Histori të Fëmijërisë Miguel Almiron Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin "Miggy". Faktet e Bijografisë së Untoldit Fëmijëria jonë e Fëmijërisë Miguel Almiron Plus ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të rëndësishme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Miguel Almiron- Kredi për Medium,ThePlayersTribune and SkySports

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien, jetën personale dhe mënyrën e jetesës etj.

Po, të gjithë e dinë për qëndrimin e tij të përulur ndaj jetës, dikush që mund të dëmtonte me zell një mizë në fushë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Miguel Almiron e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke u nisur, emrat e tij të plotë janë Miguel Ángel Almirón Rejala. Almiron lindi në ditën e 10 të shkurtit 1994 për nënën e tij Sonia Almiron dhe babanë, Reuben Almiron në kryeqytetin Asunción, Paraguai. Më poshtë është një foto e Sonia dhe Reuben, prindërit e tij bukuroshe.

Prindërit Miguel Almiron- Sonia dhe Reuben Almiron

Miguel Almiron nuk ishte rritur në një prejardhje familjare të pasur ose të klasës së lartë. Familja e tij ishte si shumica e njerëzve të varfër në Asunción të cilët punonin por nuk kishin arsimin më të mirë financiar dhe shpesh herë luftonin me para.

Miguel Almirón e gjeti veten duke u rritur në një familje të varfër, në të cilën babai i tij Reuben ka punuar ndërrime 18 orë si roje sigurie dhe nëna e tij Sonia punonte si arkëtar i supermarketeve. Miguel Almiron kishte rreth motra 5. Të shtatë anëtarët e familjes së tij menaxhuan një shtëpi të vogël dhe vetë Miguel i vogël duhej të ndante një shtrat me nënën e tij.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Edukimi dhe krijimi i karrierës

Goditja e një Futbolli filloi kaq herët për djalin e qetë dhe të ndrojtur. Për shkak se prindërit e tij ishin të varfër, i vogël Miguel Almiron nuk pati fatin ta merrte këtë koleksionet më të reja të lodrave POR vetëm një top futbolli të vjetër të cilin ai e ka shkelmuar në shumicën e ditëve.

Miguel Almiron si një djalë i vogël. Credit: TPT

Miguel Almiron ndoqi shkollën fillore Escuela Basica ku luajti lojën e bukur të futbollit. "Miguel ishte një nxënës shumë i qetë që i bëri detyrat e shtëpisë. Ai nuk ishte nga ata fëmijë dembelë që gjithmonë bëhen keq dhe të shqetësuar, ”Zbuloi ish mësuesja e tij Maria del Pilar Bernal.

Ndërsa Miguel Almiron u rrit për t'u bërë një 7-vjeçar, ai filloi të ëndërronte ta bënte atë të madh. Dëshira e tij më e madhe ishte të kishte para të mjaftueshme për të blerë familjen e tij një shtëpi më të madhe. Në fillim, ai pa perspektivën e një karriere futbolli si mjeti i vetëm për të ndihmuar familjen e tij të shpëtonte nga varfëria. Ky besim e pa që ai po vinte forcën dhe vendosmërinë e tij në aktivitetet e futbollit, të cilat filluan në një fushë të mbërthyer rreth lagjeve të lagjes së San Pablo barrio, Asuncion.

Fusha e thatë e fortë për kockat, ku Miguel Almiron mësoi të luante Futboll. Kredi për ThePlayersTribune

Fusha e thatë, e ashpër në kockë, ku Miguel respektoi aftësitë e tij për të dribluar, i dha atij platformën për të vendosur fatin e tij. Babai i Almiron, Rubeni e mbështeti djalin e tij duke e larguar atë nga zona e tij e rehatisë në mënyrë që ai të garonte me miqtë.

"Miguel ishte shumë i ndrojtur. I mungonte besimi dhe mund të trembej lehtë. kështu që e çova (në klub) që ai të kishte miq të tjerë,"I tha babai i tij Ruben Almiron ESPN.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Jeta e hershme e karrierës

Miguel Almiron shpejt filloi të bënte mirë dhe bëri shumë miq brenda disa muajsh duke lënë vendin e thatë, të fortë për kockat, i vendosur afër shtëpisë së tij. Nuk kaloi shumë kohë para se ai të pranohej në nëntor 3 Club, një akademi ekipi i tij i lartë luajti në Divizionin e Tretë të futbollit paraguai. Akademia ishte një gur i hedhur larg shkollës së tij fillore.

Duke kuptuar dëshirën e djalit të tyre për të luajtur futboll dhe nevojën për të fituar jetesën nga ajo, të gjithë anëtarët e familjes së tij, përfshirë edhe të afërmit bënë të pamundurën për të mbështetur aspiratat e tij. Më poshtë është një kujtim i mbetur i ditëve të tij të hershme të karrierës.

Miguel Almiron Early Life with Football- The leftover memories Credit to TheSun

Prindërit e Miguel Almiron u siguruan se djali i tyre nuk e humbi kurrë stërvitjen e tij në futboll. Xhaxhai i tij me emrin "Diego"Dhe gjyshi që shkon me emrin"Chelo"Të gjithë u morën me radhë për ta shoqëruar atë në praktikë.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Rruga për Fame Story

Mundësitë erdhën ndërsa Miguel Almiron vazhdoi të përparonte me aftësitë e tij. Në moshën 14, Miguel ishte gati të linte nëntorin 3 Club për një mundësi të re. I riu i dobët u ftua për një gjyq me Club Nacional, një klub rekord dhe nëntë herë kampionë të Paraguai's Primera Division.

Fatkeqësisht, ai dështoi gjyqet me klubin. Për të mos lënë nipin e tij të heqë dorë nga ëndrrat e tij, xhaxhai i Miguel Almeron Diego vendosi t'i merrte gjërat në duart e tij. Diego e ndihmoi atë të sigurojë një tjetër gjyq me Cerro Porteno. Sipas fjalëve të tij…

"Ne e çuam me nënën e tij në gjyqe ku takuam djem 300 që tashmë prisnin të merrnin të njëjtën mundësi. Nuk do ta harroj kurrë sepse Miguel ishte numri 301 në skuadër”Tha xhaxhai i Miguel Almeron, Diego.

Miguel i kalon gjyqet falë aftësisë së tij. Sidoqoftë, ajo ende nuk funksionoi menjëherë për Almiron, i cili dështoi të luante për nivelin e ekipit Under 15 dhe Under 16. Ai u akuzua se ishte shumë i lehtë, dikush që nuk mund të rritet.

Almiron dikur u akuzua se ishte shumë i lehtë. TPT

Mjerisht Në nëntor 2010, kur lojtarët e akademisë po hiqeshin nga skuadrat, Miguel i varfër ishte në mesin e atyre emrave (në listë) që do të binin. Kërcënimi për të rrëzuar Miguel Almiron vazhdoi vitin 2011 pa shpresë për ta parë atë të rritet. Në një kohë që ai ishte në prag të lëshimit nga klubi, ish-trajneri i tij Hernan Acuna hyri brenda, duke i ofruar shëlbimin.

Hernan Acuna dikur u ngrit në këmbë për Almiron. CreditTigoSports

"Unë shkova te koordinatori dhe shtypi dhe u thashë atyre: 'Unë nuk dua që klubi të ndiqte atë djalë thjesht sepse ai ishte i dobët"Tha Acuna, klubi nën trajnerin 17.

Hernan Acuna ishte ai engjëlli kujdestar, i cili e bëri Almiron pjesën kryesore të anës së tij, duke i dhënë detyra lojërash. Ai ishte përgjegjës për diplomimin e Miguel Almiron në ekipin e parë të klubit.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Ngritja në Fame Story

Miguel Almiron në kthim u kthye duke ndihmuar ekipin e tij të fitojë trofeun Paraguayan Clausura në 2013 dhe trofeun Clausura në 2015. Në gusht 2015, Miguel Almirón ndjeu nevojën të ekspozohej ndaj kulturës së re dhe metodave të trainimit, duke vendosur kështu të largohej nga vendi i tij.

Almiron nënshkroi për Klubin Atlético Lanús në Argjentinën Primera División. Vetëm në një sezon, Almiron e ndihmoi klubin të fitojë trofe 3 dmth- Copa Bicentenario, Supercopa Argjentina dhe trofeun argjentinas Primera División të gjithë në 2016.

Miguel Almiron pati sukses të madh në Club Atlético Lanús. Kredi për IG dhe Picnano

Pasi i arriti të gjitha këto, Almiron u largua nga vendi për në SH.B.A. ku nënshkroi për Atlanta United FC. A e dini? ... Suksesi vazhdoi edhe në Shtetet e Bashkuara. Miguel Almiron u emërua në MLS Best XI për të dy sezonet e tij në Major League Soccer, si dhe rekordin për MLS Newcomer of Year për 2017. Momenti i tij më i madh në SH.B.A. ishte kur ai ndihmoi ekipin e tij për të fituar Kupën MLS në 2018.

Miguel Almiron Historia e Suksesit - Ngjarja në Fame. Kredi për IG

Më 31 Janar 2019, Almirón iu bashkua Newcastle United për një tarifë rekord klubi që rreh atë Michael Owen. Si në kohën e shkrimit, ai është vendosur në jetë në veri-lindje të Anglisë dhe njerëzit e Newcastle janë të lumtur që më në fund kanë një lojtar për të cilin mund të emocionohen me të vërtetë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo burri të madh është një grua, kështu shkon edhe fjalët. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti, ka një grua apo të dashur magjepsëse siç shihet në personin e bukur të Alexia Notto e cila ndodh të jetë zonja pas jetës së dashurisë së Miguel Almiron.

Takoni të dashurën e mrekullueshme Alexia Notto- Mikeshën e Miguel Almiron. Kredi për IG

E dashura me flokë të errët të Miguel Almiron është stërvitur mirë në Zumba. Ky është një program fitnesi shumë i popullarizuar në rajonin e Amerikës së Jugut. Alexia Notto e bëri këtë për të fituar jetesën përpara se të shoqëronte njeriun e saj në SH.B.A. dhe më pas në Evropë.

Miguel Almiron e lidhi nyjën me të dashurën e tij rreth nëntorit 2016, vit kur filloi suksesin e tij të lartë në karrierë. Ishte gjithashtu viti kur ai ishte një trup pa trup. Duke gjykuar nga fotoja e tyre e dasmave, ajo dukej si një ceremoni private ku ishin të ftuar vetëm anëtarët e familjes.

Foto e Dasmës Miguel Almiron dhe Alexia Notto

Meqenëse e lidhën nyjën, të dy të dashuruarit kanë gëzuar një martesë private dhe pa dramë. Si në kohën e shkrimit, çifti aktualisht janë vendosur në jetë në veri-lindje të Anglisë me Alexia Notto sigurimi i gjithë përkrahjes emocionale për burrin e saj edhe ti do të thotë ta vendosësh karrierën e saj Zumba në pritje.

Miguel Almiron dhe Alexia Notto u vendosën mirë në jetë në Newcastle. Kredi për IG
Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Jeta personale

Njohja me jetën personale të Miguel Almiron larg fushës së futbollit me siguri do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Njohja me jetën personale të Miguel Almiron. Kredi për MSN

Duke u nisur, Miguel Almiron është ndër futbollistët kryesorë të 5 me qëndrimin më të përulur ndaj jetës. Ai është dikush që nuk futet kurrë në luftime dhe shumë i bindet.

Ashtu si N'golo Kante, edhe ai ka lindur janë të trembur dhe të qetë, por nga ana tjetër, mund të jetë eksentrik dhe energjik sidomos kur bën punën e tij në fushë. Miguel Almiron është një mendimtar i thellë dhe mjaft intelektual që përdor mendjen e tij në çdo mundësi.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Jeta familjare

Miguel Almiron më në fund përmbushi premtimin për blerjen e prindërve dhe familjarëve të tij një shtëpi në kohën kur u transferua në Lanus të Argjentinës në 2015, gjithashtu vitin kur u martua. Ai duhej të blinte një shtëpi në të njëjtën zonë ku ishte rritur, një e madhe sa të kishte dhoma për babanë e tij, mamanë, gjyshen, gjyshen, xhaxhallarët, vëllezërit dhe motrat për të jetuar.

Sot, pagesa e tij e madhe kujdeset për të gjithë anëtarët e familjes. Miguel harxhon shumë për të marrë me qira dhe furnizuar shtëpi për ta në çdo vend ku futbolli i tij e merr atë.

Anëtarët e familjes Miguel Almiron pozojnë për një foto. Kredi për IG

Krahas nënës dhe babait të tij, xhaxhai Deigo i Almironit është personi tjetër me ndikim në jetën e tij. Diego ishte përgjegjës për të ndihmuar nipin e tij për të trajtuar depresionin pas gjyqit të tij të dështuar me Club Nacional.

Takohuni Xha- Miguel Almirons- Diego
Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus LifeStyle

Miguel Almiron është një futbollist super i pasur, kontrolli i pagave i të cilit flet vëllime. Një herë pas here, ai mbante rekordin e lojtarit më të paguar 12th në historinë e Major Soccer League (MLS). Për dikë që bëri një herë 209,000 $ për gol të krijuar dhe duke mbajtur një vlerë tregu prej 9 $, pritet që ai të jetojë një mënyrë jetese magjepsëse siç vërehet më poshtë.

Kuptimi i jetesës së Miguel Almiron. Kredi për Telegraf

Megjithatë, ky nuk është rasti. Miguel Almiron jeton një mënyrë jetese të përulur dhe është i zgjuar në menaxhimin e parave të tij.

Faktet e Biografisë së Untoldit - Miguel Almiron Childhood Story Plus Fakte të patreguara

Lojtari i tij i preferuar i të gjitha kohërave mbetet gjithmonë portier:
Miguel Almiron një herë u përgjigj me shpejtësi kur u pyet se cili lojtar ai më i admiruar në historinë e futbollit. Në njohuritë e tij për futbollin, ka vetëm një idhull. Nuk është person tjetër përveç portierit legjendar Paragiuan- Chilavert i cili ishte shtresa kryesore e ekipit kombëtar gjatë 1990.

Takoni José Luis Chilavert- Idolin e Miguel Almiron. Kredi për FoxSports.

E dinit! Chilavert mbetet portieri i vetëm në histori i cili shpesh merrte goditje dhe penallti të lira, duke e bërë atë portierin e dytë më të lartë të golave ​​të të gjitha kohërave.

Si duket CV-ja e tij si në kohën e shkrimit: Duke parë koleksionin e tij të nderimeve individuale dhe të klubit, ju lehtë mund ta dini se pse Newcastle United vendosi të paguante një tarifë më shumë se sa përdoret për të blerë Michael Owen për të blerë Miguel Almiron.

Nderime individuale dhe klubesh nga Miguel Almiron

Siç është vërejtur më lart, Miguel Almiron gjithmonë kishte diçka për t'u ofruar punëdhënësve të tij pothuajse në çdo sezon, duke filluar nga 2016.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin tonë Miguel Almiron Historia e fëmijërisë dhe faktet e patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu