Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Odsonne Edouard përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Makinat, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Në terma të thjeshtë, kjo është një histori e udhëtimit të jetës së Futbollistit, nga ditët e fëmijërisë së tij, deri kur u bë i famshëm. Për të hapur oreksin tuaj të autobiografisë, arrini djalin e tij tek galeria e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio të Odsonne Edouard.

Biografia e Odsonne Edouard- Vini re Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe. 📷: The Herald, TransferMarket dhe Twitter.
Biografia e Odsonne Edouard- Vini re Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe.

Po, ju dhe unë e dimë që ai është një nga sulmuesit më të mirë të Celtic që nga mbretërimi i Henrik Larsson midis 1997–2004. Sidoqoftë, ne kemi kuptuar që shumë pak tifozë të futbollit kanë menduar të lexojnë Biografinë e Odsonne Edouard, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Fëmijërisë Odsonne Edouard:

Për fillestarët, ai ka pseudonimet - "The Rocket" dhe "Magic Odsonne". Futbollisti lindi pesë muaj para Kupës së Botës FIFA 1998 - në ditën e 16 Janarit, 1998 në qytetin Kourou, Guiana Franceze.

Në rast se nuk e dinit se ku e kishin prindërit e Odsonne Edouard, Kourou është një rreth në bregdetin Atlantik të Guianës Franceze, një departament i jashtëm i Amerikës së Jugut të Francës. Sipas Google, vendi është 7,086 km nga Franca.

LEXO
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Ky është Kourou - qyteti ku e patën Prindërit e Odsonne Edouard. Isshtë 7,086 km larg nga Franca. 📷: Google Map
Ky është Kourou - qyteti ku e patën Prindërit e Odsonne Edouard. Isshtë 7,086 km larg nga Franca.

Edouard, në një nga intervistat e tij, zbuloi se ai ishte rritur si një fëmijë i rezervuar, i cili herët, pëlqen të buzëqeshë ose të buzëqesh nga veshi në vesh. Edhe në moshën e tij të rritur, asgjë nuk ka ndryshuar për sulmuesin. Gjithashtu, në atë intervistë, ai njëherë rrëfeu se si fëmijë, nuk ishte engjëll. Me nënkuptime, kjo do të thotë se ai bëri disa marrëzira - ti nuk je asgjë e tmerrshme për të dëmtuar imazhin e familjes së tij.

Herët në fëmijërinë e tij, të shikosh futboll në TV dhe të shkosh në stadium ka qenë gjithmonë gjë e tij. Dashuria e pafund për lojën e shndërroi atë në një fanatik futbolli, një feat që më vonë e pa që ai kishte një datë me fatin e tij.

LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Origjina familjare Odsonne Edouard:

Siç duhet ta keni parë, sulmuesi francez përshëndet nga një prej atyre territoreve të huaja që dikur u kolonizua nga Franca. Pasi të keni thënë se, tjetër, ju mund të mendoni se ndonjëri nga nëna e tij dhe babai kanë origjinë familjare të tyre nga Guajana Franceze. E vërteta është, ju gaboni për këtë.

A e dini? Are Prindërit e Odsonne Edouard nuk janë nga Guiana Franceze pavarësisht se djali i tyre ka lindur atje. Nëna dhe babai i tij janë Haitians të cilët për arsye prosperiteti, u larguan nga vendi në vitet 1980 për kullota më të gjelbra në Guianën Franceze. Pak vjet pasi lindi Odsonne, dhe në pak kohë, ata u zhvendosën në Francë.

LEXO
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sfondi Familjar i Odsonne Edouard:

Për shumë emigrantë, rrethinat e Parisit janë destinacioni më i mirë për të rritur një familje të klasës së mesme. Me të migruar në Francën Metropolitane, prindërit e Odsonne Edouard u vendosën në Bobigny, një qytet i vendosur në periferi të verilindjes së Parisit. Atje, ata rritën djalin e tyre, futbollistin e destinuar.

Odsonne Edouard vitet e hershme - Edukimi:

Prindërit e të riut janë në mesin e asaj kategorie mamaje dhe babait që lejuan fëmijët e tyre të luanin futboll, por këmbëngulin të mos e përdorin atë për të kompromentuar arsimin. Në përmbledhje, shkolla ishte e rëndësishme si për babanë dhe nënën, por jo për Odsonne, e cila dikur tha në një intervistë me të Onzemondial;

Shkolla ishte e rëndësishme për prindërit e mi. Kështu që unë vetëm e ndoqa atë për t'i bërë ata të lumtur me mua. Jo sepse më pëlqeu. Në sytë e mësuesve, unë isha më shumë pas kënaqësive. Ti, kam arritur të bëj shenja të mira.

Prindërit mbështetës, megjithë dashurinë për arsimin, më vonë ishin mjaft të sjellshëm për të rregulluar Odsonne për të provuar një karrierë futbolli me klubin vendor, AF Bobigny. Në moshën gjashtë vjeç, i ri u regjistrua në klubin ku ai filloi llojin e arsimit që ai e donte.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Biografia Odsonne Edouard- Jeta e hershme e karrierës:

Me kalimin e kohës, perspektivat për t'u bërë një futbollist profesionist mbizotëruan plotësisht për të shkuar në shkollë. Young Odsonne mori më pak vëmendje në arsimin e tij të mesëm, ndërsa i kushtoi më shumë kohë ndjekjes së karrierës së tij. Përcaktimi çoi në sukses pasoi, dhe vetëm tre vjet pasi u bashkua me AF Bobigny, i riu kishte filluar tashmë të shënonte gola dhe të mbledhte trofe.

LEXO
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Francezi është JO i huaj me Trofe që nga fëmijëria. Siç vërehet, ai fitoi çmimin e golashënuesit për një turne ndërsa ishte në AF Bobigny. : Twitter
Francezi është JO i huaj me Trofe që nga fëmijëria. Siç vërehet, ai fitoi çmimin e golashënuesit për një turne ndërsa ishte në AF Bobigny.

Të bëhesh një makinë shënuese e golave ​​në një moshë të tillë të tenderit do të thoshte një gjë. Ishte fakti që një klub i madh në Francë do ta spikaste dhe në asnjë moment, do të bastiste klubin e tij të vogël, AF Bobigny për firmën e tij.

Biografia e Odsonne Edouard- Rruga drejt famës:

E panjohur për shumë tifozë, marrja në fuqi e Katarit të PSG-së nuk kishte të bënte me blerjen e talenteve më të mirë - si Blaise Matuidi Marquinhos etj. Kishte të bënte gjithashtu me investime në akademinë e të rinjve. Atë vit 2011, Odsonne tërhoqi vëmendjen e një skauteri të PSG-së në mënyrën më të pazakontë. Tani le t'ju tregojmë atë pjesë të Biografisë së tij.

LEXO
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Si Odsonne u bë një lojtar PSG:

Sipas DailyRecord, Skautari kryesor i Paris Saint-Germain u detyrua të braktisë planet për të parë një ndeshje rinore që u anulua më pas për shkak të motit të keq. Në vend të kësaj, ai udhëtoi për të parë AF Bobigny ku Edouard po luante. Në një intervistë me Atletiku, Reynaud tha se ai u godit menjëherë nga potenciali i të riut, një gjë që e shtyu atë të bastiste klubin, duke përfshirë marrjen e miratimit të prindërve të Odsonne Edouard për nënshkrimin e tij.

Në fillim, unë u emocionova shumë për t'u bashkuar me PSG. Duke ditur që unë do të ndaj të njëjtën çati si shumica e lojtarëve më të mirë në Francë, isha i lumtur.
Mbaj mend, një ditë para se të largohesha nga familja ime. Nuk kisha fjetur gjithë natën sepse ngutesha shumë për të shkuar (buzëqesh).

Tha i riu për shkak të pranimit të tij në PSG. Familjarët e Odsonne Edouard e kishin të vështirë të udhëtojnë me të. Pavarësisht nga nxitimi, lënia pas e prindërve dhe të dashurve të tij ishte e vështirë. Fatmirësisht, në një përpjekje për të kufizuar vetminë e djalit të tyre, babai i Odsonne u përpoq që PSG t'i dhuronte djalit të tij, vizita familjare javore.

LEXO
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pika kthese për t'u bërë e suksesshme- Lavdi Evropiane e UEFA-s:

Në vitin e tij të fundit drejt diplomimit të akademisë rinore, Odsonne u thirr nga trajneri i ekipit kombëtar francez U17. Faleminderit për shkëlqimin e tij për shënimin e golave ​​me PSG, i riu u zgjodh për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian nën 2015 vjeçar të UEFA-s 17.

A e dini? Od Odsonne Magjike krahas Dayot Upamecano   Të Zinedine Zidane djali Luca ishin së bashku me ata që ndihmuan Francën të ngrinte trofeun e madh. Marrja e trofeut nuk ishte e mjaftueshme, në fakt, makina e re e golave ​​rrëmbeu shënuesin më të mirë të çmimit të turneut me 8 golat e tij.

I riu aq shumë e shijoi karrierën e tij të të rinjve me GOL. Në foto këtu, ai ishte futbollisti më i suksesshëm në Kampionatin Evropian UEFA Nën 2015 vjeç 17. 📷: Diariodepernambuco
I riu aq shumë e shijoi karrierën e tij të të rinjve me GOL. Në foto këtu, ai ishte futbollisti më i suksesshëm në Kampionatin Evropian UEFA Nën 2015 vjeç 17. 
LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Biografia e Odsonne Edouard- Rise to Fame Story:

Në vend që të shkërmoqet, sulmuesi i ri vazhdoi të rritet nga forca në forcë me aftësinë e tij për të shënuar gola. Në sezonin PSG 2015–16, magjia shënoi 32 gola në 27 ndeshje, një arritje që i solli atij Titi d'Or. Ky është një çmim i votuar për lojtarin më të mirë të akademisë së të rinjve, dhe më parë ishte fituar nga Kingsley Coman. Përsëri, ylli francez-guajana ishte pjesë e ekipit që ndihmojnë PSG të fitojë Kupën Al Kass.

LEXO
Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Vini re, arritja e Rocket përsëri, si një lojtar i ri. Ai kishte një nga karrierat më të mira për të rinjtë në Futboll. 📷: Instagram
Vini re, arritja e Rocket përsëri, si një lojtar i ri. Ai kishte një nga karrierat më të mira për të rinjtë në Futboll.

Pasi nënshkroi një kontratë profesionale me skuadrën e vjetër të Paris Saint-Germain, Odsonne pëlqen shumë të diplomuar për të rinj - si Yacine Adli- filloi të shqyrtojë mundësinë e marrjes së një fanelle të ekipit të parë. Pamundësia për të tejkaluar klasën Edinson Cavani çoi në një lëvizje në lëvizjen e kredisë.

LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pas një magji të pakëndshme kredie me Toulouse, Odsonne filloi të konsiderojë jashtë vendit. Një veprim i mëtejshëm i huasë në Celtic u bë i vlefshëm. Në Hoops, Magic Odsonne u rikthye MOJO Q GNDRORE. 37 golat e sulmuesit për klubin i ndihmuan ata të vulosnin "trefishin" e tyre historik.

LEXO
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Magic Odsonne ishte ndër ata që ndihmuan Celtic të fitonte trefishin e Brendshëm 2018-2019 nën Brendan Rodgers. 📷: IG
Magic Odsonne ishte ndër ata që ndihmuan Celtic të fitonte trefishin e Brendshëm 2018-2019 nën Brendan Rodgers.

Ashtu si në kohën e shkruarjes së Biografisë Odsonne Edouard, tifozët e futbollit e shohin atë si një nga një 50 të rinjtë më të mirë të Evropës. Ashtu si Moussa Dembele, Rocket ka potencialin për tu bërë e ardhmja e futbollit Francez. Pjesa tjetër, siç thonë ata (duke përfshirë theksimet më poshtë), është tani histori.

Marrëdhënia Jeta Odsonne Edouard- E dashura, gruaja?

Me të gjitha GOALS shënuar deri më tani në karrierën e tij rinore dhe të moshuar, ne e dimë të pamundur që sulmuesi francez të mos ketë admirues femra.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Përveç kësaj, të qenit super i pasur, i lartë dhe i pashëm është më se e mjaftueshme për të tërhequr të dashurat e mundshme dhe ata që e konsiderojnë veten materiale të gruas. Pra, pyetja përfundimtare është;

Kush është e dashura e Odsonne Edouard? … A është i martuar?… A ka ai një grua?

Shumë Tifozë të Futbollit kanë pyetur- Kush është e dashura e Odsonne Edouard? ... A është i martuar? ... A ka ai një grua? 📷: Picuki
Shumë Tifozë të Futbollit kanë pyetur- Kush është e dashura e Odsonne Edouard? … A është i martuar?… A ka ai një grua? 

Duke gjykuar nga fotoja e statusit të marrëdhënies së Odsonne Edouard, ju do të kuptoni fokusin e tij aktual - që është futbolli. Mund të jetë që sulmuesi francez, ashtu si në kohën kur ne jemi duke krijuar Biografinë e tij, mund të ketë një të dashur por refuzon ta bëjë publike lidhjen e tij - ndoshta jo në këtë fazë kritike të karrierës së tij.
Si e dinim?… Kjo pasi ai njëherë rrëfeu se po luftonte fort duke iu rezistuar tundimeve.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Jeta personale e Odsonne Edouard:

Njohja me karakterin e tij jashtë fushe do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të qartë të personit të tij. Duke filluar, Magic Odsonne është dikush që ndihet shumë mirë me profilin e ulët që ai vë jashtë fushës. Pavarësisht nga të gjithë Q GLLIMET e tij, njerëzit vështirë se e dëgjojnë atë jashtë futbollit. Kjo sepse sulmuesi, siç ka zbuluar në një intervistë, është një person diskret. Sipas fjalëve të tij;

Jashtë fushës, tifozët e futbollit më dëgjojnë kaq pak, sepse unë jam një person i matur. Unë nuk e vlerësoj veçanërisht shfaqjen jashtë futbollit. Në vend të kësaj, unë preferoj të shprehem vetëm në terren.

Jeta personale e Odsonne Edouard. Këtu, ai ulet i qetë në kolltukun e dhomës së tij të ndenjes, për një intervistë në lidhje me personalitetin e tij. Kredia: Onzemondial. 📷: Onzemondial.
Jeta personale e Odsonne Edouard. Këtu, ai ulet i qetë në kolltukun e dhomës së tij të ndenjes, për një intervistë në lidhje me personalitetin e tij. Kredia: Onzemondial. 

Prit; ka edhe një cilësi tjetër të mirë që ai ka. Sulmuesi është dikush që nuk është i shpejtë për inat. Rocket mund t’i dëgjojë kritikët e tij, madje edhe ata që e gjykojnë negativisht. Për të, një kritik negativ, sipas tij është pozitiv. Kjo e ndihmon atë të ecë përpara dhe të përmirësohet si një person.

LEXO
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Stili i jetës Odsonne Edouard:

Sulmuesi, pa dyshim, vlerëson vlerën e tij aktuale 5 milion dollarë neto, 40 mijë € paga javore dhe 2 milion € pagë vjetore. E vërteta është, Odsonne Edouard nuk e ka shumë problem të jetojë me një stil jete të ulët.

Shpenzimi i parave për ta bërë shtëpinë e tij të duket e rehatshme është mjaft e mjaftueshme për të. Më në fund, futbollisti nuk beson në idenë e shfaqjes së luksit, të tilla si makina luksoze dhe shtëpi të mëdha (pallat) etj.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Odsonne Edouard Lifestyle - sulmuesi i lumtur, preferon të jetojë një komoditet në shtëpinë e tij të thjeshtë sesa të investojë në makina të bukura. 📷: Instagram
Odsonne Edouard Lifestyle - sulmuesi i lumtur, preferon të jetojë një komoditet në shtëpinë e tij të thjeshtë sesa të investojë në makina luksoze.

Jeta familjare Odsonne Edouard:

Për shumë futbollistë, rruga për në yll nuk do të kishte qenë aq e shijshme sa është pa ndihmën e familjarëve. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth prindërve të Odsonne Edouard dhe anëtarit tjetër të familjes - motrës së tij.

Rreth babait të Odsonne Edouard:

Së pari, ne e vlerësojmë babanë haitian për qëllimet, ëndrrat dhe aspiratat që ai vë, jo vetëm për veten e tij, por për djalin e tij. Për shembull, ai hapi rrugën dhe lejoi Odsonne të jetonte ëndrrat e tij për t'u bërë një futbollist në vend që të qëndronte me arsimimin që nuk funksionoi për të. Le të mos harrojmë gjithashtu se si babai super bëri presion për PSG-në për të lejuar vizitat javore, në mënyrë që Eduardi i ri të ishte afër familjes.

LEXO
Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Nënës së Odsonne Edouard:

Pasi të keni lexuar intervistën e futbollistëve me Onze Mondial, ne besojmë se nëna e tij është origjina e gatimit në familje; një feat i kaloi vajzës. Falë mbështetjes familjare që e ka origjinën prej saj, Odsonne tani ka mësuar se si të gatuaj gastronominë franceze dhe italiane. Po ashtu, makaronat me salcën e Bolonjës, orizin kaçkavall dhe salcën e mishit.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Odsonne Edouard:

Në intervistën e futbollistit për Onze-Mondial, ne e kuptojmë se ai ka një motër të madhe e cila dikur i dha një dorë huazimi për ta mësuar se si të gatuante. A e dini? Sister Motra e Odsonne Edouard është një kuzhinier profesionist i cili që nga viti 2019, ka punuar në një restorant që bën gatime të mira. Sulmuesi në fazën e tij të hershme të karrierës dikur jetonte me motrën e tij të madhe para se të transferohej në banesën e tij.

LEXO
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte të Udsonne Edouard Untold:

Në pjesën përfundimtare të historisë tonë të fëmijërisë dhe shkrimit të Biografisë, ne do t'ju japim informacione që ndoshta kurrë nuk i dini rreth futbollit francez përpara. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakt #1- Ai dikur u arrestua për të qëlluar një kalimtar:

Ky incident ndodhi prapa gjatë viteve të tij të adoleshencës dhe gjatë huazimit me Toulouse. Odsonne (19 vjeç) dyshohet se u kap në CCTV në makinën e tij vetëm disa çaste para se dikush të gjuante me topa 'Airsoft' në kokën e një të huaji.

LEXO
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa ishte në paraburgim nga policia pas arrestimit, adoleshenti hodhi poshtë akuzën, duke thënë se ai kishte huazuar makinën e tij te një mik për atë ditë. Mjerisht, ai mori një dënim me kusht me katër muaj burg, një gjobë prej 6,000 € dhe urdhëroi të paguante 2,600 € si dëmshpërblim. Dënimi nuk mbaroi këtu; ai mori një ndalim për të mbajtur armë për pesë vjet.

LEXO
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #2- Ndarja e Pagës dhe Krahasimi me Qytetarin Mesatar:

BANESORE / VALUTAFitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)Fitimet në Paund (£)
Në vit€ 2,083,200$ 1,806,983£ 1,463,808
Per Muajit€ 173,600$ 150,582£ 121,984
Në javë€ 40,000$ 34,696£ 35,564
Në ditë€ 5,714$ 4,957£ 5,081
Në orë€ 238$ 207£ 212
Për minutë€ 4$ 3.43.5
Për sekonda€ 0.06$ 0.060.06
LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Krahasimi i pagës së tij me qytetarin mesatar:

Që kur keni filluar shikimin Odsonne EdouardBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Duke gjykuar nga ndarja e mësipërme, do t'ju befasojë të dini se një qytetar mesatar skocez që fiton 2,613 £ në muaj do të duhet të punojë për pesë vjet dhe shtatë muaj për të fituar pagën mujore keltike të Odsonne Edouard.

LEXO
Serge Aurier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #3- Çfarë thonë tifozët për Statistikat e tij të FIFA-s:

Disa tifozë kanë kritikuar Odsonne Edouard për të luajtur në një kampionat të barabartë me ligën franceze 2. Disa thonë se ai mbivlerësoi ndërsa të tjerët që e pëlqejnë atë, dëshirojnë që një ekip i lartë si Arsenali të rrezikojë ndaj tij.

Sidoqoftë, vëzhgimi ynë i statistikave të tij të FIFA tregon se sulmuesi i lindur në Guiana nuk po bën aq keq. Odsonne ka një cilësi të ngjashme FIFA me atë të lojtarit tjetër francez, Marcus Thuram.

Statistikat e FIFA vërtetojnë se ai do të ishte një Bombë në të Ardhmen
Statistikat e FIFA vërtetojnë se ai do të ishte një Bombë në të Ardhmen

Wiki:

Për të marrë fakte të shpejta, ne kemi përgatitur një tabelë që përmbledh Biografinë e Odsonne Edouard.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotë:Odsonne oudouard
lindur:16 janar 1998 në Kourou, Guiana Franceze.
prindërit:Të dy mamaja dhe babi janë me prejardhje të Familjes Haiti.
vëlla:Ai ka një motër e cila është kuzhinier.
Gjatesia:1.87 metra ose 6 këmbë 2 inç.
Edukimi:Ka studiuar deri në shkollën e mesme. Coud nuk garon Bac STMG e tij për shkak të futbollit.
Feja:Krishterimi.
Burimet e frymëzimit:Cristiano Ronaldo
Hobi:Fjetja dhe shikimi i serive televizive
Te ardhura neto:5 milion dollarë (statistikat e vitit 2020)
Zodiaku:Bricjapi.
Qëllimi i karrierës:Për tu bërë një nga sulmuesit më të mirë në Evropë.
LEXO
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Përfundim:

Ne e vlerësojmë kohën dhe përpjekjen e bërë për të lexuar këtë letër të gjatë në Biografinë e Odsonne Edouard. Ne besojmë se ai nuk është i mbivlerësuar dhe ai ka potencialin të bëhet një nga Sulmuesit më të mirë në Europen Football.

Ju lutemi na tregoni çfarë mendoni për hartimin tonë në pjesën e komenteve. Gjithashtu për futbollistin, për shembull, ai ka të ngjarë të jetë kaq i përsosur Olivier Giroud zëvendësim për Kombëtaren Franceze?

LEXO
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet