Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me pseudonimin "RODRI“ Historia jonë e fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Jeta e hershme dhe ngritja e Rodrigo Moreno. Kreditë e imazhit: Instagram, SoccerBox dhe FoxSportsAsia
Jeta e hershme dhe ngritja e Rodrigo Moreno. Kreditë e imazhit: Instagram, SoccerBox dhe FoxSportsAsia

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai jashtëzakonisht i shpejtë, energjik, trim dhe më e rëndësishmja, ka një sy për të shënuar gola vendimtar. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e konsideron versionin tonë të Biografisë së Rodrigo Moreno e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Rodrigo Moreno Machado lindi në 6 Mars 1991 nga nëna e tij, Andréia Moreno Machado dhe babai, Adalberto Machado në qytetin e Rio de Janeiro, Brazil. Ai lindi si fëmija dhe djali i parë nga prindërit e tij të bukur, një baba i ngjashëm dhe një grua e bukur që mendojmë të jetë mamaja e tij e paraqitur më poshtë.

Takoni një nga prindërit e Rodrigo- babanë e tij, Adalberto Machado dhe ndoshta nënën e tij. Kredia: Twitter
Takoni një nga prindërit e Rodrigo- babanë e tij, Adalberto Machado dhe ndoshta nënën e tij. Kredia: Twitter

A e dini? Pavarësisht se dihet të luajë për Spanjën, Rodrigo është në të vërtetë, me një origjinë të pastër braziliane me origjinë familjare të tij nga vendi i Amerikës së Jugut. Në fakt, secili nga anëtarët e tij të familjes së ngushtë i përket etnisë braziliane të racës së përzier. Ngjyra e tyre e lëkurës është një shenjë e gjurmëve në afrikanët e tyre (Afro-brazilian) rrënjët e familjes.

Rodrigo Moreno i kaloi vitet e para të jetës së tij në qytetin bregdetar Brazilian Rio de Janeiro. Ai u rrit së bashku me motrën e tij të bukur të fëmijëve që mban emrin Mariana Moreno. Më poshtë është një foto e Mariana e vogël, vëllai i saj i madh Rodrigo, ku shihet së bashku me babanë e tyre ndërsa ishin në oborrin e familjes së tyre në Brazil.

Një foto e rrallë e Rodrit, babait të tij dhe motrës së tij Mariana gjatë ditëve të tij të hershme. Kredia: Twitter
Një foto e rrallë e Rodrit, babait të tij dhe motrës së tij Mariana gjatë ditëve të tij të hershme. Kredia: Twitter

Si filloi Udhëtimi Spanjoll i Futbollit për Rodrigo: Babai i Rodrigo Moreno, Adalberto Machado (një ish-futbollist) ishte përgjegjës për dashurinë e lojës në familjen e tij. Ish futbollisti brazilian që luajti në vitet '80. Babai i tij është një vëlla me Iomar do Nascimento, AKA Mazinho (një tjetër futbollist që ishte pjesë e atyre që fituan Kupën e Botës 1994). A e dini? Mazinho është babai i Thiago Alcantara dhe Rafinha do të thotë se ata janë kushërinjtë e tij.

Shkolla Spanjolle e Futbollit: Në fillim të vitit 1994, babai i Rodrigo Adalberto u arrestua Drejtori i Futbollit nga vëllai i tij fitues i Kupës Botërore FIFA 1994 Mazinho i cili fitoi një shkollë futbolli në Vigo, Spanjë. Vetëm për t'i sqaruar gjërat, Vigo është një qytet dhe komunë ngjitur me Oqeanin Atlantik dhe ndodhet në veriperëndim të Spanjës. Duke pasur nevojën për të menaxhuar një biznes të madh futbolli në Spanjë panë prindërit e Rodrigo Moreno që migronin të gjithë familjen e tyre në Spanjë si një djalë i vogël.

Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Ndërsa ishte në Brazil, përpara se e gjithë familja e tij të transferohej në Spanjë, Rodrigo së bashku me kushërinjtë e tij ishin të gjithë studentë të shkollës së Barrelit që ndodhej në Barra da Tijuca, Rio de Janeiro. Për Rodrigo, ndjekja e gjurmëve të babait të tij ishte e domosdoshme pasi ai filloi të merrte pjesë në futboll para klasës së tij të 5-të. Në mënyrë që të merrnin arsimin e duhur në futsal, prindërit e Rodrigo e bënë atë të regjistruar në shkollën e futbollit Escolinha do Flamengo herët ndërsa ishte 5 vjeç.

Rodrigo ishte një yll i Ekipit Escolinha do Flamengo Juniors (një ekip ku babai i tij u tërhoq nga karriera e tij e vjetër). Ai luajti disa kampionate atje ku u dallua nga shokët e tij të skuadrës, duke fituar disa Kampionatet në Futsal si fëmijë.

Rodrigo Moreno me trofetë e tij të hershme dhe nderon si futbollist për fëmijë. Dikur ishte fëmija më i mirë në akademi. Kredia e figurës: IG dhe portalbarra
Rodrigo Moreno me trofetë e tij të hershme dhe nderon si futbollist për fëmijë. Dikur ishte fëmija më i mirë në akademi. Kredia e figurës: IG dhe portalbarra

Për Rodrigo, qëllimi i të luajturit të futbollit ishte zgjedhja nga vendi ku babai i tij është larguar, d.m.th., duke vazhduar të jetojë ëndrrat e familjes së tij. Idealisht, ishte e vështirë për babanë e tij Adalberto Machado dhe xhaxhai Mazinho të merresh me pension.

Ndërsa kushërinjtë e tij të dytë, Rafinha dhe Thiago Alcantara e la Brazilin në Spanjë si fëmijë të vegjël, vetë Rodrigo u transferua në Spanjë në adoleshencën e tij të hershme, duke u vendosur në bashkësinë Autonome të Galicisë. Thiago dhe Rafinha së pari luajti në investimet e akademisë së futbollit të babait të tyre në vitin 1996 dhe u kujdes nga babai i Rodrigo. Të dy djemtë dikur do të flinin në shtëpinë e Rodrigo kur Mazinho dhe gruaja e tij udhëtonin për biznes.

Rodrigo u largua nga Brazili pasi luajti praktikë futbolli për Flamengo dhe u bashkua me familjen e tij në Spanjë në vitin 2003. Në vitin e dytë pasi mbërriti (në 2005), kushërinjtë e tij Rafinha dhe Thiago Alcantara kishte përparuar në La Masia të Barcelonës. Më poshtë është një foto e Rodrigo në kohën kur ai erdhi duke vizituar kushërinjtë e tij të dytë në akademinë e famshme të FC Barcelona.

Foto e Rafinha gjatë një vizite te kushërinjtë e tij- Thiago dhe Rodrigo në vitin 2005, gjatë kohës së tyre si FC Barcelona La Masia Newbies. Kredia e imazhit: Elpais
Foto e Rafinha gjatë një vizite te kushërinjtë e tij- Thiago dhe Rodrigo në vitin 2005, gjatë kohës së tyre si FC Barcelona La Masia Newbies. Kredia e imazhit: Elpais
Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

E ndihmoi përvoja e Futsal me Brazilin. Ndërsa kushërirët e tij mbetën në akademinë e FC Barcelona, ​​Rodrigo në foto më poshtë vazhdoi të luante me Ureca ku ai pati një përshtypje të shkëlqyer në karrierën e tij të re. Performanca e tij me klubin i dha mundësinë të aplikojë për Celta Vigo, një akademi më e madhe spanjolle që bëri legjenda si Iago Aspas.

Me ndihmën e Futsal, Rodrigo pati një fillim të mirë të karrierës së tij të re në Spanjë. Kredia e imazhit: LasProvincias
Me ndihmën e Futsal, Rodrigo pati një fillim të mirë të karrierës së tij të re në Spanjë. Kredia e imazhit: LasProvincias

Në vitin 2005, përparimi i Rodrigo e pa atë duke kaluar sprova dhe duke u bashkuar me radhët e të rinjve të Celta Vigo. Brenda disa muajve nga arritja në klubin e tij të ri, talenti i tij menjëherë filloi të kthente kokën dhe interesi nga klubet më të mëdha erdhi edhe një herë. Pas katër vitesh me Galicianët, një ofertë e pabesueshme nga Real Madrid nuk mund të rezistohej.

Babai i Rodrigo ishte një skaut në kohën kur erdhi transferimi i tij në Real Madrid. Super babai ndihmoi në finalizimin e transferimit të djalit të tij në 300,000 euro. Rodrigo i cili ishte atëherë 18-vjeçar mori me sukses sfidën e Madridit në vitin 2009. Ai shënoi gola të rëndësishëm për skuadrën e tij të Los Blancos.

Rodrigo konsiderohej si një nga studentët më të mirë në akademinë e Real Madrid. Kredite: Marca dhe NapoliMagazine
Rodrigo konsiderohej si një nga studentët më të mirë në akademinë e Real Madrid. Kredite: Marca dhe NapoliMagazine
Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për Fame Story

Pasi u thirr nga ish-menaxheri i Real Madrid Manuel Pellegrini në ekipin e parë, Rodrigo shpreson që të shfaqet në ekipin e parë të shkëlqyeshëm. Me dhimbje gjërat nuk funksionuan siç ishin planifikuar pasi Manuel Pellegrini u pushua nga puna dhe një i ri José Mourinho i emëruar nuk e vuri Rodrigon në planet e tij. Jose Mourinho ishte i interesuar vetëm për lojtarët e mëdhenj (si ata Ozil, Angel Di Maria, Emmanuel Adebayor) dhe kjo la Rodrigo të irrituar me asnjë mundësi tjetër sesa të largohej nga klubi.

Jose Mourinho e shiti Rodrigo në Benfica ku u takua me një tjetër konkurrencë për pozicionin e tij të lojës. Ai pati një konkurs jo të shëndetshëm me legjendar Pablo Aimar, Havier Saviola dhe Nuno Gomes. Benfica (pseudonimi The Eagles) më vonë ndërmjetësoi një marrëveshje për të dërguar Rodrigo në huazim te Bolton Wanderers pasi ai nuk ishte në gjendje të hiqte ato legjenda.

Në Bolton (vendosur në Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar), Rodrigo jetoi i vetëm, këtë herë pa babanë e tij në krah për herë të parë. Në klub, ai u ribashkua me ish-shokun e skuadrës së Madridit Marcos Alonso i cili vazhdoi të bënte gjëra të mëdha në Chelsea. Mjerisht, nuk kishte një sukses të zhurmshëm për Rodrigo në Angli kryesisht sepse djali i varfër u gjend pas futbollistit të Koresë së Jugut Lee Chung-Yong për vendin e tij të preferuar të krahut të djathtë.

Rodrigo duroi një moment të vështirë gjatë fazës së hershme të karrierës së tij të vjetër. Kredia: Sport-Heronj
Rodrigo duroi një moment të vështirë gjatë fazës së hershme të karrierës së tij të vjetër. Kredia: Sport-Heronj

Pasi pati një pasazh të shkurtër të pasuksesshëm përmes Bolton, Rodrigo u tërhoq përsëri në Benfica pas largimit të rivalëve të tij (Pablo Aimar, Javier Saviola dhe Nuno Gomes) i cili dikur zotëronte pozicionin e tij.

Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja në Fame Story

Pas mundimeve të tij në Angli, Rodrigo u kthye në Portugali, ku hapi një kapitull të ri në karrierën e tij dhe filloi të krijojë një emër për veten e tij. Këtë herë, ai u zhvillua bukur në Benfica, duke treguar vazhdimisht cilësitë e tij me efekt të madh.

Qoftë duke përdorur ritmin e tij defekt apo paparashikueshmërinë e tij në dribble, Rodrigo dihet mirë se ka vetëm gjithçka që i duhet një sulmuesi në lojën moderne. Të luash përkrah pëlqimeve të Nemanja Matic, Nicolas Gaitan, Oscar Cardozo dhe Axel Witsel, Rodrigo vazhdoi të ndihmojë klubin të fitojë trefishin e tyre të famshëm (Premierira Liga, Taca de Portugal dhe Taca da Liga).

Rodrigo Moreno ndihmoi Benficën të fitojë trefishin e brendshëm 2013-2014- Premierira Liga, Taca de Portugal dhe Taca da Liga. Kredite: SportBreak, CatedralenCarnada dhe Sicnoticias
Rodrigo Moreno ndihmoi Benficën të fitojë trefishin e brendshëm 2013-2014- Premierira Liga, Taca de Portugal dhe Taca da Liga. Kredite: SportBreak, CatedralenCarnada dhe Sicnoticias

Duke shënuar 45 gola mbresëlënës dhe sigurimin e 17 asistimeve në 118 daljet e tij për gjigantët Portugez ilustruan me saktësi pse Valencia ishte aq e prirur të fitonte sulmuesin e talentuar. Rodrigo bëri një përshtypje premtuese gjatë sezonit të tij të parë me Valencia nën Nuno Espirito Santo, duke ndihmuar klubin të arrijë kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Përsëri, sezoni 2018/2019 pa Rodrigo të ndihmonte klubin për të fituar titullin e tyre prestigjioz të Copa del Rey pasi ai shënoi në ndeshjen vendimtare 2–1 fitoren ndaj FC Barcelona. 

Golat e Rodrigo ndihmuan skuadrën e tij të Valencias të mposhtin FC Barcelona për të fituar në Kupën e Re 2018–19. Kredite e figurave: IG dhe Edition
Golat e Rodrigo ndihmuan skuadrën e tij të Valencias të mposhtin FC Barcelona për të fituar në Kupën e Re 2018–19. Kredite e figurave: IG dhe Edition

Në kohën e shkrimit, Rodrigo sapo ka parashikuar që Valencia të përparojë në 16-tën e fundit të Champions League pasi klubi e ka humbur atë për 5 vjet. Sulmuesi spanjoll që është transferuar nga gati-zero për një hero të padyshimtë do të kujtohej përgjithmonë për heroizmat e tij në fushë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e tij të famës, është e sigurt që tifozët e futbollit duhet të kenë menduar për faktin nëse njeriu i tyre yll ka një të dashur apo nëse ai është i martuar në të vërtetë (ka një grua). Nuk mund të mohohet fakti që pamjet e lezetshme të Rodrigo, të shoqëruara me një stil të veçantë loje, nuk do ta vendosnin atë në krye të listës së dëshirave të çdo të dashure apo gruaje të mundshme.

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një zonjë magjepsëse, e cila dihet se i ka rrëmbyer zemrën. Emri i të dashurës së Rodrigos mbetet ende i panjohur. Sidoqoftë, ajo duket se është afër secilit prej anëtarëve të familjes së tij, veçanërisht WAG-ve të kushërinjve të tij të futbollit.

Njihuni me të dashurën e Rodrigo Moreno. Kredia e imazhit: Instagram
Njihuni me të dashurën e Rodrigo Moreno. Kredia e imazhit: Instagram
Rodrigo dhe e dashura e tij e deklaruan lidhjen e tyre publike përmes Instagram në 12 Tetor 2018. Vetëm një vit më vonë (rreth Tetorit 2019) ata të dy mirëpritën fëmijën e tyre të parë. Fëmija i Rodrigo u prezantua për publikun përmes Instagram në një mënyrë të pazakontë, e cila e pa atë të veshur me kostumin e tij të Halloween.
Rodrigo Moreno dhe E dashura mirëpritën fëmijën e tyre të parë në vitin 2019. Kredia e Imazhit: Instagram
Rodrigo Moreno dhe E dashura mirëpritën fëmijën e tyre të parë në vitin 2019. Kredia e Imazhit: Instagram
Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta personale

Njohja me jetën personale dhe pikëpamjet e Rodrigo Moreno larg futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pasqyrë të plotë të personalitetit të tij. Duke filluar, ai është dikush që i mban fort fjalët e tij (kreshtë në murin e tij në Instagram) që thotë;

"Për ata që kanë besim dhe forcë mendore, e pamundura është vetëm çështje mendimi."

Të kuptuarit e fakteve të jetës personale të Rodrigo Moreno. Kredia e imazhit: Instagram
Të kuptuarit e fakteve të jetës personale të Rodrigo Moreno. Kredia e imazhit: Instagram

Rezistenca mendore e Rodrigo është një masë e rezistencës dhe besimit të tij. Kjo ka sjellë suksesin e tij si person. Ai është dikush që përdor mendjen e tij në çdo mundësi. Nëse nuk ka stimulim mendor, Rodrigo mërzitet dhe i mungon motivimi për të vazhduar me aktivitetet e tij të përditshme. Gjithashtu, duke lëvizur nga Brazili në Spanjë, më pas në Portugali dhe së fundmi, Anglia ka provuar se vetë Rodrigo ynë mund të përshtatet me mjedise dhe energji të ndryshme që e rrethojnë atë.

Pamja e qenve: Lojtarët e futbollit i emërtojnë ata: Lionel Messi, Alexis Sanchez etj i duan kafshët shtëpiake dhe Rodrigo nuk është një përjashtim. Edhe ti ekziston një thënie se nuk ka më besnikëri në lojën moderne, sigurisht që nuk i heq ngjashmërinë që ka Rodrigo për qenin e tij të cilin ai ndonjëherë e vesh me fanellën e tij të Valencias.

Shembulli i Rodrigo Moreno për qenin e tij. Kredia e imazhit: Instagram
Shembulli i Rodrigo Moreno për qenin e tij. Kredia e imazhit: Instagram
Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta familjare

Më shumë për babanë e Rodrigo Moreno: Adalberto Machado lindi në ditën e 3-të të qershorit 1964. Ai është një futbollist brazilian i pensionuar që luajti si mbrojtës i majtë. Ashtu si babai si djali, babai i Rodrigo ndoqi akademinë e të rinjve Flamengo. Me dhimbje, karriera e të moshuarve të Adalbertos filloi me një shënim të trishtuar ndërsa ai kaloi vitin e tij të parë të karrierës së vjetër mënjanuar për shkak të një pushimi në këmbë.

Njeriu me një klub që luajti vetëm me Flamengo luftoi ashpër me lëndime gjatë gjithë viteve të tij të moshës. Ky zhvillim i trishtuar shkaktoi një fund të karrierës së tij në moshën 24 vjeç.

Njohja më shumë rreth babait të Rodrigo Moreno- Adalberto Machado. Kredite: Twitter dhe heroisdomengao
Njohja më shumë rreth babait të Rodrigo Moreno- Adalberto Machado. Kredite: Twitter dhe heroisdomengao

Më shumë për Nënën e Rodrigo Moreno: Informacioni rreth nënës së Rodrigo, Andréia Moreno Machado ka mbetur kryesisht i pashkruar nga media. Andréia në kohën e shkrimit e ka mbrojtur veten nga ekspozimi nga media, vetëm duke pasur kohë të përmbushë detyrat e saj amëtare ndaj Adalberto (burri i saj), Rodri dhe Mariana (fëmijët e saj).

Më shumë për Motrën e Rodrigo Moreno: Duke gjykuar nga vështrimi i saj, është e sigurt që Babai i Rodrigo, ndryshe nga nëna e tij, ka një gjen më të fortë në familjen Machado. Motra e Moreno Mariana duket shumë si babai i saj. Më poshtë është një foto e dy miqve më të mirë (babai dhe vajza) e cila është bërë gjatë vizitës së tyre në kopshtin zoologjik në vitin 2005.

Motra e Rodrigo Moreno, Mariana, fotografoi së bashku me babanë e saj, ndërsa ishte fëmijë. Kredia e imazhit: Twitter
Motra e Rodrigo Moreno, Mariana, fotografoi së bashku me babanë e saj, ndërsa ishte fëmijë. Kredia e imazhit: Twitter

Mariana në kohën e shkrimit gëzon një jetë private në Instagram. Ajo lejon hyrjen në llogarinë e saj vetëm për miqtë e ngushtë dhe anëtarët e familjes. Muri i saj IG lexon se “Ajo shijon gjërat e mira që ka në jetë“ Duke pasur për të kaluar një kohë cilësore me vëllain e saj të madh të suksesshëm përmbledh atë që 'jete e mire'do të thotë për Marianën.

Takoni Rodrigo Moreno Motrën- Mariana. Kredia e imazhit: Instagram
Takoni Rodrigo Moreno Motrën- Mariana. Kredia e imazhit: Instagram
Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Lifestyle

Marrja e rreth 6.8 milion € (paga vjetore) dhe që vlen rreth 50.00 milion € (në kohën e shkrimit) me siguri e bën Rodrigo një futbollist milionerësh. Edhe ju paratë janë vlerësuar me të vërtetë, Rodrigo nuk do ta ketë shumë problem ta menaxhojë atë. Ai ka talentin të ruajë një ekuilibër midis shpenzimit / shfaqjes së pasurisë së tij dhe kursimit të parave. Posedimi i një makine mesatare dhe nënkupton stilin e jetës së tij të përulur.

Njohja me Rodrigo Moreno Lifestyle. Kredia e imazhit: Express dhe Gym4u
Njohja me Rodrigo Moreno Lifestyle. Kredia e imazhit: Express dhe Gym4u
Rodrigo Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara

Tattoo e Rodrigo Moreno: Ai ka një "tatuazh dragua”Që nënkupton një dragua që mbështillet rreth një logo të Valencias në dorën e tij të majtë. Tani, çfarë do të thotë ky tatuazh i paraqitur më poshtë?

Tattoo e Rodrigo Moreno. Kredite: nuevadimensiondeportiva
Tattoo e Rodrigo Moreno. Kredite: nuevadimensiondeportiva

Në tatuazhin e Rodrigos, dragoi përfaqëson veten ndërsa drejton klubin (që nënkupton logon e Valencias). Ai gjithashtu hedh flakë kundër skuadrave kundërshtare, duke shënuar gola në proces.

Feja: Rodrigo vjen nga qyteti (Rio de Janeiro) ku më shumë se gjysma e popullsisë së saj (74.5%) adoptojnë fenë e krishterë dhe 51.1% janë katolikë (raportet e Wikipedia). Bazuar në këto fakte, ka shumë të ngjarë që Rodrigo dhe çdo anëtar i familjes së tij të përvetësojnë besimin fetar të krishterë të katolicizmit.

A e dini? Qyteti i lindjes së Rodrigo është shtëpia për të Statuja e Krishtit Shëlbues (foto më poshtë), shpesh referohet si një nga shtatë mrekullitë e reja në botë dhe një burim krenarie për katolikët brazilianë.

Cila është feja Rodrigo Moreno. Kredite: punime te thjeshta
Cila është feja Rodrigo Moreno. Kredite: punime te thjeshta
Dashuria për Valencia Filloi shumë kohë më parë: Fati i Rodrigo me Valencia CF ishte para-paramenduar që fëmijë. Fotoja e tij e kthimit në 2004 thotë gjithçka.
Një foto e rrallë e Rodrigo Moreno Ditët e hershme si mbështetëse e Valencias - Viti 2004
Një foto e rrallë e Rodrigo Moreno Ditët e hershme si mbështetëse e Valencias - Viti 2004

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historitë e Fëmijërisë tonë për Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
2 Comments
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Hanumantha Siddannawar
muaj 9 më parë

Ju lutemi bëni korrigjimin në paragrafin e dytë nga fillimi i krye. "Analiza përfshin jetën e saj të hershme, Ndrysho" atë "në" të tijën ".