Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold

0
500
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold. Kredia e imazhit: GetfootballNewsFrance dhe TransferMarket
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold. Kredia e imazhit: GetfootballNewsFrance dhe TransferMarket

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri si "Neal". Faktet e Biografisë sonë të Ujërave Neal Maupay Plus Fakte të Biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të rëndësishme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Neal Maupay
Jeta dhe Ngritja e Neal Maupay. Kredi për imazhin: OGCNice, GetFootballNewsFrance, SkySports dhe TheSun

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, formimin familjar, edukimin / ndërtimin e karrierës, jetën e hershme në karrierë, rrugën drejt famës, ngritjen e historisë së famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë që ai ka një sy të mprehtë për të shënuar gola dhe padyshim që është një nga lojtarët e ardhshëm të mëdhenj në France Football. Sidoqoftë, vetëm disa duar konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Neal Maupay i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Sfondi familjar dhe jeta e hershme

Neal Maupay lindi në ditën e 14 gusht 1996 në një nënë argjentinase dhe një baba francez në departamentin francez të Yvelines të vendosur në periferi të Parisit, Francë.

Maupay e ka origjinën e tij familjare nga qyteti i bukur i Versajës i cili është rreth 17.1 km nga qendra e qytetit të Parisit. Në atë kohë, familja e tij jetonte në Versajë - një nga periferitë më të pasura jashtë Parisit. Versajës është një qytet i njohur për kopshtet e tij që janë caktuar nga UNESCO si një sit i trashëgimisë botërore. Më poshtë është pamja e bukur e një qyteti që Neal Maupay kishte fillimet e tij të përulura.

Neal Maupay Jeta e hershme- Ai kaloi 4 vitet e para në qytetin e tij të lindjes, Versailles nga ku erdhi familja e tij
Neal Maupay Jeta e hershme- Ai kaloi 4 vitet e para në qytetin e tij të lindjes, Versajës, nga lindi familja e tij. Kredia: GardenVisit dhe francezët

Edhe pse ka lindur në Francë, Neal Maupay gjithashtu ka rrënjë familjare argjentinase falë nënës së tij që migroi në Francë, ku ajo u bë gruaja e babit të Neal Maupay. Ndërsa nëna e Maupay u kujdes për shtëpinë, babai i tij kishte angazhimet e tij për një punë e shërbimit civil i cili luajti një rol indirekt në jetën e hershme të Neal Maupay dhe në edukimin e futbollit.

Transferimet e Shërbimit Civil janë një gjë e zakonshme për nëpunësit civilë. Në vitin 2001, babai i tij erdhi lajm se ai ishte transferuar nga Versajë në një nga degët e tij të punës në Côte d'Azur, një rajon administrativ që ndodhet në Francën Juglindore.

Vendimi për familjen Maupay për të emigruar u mor me mirëbesim dhe Neal i vogël (5 vjeç) së bashku me prindërit e tij u zhvendosën duke udhëtuar mbi 880.0 km në Côte d'Azur. Ishte në Côte d'Azur që djali i vogël ndezi ëndrrat e tij futbollistike.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Edukimi dhe krijimi i karrierës

Në moshën 6 vjeç në vitin 2002, djali i ri gjeti dashurinë e tij e cila është - "Duke luajtur futboll". Pasioni i hershëm i futbollit të Neal pa që prindërit e tij e regjistruan në një klub të vogël të quajtur Valbonne Sophia-Antipolis. Ai filloi një përpjekje të hershme për të marrë arsimin e futbollit atje ndërsa ai me sukses e mashtroi atë me studime. Për shkak të kufizimeve të shkollës në atë kohë, Maupay mund të luante lojën vetëm me miqtë gjatë fundjavave.

Pavarësisht se është një institucion shumë i vogël futbolli, Valbonne Sofia-Antipolis kishte një raport të mirë me disa emra të mëdhenj në futbollin francez. Klubi i vogël fitoi një reputacion në projektimin e studentëve të tyre më të mirë për të patur prova me OGC Nice, fqinjët e tyre më të afërt. Sepse ishte Neal Maupay Valbonne-së studenti më i mirë, OGC Nice u tërhoq nga ai. Klubi bëri gjithçka që është e nevojshme për ta futur atë në njësinë e tyre të akademisë.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Jeta e hershme e karrierës

Në vitin 2007, potenciali i Neal Maupay pa menaxhimin e OGC Nice duke marrë kilometër shtesë. Skautët e klubit shkuan në shtëpinë e familjes së tij Maupay për të bindur prindërit e tij të linin që djali i tyre të bashkohej me ta. Babai dhe nëna e Neal Maupay e pranuan me kënaqësi dhe djali i tyre i ri i egër u transferua në Nice, një klub 30 minuta nga klubi i tij i parë.

Në Nice, Maupay filloi të luante përpara për shkak të trurit të tij të pjekur futbollistik. Pavarësisht se nuk ishte lojtari më i madh apo më i fortë, ai fitoi një reputacion të pozicionimit gjithnjë në vendin e duhur dhe në kohën e duhur.

Për heronjtë, Maupay idhulli Luis Suarez i cili asokohe ishte një superstar me Ajax. Ai imitoi stilin e tij të lojës në fushë, një veprim që e bëri atë të qëndronte larg shokëve të tij të akademisë. Në këtë moment u bë për një Neal të lumtur që ai do të ishte një futbollist i suksesshëm.

Neal Maupay u ndje shumë mirë kur luante për OGC Nice
Neal Maupay u ndje shumë mirë kur luante për OGC Nice. Kredia e figurës: NiceMatin

Neal Maupay u rrit me hapa të mëdhenj në 5 vitet e tij në akademinë e të rinjve OGC Nice. Sapo ai u bë 16 vjeç, menjëherë nxituan të marrin nënshkrimin e tij në ekipin e tyre të parë. Thirrja e vajzave të Maupay në skuadrën e ekipit të parë të Nice ishte një nder për të parë, ndërsa e pa atë duke arritur arritjen e tij për t'u bërë lojtari më i ri që ishte ndonjëherë në një skuadër të ekipit të parë të OGC.

Vetëm pas thirrjes së tij, 16-vjeçari Maupay bëri një tjetër arritje në asnjë kohë. Ai u bë golashënuesi i dytë më i ri në gol në Ligue 2.

Neal Maupay pati një përparim të suksesshëm në ekipin e vjetër të Nice
Neal Maupay pati një përparim të suksesshëm në ekipin e vjetër të Nice. Credit: FranceFootball
Ashtu si gjithçka dukej se po shkonte në favor të tij, aq pak e dinte këtë ylli në rritje francez dite te erreta po vinin me të vërtetë dhe ditët e tij me OGC Nice u numëruan.
Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Rruga për famë

Rrëzimi i papritur: Në fillim, gjithçka filloi të shkojë mirë me Neal Maupay pas përparimit të tij në skuadrën e ekipit të parë. Gjërat shkuan mirë Deri një dëmtim i ligamentit të kryqëzuar kryqëzoi e largoi nga pasioni i tij i dashur në futboll.

Shërohet nga dëmtimi, Maupay takoi një qëndrim të ndryshëm nga shefi i tij- Claude Puel. Ai u trondit kur pa se po bëhej i mirë nga një njeri që javë më parë e lavdëroi atë pafund.

Neal Maupay papritmas ra nga favori i Claude Puel
Neal Maupay papritmas ra nga favori i Claude Puel. Kredia e figurës: Ligue1

Aksioni i Claude Puel filloi të ndikojë në karrierën e tij, duke ndryshuar përfundimisht mendimin e tij për të ardhmen e tij me klubin. "Fëmijë i NicePasi ai shpesh quhet i humbur durimi pasi u mënjanua. Ai bëri një zgjedhje të qëllimshme për të lënë OGC Nice në Gusht 2015.

Më 10 gusht 2015, Maupay u transferua në Saint-ientienne. Vetëm disa javë pasi u bashkua, ai filloi të bënte përshtypje të shkëlqyeshme me klubin. Performanca e tij në Saint-ientienne do të thoshte që ai mori vendimin e duhur për të lënë OGC Nice. A e dini? ... Qëllimi i shënimit të qëllimit të Neal Maupay me Saint-ientienne e pa atë të thërriste nga pala franceze U19.

Megjithë një fillim të mbarë me Saint-Etienne, Neal Maupay ende ndjeu nevojën për të luajtur në Angli. Kredia: Instagram

Aktivizimi i Strategjisë Angleze: Duke qenë i thirrur në skuadrën franceze U19, pa një Maupay ambicioz duke u bërë më i uritur të ngjitej në shkallët e futbollit. Në këtë kohë, ai filloi të hartonte të ardhmen e tij. Nuk kaloi shumë kohë para se i riu filloi të humbasë interesin për futbollin francez. Papritur, ai zhvilloi ambicien për të luajtur në Premier League.

Maupay hartoi një strategji që ai do ta shihte atë duke shkuar për të provuar ndarjen e ulët angleze. Ai besoi në aftësinë e tij për të përdorur një platformë të tillë angleze Ligue 2 për të arritur një ngritje në League1, Championship dhe më pas, në Premier League. Së pari, Neal Mapuay pranoi të provojë talentin e tij duke u bashkuar me klubin anglez Ligue 2 Brest në kredi.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Ngrihu në famë

Nuk ishte e lehtë për Neal Maupay të vendoset në Angli pa mësuar gjuhën angleze. Duke folur për përvojën e vështirë, ai dikur tha;

"Unë isha i ri dhe ishte hera e parë që duhej të largohesha nga vendi im. Unë nuk e di se si të flas anglisht. Nuk kam njohur njeri në klub.

Nuk di gjithashtu asgjë për futbollin anglez, ose për Anglinë. Unë kurrë nuk do të isha në Londër. nuk është e thjeshtë të vendosesh dhe të ndihesh rehat kur jeton me një kulturë të re. "

Megjithë pengesën gjuhësore, Maupay performoi jashtëzakonisht shumë. Ai vazhdoi të fitojë çmimin Lojtari i Muajit në Ligue 2016 UNFP në Gusht 2. Ai gjithashtu mori nominime të tjera si ai Shtator, Tetor dhe Dhjetor 2016 çmimet e lojtarit të muajit. Pas këtyre arritjeve, Neal vendosi të rrezikojë gjithçka duke u bashkuar me klubin e Championshipit Brentford i cili e nënshkroi atë në një bazë të përhershme.

Maupay pati një fillim të mbarë me Brentford pasi ai menjëherë u bë makina e tyre përfundimtare. Performanca e tij në sezonin 2018/2019 e pa që ai mori çmimet e mëposhtme prestigjioze përkatësisht; (1) Lojtarët e Muajit të Kampionatit të Fansit të Fansit të Gushtit të Gushtit 2018, (2) Playermimet e Muajit të Lojtarit të Kampionatit 2018 në EFL të Shtatorit 3, (2018) awardmimin e Lojtarëve të Vitit të Lojtarëve të Vitit 2019/4 Brentford Supporters, and (2018) The 2019 / .Mimi i Lojtarëve të Vitit Brentford Lojtarët e vitit.

Udhëtimi i Neal Maupay në League Junior angleze më në fund u pagua
Udhëtimi i Neal Maupay në League Junior angleze më në fund u shpagua. Kredia e figurës: Twitter

Maupay shpalli statusin e tij të arritjes së misionit të Anglisë në ligë të ulët duke fituar çmimin më prestigjoz. A e dini? ... Maupay fitoi Londonmimet e Futbollit në Londër (2018/2019 EFL Player i Vitit), duke çimentuar vendin e tij si lojtari tjetër i madh në futbollin francez. Siç do ta prisnin shumë tifozë, fitimi i çmimit të lojtarit të vitit EFL 2018/2019 çoi në ngjitjen e tij të shpejtë në ligën Premier.

Neal Maupay Rise to Fame Story- Ai gëzoi një dalje të festuar nga EFL
Neal Maupay Rise to Fame Story- Ai gëzoi një dalje të festuar nga EFL. Kredia e figurës: Twitter
Pikërisht në 5 gusht 2019, Maupay u transferua në Premier League me Brighton & Hove Albion. Në kohën e shkrimit, futbollisti francez po kalon një jetë të mirë dhe po i sheh ëndrrat e tij të Ligës Premier. Ai ka qenë i përfshirë në shumë momente fituese të ndeshjes për Brighton më e rëndësishmja, duke çimentuar vendin e tij në ekipin e klubit.
Neal Maupay- Të kesh një jetë të mirë me Brighton. Kredia e figurës: BBCFootball
Pa dyshim, ne tifozët e futbollit mund të jemi në prag të shohim një të ri tjetër francez që lulëzon në një talent të klasit botëror pikërisht para syve tanë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.
Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e tij të famës dhe ngjitjen në top-fluturimin anglez, është e sigurt që disa tifozë të futbollit duhet të kenë menduar për njohjen e më shumë të Maupay, për shembull, nëse ai ka një të dashur ose grua. Nuk ka mohuar faktin që pamja e tij e lezetshme e shoqëruar me stilin e tij të lojës nuk do ta vendosë atë si numër një në listën e dëshirave të të dashurës së mundshme.

Kush është e dashura e Neal Maupays
Kush është e dashura e Neal Maupays? Kredia e figurës: Twitter. Kredia e imazhit: Instagram
Pas shumë kërkimesh në internet, Duket që në kohën e shkrimit, Neal Maupay ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar të dashurën ose gruan e tij (kjo është nëse ai është martuar tashmë). Ndoshta ai mund të jetë se Neal është beqar pa WAG.
Shumica e futbollistëve preferojnë të mbrojnë të dashurat e tyre nga media për shkak të faktit se futbolli anglez mund të mos falet, veçanërisht kur çështjet e karrierës dhe marrëdhënieve nuk trajtohen mirë. Ky mund të jetë rasti për Neal Maupay.
Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Jeta personale

Njohja me Jetën personale të Neal Maupay do të ndihmojë për të marrë një pamje të plotë të personalitetit të tij në fushë. Duke u nisur, ai është më shumë i vetmuar, ai që ka dëshmuar se mund të përshtatet me kulturën angleze. Maupay është dikush që ndonjëherë ndjen nevojën për të qenë i vetëm dhe larg nga gjithçka, në mënyrë që të rivendosë forcën ndërsa reflekton për të ardhmen e tij.

Faktet e Jetës personale të Neal Maupay
Faktet e Jetës personale të Neal Maupay. Kredi për DailyMail

Ai është një djalë i lezetshëm që pëlqen të shfaqë përulësi pa tatuazhe në mes të famës së futbollit modern. Maupay është miqësor dhe bën NUK kanë një personalitet alfa mashkullor. Ai nuk është i guximshëm, tepër i sigurt dhe bindës. Maupay është një angazhim i tepërt për të mësuar gjuhën angleze, një version që dikur e pa që me kënaqësi e merrte Laptop MacBook Pro Apple te detyrat profesionale.

Njohja me Neal Maupay Jeta Personal jashtë fushës
Njohja me Neal Maupay Jeta Personal jashtë fushës. Kredia e imazhit: Instagram dhe Twitter

Më shumë për jetën e tij personale, Maupay ka një person me dëshirë të fortë, ai i cili kur e bën mendjen të bëjë diçka, do të vazhdojë ta arrijë atë. Për shembull, ai një herë e bëri mendjen të detyrojë veten të ngrihet nga ligat e ulta angleze në Premier League, pavarësisht se përballet me pengesat gjuhësore dhe kulturore.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Lifestyle

Pagat e mëdha të stilit të jetës së një futbollisti të lartë shoqërohen më së shumti me një mënyrë jetese luksoze, lehtësisht e dukshme nga pallatet e mëdha, makinat luksoze dhe shenjat e tjera të pasurisë. Neal Maupay ynë shumë vetë është një antidot freskues për një jetë të gjallë ekzotike. Ne kemi prova të jetesës së tij të thjeshtë. Tani, ndërsa futbollistët e tjerë drejtojnë makina të shtrenjta në seanca stërvitore, Maupay shpesh shihet me llojin e tij të veturave- Skuteri Vespa.

Njohja me stilin e jetës Neal Maupay
Njohja me stilin e jetës Neal Maupay. Kredi për imazhin: i pavarur dhe Twitter
Neal Maupay vendos paratë nga pagat e tij javore në përdorim të mirë. Gjatë pushimeve, burri francez siç vërehet më lart preferon të vizitojë bukur destinacionet bregdetare. Në përgjithësi, sjellja dhe vendimet e tij jashtë fushës janë një reflektim i vërtetë të një stili jetese të përulur.
Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Jeta familjare

Në kohën e shkrimit, informacioni, në lidhje me familjarët e Neal Maupay është kryesisht i pashkruar. Sidoqoftë, një gjë është e sigurt. Burri francez me rrënjë familjare argjentinase ka sukses ka falsifikuar pjesën e familjes së tij drejt pavarësisë financiare, falë vendimit të tij për tu bërë futbollist.

Neal Maupay gjithashtu në kohën e shkrimit ka mbrojtur nënën e tij, babanë, vëllanë dhe motrat nga ekspozimi nga media franceze dhe angleze. Ata ndoshta gëzojnë një jetë të mirë në Francë dhe vijnë herë pas here për ta vizituar atë në Angli. Ne jemi të sigurt se ai së shpejti do të jepte një seancë të duhur intervistimi familjar me mediat britanike. Fokusi për Neal Maupay tani është i drejtë FOOTBALL.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Neal Maupay Childhood Story Plus Fakte të patreguara

Ana tjetër e Tij e Tij: Edhe pse ai mund të mos jetë i gjatë dhe i madh POR Maupay nuk do ta merrte mendjen të fillonte një luftë nëse vjen nevoja, veçanërisht kundër mbrojtësve të rinj si Brandon Williams i cili dikur ka qëndruar në rrugën e tij.

Brandon Williams- Një mbrojtës i pakuptimtë
Brandon Williams dhe Neal Maupay- Të dy lojtarët e pakuptimtë. Kredia e figurës: DailyMail

3 Idhulli i Tij: Maupay është një lloj lojtar që admiron jo vetëm Luis Suarez. Njeriu francez gjithashtu vendos vëmendjen e tij në dy gjeni të futbollit, domethënë; Sergio Aguerodhe Zinedine Zidane. vetë

“Mundohem të frymëzohem nga të gjithë. Aguero dhe Suarez janë lojtarë të fortë pavarësisht madhësisë së tyre. Ata nuk janë më të mëdhenjtë dhe më të fuqishmit, por kurrë nuk lëshojnë asgjë në tokë. ata janë gjithmonë në vendin e duhur në kohën e duhur.

Jam mësuar gjithashtu të kujdesem për topin si Zidane. Më pëlqen të luaj jashtë i gjerë ose si nje numri i 10por pozicioni im i favorizuar është të godas ”.

Feja: Maupay është një lloj futbollisti që është parë i drejtuar gishtërinjve lart në qiell për të falënderuar Zotin pasi shënoi një gol. Siç vërehet më poshtë, ai nuk ka asnjë problem me shfaqjen e besimit të tij fetar të krishterë.

Neal Maupay tregon gishtat drejt qiellit pas rezultateve të tij- Një shenjë e besimit fetar
Neal Maupay tregon gishtat drejt qiellit pas rezultateve të tij- Një shenjë e besimit fetar. Kredite: Premier League, ndriçim i pavarur

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Neal Maupay Faktet e Biografisë së Fëmijërisë Plus Untold Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu