Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold. Kredite: ST dhe UEFA
Giovanni Reyna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold. Kredite: ST dhe UEFA

Azhurnimi i fundit në

Po !, ai është mbiemri "Kapiten Amerika". Artikulli ynë ju jep një përmbledhje të plotë të Tregimit të Fëmijërisë së Giovanni Reyna, Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë, Jetesës, Jetës personale dhe ngjarjeve të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Jeta dhe ngritja e Giovanni Reyna
Jeta dhe ngritja e Giovanni Reyna. Kredia e figurës: SI

Po, të gjithë e dinë që ai është një mesfushor i jashtëzakonshëm me perspektivë të madhe. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Giovanni Reyna i cili është mjaft interesant. Tani, pa ado më tej, le të fillojmë.

Giovanni Reyna's Historia e Fëmijërisë:

Një nga fotografitë më të hershme të njohura të fëmijërisë së Giovanni Reyna
Një nga fotot më të hershme të njohura të fëmijërisë së Giovanni Reyna. Kredia e figurës: SI.

Duke filluar, Giovanni Alejandro Reyna lindi në ditën e 13 të nëntorit 2002 në qytetin e Sunderland në Angli. Ai është i dyti nga katër fëmijët e lindur nga nëna e tij Danielle Egan Reyna dhe babait të tij Claudio Reyna.

Edhe pse Giovanni ka lindur në Evropë, ai njihet gjerësisht si një shtetas amerikan sepse ai kaloi pjesën më të mirë të fëmijërisë së tij duke u rritur në New York City së bashku me vëllain e tij më të madh, Jack dhe motrat më të rinj - Joah dhe Carolina.

Fëmijëria Foto e Giovanni (majtas) E rritur në New York së bashku me vëllezërit dhe motrën e tij.
Fëmijëria Foto e Giovanni (majtas) E rritur në New York së bashku me vëllezërit dhe motrën e tij. Kredia e figurës: SI.

Duke u rritur në New York, Giovanni ishte një atlet natyror freakas, i cili kishte atë që u desh për të udhëtuar në çdo lloj ngjarje në fushë dhe fushë. Në fakt, ai kishte interesa të hershme në golf dhe mund të binte një basketboll para se të mbushte 5 vjet.

Në kohën kur Giovanni ishte përfundimisht 5 vjeç, ai filloi të luante futboll në parqe për kënaqësinë e prindërve të tij të cilët ishin më shumë se të lumtur që djali i tyre i dytë nënkupton interesin për futbollin dhe e adoptoi atë si një nga sportet e tij të fëmijërisë.

Giovanni Reyna's Sfondi i Familjes:

Po, babai dhe mamaja e Giovanni nuk ishin të varfër por kënaqësia që ata patën në përpjekjet e tij të fëmijërisë në futboll ishte e justifikueshme pasi të dy prindërit kanë një histori të pasur në lojërat sportive. Për të filluar me nënën e Giovanni, ajo ishte një futbollist ish-profesionist dhe një ish-anëtar i ekipit kombëtar të futbollit të Shteteve të Bashkuara. Fotografuar më poshtë është një foto bukuroshe e prindërve të Giovanni Reyna (Claudio dhe Danielle Egan).

Takoni prindërit e Giovanni Reyna
Takoni prindërit e Giovanni Reyna. Kredia e figurës: SI.

Nga ana e tij, babai i Giovanni ishte gjithashtu një ndërkombëtar i Shteteve të Bashkuara i cili ka histori të luajë për Glasgow Rangers, Manchester City dhe Sunderland ku lindi djali i tij i dytë. Kështu, ishte e natyrshme që ata kënaqeshin me interesin e Giovanni për të shkelur shtigjet e tyre në ndërtimin e një karriere në sport.

Giovanni Reyna's Edukimi dhe krijimi i karrierës

Kur koha ishte e drejtë, një Giovanni i ri dhe ambicioz u bë pjesë e sistemit të akademisë së New York City Football Club (NYCFC) ku ai filloi ndërtimin e një karriere të sinqertë në edukimin e futbollit.

Ai u bë pjesë e NYCFC në një moshë shumë të re.
Ai u bë pjesë e NYCFC në një moshë shumë të re. Kredite e imazhit: NYCFC dhe SI.

Duke e kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll për të jetuar, prindërit e Giovanni Reyna (Claudio dhe Danielle Egan) bënë të pamundurën për të mbështetur aspiratat e tij. Ndërsa Giovanni po mësonte tregtinë, ai i kushtoi vëmendje të madhe udhëzimeve dhe nuk u gjet në mungesë të zhvillimit fizik dhe mendor. Në fakt, ai ishte një egërsues i mahnitshëm i futbollit që e dinte që ai kishte një të ardhme të ndritshme në futboll.

Giovanni Reyna's Vitet e para në futboll:

Si i tillë, ngritja e Giovanni nëpër radhët ishte e shpejtë dhe më e rëndësishmja për meritë sepse babai i tij - Claudio ishte drejtori sportiv i NYCFC, por nuk përdori krahun e gjatë të ndikimit në promovimin e dëshirave egoiste për të riun.

Kështu, përparimi i Giovanni ishte transparent dhe i vlerësueshëm për bashkëmoshatarët dhe trajnerët e tij, të cilët dolën në përfundimin se ai ishte një natyror me perspektivë që do ta bënin akademinë krenare në të ardhmen.

E ardhmja e ndritur e Giovanni në këtë sport mund të shihet qartë nga bashkëshortët dhe trajnerët e tij në NYCFC
E ardhmja e ndritshme e Giovanni në këtë sport u pa më herët nga shokët dhe trajnerët e tij në NYCFC. Kredia e imazhit: Instagram.

Giovanni Reyna's Story to Fame:

Në kulmin e përpjekjeve sportive të Giovanni në NYCFC, ai bëri mjaft mirë për të ndihmuar skuadrën e tij të fitojë Kupën e Brezit Adidas në Prill 2017, një turne që pa atë 14-vjeçar të atëhershëm gjithashtu të dalë si lojtari më i mirë.

Cfare tjeter? Giovanni vazhdoi të ndihmojë U15-të e SHBA të fitojnë turneun prestigjioz të të rinjve Torneo Delle Nazioni dhe patën një fund të fortë 2017/18 me NYCFC duke shënuar 13 gola në 17 paraqitje.

A mund ta vësh re atë mes ekipit bartës
A mund ta vini re atë mes ekipit celeberues? Kredia e imazhit: Instagram.

Biografia e Giovanni Reyna- Historia e Rise To Fame

Me paraqitje të tilla të jashtëzakonshme, nuk ishte për tu habitur që Borussia Dortmund nuk harxhoi kohë në sigurimin e shërbimeve të mesfushorit. Ai fillimisht u bë për të luajtur për skuadrën gjermane të ekipit U19 në 2019/20 përpara se të fitonte promovim në ekipin e parë të klubit gjatë pushimit të dimrit.

Pasi bëri debutimin e tij në Bundesligë për Borussia Dortmund, ishte rekord pas rekordit për Giovanni i cili mërziti Christian Pulisic duke u bërë amerikani më i ri që u shfaq ndonjëherë në Bundesliga.

A e dini se Giovanni gjithashtu u bë golashënuesi më i ri në historinë e Kupës së Gjermanisë kur gjeti pjesën e pasme të rrjetës në humbjen 2-3 me Werder Bremen gjatë Raundit DFB-Pokal prej 16?

Përsëri mezi 15 ditë më vonë, Giovanni u bë amerikani më i ri që luajti dhe regjistroi një asistim në një Champions League kur u vendos Erling Håland's goli fitues i lojës për të ndihmuar Borussia Dortmund të regjistrojë një fitore 2-1 ndaj PSG. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Shihni kush i dha Erling Håland ndihmën që e bëri fitimtar Dortmundin
Shihni kush i dha Erling Håland ndihmën që e bëri fitimtar Dortmundin. Kredia e figurës: Qëllimi.

Giovanni Reyna's Girlfriend?

Tifozët dhe shtypi nuk janë të lumtur që Giovanni bën vetëm lajme për shfaqjet e tij mbresëlënëse të futbollit dhe zbavitjen e rekordeve. Si e tillë, ata me dëshirë dëshirojnë të dinë për të dashurën e tij ose të konstatojnë nëse ai ka një grua të fshehtë.

Fatkeqësisht, dëshira të tilla do të vazhdojnë të zgjaten pasi Giovanni është vetëm 17 vjeç në kohën e shkrimit të kësaj biografie dhe nuk ka djalë (vajza) ose vajzë (të) jashtë martese.

Giovanni i ri, i suksesshëm dhe i pashëm është beqar që në shkurt të vitit 2020
Giovanni i ri, i suksesshëm dhe i pashëm është beqar që në shkurt të vitit 2020. Kredia e imazhit: SI dhe LB.

Nuk ka dyshime se mesfushori nuk e konsideron të parën një vajzë ose bashkëshorte. Kjo po vjen pasi ai është vendosur të forcojë pozicionin e tij me ekipin e parë të Borussia Dortmund. Aq më tepër, duke e ngulitur emrin e tij në mermeret e gjenive të reja të futbollit për të parë në dekadën e ardhshme të futbollit më të mirë.

Giovanni Reyna's Jeta familjare:

Undshtë pa diskutim e vërtetë që një familje që është në sport qëndron së bashku. Në këtë pjesë, ne do t'ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes Giovanni duke filluar nga prindërit e tij.

Njohja me Jetën Familjare të Giovanni Reyna
Njohja me Jetën Familjare të Giovanni Reyna. Kredia e imazhit: Instagram

Më shumë rreth babait të Giovanni Reyna:

Claudio Reyna është babai i mesfushorit. Duke gjykuar emrin e tij, lehtë mund të mendosh se ai ka rrënjë familjare jo angleze. E vërteta është, babai i Giovanni Reyna "Claudio”Ka origjinë familjare argjentinase dhe portugeze. Ashtu si do të vepronin ish-profesionistët, Claudio luajti një rol aktiv në trajnimet rinore të Giovanni dhe ishte i dobishëm për ngritjen e tij në futbollin më të mirë.

Më shumë Rreth Nënës së Giovanni Reyna:

Nënat e shkëlqyera sportive kanë prodhuar djem sportivë dhe nëna e Giovanni Reyna nuk është një përjashtim. Danielle Egan Reyna është një futbollist amerikan në pension, i cili dikur ka luajtur për ekipin kombëtar të futbollit të Shteteve të Bashkuara në 1993. Në foto më poshtë me Giovanni (djali i saj), të dy me të vërtetë ndajnë një lidhje unike.

Më shumë rreth nënës së Giovanni Reyna, Danielle Egan
Më shumë rreth nënës së Giovanni Reyna, Danielle Egan. Kredia: Instagram

Rreth vëllezërve dhe të afërmve të Giovanni Reyna:

Mesfushori ka tre motra me të cilët është rritur. Ato përfshijnë vëllain e tij më të madh Jack dhe motrat më të vegjël - Joah dhe Carolina.

si Giovanni, Jack kishte interes të hershëm në futboll dhe basketboll por vuajti nga kanceri i fëmijërisë i cili solli vdekjen e tij të parakohshme kur ishte vetëm 13 vjeç. Fol për motrat e mbetura të mesfushorit, vëllai i tij i ri Joah ka interes për gatimin dhe futbollin ndërsa vajza e vetme e familjes - Karolina është në disa sporte në kohën e shkrimit të biografisë së Giovanni Reyna.

Foto e mesfushorit me nënën, babin dhe motrat e tij
Foto e mesfushorit me nënën, babin dhe motrat e tij. Kredia e figurës: SI.

Giovanni Reyna's Jeta personale:

Duke vazhduar jetën e Giovanni larg futbollit, ai ka një personalitet të pasur që pasqyron cilësitë pasionante, intuitive, ambicioze dhe të jashtëzakonshme të individëve, shenja zodiak e të cilëve është Akrepi.

Mesfushori që zbulon në mënyrë të moderuar fakte për jetën e tij private dhe personale, ka interesa dhe hobi që përfshijnë të luajnë golf, të vazhdojnë lojërat e basketbollit dhe të kalojnë kohë cilësore me miqtë dhe familjen e tij.

Kjo është një foto e rrallë që Giovanni luan golf për kohën e lirë
Kjo është një foto e rrallë që Giovanni luan golf për kohën e lirë. Kredia e imazhit: Instagram.

Giovanni Reyna's Lifestyle:

Lidhur me stilin e jetës së Giovanni, vlera e tij neto është ende në shqyrtim në kohën e shkrimit, por ka një vlerë tregu prej 6 milion €. Me një vlerë të tillë, është e qartë se mesfushori nuk është një fitues kryesor apo shpenzues i madh.

Prandaj, është e vështirë të shihet mesfushori që jeton në stilin e jetës luksoze të shokëve të tij, i cili lundron rrugët e Gjermanisë me makina ekzotike dhe zotëron shtëpi të shtrenjta. Pavarësisht, ai vishet me stil për të marrë pjesë në raste të veçanta dhe festa me miqtë.

Nuk është çdo herë që shihni mesfushorët që vishen me stil, por Giovanni bën.
Jo çdo herë që shihni mesfushorët vishen me stil por Giovanni bën. Kredia e imazhit: Instagram.

Giovanni Reyna's faktet:

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Giovanni Reyna, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për të.

Fakti # 1 - Ndarja e pagave:

Që kur u fut në skenën e futbollit në Dortmund, shumë tifozë kanë marrë në internet në një përpjekje për të ditur se sa fiton Giovanni Reyna. E vërteta është, tai duke sulmuar kontratën e mesfushorit me BVB e sheh atë duke paguar një pagë të madhe rreth € 600,000 në vit. Më e habitshme më poshtë është ndarja e pagave të Giovanni Reyna në vit, muaj, ditë, orë, minutë dhe sekonda (si në kohën e shkrimit).

Qëllimi i pagësFitimet në Euro (€)Fitimet në Sterling paund (£)Fitimet në Dollarë të Shteteve të Bashkuara ($)
Fitimet në vit€ 600,000£ 522,767.12$ 669,501.00
Fitimet për muaj€ 50,000£ 43,563.9$ 55,791.75
Fitimet në javë€ 12,500£ 10,890.98$ 13,947.9
Fitimet në ditë€ 1,785.7£ 1,555.85$ 1,992.56
Fitimet për orë€ 74.4£ 64.83$ 83.02
Fitimet për minutë€ 1.24£ 1.08$ 1.38
Fitimet për sekonda€ 0.02£ 0.018$ 0.02

Kjo është ajo që fitoi Giovanni Reyna që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda.

A e dini? ... Burri mesatar në Gjermani duhet të punojë së paku 1.1 vjet për të fituar € 50,000, që është shuma që Giovanni Reyna fiton në një muaj.

Fakti # 2 - Tattoos:

Shtë e qartë se Giovanni nuk ka arte të trupit në kohën e shkrimit. Ai është shumë i dashuruar me flaunting një lëkurë pa vend në lartësinë e tij të moderuar-mbresëlënëse prej 6 metra dhe 1 inç.

Ai i sigurt duket mirë pa tatuazhe.
Ai i sigurt duket mirë pa tatuazhe. Kredia e imazhit: Instagram.

Fakti # 3 - Pirja e duhanit dhe pirja:

Giovanni nuk pinë duhan apo pi pa përgjegjësi. Si profesionist, ai është i vetëdijshëm për nevojën për të qëndruar i shëndetshëm dhe i mprehtë në çdo kohë për interesat e tij më të mirë.

Fakti # 4 - Vlerësimi i FIFA-s:

Giovanni ka një vlerësim jo shumë mbresëlënës të FIFA-s në 63 si në shkurt 2014. Pavarësisht, nuk ka hedhur poshtë fakti që vlerësimet e tij janë rritur për rritje meteorike. Kjo për faktin se ai ka vetëm disa muaj eksperiencë duke luajtur futboll në top-fluturim në kohën e shkrimit.

Gjithmonë ka një fillim humbi
Gjithmonë ka një fillim të përulur. Kredia e imazhit: SoFIFA.

Fakt #5 - Feja:

Mesfushori nuk është i madh për fenë në kohën e shkrimit. Si i tillë, mbajtja e tij për çështje besimi nuk mund të nxirret përfundimisht. Pavarësisht, ka shumë të ngjarë që prindërit e Giovanni Reyna duhet ta kishin rritur atë për të adoptuar besimet fetare të krishtera.

Pyetje Wiki Giovanni Reyna:

Kjo tabelë më poshtë jep informacion të shpejtë dhe konciz rreth Giovanni Reyna.

Giovanni Reyna Faktet e Biografisë (Hetim Wiki)Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Giovanni Alejandro Reyna
pseudonimi:Kapiten Amerika
prindërit:Danielle Egan Reyna (Nënë) dhe Claudio Reyna (Babai)
Brothers:Jack Reyna (Vonë), Joah Reyna
motra:Carolina Reyna
Origjina Familjare:Origjina e familjes amerikane, argjentinase dhe portugeze
Vendi u rrit: Bedford, New York.
Vendi i lindjes:Sunderland, Angli.
Gjatesia:6 ft 1 në (1.85 m)
Zodiac:Akrepi
Profesioni:Sulmues i mesfushorit

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë Giovanni Reyna Plus Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu