Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Papu Gomez ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist Argjentinas. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Papu Gomez.

Jeta dhe ngritja e Papu Gomez. Kredite e imazhit: Instagram.
Jeta dhe ngritja e Papu Gomez.

Po, të gjithë e dinë që ai është një lider i shkëlqyeshëm në fushë - i talentuar teknikisht dhe dinamik. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Papu Gomez i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Sfondi familjar dhe jeta e hershme
Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "El Pachu“ Prindërit e Papu Gomez e kishin atë në Dita e 15 e shkurtit 1988 dhe i dha emrat Alejandro Darío Gómez. Emri "Papu Gomez”Është thjesht një pseudonim. Futbollisti i talentuar lindi në qytetin e Buenos Aires, Argjentinë nga prindër për të cilët dihet pak në kohën e shkrimit të kësaj bio. Më poshtë është një foto e prindërve të Papu Gomez - babai i tij i ngjashëm me të dhe mamaja e tij e bukur.
Takoni prindërit e Papu Gomez. Kredite e imazhit: Instagram.
Njihuni me Prindërit e Papu Gomez. 
Gomez është një shtetas italo-argjentinas me etni të përzier me origjinë familjare të Amerikës së Jugut. Ai u rrit në Avellaneda në qytetin e tij të lindjes - Buenos Aries - ku u rrit së bashku me motrën e tij Monica. Duke u rritur në një prejardhje familjare të klasës së mesme në Avellaneda në Buenos Aries, Gomez i ri praktikisht jetoi dhe merrte frymë futboll gjatë viteve të tij formuese. Shtëpia familjare e të riut Gomez nuk ishte larg stadiumeve të klubeve lokale Independiente dhe Racing. Në fakt, ishte mjaft afër që ai të shkonte me lehtësi atje me biçikletë.
Rritur në Avellaneda në Buenos Aries: Një foto e fëmijërisë së Papu Gomez. Kredia e imazhit: Instagram.
Duke u rritur në Avellaneda në Buenos Aries: Një foto e fëmijërisë së Papu Gomez. 
Cfare tjeter? Xhaxhai i Gomez ishte një pjesë e ekipit Independiente i cili fitoi Intercontinental në 1984 ndërsa babai i tij punonte me klubin. Nuk mund të mohohet fakti që futbolli ishte në ajër për Gomez të ri.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës
Ndryshe nga shumica e argjentinasve, veçanërisht fëmijët e moshës së tij, Gómez nuk u rrit duke kënduar lavdërimet e Diego Maradona. Idolët e tij ishin më tepër Legjenda Argjentinase - Pablo Aimar, Juan Román Riquelme dhe Sebastián Verón.
Përveç kësaj, Gomez ishte investuar shumë në klubet lokale, ai ishte një tifoz i madh i Independiente (ku ai gjithashtu kishte një numër idhujsh) dhe kishte pjesën më të madhe të ngritjes së karrierës së tij në klubin lokal Reading.
Një foto e rrallë e Papu Gomez ulur afër fushës, ku ai kishte pjesën më të madhe të ngritjes së karrierës së tij në futbollin konkurrues. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto e rrallë e Papu Gomez i ulur pranë fushës, ku ai kishte pjesën më të madhe të karrierës së tij në futbollin konkurrues.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Jeta e hershme e karrierës
Reading ishte klubi i djalërisë së Gomez, një veshje ku ai bëri hapat e tij të hershëm në futbollin konkurrues, duke mësuar dhe përsosur aftësitë që ai kurrë nuk e dinte se do ta çonin përtej kontinentit të Amerikës së Jugut në vetëm disa vjet. Në kohën kur Gomez ishte 14 vjeç ai u bashkua me Arsenal de Sarandí dhe u ngrit në radhët e klubit argjentinas, duke ndihmuar skuadrën e saj të të rinjve të fitonte titullin 2005 Copa Tandil përpara se të bënte debutimin e tij në ekipin e parë në 2006.
Në foto të majtë, ai ndihmoi Arsenalin të fitojë titullin e vitit 2005 në Copa Tandil. Kredia e imazhit: Instagram.
Në foto larg së majtës, ai ndihmoi Arsenalin të fitonte titullin 2005 Copa Tandil. 
Gomez kaloi 6 vjet në klub me vitin e tij më të mirë duke qenë 2007 kur ai kontribuoi në gola që ndihmuan skuadrën e tij të fitonte finalet e Copa Sudamericana kundër Club America në rregullin e golave ​​jashtë. Përpjekjet e mëpasshme të futbollit panë që Gomez kishte një magji mbresëlënëse një vjeçare në klubin argjentinas San Lorenzo de Almagro, një zhvillim i cili bëri që pala italiane - Catania të sigurojë shërbimet e tij.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për famë histori
Ndërsa në Catania, forma e Gomez tërhoqi interes nga klubet e nivelit të lartë duke përfshirë Athletico Madrid, Fiorentina dhe Inter Milan. Sidoqoftë, ai zgjodhi të luante për Metalistin pak të njohur Kharviv të ligës së parë të Ukrainës. Arsyet për lëvizjen e pazakontë të Gomez kufizoheshin me faktin se ai ishte i sigurt për të përmirësuar në anën ukrainase dhe për të marrë mundësinë për të qenë një pjesë integrale e pjesëmarrjes së klubit në një Champions League të ardhshme.
Mjerisht, pritjet e sulmuesit nuk u përmbushën në Metalist Kharkiv. Si fillim, UEFA mbështeti ndalimin e Metalist nga liga duke përmendur përfshirjen e klubit në një rregullim ndeshjesh të vitit 2008 si një arsye të fortë. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, Gomez ishte i pakënaqur që klubit i mungonte cilësia dhe shikimi, së bashku me pengesën gjuhësore që e bëri atë të ndihej i humbur. Nuk kaloi shumë dhe ai deklaroi synimin e tij për të hequr dorë nga kontrata e tij duke pranuar gjysmën e pagës, por kërkesa nuk u pranua.
Tek Metalist, Papu i varfër luftoi me gjithçka, përfshirë stërvitjen. Kredia e imazhit: Instagram.
Në Metalist, Papu i varfër luftoi me gjithçka, përfshirë edhe trajnimin.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja e famës
Gomez refuzoi të kthehej te Metalist sezonin vijues duke përmendur klimën e dhunshme dhe të paqëndrueshme që përfshiu Ukrainën, as shumica e lojtarëve të huaj nuk u kthyen për të njëjtën arsye. Nuk kaloi shumë dhe Gomez u ble nga Italian Side Atlanta në orët e fundit të afatit kalimtar të verës në Itali.
Liria më në fund: Gëzimi i Papu Gomez nuk kishte kufij kur Atlanta e fitoi atë nga Metalist. Kredia e imazhit: Instagram.
Liria më në fund: Gëzimi i Papu Gomez nuk kishte kufij kur Atlanta e fitoi atë nga Metalist. 
Sulmuesi pati një sezon mbresëlënës të mirë 2014/2025 me Atlantën dhe vazhdoi të vendosë veten si një nga shënuesit kryesorë të saj të golit dhe ofruesit e shumicës së ndihmave. Ai madje kapiti Atlantën në një përfundim historik të vendit të tretë në sezonin 2018–19 të Serisë A, një pozicion që u fitoi atyre një vend në Ligën e Kampionëve 2019–20 UEFA, si dhe në Finalen e Coppa Italia 2019. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e lidhjes së jetës
Duke kaluar në jetën e dashurisë së Papu Gomez, ai është i martuar me respekt për të dashurën e tij të bërë grua Linda dhe nuk është përfshirë në polemika para martese ose jashtëmartesore. As nuk ka të dhëna në dispozicion për të dashurat e Papu Gomez para se ai të takonte Lindën.
Linda dhe Gomez janë në një marrëdhënie martesore të këndshme. Kredia e imazhit: Instagram.
Linda dhe Gomez janë në një lidhje të kënaqshme martesore.
Linda nuk është vetëm gruaja e Papu Gomez por tifozja e tij numër një si dhe një grua në karrierë e cila punon si arkitekte. Martesa e çifteve është e bekuar me tre fëmijë në kohën e shkrimit, ato përfshijnë Bautista (djalin) Constantina (vajza) dhe milo. 
Një foto e bukur e Familjes Papu Gomez- Gruaja dhe fëmijët e tij. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto bukuroshe e Familjes Papu Gomez- Gruaja dhe fëmijët e tij.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e Jetës Familjare
Familja pa dyshim e bën karrierën e tij dhe e duan jetën më të ndritshme. Në këtë pjesë, ne ju sjellim më shumë fakte në lidhje me anëtarët e familjes Papu Gomez që fillojnë me prindërit e tij.
Rreth babait dhe nënës së Papu Gomez: Për të filluar me prindërit e Gomez, ai nuk tregon shumë për babanë dhe nënën e tij. Pak çka dimë për prindërit mbështetës vjen nga një intervistë në të cilën Gomez zbuloi shkurtimisht se babai i tij punon me klubin lokal Independiente. Ai gjithashtu pranoi që nëna e tij ka qenë një nga gratë më të rëndësishme nga jeta e tij e hershme deri më sot.
Një foto ceremoniale e Papu Gomez me prindërit e tij gjithnjë përkrahës. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto ceremoniale e Papu Gomez me prindërit e tij gjithnjë mbështetës.
Për motrat dhe të afërmit e Papu Gomez: Papu Gomez ka një motër të identifikuar si Monica ndërsa nuk është e sigurt nëse ai ka vëllezër dhe motra përveç Monikës. Nuk ka të dhëna të tjera për rrënjët dhe prejardhjet familjare të Papu Gomez, veçanërisht gjyshërit e tij atëëror, si dhe gjyshi dhe gjyshja nga nëna. Një nga xhaxhallarët e Gomez është identifikuar si Hugo ndërsa hallat, kushërinjtë, nipat dhe mbesat e tij janë kryesisht të panjohura.
Një foto e rrallë e Papu Gomez me motrën e tij Monica. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto e rrallë e Papu Gomez me motrën e tij Monica.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet personale të jetës
A e dini se Papu Gomez nuk ka nevojë domosdoshmërisht të jetë në lajme për një formë të mirë në vëmendjen e gjykatës? Personaliteti i tij jashtë katranit - i cili përcaktohet shumë nga shenja e Zodiakut Ujori - vazhdimisht e vë atë në qendër të vëmendjes.
Ai është i ftohtë, unik, i përqendruar në veprim, i sinqertë dhe rrallë zbulon fakte në lidhje me jetën e tij private dhe personale. Interesat dhe hobi të Gomez përfshijnë shikimin e filmave, notin, lojërat me video, lojën e tenisit, gatimin dhe kalimin e një kohe cilësore me familjen dhe miqtë e tij.
Futbollisti nuk ka nevojë të tregojë se është i madh në gatim. Mjetet flasin për të. Kredia e imazhit: Instagram.
Futbollisti nuk ka nevojë të tregojë se është i madh në gatim. Enë flasin për të.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të jetesës
Flisni se si Papu Gomez bën dhe shpenzon paratë e tij shuma e vlerësuar e vlerës neto të sulmuesit ushqehet nga pagat dhe mëditjet që ai merr për të luajtur futboll të nivelit të lartë ndërsa analiza e zakoneve të tij të shpenzimeve zbulon se ai jeton një mënyrë jetese luksoze.
Provat e një jetese të tillë përfshin aftësinë e tij për të hipur në avionë privatë për udhëtime në vendet luksoze të pushimeve. Përveç kësaj, sulmuesi ka makina të shtrenjta të parkuara në garazhe të bukura të shtëpisë së tij dhe apartamente.
Dëshmi e jetesës së mirë: Këtu është Papu duke pozuar pranë një prej makinave të tij luksoze. Kredia e imazhit: Instagram.
Prova e jetesës së mirë: Këtu është Papu që pozon pranë një prej makinave të tij luksoze.
Papu Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara
Për të përmbledhur historinë dhe biografinë tonë të fëmijërisë Papu Gomez, ne paraqesim fakte të pakta ose të pabotuara në lidhje me gjeniun e futbollit.
Pirja e duhanit dhe pirja: Edhe pse Gomez nuk është parë duke pirë duhan, ai është i madh për të pirë dhe dikur ishte parë duke shijuar një enë me birrë me gruan e tij Linda. Pavarësisht, është e sigurt që avokati pi me përgjegjësi për të mbrojtur shëndetin e tij dhe për të parandaluar raste të talljes së publikut.
Pirja e pijshme me përgjegjësi: Ai dhe gruaja e tij i pëlqen të shijojë gotat e birrës. Kredia e imazhit: Instagram.
Të pini me përgjegjësi: Ai dhe gruaja e tij duan të shijojnë enë me birrë.
Feja: Nuk ka të dhëna se Papu Gomez është i qartë në lidhje me fenë e tij. Sidoqoftë, shanset janë shumë në favor të tij që ai të jetë një i krishterë siç shihet në emrin e djalit të tij Bautista dhe vajzës së tij Kostandinës. Kjo nënkupton që prindërit e Papu Gomez ndoshta e rritën atë një të krishterë.
Tattoos: Gomez renditet në mesin e disa gjenive të futbollit me origjinë argjentinase, të cilët janë të mëdhenj me tatuazhet. E dërguari ka arte shumëngjyrësh trupore në krah, kraharor, këmbë me hapësirë ​​të mjaftueshme për të shtuar më shumë arte nga vitet.
Një foto interesante që tregon pjesë të tatuazheve të Papu Gomez. Kredia e imazhit: Instagram.
Një foto interesante që tregon pjesë të tatuazheve të Papu Gomez.
Në lidhje me pseudonimin e tij: A e dini se pseudonimi i Gomez "El Papu" ka të bëjë me lartësinë e tij zvogëluese prej 5 metra e 5 inç. Nofka që besohet se i është dhënë sulmuesit nga nëna e tij është hequr nga "Papuchi" që do të thotë "shtatlartë".
armbands: Përveçse një gjeni futbolli, Papu Gomez është i famshëm për stilin dhe origjinalitetin e tij falë gruas së tij që i bën shiritat e bukur kapiten për të. Shiritat ose u bëjnë homazhe të mëdhenjve të futbollit ose përkujtojnë raste të veçanta në futboll, si dhe në jetën e familjes së Gomez.
Pak koleksione të disa shiritave të veshur nga futbollisti i madh. Kredia e imazhit: Instagram.
Pak koleksione të disa shiritave të veshur nga futbollisti i madh.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historitë e Fëmijërisë tonë në Papu Gomez Plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Fabio
muaj 2 më parë

Nuk e di, unë do të kujdesesh për "Papu Gomez" "në mënyrë gjenitive, dhe" Papu Gomezs ".