Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për UEFA dhe Omirante
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për UEFA dhe Omirante

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin “Portugezët Eden Hazard". Historia e Fëmijërisë Rafa Silva Plus Faktet e Biografisë së Untoldit ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Rafa Silva
Jeta dhe Ngritja e Rafa Silva. Kredite e imazhit: Omirante dhe Maisfutebol.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin familjar, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për kontrollin e tij të hollë të topit, shpejtësinë e tij mahnitëse të driblimit dhe gamën e shkëlqyer të kalimit. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Rafa Silva e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Rafael Alexandre "Rafa" Fernandes Ferreira da Silva lindi në ditën e 17 të majit 1993 në Forte da Casa në Portugali. Ai lindi nga një nënë, emri i së cilës nuk do t'i shmangte motorët e kërkimit përgjithmonë, dhe babait të tij - Joao Silva.

Prindërit e Rafa Silva
Prindërit e Rafa Silva. Kredia e imazhit: ZeroZero.

Kombëtari Portugez i përkatësisë etnike të bardhë me rrënjë pak të njohura u ngrit në qytetin e tij të lindjes - Forte da Casa, ku pasta e mbushur me mbajtje thuhet se është shpikur. Sidoqoftë, Silva e re u rrit si një fëmijë i dobët me një shtat të dobët që gjoja e mbajti atë të luante futboll dhe të merrte pjesë në ndonjë sport tjetër deri sa ishte në moshën 10.

Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Ishte në shkollën sportive União Atlético Povoense - kilometra 3 larg Forte da Casa - që Silva ndërmori hapat e tij të parë në futboll, një aktivitet që ai e kombinoi me ndjekjet akademike në një shkollë të mesme në Santa Maria da Feira.

Ndërsa luante për Povoense, i moshuari i atëhershëm 10-11 u frikësua dhe u respektua nga mbrojtësit e skuadrave të tjera, të cilët kurrë nuk besuan se ai mund t'i mposhte ata me shpejtësi, driblling dhe të shtëna rrufeje.

Të rinjtë stërviteshin në União Atlético Povoense ku Rafa Silva hodhi hapat e tij të parë në futboll.
Të rinjtë stërviteshin në União Atlético Povoense ku Rafa Silva hodhi hapat e tij të parë në futboll. Kredia e figurës: Uapovoense.
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të hershme të jetës së karrierës

Pasi kaloi një vit të tërë duke mësuar bazat e futbollit dhe shkëlqyer në shkollën sportive União Atlético Povoense, Silva vazhdoi në Futebol Clube de Alverca ku ai kishte vitet më të mëdha të karrierës së tij të rinisë.

Midway gjatë udhëtimit të tij 7 vjet në Klub, Silva fitoi peshë të respektueshme që i pengoi kundërshtarët e tij të mendojnë më pak për të. Sidoqoftë, shenjat e tyre të Afërt nuk ishin ndeshje me aftësinë e tij sulmuese.

Fëmijëria Foto e Rafa Silva në Futebol Clube de Alverca
Fëmijëria Foto e Rafa Silva në Futebol Clube de Alverca. Kredia e figurës: Omirante.
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për famë histori

Një Silva-vjeçar 18 vazhdoi të nënshkruajë me CD Feirense e cila vonoi promovimin e tij me një vit pasi u bë për të luajtur në sistemin e rinisë së klubit për tërësinë e sezonit 2011-2012.

Silva shpejt arriti promovimin dhe bëri debutimin e tij profesional në një fitore në shtëpi 2-1 kundër FC Penafiel. Sidoqoftë, ai nuk ishte i kënaqur të luante për klubin që ai mendonte se mund të vononte përparimin e tij.

Një foto e rrallë e Rafa Silva që luan për CD Feirense
Një foto e rrallë e Rafa Silva që luan për CD Feirense. Kredia e imazhit: Maisfutebol.
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja e famës

Si rezultat, Silva nuk harroi kohë për të siguruar një lëvizje në SC Braga, ku aftësitë e tij të mëndafshta u vlerësuan të larta nga menaxherët e njëpasnjëshëm që ndërtuan ekipin rreth tij. Arritjet e tij të rëndësishme me Braga përfshijnë drejtimin e ekipit në çerekfinalen e 2016 UEFA Europa League, si dhe një fitore në Finalen 2016 Taca de Portugal.

Përpara shpejtë deri më tani Silva është një sulmues kyç në skuadrën sulmuese të Benficës i cili kurrë nuk pushon së fituari admirimin e tifozëve dhe menaxherëve të klubit si dhe ata të kundërshtarëve të tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Rafa Silva është një nga sulmuesit më të mirë të Benficës në kohën e shkrimit.
Rafa Silva është një nga sulmuesit më të mirë të Benficës në kohën e shkrimit. Kredia e imazhit: portugalinews.
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Faktet e lidhjes së jetës

Pas çdo gjeniu të futbollit është një e dashur mbështetëse pa kushte. Fraza e tërheqjes mashtron në jetën e dashurisë së Rafa Silva dhe këmishën e tij elegant të identifikuar me emrin Claudia Duarte.

Rafa Silva me të dashurën e tij Claudia Duarte
Rafa Silva me të dashurën e tij Claudia Duarte. Kredia e imazhit: CMjournal.

Edhe pse pak dihet kur u takuan të dashurit, ata janë gjykuar të jenë një palë e përsosur romanca e të cilit i ka mbijetuar provës së kohës. Vlen të theksohet se dueti nuk janë martuar ende në kohën e shkrimit, dhe as ata nuk kanë djalë dhe vajzë (a) jashtë martese.

Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Faktet e Jetës Familjare

Familja nuk është thjesht një gjë e rëndësishme për Rafa Silva, ajo është gjithçka. Ne përshkruajmë fakte për jetën e tij familjare.

Rreth babait të Rafa Silva: Joao Silva është babai i Rafës. Joao ka qenë një duhanpirës i papërfillshëm i zinxhirit deri sa Silva e bëri atë të linte duhanin duke shënuar një numër specifik golash sipas kërkesave të një basti për të cilin ata të dy ranë dakord. Dyshja kanë shijuar gjithnjë një marrëdhënie të mirë baba dhe bir dhe shërbejnë si ndikime pozitive tek njëri-tjetri.

Për nënën e Rafa Silvës: Nuk dihet shumë për nënën e Silvës në kohën e shkrimit. Pavarësisht kësaj, ajo është një nga personat më të rëndësishëm në zemrën e Silvës dhe pa dyshim anëtari më elegant i familjes së sulmuesit.

Rafa Silva me prindërit e tij
Rafa Silva me prindërit e tij mbështetës. Kredia e imazhit: ZeroZero.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Rafa Silva: Silva u rrit me një vëlla më të madh të identifikuar si Jose Silva. Vëllezërit dhe motrat duken njëlloj në shumë mënyra dhe mund të gabohen për binjakët. Përveç Jose, nuk ka pasur asnjë përmendje të verifikueshme për motrat e motrat e tjera.

Rafa Silva me vëllanë e tij Jose.
Rafa Silva me vëllanë e tij Jose. Kredia e imazhit: Instagram.

Për të afërmit e Rafa Silvës: Nuk ka të dhëna për gjyshërit atëror dhe nënë të Silvës, dhe as xhaxhai, hallat, kushërinjtë, nipërit dhe mbesat e tij nuk njihen në kohën e shkrimit.

Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Faktet personale të jetës

A e dini se Silva ka një personalitet të tokës, ndërsa personi i tij rrezaton tipare të shenjës së Zodiacit Demi? Ai është me humor, diskret, i sjellshëm, i përulur dhe rrallë zbulon informacione për jetën e tij personale dhe private.

Sulmuesi ka një numër interesash dhe hobi interesant që përfshijnë leximin, bastet sportive, fotografinë, notin, komedinë, ndonjë gjë interesante, shikimin e filmave dhe kohën e kaluar me miqtë e tij, familjen dhe qenin.

Rafa Silva kalon kohë cilësore me qenin e tij.
Rafa Silva kalon kohë cilësore me qenin e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të jetesës

Vlera e tregut të Silva prej € 28 milion - në kohën e shkrimit - jep njohuri për pagën e tij vjetore dhe ofron mjete për vlerësimin e vlerës së tij neto, e cila është në shqyrtim në kohën e shkrimit.

Nga ana tjetër, stili i jetesës luksoze i Silva dëshmon përtej dyshimeve të arsyeshme se ai ka ndërtuar një bazë të qëndrueshme financiare nga të luajturit futboll, ndërsa stili i tij i veshjes dhe destinacioni i zgjedhur për pushime e portretizojnë atë si një harxhues të madh, pavarësisht faktit që shtëpia e tij dhe koleksioni i makinave akoma nuk dihen.

Stili i veshjes së Rafa Silva flet për modelin e tij të shpenzimeve.
Stili i veshjes dhe zbukurimit i Rafa Silva flet vëllim i modeleve të tij të shpenzimeve. Kredia e imazhit: Instagram.
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

Sa mirë e keni ju Rafa Silva përtej asaj që është shkruar për të në këtë bio? këtu janë disa fakte më pak të njohura ose të palejuara në lidhje me mesfushorin.

Pirja e duhanit dhe pirja: Silva nuk e dashuron pirjen e duhanit dhe shkoi me milje për ta bërë babain e tij të linte zakonin. Sidoqoftë, nuk dihet nëse ai e vlerëson pirjen pasi akoma nuk do të vihet re duke marrë të shtëna apo duke pirë me përgjegjësi në bare.

Tattoos: Sulmuesi i pëlqen tatuazhet dhe ka arte të trupit në të dyja duart. Sidoqoftë, ai ende nuk do të komunikojë kuptimin që fshihet pas tyre, madje as fotot nuk janë marrë qëllimisht për të përcaktuar arsyet që qëndrojnë pas tatuazheve.

Fotografi të tatuazheve të Rafa Silva.
Fotografi të tatuazheve të Rafa Silva. Kredia e imazhit: Instagram.

Feja: Nuk dihet shumë për fenë e Rafa Silva në kohën e shkrimit për shkak të faktit se ai nuk i ka lënë asnjë shenjë besimit të tij. Moreso, ndërkombëtar portugez nuk godet tifozët dhe shtypin si fetar gjatë intervistave.

Arsyeja e pseudonimit të Silva: Silva u mbiquajt “Portugeze Eden Hazard"Për shkak të faktit se shënimi i golave ​​të tij dhe aftësitë e krijimit të shanseve janë të ngjashme me ato të lojtarit belg.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Fabrikën tonë të Fëmijërisë Rafa Silva Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu