Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Biografia jonë e Raphael Guerreiro ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Gruaja, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Net Vlera.

Ta themi thjesht, është një analizë e plotë e Historisë së tij të Jetës, që nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i Famshëm.

Raphael Guerreiro Historia e Biografisë- Nga fëmijëria e tij deri në kohën kur u bë i njohur. 📷: LeParisien dhe Picuki
Raphael Guerreiro Historia e Biografisë- Nga fëmijëria e tij deri në kohën kur u bë i njohur. 📷: LeParisien dhe Picuki

Po, ju dhe unë e njohim Futbollistin, i cili është mbiquajtur "Bateria”Është ndër Krahët më të mirë të majtë në futbollin botëror.

Sidoqoftë, ne e kuptojmë që ju ndoshta nuk keni lexuar një kopje të plotë të Biografisë së Raphael Guerreiro, të cilën ne e kemi përgatitur dhe është mjaft mbresëlënëse. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Fëmijërisë Raphael Guerreiro:

Për fillestarët, emrat e plotë të tij janë Raphaël Adelino José Guerreiro. Futbollisti Portugez lindi në ditën e 22 dhjetorit 1993, tek babai i tij, (punëtor i fabrikës), dhe nëna e tij, (një amvise), në Le Blanc-Mesnil, një komunë që ndodhet në periferi verilindore të Parisit, Francë.

Në rast se nuk e dini, Moussa Sissoko ndan të njëjtin vendlindje me lojtarin me këmbë të majta.

Sipas mediave franceze, Raphael Guerreiro ka lindur në një familje me 5 anëtarë, e cila përbëhet nga prindërit dhe tre vëllezërit e tij. Ai është më i vogli nga vëllezërit e tij.

Për shkak të emrit të tij "Raphael", ju do të jeni dakord me mua që Guerreiro ka lindur në një Familje të Krishterë.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjithashtu, emri e ka origjinën nga hebraishtja, që do të thotë «Zoti shëron». E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, është gjithashtu emri i një prej Kryeengjëjve përgjegjës për shërimin.

Raphael Guerreiro Sfondi Familjar:

E para dhe më e rëndësishmja, e majta, ashtu si shokët e tij portugez- Ricardo Pereira Diogo Jota, nuk ka lindur në një shtëpi të pasur.

Prindërit e Raphaël Guerreiro nuk ishin tipi që NUK mund t'ia lejonin vetes lodrat më të shtrenjta, ata nuk do të kishin mendje t'i bënin një futboll.

Shih edhe
Rui Patricio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Siç u zbulua më herët, të kesh një baba që është një punëtor fabrike dhe një nënë që është një amvisë do të thotë të vish nga një prejardhje e familjes së klasës së mesme.

Në atë kohë, për të minimizuar koston e qirasë, familjes së Raphael Guerreiro iu desh të vendoset në Le Blanc-Mesnil, një nën-urubë franceze që është 32 minuta me makinë në qendër të qytetit të Parisit.

Raphael Guerreiro Origjina e familjes:

Në termin më të thjeshtë, Futbollisti për sa i përket prejardhjes së tij, është gjysma Portugez dhe gjysma Francez.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini?… Raphaël Guerreiro lindi nga një nënë franceze dhe një baba portugez.

Mbrojtësi i majtë, i cili pavarësisht se e ka origjinën e nënës nga Franca, ka kohë që i ka pranuar rrënjët e tij Familjare Portugeze.

Raphael Guerreiro Jeta e Hershme - Si Filloi Futbolli:

Për çdo fëmijë që dëshiron të bëhet një futbollist profesionist, një gjë është universale. Nuk është gjë tjetër veç marrjes së një shëmbëlltyre për një Idol.

A e dini?… I riu Raphael Guerreiro, gjatë ditëve të tij të fëmijërisë, ishte një fanboy i madh i ish sulmuesit portugez, Pauleta.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Raphael Guerreiro ndërsa ishte në rininë e tij mori frymëzim nga sulmuesi portugez, Pauleta. 📷: PortuguseseAJ dhe Bernews
Raphael Guerreiro ndërsa ishte në rininë e tij mori frymëzim nga sulmuesi portugez, Pauleta. 📷: PortuguseseAJ dhe Bernews

Ka ende fotografi të Pauletës në muret në shtëpinë e prindërve të mi

Një herë Guerreiro i tha gazetës ditore mbarëkombëtare L'Equipe - Franceze. Ai vazhdoi;

Mësova shumë nga inteligjenca e sulmuesit portugez, Pauleta. Ai ishte dikush që e luante lojën në kokë dhe jo vetëm me këmbët e tij.

Pauleta, lojtari dy herë në Ligue 1 i vitit kishte përshtypjen më të madhe tek ai si i ri.

Shih edhe
Ricardo Pereira Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për Guerreiro të ri, golashënuesi pjellor nuk ishte vetëm një Legjendë e Ligue 1, por një lojtar që e bëri atë të donte jo vetëm futbollin Portugez, por Portugalinë origjinën e babait të tij.

Dashuria e jashtëzakonshme për futbollin e pa Guerreiro-n e vogël, në vitin 1999, duke u regjistruar në një ekip lokal të quajtur Blanc-Mesnil, i cili ishte pak metra larg shtëpisë së tij familjare.

Pas pesë viteve të luajtur futboll amator të të rinjve, i riu më vonë ndjeu se ishte koha e duhur për të filluar një karrierë të duhur për të rinjtë.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia Raphael Guerreiro- Jeta e hershme e karrierës:

E mbani mend atë turne EURO 2004?… Po, ishte një motiv i madh për të riun pasi konkursi pa shpalljen e idhullit të tij të fundit, i cili është një nga lojtarët më të mëdhenj të Portugalisë- C Ronaldo.

Pas EURO 2004, i riu ishte i etur për të ndjekur provat në akademitë franceze aty pranë.

Për gëzimin e anëtarëve të familjes, vendosmëria e Raphael Guerreiro filloi të shlyente kur i riu u thirr nga akademia elite franceze, INF Clairefontaine.

Akademia, e cila mbikëqyret nga Federata Franceze e Futbollit nuk donte të përkëdhelte fëmijët.

Në fillim, INF Clairefontaine e detyroi Guerreiro të mësonte se si të luante shumë shpejt, një arritje që e ka ndihmuar në mënyrë të pashmangshme deri më sot.

Për të mos harruar, pjekuria e të rinjve, teknikat dhe aftësitë e gjuajtjes së lirë e panë trajnerin e tij të të rinjve duke e bërë atë kapiten.

Historia e Jetës Raphael Guerreiro - Vini re ditët e tij të Hershme të Karrierës. 📷: LeParisien.
Histori Jeta e Raphael Guerreiro- Vini re ditët e tij të Hershme të Karrierës.

Duke folur për sa shkëlqyeshëm ishte si lojtar i të rinjve, një nga shokët e tij të skuadrës tha dikur;

Ai ishte lojtari më vendimtar në ekip, insiston Ivan Tankeo, ish-shoku i tij i skuadrës në 13 vjet. Ashtu si CR7, ai po qëllonte me shumë sukses të gjitha goditjet e vendosura.

Prindërit e Raphael Guerreiro bënë që ta joshin:

Pas ditësh, nëna dhe babai i tij deshën vetëm një orë me makinë për ta vizituar në akademinë e të rinjve - Clairefontaine, ku ai luajti futbollin e tij.

Raphael Guerreiro këmbëngul, se kujtimi i tij më i mirë ka qenë gjithmonë koha kur prindërit e tij do ta joshnin me një Sandri Chorizo, një dhuratë e cila vinte çdo herë që hedh një shfaqje të shkëlqyer.

Marrja e sanduiçit u konsiderua si 'Mëkati i Vogël i Cute', sipas një gazete franceze. Ndërsa i riu hante, ai gjithmonë do të kujtohej t'u ofronte miqve të tij një copë të vogël.

Në realitet, ai u pa nga shumë si bujar, si brenda dhe jashtë fushës.

Biografia e Raphael Guerreiro - Rruga drejt famës:

Pasi kaloi nëpër akademinë e njohur të Francës Clairefontaine, ylli në rritje, në moshën 14 vjeç vendos të largohet, rreth 253.3 km larg shtëpisë së tij të familjes për të luajtur me Stade Malherbe Caen.

Në akademi, djali i pjekur u diplomua nga rinia në futboll të moshuar me ngjyra fluturuese.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi u diplomua me sukses nga Caen, Raphael Guerreiro, si shumë shokë të tij filluan të luanin për ekipin rezervë të Caen. Ndërsa ishte atje, ai u ngrit mbi shokët e tij të skuadrës, një feat që e projektoi atë menjëherë në ekipin e të moshuarve të klubit.

Edhe në ekipin e të rriturve, stoku i tij vazhdoi të rritet. I riu, i cili gjithmonë merrte frymëzim nga C Ronaldo e pa veten duke fituar një reputacion për shënimin e gjuajtjeve të lira të lira.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Falë trimërisë së tij, FC Lorient, si dhe trajneri i Portugalisë U21 vunë re dhe erdhën të sulmojnë klubin e futbollit Caen në emër të marrjes së firmës së tij. Në FC Lorient, Raphael Guerreiro u bë një shpëtimtar.

A e dini? Role roli i tij në shpëtimin e FC Lorient nga rënia çoi në realizimin e ëndrrës së tij më të madhe. Për mrekulli, ylli në rritje mori një thirrje portugeze për të luajtur në EURO 2016.

Shih edhe
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Raphael Guerreiro - Ngritja e famës:

Përkundër të gjitha mosmarrëveshjeve, Portugezi përmbushi ëndrrën e tij të fëmijërisë duke u bërë një pjesë integrale e anës së tij kombëtare që theu zemrat franceze në EURO 2016.

Tifozët e vlerësuan Raphael Guerreiro me pseudonimin - 'Bateria' - të gjitha falë shumë energjive të tij në fushë, gjatë turneut.

Mesfushori i majtë mori pseudonimin 'Bateria', falë shfrytëzimeve të tij në Turneun Euro 2016. 📷: IG
Mesfushori i majtë mori pseudonimin 'Bateria', falë shfrytëzimeve të tij në Turneun Euro 2016. 

Pas ngritjes së rastit në EURO 2016, interpretuesi më i mirë filloi të tërheqë një mori klubesh të mëdha evropiane.

Midis tyre ishte Thomas Tuchel's Borussia Dortmund i cili raportohet se ka paguar FC Lorient diku në rajon prej 12 milion € për shërbimet e tij.

Si në kohën e shkrimit të Biografisë së Raphael Guerreiro, Futbollisti, pa dyshim, ka shfrytëzuar çdo mundësi të vetme që i është dhënë në të dy klubet dhe nivelin kombëtar.

Provat më poshtë flasin shumë për një njeri i cili është etiketuar një kundër sulmues par excellence.

Ne grumbulluam një përmbledhje të Tregimit të Suksesit të Raphael Guerreiro. Siç vërehet, Futbollisti ka fituar pothuajse gjithçka që duhet për të patur një karrierë të suksesshme.
Ne bashkuam një përmbledhje të Historisë së Suksesit të Raphael Guerreiro. Siç është vërejtur, Futbollisti ka fituar gati gjithçka që nevojitet për të pasur një karrierë të suksesshme.

Goditjet e bukura të lira, ndër të tjera pikat e tij të forta, kanë qenë një armë kryesore në armaturën e Raphael Guerreiro ndër vite.

Nuk është çudi që ai po etiketohet si një nga personat më të mirë Mbrapa e majtë më e mirë të brezit të tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Gruaja dhe fëmijët e Raphael Guerreiro:

Ekziston një shprehje që pas çdo burri të suksesshëm, qëndron një grua.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në rastin tonë, pas një lojtari të suksesshëm si Raphaël Guerreiro, ishte një e dashur që më vonë bëhet gruaja e tij magjepsëse. Ajo nuk është askush tjetër përveç zonjës bionde që mban emrin Marrion.

Takoni Gruan e Raphael Guerreiro, Marion. Ajo është gruaja pas suksesit të tij deri më tani.
Njihuni me Gruan e Raphael Guerreiro, Marrion. Ajo është gruaja prapa suksesit të tij deri më tani.

Nga burimet e mediave sociale, duket se gruaja e Raphael Guerreiro, Marrion filloi si një e dashur para se të bëhej bashkëshortja e tij diku rreth vitit 2016.

Për më tepër, ka të ngjarë që të dy të dashuruarit të kenë pasur një martesë private me të pranishëm vetëm familjen dhe miqtë e ngushtë. Martesa e tyre është vërtet e bekuar.

Takoni Gruan dhe Birin e Raphael Guerreiro në një destinacion të bukur buzë detit.
Njihuni me Gruan dhe Birin e Raphael Guerreiro në një destinacion të bukur buzë detit.

Të dy dashnorët u bënë prindër të djalit të tyre të parë, Sacha, i cili lindi rreth fundit të vitit 2014. Gjithashtu, rreth ditës së 18-të gushtit 2016, Raphael Guerreiro dhe gruaja e tij mirëpresin një vajzë të vogël 'Ana' në familjen e tyre.

Shih edhe
Ricardo Pereira Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Siç mund ta keni vërejtur, fituesi portugez i EURO preferon t'i mbajë çështjet për familjen e tij shumë private.

Për shembull, ai siguron që të gjitha fytyrat e fëmijëve të tij, prindërit, vëllezërit e motrat (përveç gruas së tij) të mbahen larg shikimit të publikut. Në seksionet vijuese, do të arrijmë t'ju tregojmë llojin e babait që ai është.

Ne kemi konfirmuar faktin se që nga viti 2020, gruaja e Raphael Guerreiro ka marrë dy fëmijë për të.
Ne kemi konfirmuar faktin se që nga viti 2020, gruaja e Raphael Guerreiro ka marrë dy fëmijë për të.

Marrëdhënia me Birin:

Duke gjykuar nga historia e viteve të hershme të karrierës së tij, duket se prindërit e Raphael Guerreiro gjithmonë kishin një mënyrë për të marrë më të mirën në të.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas ditësh, ata i ofruan atij një ryshfet duke përdorur Chorizo ​​Sandwich-in e tij të preferuar. Tani është futbollistët që kthehen ta kopjojnë atë tek djali i tij, edhe pse në mënyrën e tij.

Sot, familja e Raphael Guerreiro ka nevojë për një brez tjetër futbollistësh dhe kjo mund të vijë vetëm përmes djalit të tij. Si një baba i ditëve tona, ylli i BVB tani ka një detyrim. Strategjia e tij e parë është të ndërtojë atë lidhje baba-bir.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Një mënyrë e përsosur për ta arritur këtë është të kaloni kohë në Disney Land. Kush e di! Dashuria e djalit të vogël për babain e tij mund ta shohë atë duke ia kthyer favorin duke e pranuar futbollin si fatin e tij.

Marrëdhënia Atë-Biri është thelbësor për të ardhmen.
Marrëdhënia Atë-Biri është thelbësor për të ardhmen.

Raphael Guerreiro Jeta personale:

Njohja me atë që bën ylli i futbollit jashtë fushe do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij.

Shih edhe
Rui Patricio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

E para dhe më e rëndësishmja, Raphael Guerreiro është dikush që ka në vetvete një gjendje të brendshme pavarësie ose me fjalë të thjeshta; ai është më shumë një introvert.

Larg aktiviteteve të futbollit, ylli i BVB ka të ngjarë të gjendet në shtëpinë e tij në krye të hobit të tij të preferuar.

Merrni me mend se çfarë është?… Theshtë zakon të shikosh Seriale TV. Siç vërehet më poshtë, Raphael Guerreiro është një adhurues i madh i Netflix, ai që mund të përshtatet me shërbimet mediatike gjatë gjithë ditës.

Si provë, këtu është një shembull i tij duke parë serialin televiziv Netflix "Narcos".

Raphael Guerreiro Jeta personale - Futbollisti pëlqen të ketë një kohë të qetë duke shikuar seritë e Netflix kur nuk është duke luajtur futboll.
Raphael Guerreiro Jeta personale - Futbollisti pëlqen të ketë një kohë të qetë duke shikuar seritë e Netflix kur nuk është duke luajtur futboll.

Aq më tepër në jetën e tij personale, nëse Futbollisti nuk është i akorduar në Netflix, ai do të preferonte të kalonte kohën e tij duke luajtur lojëra video së bashku me djalin e tij. Shih më poshtë, duket se e ka të lehtë të inicojë djalin e tij në hobi të tij të lojërave.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Jeta e familjes PlayStation është e vërtetë. Përfshirja e djalit të tij dy vjeçar dëshmon këtë.
Jeta e familjes PlayStation është e vërtetë. Përfshirja e djalit të tij dy vjeçar dëshmon këtë.

Raphael Guerreiro Stili i jetës:

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë se si Futbollisti i sheh paratë, vlerën e tij neto dhe si i kalon pagat e tij.

Së pari dhe më e rëndësishmja, prindërit e Raphael Guerreiro i dhanë atij një trajnim të mirë në shtëpi se si të ruajë një ekuilibër të shëndetshëm midis shpenzimeve dhe kursimit të parave.

Për pjesën më të madhe, fituesi i EURO 2016 nuk beson në shfaqjen publike të një stili ekzotik jetësor - një lehtësisht i dukshëm nga një grusht makinash me shkëlqim, pallate të mëdha / shtëpi etj.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasuria e tij aktuale neto prej 8 milion Euro dhe vlera e tregut e vitit 2020 prej më shumë se 25 Milion Euro ende e huton atë. Raphael Guerreiro dikur foli për pasurinë e tij - me fjalët e tij;

Kur u largova nga klubi im i vjetër Caen në Lorient, nuk besoja se kisha vlerë 3 milion €. Këto ishin shumë para për mua, veçanërisht duke ditur që do të dilja nga Ligue 2. " Prindërit e mi ishin edhe më të befasuar se unë.

Si një premtim për veten time, unë u përpoqa të mbaj lart tarifën time dhe të provoja vlerën time. Pastaj, disa kohë i thashë vetes: 'Çfarë dreqin po ndodh?' të kesh një vlerë të madhe neto mund të të bëjë të ndihesh edhe i vetëbesimit.

Raphael Guerreiro Jeta familjare:

Në përvojën tonë të shkrimit të historive të biografisë së futbollistëve, ne kemi kuptuar se lojtarët me familje të lidhura ngushtë dihet se kanë një ndjenjë të fortë të përkatësisë.

Në këtë pjesë, ne do t'ju japim më shumë fakte mbi prindërit e Raphael Guerreiro, si dhe marrëdhëniet e tij me anëtarët e familjes.

Rreth babait të Raphael Guerreiro:

E para dhe më e rëndësishmja, babai i tij dikur ishte një futbollist amator me Blanc-Mesnil, klubin ku djali i tij filloi karrierën e tij të të rinjve.

Jo falë një karriere të dështuar në futboll, babai i Raphael Guerreiro pastaj vazhdoi të punonte në një fabrikë afër Parisit.

A e dini? Father babai krenar dikur donte që djali i tij të luante si sulmues, por takoi rezistencë me trajnerët e Blanc-Mesnil të cilët këmbëngulën që Guerreiro të qëndronte në pozicionin e tij të mesfushës së majtë ose të majtë.

Me të rezistuar, drejtuesit e klubit kishin frikë se babai do ta tërhiqte djalin e tij nga klubi. Me fat për ta, kjo nuk ndodhi.

Rreth Nënës së Raphael Guerreiro:

E para dhe më e rëndësishmja, super mama është personi i trurit që qëndron pas asaj ideje të bukur për të blerë Sanduiçët e Chorizo, si një mënyrë për të tërhequr djalin e saj sa herë që performon mirë në fushë. 

Përveç kësaj, mamaja e Raphael Guerreiro është gjithashtu shumë mbrojtëse. Ajo një herë këmbënguli në Blanc-Mesnil (akademia e tij e të rinjve) për të mbrojtur djalin e saj sepse ai ishte 10 cm më i shkurtër se të tjerët e moshës dhe ekipit të tij.

Qëllimi është që një Raphael i shkurtër të mos konkurrojë fizikisht me shokët e tij të skuadrës sidomos pas stërvitjes.

Rreth vëllait të Raphael Guerreiro:

Portugezët vijnë nga një familje e fëmijëve meshkuj. Në shtëpinë e tij, e vetmja femër ndodh të jetë nëna e tij.

Mes dy vëllezërve të Raphael Guerreiro, duket se më i madhi, Emanuel është më i njohur se vëllai tjetër. A mund ta paraqisni vëllain e madh Emanuel nga fotoja më poshtë?

Takoni Raphael Guerreiro Brother, Emanuel Guerreiro. Ai pozicionohet i dyti nga roli i majtë.
Takoni Raphael Guerreiro Brother, Emanuel Guerreiro. Ai pozicionohet i dyti nga roli i majtë.

Raphael Guerreiro Faktet e Untold:

Në këtë seksion përfundimtar të Shkrimit të Fëmijërisë dhe Shkrimit të Biografisë, ne do t'ju paraqesim disa të vërteta që kurrë nuk i dinit për "Baterinë".

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #1- Ndarja e pagës:

Në ditën e 16-të të qershorit 2016, Raphael Guerreiro nënshkroi një kontratë me Borussia Dortmund, një që e pa atë duke paguar një pagë të madhe prej 1,979,040 Euro në vit.

Pas thyerjes së pagës së tij në copa më të vogla, ne kemi sa vijon.

BANESORE / VALUTAFitimet në Euro (€)Fitimet në Paund (£)Fitimet në dollarë ($)
Në vit€ 1,979,040£ 1,764,146$ 1,907,386
Per Muajit€ 164,920£ 147,012$ 158,949
Në javë€ 38,000£ 33,874$ 36,624
Në ditë€ 5,428.6£ 4,839$ 5,232
Në orë€ 226£ 202$ 218
Për minutë€ 3.8£ 3.4$ 3.6
Për sekond€ 0.06£ 0.056$ 0.60
Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që kur keni filluar të shikoni Raphael GuerreiroBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakt #2- Krahasimi i pagave me njeriun mesatar:

A e dini?… Qytetari mesatar francez që fiton rreth 2,999 € në muaj do të duhet të punojë për një total prej 4 vitesh dhe gjashtë muaj për të bërë atë që Raphael Guerreiro merr një muaj.

Shih edhe
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për më tepër, një qytetar mesatar gjerman që fiton 3,770 euro në muaj do të duhet të punojë për rreth tre vjet e shtatë muaj për të fituar pagën mujore të Raphael Guerreiro.

Më në fund, Portugezi mesatar që fiton 1188 euro në muaj do të duhet të punojë për njëmbëdhjetë vjet e gjashtë muaj për të fituar pagën e tij mujore.

Fakt #3- Ai dikur shënoi një gol të pabesueshëm:

A e dini? Foot pamjet video të Raphael Guerreiro duke shënuar një breshëri të egër rrotulluese në trajnim dikur u bënë virale.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Video (më poshtë) është një dëshmi e aftësive të tij të jashtëzakonshme teknike dhe fleksibilitetit taktik që është, në fakt, forca e tij më e madhe.

Fakt #4- Çfarë thonë statistikat e tij të FIFA-s:

Si në kohën e shkrimit të Biografisë së Raphael Guerreiro, Futbollisti (mosha 26 vjeç) ka shumë atribute të mira për emrin e tij.

Ti, jo 30, por të kesh një vlerësim të përgjithshëm 83 në moshën 26 do të thotë, ka akoma shumë vite për tu rritur. Më në fund, ne vërejmë se Raphael Guerreiro është nënvlerësuar për rezultatin e tij të mundshëm të FIFA-s.

Shih edhe
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë
Potenciali i FIFA tregon se ai është me të vërtetë një nga më të mirët në tregtinë e tij.
Potenciali i FIFA tregon se ai është me të vërtetë një nga më të mirët në tregtinë e tij.

Fakti 5- XNUMX-  Ai ka Urdhrin Portugez të Meritës:

Raphalli ynë Guerreiro nuk është vetëm një fitues i titujve. A e dini?… Ai një herë mori 'Urdhri Portugez i Meritës. ' 

Ky çmim zakonisht u shkon atyre që e kanë bërë vendin krenar përmes veprës ose shërbimit të tyre meritor.

Raphael Guerreiro së bashku me bandën e tij u bënë marrës të çmimit pasi ata ndihmuan Portugalinë të fitonte EURO 2016.

Vini re krahun e majtë dhe bandën e tij. Të gjithë morën Urdhrin e Meritës Portugeze falë Euro 2016

Shih edhe
Ricardo Pereira Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Wiki:

Ne kemi përgatitur një tabelë e cila zbulon disa informacione koncize rreth Fakteve të Biografisë së Raphael Guerreiro. Qëllimi është të ju jap aftësinë për të skremuar përmes profilit të lojtarëve portugezë.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Raphaël Adelino José Guerreiro
lindur:22 Dhjetor 1993 në Le Blanc-Mesnil, Francë.
prindërit:Nëna (Paraardhja Franceze) dhe Babai (Anëtarësia Portugeze)
Vëllezërit e motrat:Emanuel Guerreiro
Gjatesia:1.70 m (5 ft 7 në)
Hobbies:Shikimi i Serive TV dhe luajtja e PS4.
Pozicioni i luajtur:Mbrojtësi i majtë / Mesfushori
Te ardhura neto:8 milion Euro
Zodiaku:Bricjapi
Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Faleminderit që lexuat këtë shkrim origjinal në Historinë dhe Biografinë e Fëmijërisë së Raphael Guerreiro. Siç e keni vërejtur ndoshta, ka më shumë për Futbollistin se sa keni ditur për të.

Lexues të nderuar, ju lutemi na jepni pikëpamjen (et) tuaj në lidhje me këtë artikull dhe gjithashtu, Futbollistin në pjesën e komenteve. Për shembull, a ka Futbollisti me të majtën më shumë të ofrojë në karrierën e tij?

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet