Histori të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Histori të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur. Kredi për IG
Histori të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur. Kredi për IG

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me emrin "Oleksy". Faktet e Biografisë sonë të Untoldand Oleksandr Zinchenko për Fëmijët, ju japin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Historia e Fëmijërisë së Oleksandr Zinchenko - Analiza deri më sot
Historia e Fëmijërisë së Oleksandr Zinchenko - Analiza deri më sot. Kredi për DonetskWay dhe Transfer Mkt

Analiza përfshin sfondin e tij familjar, jetën e hershme, formimin e arsimit / karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën për histori famë, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale dhe stilin e jetës etj.

Po, të gjithë e njohin atë si atë lojtar të gjithanshëm dhe të varur për opsionin e majtë të Pep Guardiola. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Oleksandr Zinchenko e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Biografia Ontksandr Zinchenko Story Plus Historia e jetës së hershme dhe familjes

Oleksandr Zinchenko lindi në ditën 15th të Dhjetorit 1996 për babanë e tij Volodymyr Zinchenko dhe nënën (emri i të cilit nuk dihet) në qytetin ukrainas të Radomyshl.

Oleksandr Zinchenko Babai dhe Nëna
Oleksandr Zinchenko Babai dhe Nëna

Zinchenko u rrit si fëmija i vetëm i prindërve të tij në Radomyshl, një qytet historik në veri të Ukrainës i cili mban origjinën dhe rrënjët e tij familjare. Ky qytet i vetmuar i cili është i njohur sot për muzetë dhe artifaktet e tij ishte qendra administrative e Holokausti, një term i përdorur për të përshkruar genocidin e Luftës së Dytë Botërore të Judenjve Evropianë.

Ajo që rritet në Radomyshl duket për Oleksandr Zinchenko
Ajo që rritet në Radomyshl duket për Oleksandr Zinchenko
Zinchenko nuk u rrit nga sfondi i pasur i familjes. Prindërit e tij ishin si shumica e njerëzve që bëjnë punë normale, nuk kishin arsimin më të mirë financiar dhe shpesh herë luftonin me para.
Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Për Oleksandr, zbrazëtia e qytetit të tij mbaronte sa herë që kishte futboll në këmbë. Ai nuk ishte fëmija që u interesua për koleksionet më të reja të lodrave, POR vetëm një futboll dhe të kesh shokun e tij më të mirë të fëmijërisë përreth tij.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës së Oleksandr Zinchenko
Ndërtimi i arsimit dhe karrierës së Oleksandr Zinchenko
I talentuar me aktin e shkelmimit dhe bërjes së gjërave të mëdha me topin e futbollit. Zinchenko filloi arratisjet e tij të futbollit në dhomën e tij të jetesës së familjes, një feat që kapërceu në fushat e Radomyshl. Sigurimi i vetë-edukimit në futboll pagoi dividentët e tij ndërsa Zinchenko me fat u thirr për gjykime në klubin e qytetit të tij lokal, Karpatiya Radomyshl.
Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Oleksandr Zinchenko për lojën e pa atë në moshën e 8 duke iu bashkuar Karpatiya Radomyshl, një klub rinor i cili i dha skenën për të hedhur themelet e tij të karrierës.

Ndërsa ishte në akademi, Zinchenko vëzhgoi çdo admirues të futbollit përfshirë shokët e tij të skuadrës që adhuronin Andrei Shevchenko, futbollistin më të madh të Ukrainës dhe idhullin për të gjithë. Olek ishte më i veçantë në lidhje me talentin e papërcaktuar në Ukrainë. E tëra që ai donte ishte të ishte Sheva e radhës.

Zinchenko qëndroi me Karpatiya Radomyshl për 4 vjet para se të zbulohej dhe fitohej nga Monolit Illichivsk një tjetër klub rinor ukrainas i njohur për projektimin e talenteve të rinj në akademi më të mëdha. Ai ishte i shpejtë për të bërë një përshtypje me klubin falë vendosmërisë së tij për të dalë në mes të barabartë të tij. Zinchenko bëri përparim të qetë në grupmoshat, një përvojë që e parashikoi atë në një kandidat të lartë për mundësi të larta futbolli.

Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Rruga për Fame Story

Vozitja dhe vendosmëria e Oleksandr janë pasuritë e tij më të vlefshme. Viti 2010 e pa atë të skautuar nga akademia më e madhe e Ukrainës, Shakhtar Donetsk i cili e tundoi atë të pranojë ofertën e tyre. Pak e dinte se po hynte në një bllokadë në karrierë. Tani le t'ju them se çfarë ka ndodhur saktësisht !!

Olek ishte ambicioz për të hyrë në ekipin e lartë të klubit i cili kishte yje të lartë, pëlqimet e Fernandinho, Douglas Costadhe Henrikh Mkhitaryan. Në Shakhtar, ndryshe nga klubet e tjera rinore Olek luajti, situata u bë shumë e vështirë. Sipas fjalëve të tij:

Më kishin mbetur dy vjet në kontratën time dhe ata më thanë që duhej të vazhdoja me ta POR të mos luaja në ekipin e parë. Dreamndrra ime ishte të luaja në ekipin e parë.

E thënë thjesht, klubi Bllokoi rrugën e tij për të pasur sukses në futbollin e vjetër dhe nuk kishte rrugëdalje për djem të tjerë ukrainas që u prekën. Ky zhgënjim ndodhi edhe kur ai ishte kapiteni i ekipit të të rinjve.

Rruga Oleksandr Zinchenko për Historinë e Famshëm
Rruga Oleksandr Zinchenko për Historinë e Famshëm. Kredi për Donetsk-Way

Klubi madje shkoi deri aty sa provoi një kontakt tjetër që ai të nënshkruajë pa sigurimin e një integrimi në ekipin e parë. Ishte një ofertë e fuqishme kontrate që erdhi si një kërcënim. Sipas fjalëve të Olekut;

Ata thanë nëse nuk nënshkruaj, atëherë nuk do të luaj për ta, madje edhe për ekipin e tyre rinor që kam arritur. Kështu që për rreth katër muaj, isha në depresion. Unë thjesht ndoqa çdo seancë stërvitore por nuk luaja. Unë isha në mërgim.

Për të përkeqësuar situatën, shpërtheu Lufta e Ukrainës dhe klubi hyri në gjendje krize. Në atë kohë, Oleksandr ishte ende i lidhur me kontratën e tij. Lufta bëri që prindërit e tij të migronin në qytetin rus Ufa, një vendim familjar i cili e bëri Oleksandr të braktisë karrierën e tij rinore me Shakhtar Donetsk.

Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Ngritja në Fame Story

E kaluara u kthye për ta ndjekur atë në përpjekjen e tij për t'u transferuar në një klub më të madh për të filluar një karrierë të vjetër.

A e dini? ... Në moshën 16, çështjet e kontratës së Oleksandr me Shakhtar e penguan atë të nënshkruajë me Rubin Kazan. Ky ishte një problem tjetër që e ndaloi atë të luante për një muaj të mbarë 18. U desh kjo sasi kohe qe gjithcka te zgjidhej. Në këtë fund, Oleksandr iu bashkua Ufa, një klub rus futbolli me qendër në Ufa, qyteti që jetuan prindërit e tij. Klubi i dha Oleksandr mundësinë për të luajtur në Premier League League.

Thjesht kërkimi është një forcë besimi për të riin ukrainas, i cili ndjeu nevojën për t'u ekspozuar ndaj një kulture të re, metodë stërvitore dhe zakone. Oleksandr Zinchenko duroi një ngritje të lartë në karrierë meteorike në Ufa, pasi ai u bë një nga talentet më të nxehta të klubit.

Ngritja e Oleksandr Zinchenko në Rusi
Ngritja e Oleksandr Zinchenko në Rusi. Kredi për 90Min

Performanca e tij tërhoqi klube të larta evropiane mes të cilëve Man City. Më 4 Korrik 2016, Zinchenko nënshkroi për klubin Premier League Manchester City për një tarifë të pazbuluar që besohet të jetë rreth 1.7 £.

Me të mbërritur në një klub të mbushur me një pishinë talentesh, Zinchenko pranoi të dërgonte veten në PSV Eindhoven, një klub i cili e ndihmoi të adaptohej me jetën në Evropën perëndimore. Rikthimi i tij në qytetin Man në fillim u ndje i ndryshkur, por më vonë erdhi me një goditje fati kur u dëmtua Benjamin Mendy i dha atij një shans për të kërkuar një kërkesë në të majtë. Si në kohën e shkrimit, Zinchenko në sezonin 2018 / 2019 ndihmoi ekipin e tij për të fituar trefishin e tyre.

Oleksandr Zinchenko Ngrihet në Story Fame
Oleksandr Zinchenko Ngrihet në Story Fame
Edhe pse ai mund të mos jetë Andriy Shevchenko që ai dikur dëshironte, por Oleksandr Zinchenko ka i dëshmoi botës se ai është premtimet e ardhshme të bukura të brezit të tij të futbollit ukrainas. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.
Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe fitimin e ngatërresës për Man City, është e sigurt që shumë tifozë do të kishin bërë pyetjen e ndezur; Kush është e dashura apo gruaja e Oleksandr Zinchenko?. Nuk ka mohuar faktin që pamja e tij e bukur nuk do ta bënte atë të dashur për fansat e tij femra. Sidoqoftë, prapa futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura magjepsëse, në personin e Vlada Sedan që është një gazetare ukrainase.

A dinit? ... Ylli MAN CITY ra në dashuri me të dashurën e tij ndërsa ajo ishte në detyrë me të si klienti i saj. Për shkak të asaj që ajo dukej rrezatuese bukur, Oleksandr Zinchenko jo vetëm që u tundua, por ra në një dashuri aq thellë sa për të mbjellë një puthje mbi të gjatë një interviste live në TV.

Jeta e marrëdhënies Oleksandr Zinchenko
Jeta e marrëdhënies Oleksandr Zinchenko - Kredi për Dielli

Kjo intervistë ndodhi kur ndërkombëtari ukrainas sapo kishte dalë në fushë pas një fitoreje të madhe ndaj Serbisë në një kualifikim Euro 2020.

Pas puthjes së mbjellë, fansat më vonë konfirmuan thashethemet se të dy të dashuruarit kishin filluar takimin. Që nga ai moment i bukur, të dy të dashuruarit kanë qenë të dashuruar në mënyrë të dehur me njëri-tjetrin, siç vërehet nga disa të shtëna të marra nga llogaritë e tyre në mediat sociale.

Oleksandr Zinchenko dhe Vlada Sedan
Oleksandr Zinchenko dhe Vlada Sedan

Pa dyshim, Oleksandr dhe Vlada kanë mbetur një nga çiftet më të vendosur në botën e futbollit ukrainas. Një prej largimeve të preferuara të çiftit për verën është Simpsons Ride i vendosur në Orlando, FL 32819, SHBA.

Histori Dashurie e Oleksandr Zinchenko me Vlada Sedan
Histori Dashurie e Oleksandr Zinchenko me Vlada Sedan

Fakti që të dy dashamirët nuk duket të ngadalësojë romancën e tyre nuk lë dyshim se një martesë ose martesë mund të jetë hapi tjetër zyrtar.

Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta personale

Makesfarë e bën Oleksandr Zinchenko të shënojë ?. Njohja me jetën e tij personale larg fushës së futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Duke u nisur, ai është një futbollist me një karakter të ashpër dhe personalitet i cili përbëhet nga “Një përqind talent, 99 për qind punë e vështirë". Oleksandr është një Shigjetar dhe i pëlqen të qeshë dhe të shijojë larminë e jetës siç vërehet në foton më poshtë.

Oleksandr Zinchenko Faktet e Jetës personale
Oleksandr Zinchenko Faktet e Jetës personale
Ky personalitet jashtë nivelit është krejtësisht i ndryshëm nga personi që ai bëhet ndërsa bën biznesin e tij në fushë.
Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta familjare

Duke gjykuar nga fotografia më poshtë, lehtë mund të konkludosh se prindërit e Oleksandr Zichenko Irina dhe Victor aktualisht po korrnin përfitimet dhe bekimet nga djali i tyre i dashur.

Prindërit Oleksandr Zinchenko
Prindërit Oleksandr Zinchenko

Nga sa duket, Oleksandr i pëlqen të nxjerrë prindërit për darka. e tij devotshmëria për të siguruar që babai dhe nëna e tij janë të rehatshme është e ngjashme me angazhimin që ai vendos në fushë.

Oleksandr Zinchenko nxjerr prindërit e tij jashtë
Oleksandr Zinchenko nxjerr prindërit e tij jashtë

Oleksandr duket se është shumë më afër nënës së tij, ndryshe nga babai i tij. Ai ka një ngjashmëri të ngushtë me nënën e tij, ndryshe nga babai i tij të cilin lehtë mund ta tregoni nga fotografia.

Oleksandr Zinchenko dhe nëna e tij- Irina
Oleksandr Zinchenko dhe nëna e tij- Irina

Ndërsa pak dihet nëse ai ka ndonjë vëlla (a) ose motër (a), Grand-baballarët e Oleksandr janë shumë të gjallë si në kohën e shkrimit.

Jeta familjare Oleksandr Zinchenko
Jeta familjare Oleksandr Zinchenko
Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Fakte jetese

Në korrik 4th, 2016 ukrainas nënshkroi një kontratë me Manchester City që i jep atij një pagë dajak prej 250,000 Euro (Pound 219,000) në vit. Ne kemi shtypur numrat, kjo do të thotë se ai fiton € 683 (£ 601) në ditë dhe € 28 (£ 25) në orë. Imazhe duke fituar këtë shumë të parave dhe çfarë do të bënit me të. Për Oleksandr, ai preferon të jetojë një jetë të thjeshtë.

Faktet Jeta Oleksandr Zinchenko
Faktet Jeta Oleksandr Zinchenko. Kredi për WTFoot
Oleksandr Zinchenko Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë - Fakt i patreguar

Identifikoni gabimin: Të dy Oleksandr Zinchenko dhe Kevin De Bruyne kanë një flokë të veçantë dhe të ndritshëm. Ky është shkaku kryesor i një keqkuptimi të caktuar dhe një identiteti të gabuar midis dy lojtarëve të Man City. Nga larg, ata duken si binjakë, por kur jemi bashkë, të dy duken ndryshe.

Oleksandr Zinchenko dhe Kevin De Bruyne- Ngjashmëria
Oleksandr Zinchenko dhe Kevin De Bruyne- Ngjashmëria

Duke folur për këtë, Zinchenko tha dikur; "E kam dëgjuar gjatë gjithë kohës, më beso. Shumë njerëz më thërrasin 'Kev veçanërisht kur jam duke hipur në autobusin e ekipit. Tifozët do të bërtisnin 'Kev, a mund të kem një fotografi?' Por kur u ktheva, ata do të ishin si 'Oh, nuk është Kevin'. Kredi për Telegraf

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Oleksandr Zinchenko plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu