kredia për Marca.
Rodrygo Shkon Histori të Hershme të Jetës.

Rodrygo është produkt i një martese shumë të re dhe të suksesshme midis prindërve të tij kur të dy ishin adoleshentë. Babai i Rodriygo Eric është aktualisht 34 vjet në atë kohë (gusht 2019) për të shkruar këtë artikull. Nëna e tij duhet të jetë në fillim të të 30-ave. Kjo nënkupton që babai i tij e kishte kur ishte vetëm 17 vjeç. Rodrydo lindi si fëmija i parë nga prindërit e tij. Ai u rrit si fëmija i tyre i vetëm për vite me radhë, pa pasur vëlla ose motër.

Familja Rodrygo Goes e ka origjinën e tyre nga komuna e Osasco e vendosur në shtetin e Sao Paulo. Isshtë një nga komunat më të mbara në Brazil nga matjet e PBB-së.

Rodrygo Shkon Origjina Familjare. Kredi për CGarchitect.
Rodrygo Shkon Origjina Familjare. Kredi për CGarchitect.

Qyteti i zënë i Sao Paulo ku Rodrygo u rrit ka më shumë makina sesa Rio de Janeiro ka njerëz. Gjithashtu, është një qytet i cili dihet të konsumojë pica 1 milion nga pica 1.6 milion të konsumuara nga e gjithë popullata braziliane.

Rodrygo Goes Biografia e Fëmijërisë - Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës:

Rodrigo u rrit në një prejardhje familjare të klasës së mesme, të ardhurat e së cilës vinin nga sporti. Babai i tij filloi jetën si një futbollist në ligat më të ulëta të Brazilit, gjë që i dha atij jo para të mjaftueshme për familjen e tij. Duke pasur djalin e tij në moshë të hershme, Eric që e dinte se nuk do të bëhej shumë i suksesshëm në karrierën e tij. Ai vendosi të përgatisë një plan për të vazhduar të jetojë ëndrrat e tij të futbollit përmes djalit të tij, Rodrygo.

Në fillim, Rodrygo ai filloi arratisjet e tij të futbollit në dhomën e ndenjes së familjes së tij, një feat i cili ndezi dashurinë e tij për lojën e bukur. Edukimi i futbollit menjëherë pasoi falë udhëzimeve të babait të tij. Eric i cili ishte një tifoz i Real Madrid sigurohej që djali i tij të imitonte aftësitë dhe rrugën e karrierës Robinho të cilët ata e konsideruan shumë të lartë. Rodrigo nuk ishte i ekspozuar vetëm ndaj videove të Robinho, por kopjoi çdo lëvizje të tij. Në moshën 9 vjeç kur mori një thirrje për të ndjekur provat me Santos, krenaria e babait të tij nuk kishte kufij.

LEXO  Fred Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rodrygo Goes Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Pasioni i Rodrygo Goes për futbollin e pa atë duke kaluar sprova me ngjyra fluturuese dhe duke u bashkuar me akademinë e Santos që i dha atij themelin e karrierës së tij. Ndërsa u bashkuan me sistemin e të rinjve të Santos në 2010 në moshën 10 vjeç. Prindërit e Rodrygo këmbëngulën që djali i tyre të caktohej në ekipin futsal të klubit. Kjo ishte një rrugë e ndjekur nga idhulli i familjes në futboll, askush tjetër përveç legjendarit Robinho.

Që nga mosha e 10, Rodrygo filloi të luante me djem që ishin më të mëdhenj dhe më të rritur. Ai gjithmonë dallohej në lojërat e tij. Të luash Futsal si një sulmues e ndihmoi atë të kishte teknikën e mbajtjes së topit në këmbët e tij, duke dribluar mbrojtësit e kaluar dhe duke përdorur ritmin e tij për të shënuar gola.

Rodrygo vazhdon jetën e hershme të karrierës. Kredia për Diellin.
Rodrygo vazhdon jetën e hershme të karrierës. Kredia për Diellin.

Ky ishte një atribut i ngjashëm i zotëruar nga Robinho gjatë ditëve të fillimit të tij të lojës me Futsal. Si Rodrygo vazhdoi të zhvillohej, ai e pa veten vazhdimisht duke u bërë më i miri midis bashkëmoshatarëve të tij. Ky feat solli një presion të vazhdueshëm për të kryer të cilën ai ishte në gjendje ta trajtonte duke u bërë kapiten i ekipit të tij të rinisë.

Rodrygo Goes- Bërja e një udhëheqësi të ri. Kredia për IG.
Rodrygo Goes- Bërja e një udhëheqësi të ri. 

Rodrygo Goes Biografia - Rruga drejt Fame Story:

Ndërsa Rodrygo iu afrua 16, bisedimet për kontratat profesionale dhe bursat u ngritën. Në Mars 2017, ai u thirr në ekipin e parë nga menaxheri Dorival Júnior. Rodrigo bëri debutimin e tij në Copa Libertadores në 1st të Marsit 2018 duke thyer një rekord si lojtari më i ri i Santos që u paraqit në garën e moshave 17 dhe 50 ditë të vjetër.

Vetëm dy javë më vonë në të njëjtën konkurs, Rodrygo shënoi golin e tij të parë në turne. Ky feat bëri që ai të bëhej Braziliani më i ri ndonjëherë që shënoi në Copa Libertadores. Rodrygo gjithashtu iu dha Campeonato Paulista Newcomer Best Best për 2018.

Rodrygo Shkon me Çmimin Campeonato Paulista. Kredia për IG.
Rodrygo Shkon me Çmimin Campeonato Paulista. 

Rodrygo Goes Bio - Rritja e Famës Story:

Rodrygo duroi një ngritje meteorike në përparësi për t'u bërë një nga pronat e reja të nxehta në Amerikën e Jugut, një ngritje që mund të jetë vetëm e krahasueshme me atë të arritur nga idhulli i tij Robinho. Shkathtësitë e tij të jashtëzakonshme të driblimit tërhoqën skautët e Real Madrid i cili në atë kohë ishte në sulmin e tyre të pafund ndaj lojtarëve të Amerikës së Jugut, njëri prej të cilëve ishte Vinicius Junior.

Kjo është dita më e rëndësishme në jetën e tij më në fund ndodhi. Dita kur Rodrygo i përmbushi ëndrrat e tij duke nënshkruar për Real Madrid në një marrëveshje që tregoi se ai do të rezervohej para kohe. Pikërisht oNë 15 të qershorit 2018, Real Madrid arriti një marrëveshje me Santos për transferimin e Rodrygo, një marrëveshje e cila u nxit një vit më vonë, Qershor 2019.

LEXO  Vinicius Junior Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Së pari, ishte pritja e vitit 1, pastaj erdhi një kohë shumë emocionuese për Rodrygo Goes pasi prindërit e tij iu bashkuan duke thënë disa mirënjohje të përzemërta për klubin e tij të dashur të fëmijërisë.

Rodrygo Goes është emocionues ndërsa i thotë lamtumirë Santos së tij të dashur. Kredi për IG
Rodrygo Shkon duke qenë emocionues ndërsa i thotë lamtumirë Santos së tij të dashur. Kredia për IG.

“Kjo më motivon të shkoj në Madrid, një nga klubet më të mëdha në botë. Për madhësinë e madhe të klubit, është e frikshme për mua, por një frikë e mirë. Kjo më motivon edhe më shumë dhe do të thotë Më takon mua të tregoj pse kanë besim tek unë dhe në firmosjen time. ”

Tha Rodrygo ndërsa u fik.

Rodrygo është në të vërtetë një nga më të mirët në mesin e linjës së pafund të prodhimit të mahnitësve që vijnë nga Brazili. Për ne, ai konsiderohet premtimi tjetër i bukur për futbollin brazilian pas Neymar Jnr. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Rodrygo Goes Love Life:

Duke marrë parasysh që prindërit e tij u martuan gjatë viteve të adoleshencës, është e drejtë të pyesim nëse Rodrygo ka një të dashur ose grua në moshën e tij të re.

Rodrygo Goes Jeta e Marrëdhënies. Kredia për IG.
Rodrygo Goes Jeta e Marrëdhënies. Kredia për IG.

Rritja e famës së Rodrygo dhe bashkimi me Real Madrid i lë tifozët të besojnë se a romanca e mundshme e fshehur ekziston për të, mbase një që i shpëton ekzaminimit të syrit të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe ndoshta pa dramë.

Si në kohën e shkrimit, ne besojmë se Rodrygo ka preferuar të përqëndrohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo vëmendje në jetën e tij private, duke mos lënë asnjë të dhënë për jetën e tij të dashurisë dhe historinë e datës.

Rodrygo vazhdon jetën personale:

Njohja me Rodrygo Goes jetën personale larg fushës do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Larg fushës, Rodrygo zotëron një gjendje të brendshme të pavarësisë e cila i mundëson atij të bëjë përparim të dukshëm në jetën e tij personale. Superylli i dobët jeton një jetë normale jashtë fushës ndërsa ishte në Brazil. Duke gjykuar nga fotoja më poshtë, nuk duhet të habiteni kur shihni Rodrygo me një skateboard në rrugën e Madridit.

Rodrygo Shkon me Skateboard. Kredia për IG.
Rodrygo Shkon me Skateboard.
Gjithashtu në jetën e tij personale, Rodrygo Goes ka atributin e vetë-kontrollit, aftësinë për të bërë plane solide dhe realiste për jetën e tij. Ai është një drejtues që mund të udhëheqë rrugën siç vihet re gjatë ditëve të tij të kapitenisë në nivelin e rinisë.

Rodrygo vazhdon jetën familjare:

Rodrygo Goes prindërit dhe të afërmit aktualisht po korrin përfitimet e mbjelljes së një mentaliteti të ashpër tek ai. Prindërit e tij e kanë vlerësuar mbështetjen e djalit të tyre për Real Madrid që nga fillimi i karrierës së tij. Shikoni një provë video më poshtë ku një 9-vjeçar Rodrygo qëndroi me prindërit e tij në një fanellë të vjetër të Real Madrid. Kjo tregohet së bashku me një foto të ngjashme të vitit 2019.

LEXO  Roberto Firmino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Një Foto Familjare për të treguar prova se Rodrygo ka qenë një Tifoz i Real Madridit që nga fëmijëria. Kredia për Marca.
Një Foto Familjare për të treguar prova se Rodrygo ka qenë një Tifoz i Real Madridit që nga fëmijëria. Kredia për Marca.

Rreth Rodrygo Goes Babai: Babai i Rodrygo është 34 vjeç si në kohën e shkrimit. A e dini? Eric Batista i paraqitur më poshtë me djalin e tij u tërhoq vetëm së fundmi nga karriera e tij e lojës si një mbrojtës i djathtë dhe tani jeton ëndrrat e tij atërore si një kujdestar i karrierës së djalit të tij.

Rodrygo Goes dhe babai i tij- Eric Batista de Goes. Kredia për IG.
Rodrygo Goes dhe babai i tij- Eric Batista de Goes. Kredia për IG.

Eric Batista, miqtë dhe të afërmit e të cilit shpesh e konsiderojnë atë si një “klasike braziliane”Luajti në ligat rajonale të Sao Paulos në atë që shumë do të thoshin se ishte një karrierë e pasuksesshme.

Rreth Rodrygo Goes Nënë: Kur bëhet fjalë për futbollistë me Nëna seriozisht të Mrekullueshme, mund të themi se Rodrygo Goes kryeson në listë. Denise Goes nuk është vetëm e bukur por shumë e re (në fillim të të 30-ave) si në kohën e shkrimit.

Rodrygo Goes Mother- Denise Goes. Kredia për IG.
Rodrygo Goes Mother- Denise Goes.
Kur pengoheni në foto në shikim të parë pa asnjë ide se kush është, ju mund të supozoni se ajo është e dashura e Rodrygo.

Rodrygo Goes Sibling: Rreth fillimit të vitit 2018, prindërit e Rodrygo kishin një vajzë, e cila ndodhi të ishte motra e vetme dhe e vetme e Rodrygo. Pasja e një motre të vogël e bëri atë të ndjehet baballarë dhe gjithashtu, duke kuptuar se ai është rritur i gjithë. Siç vërehet më poshtë, ekziston një lidhje e thellë midis vëllait dhe motrës së vogël.

Rodrygo Goes tregon dashuri për motrën e tij të vogël. Kredia për IG.
Rodrygo Goes tregon dashuri për motrën e tij të vogël. Kredia për IG.

Rodrygo Goes LifeStyle:

Ashtu si shoku i tij i skuadrës Takefusa Kobo, Rodrygo gjithashtu ka një bazë të fortë nga prindërit e tij. Ai ka mësuar si t'i mbajë paratë e tij në kontroll falë argumenteve nga prindërit e tij. Si në kohën e shkrimit, Rodrygo nuk lejohet të jetojë një mënyrë jetese magjepsëse lehtësisht e dukshme nga flotat e makinave të shtrenjta.

Rodrygo Goes LifeStyle Fakte. Kredia në Pasqyrë.
Rodrygo Goes LifeStyle Fakte. Kredia në Pasqyrë.

Rodrygo shkon në fakte të patreguara:

Marrja e Bekimeve të Madhe: Para se të shkonte në Evropë për t'u bashkuar me Real Madrid, Rodrygo mori bekime nga dy futbollistët më të mirë të Brazilit, përkatësisht Lëkurë Ronaldo i moshuar.

Rodrygo Goes dhe modelet e tij të rolit.
Rodrygo Goes dhe modelet e tij të rolit.
  • Atë vit 2001 për të cilin lindi Rodrygo dëshmuan në vijim;
  • Së pari, ndodhi ajo që njihet si sulmet 9 / 11.
  • Atë vit 2001 u konsiderua si "Vera e Vitit të Peshkaqenëve“ Ky vit regjistroi numrin më të lartë të sulmit global të peshkaqenit.
  • Viti 2001 pa se ilaçet e Aids u subvencionuan me një zbritje deri në 90% të nevojshme për të ndihmuar në luftimin e sëmundjes vdekjeprurëse, veçanërisht në Afrikë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat historinë tonë të fëmijërisë Rodrygo Goes plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet