Mason Holgate Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Mason Holgate Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Biografia jonë e Mason Holgate ju tregon Fakte në lidhje me historinë e tij të Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i jetës, Makinat, Pasuria Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e udhëtimit jetësor të Mbrojtësit, nga ditët e fëmijërisë së tij, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është djepi i tij në galerinë e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e Mason Holgate.

Jeta e hershme dhe ngritja e Mason Holgate. Kredite: TheSunUK dhe WalesOnline
Jeta e hershme dhe ngritja e Mason Holgate.

Po, të gjithë e njohin Holgate për të tijin stili i lojës- Agresiviteti i kontrolluar & shkathtësia mbrojtëse. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Mason Holgate, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Mason Holgate Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Masey”Dhe emri i tij i plotë është Mason Anthony Holgate. Futbollisti anglez lindi në ditën e 22-të tetor 1996 nga babai i tij, Tony Holgate dhe nëna (emër i panjohur) në qytetin anglez Doncaster, Mbretëria e Bashkuar. Mason i vogël lindi si fëmija i dytë dhe djali i parë i prindërve të tij të bukur. Fotografuar më poshtë, vetë Masey ynë u rrit së bashku me motrën e tij të moshuar që shkon me emrin Tayler.

Mason Holgate kaloi shumicën e viteve të hershme me motrën e tij Tayler. Kredia: Picuki
Mason Holgate kaloi shumicën e viteve të tij të hershme me motrën e tij Tayler.

Të rritesh në Anglinë Veriore ishte një përvojë e bukur për të dy vëllezërit e motrat. Baby Mason nuk kishte vetëm motrën e tij të madhe (Tayler) të gjithë rreth tij si fëmijë. Ai gjithashtu kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij të hershme me një të caktuar shoqja më e mirë e fëmijërisë. Fotografuar më poshtë, foshnja Mason (2 vjeç) duket se është i qetë në divanin e shtëpisë së tij së bashku me mikun e tij më të mirë të fëmijërisë me të cilin ai u rrit.

Fotografia e fëmijërisë Mason Holgate- Këtu, ylli i ardhshëm anglez është fotografuar përkrah mikut të tij më të mirë të fëmijërisë. Kredia: Picuki
Foto e fëmijërisë Mason Holgate- Këtu, ylli i ardhshëm anglez është fotografuar së bashku me mikun e tij më të mirë të Fëmijërisë.

Mason Holgate Historia familjare

Duke gjykuar nga pamja e tij e bukur e errët, do të kuptoni që prejardhja e Holgate nuk është thjesht angleze. E vërteta është, ai ka atribute unike që nënkuptojnë se ai ndoshta vjen nga rrënjët familjare angleze dhe afrikane.

A e dini?, Mason Holgate është ndër futbollistët e njohur domethënë; Alex Oxlade-Chamberlain, Max Aarons, Kyle Walker Chris Smalling, etj. të cilët kanë origjinë familjare Xhamajkane dhe Britanike. Një nga prindërit e Mason Holgate- babai i tij vjen nga Xhamajka ndërsa mamaja e tij është britanike.

Njihuni me prindërit e Mason Holgate të fotografuar së bashku me motrën e tij fëmijë, Tayler Holgate
Njihuni me prindërit e Mason Holgate të fotografuar së bashku me motrën e tij fëmijë, Tayler Holgate

Ti ke lindur në Angli, marrëdhëniet e Mason Holgate me vendin ishull të Karaibeve (Xhamaika) vjen nga gjyshërit e tij atëror. Kjo nënkupton që babai i tij (Toni Holgate) lindi në Angli (Raporti i Wikipedia).

Mason Holgate Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke u rritur në Yorkshire të Jugut, Holgate gjithmonë ishte interesuar në lojën e futbollit profesionalisht që kur ishte fëmijë i vogël. Ai ishte lloji i fëmijës që nuk do të dëshironte asgjë tjetër POR vetëm topin e futbollit si dhuratë.

Në mënyrë që t'i plotësojë dëshirat e tij, Prindërit e Mason Holgate ranë dakord që djali i tyre të bashkohej me njësinë akademike të klubit të tyre familjar - Barnsley në moshën 9 vjeç. Kërkimi i tij për arsimim futbolli në një klub afër shtëpisë së familjes ndikoi në Performace e tij si fëmijë.

Ndërsa përparonte nëpër radhët e akademisë së klubit, i riu me vlerësim të lartë u informua për të ndjekur hapat John Stones modeli i tij i rolit dhe i diplomuari i akademisë Barnsley. Gurë ishte tre vjet përpara Masonit.

Biografia e Mason Holgate- Rruga e tij drejt historisë së famës

Vetëm pas diplomimit të tij në akademi, Mason filloi të godasë në tokë duke vrapuar. I riu në rritje kishte një shije të parë fantastike të futbollit të moshuar. Përpjekja e tij e pa atë të emërohej si lojtari i ri i vitit nga klubi League One. Se sezoni 2014/2015, Holgate tregoi shkathtësinë e tij pozitive në shumë raste, një paraqitje që tërhoqi klubet më të larta në Angli.

LEXO  Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Futbollisti anglez-xhamajkan kishte një ngritje meteorike në klubin e tij Familjar Barnsley FC
Futbollisti anglez-xhamajkan kishte një ngritje meteorike në klubin e tij Familjar Barnsley FC

Pas shumë presionesh, Barnsley dha dorëheqjen duke e lënë Holgate të linte në Everton me çmimin e duhur. Mbrojtësi i Yorkshire ndoqi gjurmët e ish-të diplomuarit të akademisë Barnsley, John Stones.

Bashkimi me Toffees për një tarifë transferimi të kikirikut prej 2 milion £, bëri që Mason të zotohej të jetonte më shumë sesa pritej prej tij. Gëzimi i familjarëve të Mason Holgate nuk njihte kufij në kohën kur ata vetë u thirrën për të përfaqësuar Anglinë U20 të njëjtin sezon kur ai u bashkua me Everton.

Frika: A e dini? Holgate dikur kishte frikë se një mundësi e skuadrës së parë të Everton nuk do të vinte kurrë në rrugën e Goodison Park. me Zouma, Michael Keane Yerry Mina të gjithë përpara tij në rendin e pjekjes, shanset ishin të kufizuara për të riun anglez.

Biografia e Mason Holgate- Historia e Tij Ngritja në Fame

Si ajo që bëjnë të rinjtë, Mason vazhdoi të marrë më shumë përvojë në mënyrë që të garojë për një vend të skuadrës së parë të Everton. Ai u bashkua me skuadrën e Kampionatit West Bromwich Albion me hua ku ai pagoi shumë për t'u paguar duke i ndihmuar ata në një përfundim të vendit të 4-të dhe një gjysmëfinale të play-off të Kampionatit.

Pjesa më e paharrueshme biografia e Mason Holgate erdhi rreth tetorit 2019, një kohë kur ai kishte vulosur një vend të përhershëm Everton duke filluar XI. Mason Holgate u ngrit në këtë rast disa raste, një që e pa atë duke shënuar golin e parë të Toffees në sezonin 2019/2020.

Sezoni 2019/2020 ishte me të vërtetë, një sezon i paharrueshëm për Masey. Kredia: MirrorFootball
Sezoni 2019/2020 ishte me të vërtetë, një sezon i paharrueshëm për Masey.

Në kohën e shkrimit, Mason konsiderohet një yll i ardhshëm në Angli dhe shihet si E Carlo Ancelotti-t opsioni më i mirë aktual në mbrojtje. Edhe pse ai mund të mos ketë treguar atë lloj ndrojtjeje siç bëri John Stones, POR ai së bashku Tyrone Mings shihet si premtimi tjetër i bukur i mbrojtjes së Tre Luanëve. Thirrja e Holgate në Angli vazhdon të bekojë dhe tani po reklamohet për një paraqitje të parë në Angli për të moshuarit nën Gareth Southgate. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Kush është Mason Holgate E dashura?

Me ngritjen e tij në famë, është e sigurt se si Everton dhe tifozët anglezë të futbollit duhet të kenë filluar të mendojnë për të ditur se kush mund të jetë e dashura e Mason Holgate. Nuk mund të mohohet fakti që fytyra e tij e bukur e bebes duket e shoqëruar me stilin e tij të lojës nuk do ta vendoste atë si një listues për të dashurat e mundshme dhe ato që janë materiale për grua. Gjeni më poshtë përgjigjen më të afërt që kemi në pyetjen tuaj për të dashurën e Mason Holgate. Emri i saj eshte Pia Mia.

Shumë tifozë kanë pyetur- Kush është e dashura e Mason Holgate? Këtu është përgjigjja jonë më e afërt. Kredia: DailyMail dhe IG
Shumë tifozë kanë pyetur- Kush është e dashura e Mason Holgate? Këtu është përgjigjja jonë më e afërt.

Pia Mia është një këngëtare, kompozitore, aktore dhe modele amerikane në Instagram. Marrëdhënia e Mason me Pia Mia në kohët e fundit nuk i ka shpëtuar vëzhgimit të syrit të publikut. Kohët e fundit, Ylli i Evertonit u dallua duke u nda me Pia Mia mahnitëse në Dubai ndërsa ishte në një mini-pushim, një feat që ndezi rthashethemet për marrëdhënie. Më poshtë është më e afërta me të cilën mund të marrim.

Masey dhe e dashura e tij e përfolur Pia Mia dikur shijuan veten në një klub nate në Dubai. Kredia: TheSun
Masey dhe e dashura e tij e përfolur Pia Mia dikur shijuan veten në një klub nate në Dubai.

Në videon më poshtë, mbrojtësi anglez ishte vërejtur duke shijuar një dush shampanjë dhe duke u ngjitur nga një shishe shampanjë përkrah modelit mahnitës. Klipi (më poshtë) u shfaq në një pjesë të vogël të videove në mediat sociale të ngarkuar nga bomba bjonde për më shumë se 5 milion ndjekës të saj në Instagram.

Mason Holgate Jeta personale

Mirësevini në faktet personale të jetës së Mason Holgate. Në këtë pjesë, ju do të mësoni se çfarë bën ylli i ardhshëm i Anglisë jashtë fushe. Së pari, larg fushës, Mason është i sjellshëm, miqësor, por mbi të gjitha, i relaksuar.

LEXO  Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Futbolli është kryesisht lojë e një njeriu, të cilin ne presim të shohim golat. Por shumë tifozë befasohen kur shohin që lojtarët kalojnë shumë pranë fushës. Të dy Mason dhe Tom Davies kanë bërë një hap shtesë për të ndarë bromancën e tyre jashtë botërore me Botën.

Fakte personale të jetës së Mason Holgate. Kredite: Instagram
Fakte personale të jetës së Mason Holgate.

Së treti në jetën personale të vërejtur më lart, Mason Holgate është i njohur për anën e tij bamirës. Ai krijon kohë për të vizituar tifozët me fanellat e talentuara dhe gjithashtu, duke ndjekur shokët e skuadrës në spital për të vizituar tifozët e sëmurë.

Së treti, në jetën personale të Mason Holgate, ai është dikush që bën më shumë sesa ushtrimet e kërkuara për ta bërë atë të duket më i ashpër. Si një mbrojtës i bukur dhe me pamje të butë, ai shmang gjykimin nga pamja e tij e thjeshtë, duke marrë ushtrime më të ashpra. Së fundmi në jetën e tij personale, Mason pëlqen të kalojë shumë kohë cilësore me dikë që duket si djali i tij nga një marrëdhënie e mëparshme.

Mason Holgate Fakte familjare

Duke filluar, anëtarët e familjes së Mason Holgate (foto më poshtë) e quajnë veten një "ekip“ Kjo nënkupton që ata janë shumë afër njëri-tjetrit. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë mbi të gjithë anëtarët duke filluar me prindërit e Mason Hogate.

Më shumë rreth Nënës së Mason Holgate

Sipas Liverpool Echo, Mason dikur zbuloi se mamaja e tij ende i bërtet duke thënë se ajo ka të ngjarë të jetë një disiplinore. Gjithashtu, super mama (foto më poshtë) ka shumë të ngjarë të ketë luajtur një rol të madh në besimin e djalit të saj pavarësisht pamjes së tij të butë.

Familja e Mason Holgate e quan veten një TEAM dhe nëna e tij ka shumë të ngjarë të jetë një disiplinore. Kredia: Instagram
Familja e Mason Holgate e quan veten EKIP dhe nëna e tij ka shumë të ngjarë të jetë një disiplinore.

Mason zbuloi informacione për nënën e tij ndërsa ai u takua me nxënës të Shkollës Fillore St Anne Stanley në Swan Old (një zonë e brendshme e qytetit të Liverpoolit) rreth janarit 2017.

Më shumë rreth babait të Mason Holgate

Tony Holgate është një baba super i ftohtë që më së shumti shihet në rrjetet sociale duke komentuar performancën e tij. Ju do të pajtoheni me ne që gjeni i babait të Mason Holgate është dominant, një arsye pse fëmija i tij mori ngjyrën e lëkurës, por jo pamjen e tij.

Njihuni me Jetën Familjare të Mason Holgate - Këtu është babai i tij super krenar, Tony Holgate. Kredia: Twitter
Njihuni me Jetën Familjare të Mason Holgate- Këtu është babai i tij super krenar, Tony Holgate.

Më shumë rreth Motrës së Mason Holgate

Nëse jo për foton e fëmijërisë të paraqitur në pjesën e sfondit të familjes së Mason Holgate të këtij artikulli, vëmë bast që nuk do ta dinit se Tayler është një motër e madhe me Mason. Për shkak të pamjes së bukur të fytyrës së Mason Holgate, është shumë e lehtë për fansat të mendojnë se ai do të kishte një motër të bukur (në Tayler) e cila duhet të jetë rritur të gjithë. Po, hamendja juaj ishte e drejtë. Tayler është shumë e bukur.

Motra Tayler e Mason Holgate është shumë krenare për atë që është bërë vëllai i saj. Kredia: IG
Motra Tayler e Mason Holgate është shumë krenare për atë që është bërë vëllai i saj.

Motra e Mason Holgate, Tayler, një zeshkane e bukur, e cila lëshon besim tek secili prej saj Instagram. Ajo është një person vetëmohues që ofron mbështetje emocionale për vëllain e saj edhe ti kjo do të thotë ta vendosësh jetën e vet në pritje.

Mason Holgate Lifestyle

Stili i jetës sonë i Mason Holgate do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij. Duke gjykuar nga figura më poshtë, ju do të pajtoheni me ne që Mason Holgate është me të vërtetë një person interesant. figurë e qetë dhe e mbledhur. Të bësh shumë para futbolli është një e keqe e domosdoshme. Ajo që është më interesante është mënyra se si Mason përputhet me ngjyrën e makinës së tij me atë të gardërobës së tij. Kjo është një shenjë e stilit të jetës së tij të ftohtë dhe shumë ekzotike.

Kjo është makina e Mason Holgate- Futbollisti me pamje të mirë i pëlqen të vishet që të përputhet me makinën e tij. Kredia: Everton
Kjo është makina e Mason Holgate- Futbollisti me pamje të mirë i pëlqen të vishet që të përputhet me makinën e tij.

Mason Holgate i pallogaritur fakte

Fakti # 1: Mason Holgate Ndarja e pagave

Si në kohën e shkrimit, kontrata e mbrojtësit me Everton e sheh atë duke fituar një pagë dajak prej £ 1,300,000 në vit. Kjo e bën atë një milioner. Duke thithur pagën e Mason Holgate në një numër më të thellë, ne kemi sa vijon;

LEXO  John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
mbajtjePaga e Mason Holgate në Pound sterling
Në vit£ 1,300,000
Per Muajit£ 100,000
Në javë£ 25,000
Në ditë£ 3,371
Në orë£ 148.8
Për minutë£ 2.48
Për sekonda£ 0.041

Në një prezantim më poshtë, ne kemi rritur pagën e Mason Holgate çdo sekondë, e cila fillon të llogaritet në çdo kohë që kjo faqe është e hapur.

Që kur keni filluar të shikoni Mason HolgateBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0
 

A e dini? Do të duhet një punëtor mesatar në Mbretërinë e Bashkuar të paktën 3.2 vjet për të fituar të njëjtën gjë Masey fiton në 1 muaj.

Fact # 2: Mason Holgate FIFA Potenciali

Mason Holgate është një mundësi e mirë mbrojtëse për çdo tifoz të FIFA që dëshiron të fillojë një karrierë të re me ekipin e tyre të preferuar. Fotografuar më poshtë, ai është një nga mbrojtësit më të mirë të rinj në FIFA me një vlerësim të lartë të mundshëm.

Vlerësimet e tij të FIFA tregojnë se Masey është padyshim një lojtar për të ardhmen. Kredia: SoFIFA
Vlerësimet e tij të FIFA tregojnë se Masey është padyshim një lojtar për të ardhmen. Kredia: SoFIFA

Me shumë siguri, ne jemi të sigurt se Holgate do ta tejkalonte atë përfundimisht 82 shenjë vlerësimi e vendosur për të nga video lojë simuluese e futbollit.

Fact # 3: Ana tjetër e Mason Holgate

Mason Holgate dikur mori një paralajmërim me shkrim nga FA angleze. Ai gjithashtu u urdhërua të ndiqte një program arsimor për tweet-et që dërgoi kur ishte 15 dhe 16, një në të cilën ai përdorte gjuhë homofobike. Mason Holgate në atë kohë postoi përgjigje për miqtë e tij në Twitter, një përgjigje që përfshinte fjalë të tilla si “fa * g ”,“ fag * gottttttt ”dhe“ djalë batty *".

Duke pasur parasysh që ai nuk ishte i rritur legal në atë kohë, FA angleze u bë i butë ndaj tij. A e dini?…, Tifozët rivalë gërmuan llogaritë e Mason Holgate në mediat sociale për këtë provë disiplinore pas grindjes së tij Roberto Firmino. Kjo ndodhi në një nga humbjet e rrëmbimit të tretë të Kupës FA të Evertonit.

Ana tjetër e Masey që ndoshta nuk e dinit. Kredia: BBC
Ana tjetër e Masey që ndoshta nuk e dinit. Kredia: BBC

Fact # 4: E Mason Holgate Tatuazh

Kultura e tatuazheve është shumë e popullarizuar në botën e sotme sportive. Futbollistët e sotëm shpesh e përdorin atë për të portretizuar fenë e tyre ose njerëzit që i duan. Maseyi ynë shumë në kohën e shkrimit është pa tatuazhe. Fotografuar më poshtë, në trupin e tij nuk ka bojëra.

Faktet e Tatuazhit të Mason Holgate- Masey ynë është pa tatuazhe. Kredia: Tony McArdle - Everton FC
Faktet e Tatuazhit të Mason Holgate- Masey ynë është pa tatuazhe. Kredia: Tony McArdle - Everton FC

Fact # 5: E Mason Holgate Fe

Prindërit e Mason Holgate me lindjen e tij i dhanë emrin e krishterë “Anthony”Dhe e rriti atë të adoptojë fenë e krishterimit. A e dini? Emri i tij i mesëm "Anthony”Është një emër i krishterë që erdhi për shkak të nderimit të Shën Antonit të Madh, themeluesit të monastizmit të krishterë. Kjo nënkupton që prindërit e Mason Holgate duhet ta kenë rritur atë një katolik.

Mason Holgate Wiki

Përfundimi ynë i Biografisë së Mason Holgate sjell për ju bazën e tij të njohurive Wiki. Në foto më poshtë, kjo ju ofron informacion të shpejtë për të në një mënyrë koncize dhe të lehtë.

Hetim WikiPërgjigjet
Emri i plotë:Mason Anthony Holgate
pseudonimi:Masey
Data e lindjes:22 Tetor 1996 (mosha 23 si në Shkurt 2020)
Vendi i lindjes:Doncaster, Angli
prindërit:Toni Holgate (Babai). Emri i nënës është i panjohur në kohën e shkrimit
vëllezërit e motratTayler Holgate (Motër)
Shenja e Zodiakut:Peshorja
Origjina familjare:Xhamaika
Karriera e të rinjve:Barnsley
Gjatesia:6 ft 0 në (1.84 m
Feja:Krishterimi
E dashura: Pia Mia (Thashetheme)

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Fazat e Fëmijërisë Mason Holgate për Fëmijërinë Plus Untold Faktet e Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet