Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Martin Braithwaite ju tregon Fakte rreth historisë së tij të Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Xhaxhai, Stili i Jetës, Pasuria Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e udhëtimit të jetës së Daneut, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është djepi i tij në galerinë e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e Martin Braithwaite.

Vini re, Jeta e Hershme dhe Ngritja e Martin Braithwaite. Kreditë e imazhit: Sport-anglisht dhe FaceBook
Vini re, Jeta e Hershme dhe Ngritja e Martin Braithwaite.

Po, ne mendojmë se ju vështirë se e njihni atë - larg lojës. Për shembull, A e dini se Forbes dikur përshëndeti Martin Braithwaite dhe Xhaxhain e tij për investimet e tyre në Filadelfia?

Për më tepër, ndoshta nuk e keni menduar kurrë të lexoni Martin historinë e tij të Jetës, veçanërisht atë që mbishkron; “Nga karrocat në FC Barcelona“, E cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e Fëmijërisë së Martin Braithwaite:

Për fillestarët e Biografisë, ai ka nofkën "Rruga e Luftëtarit“ Si pesë vjeç, Martin Braithwaite i vogël u detyrua të hipte në një karrocë. Ky është, pa dyshim, momenti më i përzemërt i viteve të fëmijërisë së tij.

Pas lindjes së tij, Prindërit e Martin Braithwaite e bënë atë të mbartte emri "Martin Christensen Braithwaite“ Emërtimi i fëmijës së tyre ndiqte zakonet e familjes daneze, si emër “Christensen”Ishte ajo që lindi nëna e Martin Braithwaite (Heidi) para se ajo të martohej me babanë e tij. Mbiemri “Braithwaite”Vjen nga babai i tij.

Martin Braithwaite lindi në ditën e 5 qershorit 1991 nëna e tij, Heidi Braithwaite dhe babai, Keith Braithwaite në Esbjerg, Danimarkë. Dane lindi 24 ditë pasi Barça hoqi Ligën e 11-të të historisë së saj. E vërteta është, in vitet e para t Martin Braithwaite është i hershëm jeta, nuk ka absolutisht asgjë që sugjeron që ai të rritet dhe të bëhet një yll futbolli, ai që do të luante në një nga klubet më të mëdha në botë.

LEXO
Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Martin u rrit së bashku me motrën e tij (një motër të quajtur Mathilde Braithwaite), në qytetin detar të Bashkisë Esbjerg që ndodhet në bregdetin perëndimor të gadishullit Jutland (Danimarka jugperëndimore). Ja fotoja e rrallë dhe e hershme e fëmijërisë së Martin Braithwaite.

Më i hershmi i Fëmijërisë së Fëmijërisë së Martin Braithwaite - Këtu, ai është fotografuar së bashku me vëllain ose motrën e tij në shtëpinë e tyre familjare. Kredia: FaceBook
Më i hershmi i Fëmijërisë së Fëmijërisë së Martin Braithwaite - Këtu, ai është fotografuar së bashku me vëllain ose motrën e tij në shtëpinë e tyre familjare.

Kur ishte fëmijëria e Martin Braithwaite, nuk kishte shumë njerëz të zinj në qytetin ku ai jetonte. Sipas Le Parisien (2014), ai fillimisht u tha se ai ishte një lloj fëmije që kishte një personalitet mjaft të fortë, por më vonë iu desh të lihej i lirë.

LEXO
Ernesto Valverde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historiku dhe origjina e familjes së Martin Braithwaite:

Të rritur në një prejardhje familjare të klasës së mesme, prindërit e Martin Braithwaite ishin tip vizionar, ai që kishte një njohuri të drejtë të edukimit financiar. Ndoshta, ju duhet të keni marrë parasysh pamjen e tij të fytyrës me garë të përzier dhe ndoshta keni bërë pyetjen; -Nga është familja e Martin Braithwaite ?.

E vërteta është, sulmuesi i futbollit nuk është tërësisht danez. A e dini? një nga prindërit e Martin Braithwaite, nënës së tij Heidi, (foto më poshtë) është daneze për shkak të lindjes dhe prejardhjes së saj familjare.

LEXO
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold
Prindërit e Martin Braithwaite - nëna e tij, Heidi Braithwaite. Kredia: danskereitoulouse
Prindërit e Martin Braithwaite - nëna e tij, Heidi Braithwaite.

Të thuash që nëna e tij vjen nga Danimarka është pak e përgjithësuar. A e dini? Nëna e Martin Braithwaite Heidi, i ka rrënjët e saj familjare nga qyteti danez i Esbjergut, i cili është vendlindja e djalit të saj. Nga ana tjetër, Martin Të Braithwaite-it baba, Keith ka origjinë familjare të tij nga Guajana, një ish koloni britanike në Amerikën e Jugut veriore.

Historia e Fëmijërisë Martin Braithwaite- Wkarrige thembra: 

Braithwaite ishte i çmendur nga futbolli që nga fëmijëria e tij. Një foto e fëmijërisë që ai gjuante një top u kap dikur nga një gazetë daneze kur ishte vetëm dy vjeç. Por në kohën kur ai ishte pesë vjeç, gjithçka ndryshoi për keq. Sulmuesi danez u detyrua të futet në karrocë për shkak të një vështirësie serioze shëndetësore. Sipas FourFourTwo, ishte një sëmundje e quajtur Legg-pjell-Perthes.

Kocka e këmbës së Martinit u zhvillua në mënyrë jonormale dhe u deformua, gjë që e bëri atë të kishte vështirësi në të ecur. Si rezultat, ai u këshillua që të mos i vinte këmbët nën asnjë presion, për shembull, duke vrapuar përreth. Kjo ishte arsyeja pse danezi i varfër u detyrua të përdorë një karrocë.

LEXO
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Duke folur për agoninë e tij, ai dikur tha;

“Ulja në një karrige me rrota ishte vërtet e vështirë. Unë isha shumë e re dhe nuk e kuptoja pse duhej të isha në karrige me rrota. Në zhgënjim, unë gjithmonë përpiqesha të dilja prej saj. U ndjeva në siklet.

Në atë kohë, unë kisha nevojë për njerëz rreth meje gjatë gjithë kohës, për t'u kujdesur për mua, si një fëmijë. Unë nuk mund të bëja gjërat që bënin fëmijët e tjerë. E tëra që doja të bëja ishte të ngrihesha dhe të luaj futboll.

Biografia e Martin Braithwaite- Jeta e Hershme (para fillimit të karrierës):

Fillimisht, Braithwaite nuk u tha për sa kohë do të ishte në atë karrocë. Thjesht atij iu desh të priste, duke pritur ditën që kockat e tij do të forcoheshin aq sa ta lejonin, jo vetëm të ecte, por të godiste përsëri një top. Gëzimi i Martinit Prindërit dhe familjarët e Braithwaite nuk dinin asnjë lidhje ndërsa Martin u ngrit nga karroca më pas dy vjet, duke u bërë më i fortë se kurrë. Ai u dha "OK”Nga mjekët për të vazhduar të luante futbollin e tij, e cila ishte e vetmja gjë që kishte rëndësi për të.

LEXO
Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kur erdhi për të evokuar edukimin e tij në futboll, Martin ra përsëri te babai i tij, Keith Braithwaite. Keith kaloi orë të tëra me të birin në fushë lokale, duke e inkurajuar atë të merrte frymëzim nga ylli brazilian Ronaldo Duke folur për një FrëngjishtFootball Vjeshtë në vitin 2016, Martin dikur tha;

 "Babai im këmbënguli që unë të vëzhgoj gjestet dhe driblimet e Ronaldo de Lima"

Biografia e Martin Braithwaite- Jeta e hershme në karrierë:

Pas një gjyqi të suksesshëm, Braithwaite u regjistrua në gjellën e akademisë së klubit vendas danez- Sædding-Guldager Idrætsforening (SGI). Në përpjekje për të përparuar më tej, ai u bashkua me klubin më të madh në qytetin e tij, Esbjerg fB. Ai pastaj kaloi një kohë të shkurtër në akademinë sportive të FC Midtjylland, para se të kthehej përsëri në Esbjerg në mënyrë që të mund të ishte afër familjes së tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Gerard Pique dhe fakte të patreguara të biografisë

Në fillim, Martin u bë ky lojtar ambicioz i akademisë që mezi priste të luante futbollin e tij jashtë vendit. A e dini? Gjatë qëndrimit të tij të dytë në akademinë Esbjerg, Dane i ri shkoi në gjyqe si me Reggina ashtu edhe me Newcastle United. Për arsye familjare, ai vendosi të vendoset për futbollin e moshuar me Esbjerg fB.

LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Braithwaite ishte i shpejtë për të krijuar një përshtypje në futbollin danez të ekipit të parë, pasi ai ndihmoi ekipin e tij të fitojë Kupën Daneze në sezonin 2012–13. Arritja e këtij feat u pa që ai tërhoqi interesin e klubeve evropiane, veçanërisht Celtic, Hull City dhe Toulouse.

LEXO
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia e Martin Braithwaite- Rruga drejt Fame Story:

Martin më në fund u transferua në Francë për t'u bashkuar me Toulouse për 2 milion €, ku ai menjëherë goditi tokën. Për kënaqësinë e familjarëve të Martin Braithwaite, veçanërisht babait të tij, danezi i ri mori thirrjen e tij ndërkombëtare për të moshuarit ndërsa ishte në sezonin e tij të parë me Toulouse.

Pasi shënoi 35 gola për The Violets (Nofka e Toulouse FC), Martin i cili kapiti klubin u bë i nxehtë në tregun e transferimeve. Ai shpejt vendosi të shijojë aftësitë e tij në Angli, ku u bashkua me Middlesbrough. Fatkeqësisht, Braithwaite nuk arriti të linte një shenjë kryesore në stadiumin Riverside. Anglia kurrë nuk e përfitoi atë dhe ky zhvillim e bëri atë të bëhej një udhëtar përpara.

LEXO
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Martin i pagoi detyrimet e tij duke pranuar lëvizje huazimi me Bordeaux dhe Leganés, më vonë për të cilin u vendos përfundimisht. Sidoqoftë, pika kryesore në rrugën e famës së Braithwaite erdhi kur ai dha një nga qëllimet e tij ndërkombëtare të markës tregtare, një që i pa tifozët duke i dhënë pseudonimin "Rruga e rrugës".

Erdhi nofka Streetfighter, falë këtij Qëllimi. Kredia: Instagram
Nofka Streetfighter erdhi, falë këtij Qëllimi.

Story to Rise to Fame:

Pikërisht në 20 Shkurt 2020, gëzimi i prindërve dhe familjarëve të Martin Braithwaite nuk njihte kufij në kohën kur Barca nxiti klauzolën e tij të lirimit dhe e nënshkroi atë. Fatmirësisht, Braithwaite u bë lojtari i pestë danez në histori që mban fanellën e Barça, pas Allan Simonsen, Michael Laudrup, Thomas Christianen dhe Ronnie Ekelund.

LEXO
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Pas debutimit të tij, djali i ri i Barça bëri shaka se ai "nuk do t’i lajë rrobat”Pasi morën një përqafim nga Lionel Messi. Duke shprehur dashurinë e tij për GOAT, Martin dikur tha;

"Nëse futbolli do të ishte një fe, Messi mund të jetë një Zot "

Djali i ri i Barçës dikur u zotua të mos lante rrobat e tij pas përqafimit të tij të parë me Messin. Kredia: Qëllimi
Djali i ri i Barçës dikur u zotua të mos lante rrobat e tij pas përqafimit të tij të parë me Messin.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Martin BraithwaiteGruaja dhe Fëmijët:

Pas çdo burri të suksesshëm, gjithmonë ka një grua. Për një futbollist të suksesshëm si Martin, së pari erdhi një e dashura magjepsëse që më vonë ktheu gruan e tij. Ajo nuk është askush tjetër përveç Anne-Laure Louis, Gazetarja e famshme Franceze dhe prezantuese e emisioneve në TV.

LEXO
Eric Garcia Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me Gruan e Martin Braithwaite, Anne-Laure Louis. Kredia: Instagram
Njihuni me Gruan e Martin Braithwaite, Anne-Laure Louis.

Martin Braithwaite u njoh me gruan e tij të ardhshme Anne-Laure Louis nëpër vendin e saj të punës, pasi e admiroi atë në disa raste në TV Francez. Djali i dashur kërkoi një datë dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, përfundoi në martesë.

Fotografia e dasmës Martin Braithwaite dhe Anne-Laure Louis. Kredia: Instagram
Foto e dasmës Martin Braithwaite dhe Anne-Laure Louis.

Ashtu si burri i saj, Anne-Laure Louis është gjithashtu një zonjë punëtore. Përveç gazetarisë, ajo gjithashtu është futur në modë. A e dini? Anne-Laure Louis është themeluesja e markës së veshjeve; @trentefrance.

Duke gjykuar nga fotoja më sipër, do të pajtohesh me mua që një djalë i pashëm si Martin dhe një zonjë e bukur si Anne-Laure Louis meriton të ketë fëmijë të lezetshëm. Të dy çiftet janë prindër të tre fëmijë (Romeo Lion Braithwaite Et al), me një fëmijë të katërt (një djalë) që pritet në prill të vitit 2020.

LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Kredinë e Fëmijëve dhe Gruas së Martin Braithwaite: Instagram
Njihuni me Fëmijët dhe Gruan e Martin Braithwaite.

Martin Braithwaitejeta personale:

Njohja me faktet personale të jetës Martin Braithwaite larg futbollit, do t'ju ndihmojë të merrni një pasqyrë të plotë të personalitetit të tij.

Duke u nisur, larg futbollit, Dane përqendron më shumë mendimin e tij se si dhe ku të investojë paratë e tij të futbollit. Pavarësisht se është magjepsur për karrierën e tij në futboll, Martin jeton me frikën e vazhdueshme se do të prishej pas karrierës së tij në futboll. Ai vazhdimisht mendon se çfarë të bëjë kur karriera e tij përfundon.

Njohja me jetën personale të Martin Braithwaite larg futbollit. Ai jeton një frikë të vazhdueshme për tu thyer pasi karriera e tij përfundon, një në të cilën ai e ka kapërcyer. Kredia: Instagram
Njohja me jetën personale të Martin Braithwaite larg futbollit. Ai jeton një frikë të vazhdueshme për tu thyer pasi karriera e tij përfundon, një në të cilën ai ka kapërcyer.

Ndoshta nuk mund ta dini? Familja e Martin Braithwaite është e lidhur ngushtë në biznesin e pasurive të patundshme në SHBA. FC Barcelona përpara bën partnerë me xhaxhain dhe gjyshin e tij, pasi ata investojnë në strehim për studentët në qytetin e Filadelfias në SHBA.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më në fund, në jetën personale të Martin Braithwaite, historia e karrocës së tij e ka bërë atë të mësojë më shumë rreth përqendrimit në mundësi sesa kufizimeve. Kjo e ka kthyer atë në një dhurues bamirësie, ai që ndërthur futbollin me filantropinë me shpresën për të frymëzuar të tjerët.

A e dini?…, në sezonin 2016/2017, Martin krijoi # Score2Help hashtag. Ai u zotua të dhuroni 1,000 € për çdo gol që ai shënoi, me synimin për të ndihmuar fëmijët dhe foshnjat me kufizime. Më poshtë është një pamje nga dhurimi i tij i parë dhe i dytë, një pjesë e konsiderueshme e biografisë së Martin Braithwaite që ai nuk do ta harronte kurrë.

LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Danezi ndërthur futbollin me filantropinë me shpresën për të frymëzuar të tjerët. Kredia: Mesatare
Danezi ndërthur futbollin me filantropinë me shpresën për të frymëzuar të tjerët.

Martin BraithwaiteJeta Familjare:

Për Martinin, Familja është gjithçka, gjëja më e rëndësishme në botë, madje më shumë sesa fama e tij. Në këtë pjesë, ne do të hedhim më shumë dritë mbi prindërit e Martin Braithwaite dhe pjesën tjetër të anëtarëve të familjes së tij (motra e tij, xhaxhallarët dhe gjyshi).

 Më shumë rreth E Martin Braithwaite Dad:

Për ata që e njohin atë, babai i Martin Braithwaite (Keith Braithwaite) është shtëpia më e ftohtë përreth, veçanërisht kur bëhet fjalë për kryerjen e detyrave të tij atërore dhe gjyshit. E vërteta është, shumë gjyshe do të dëshironin të kërkonin ndihmën e Keith në një orvatje për të ditur këshilla dhe marifete për të pushtuar sfidat e gjyshit, veçanërisht ai që zbaton përdorimin e aftësive të Karatesë.

LEXO
Ernesto Valverde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Takoni Atin e Martin Braithwaite, Keith
Njihuni me Atin e Martin Braithwaite, Keith

Foto më sipër përshkruan një pamje të vërtetë të jetës familjare të Martin Braithwaite. Pa asnjë dyshim, "Djemtë do të jenë gjithnjë djem“ Tani shikoni videon super të babait të Martin Braithwaite (Keith) ndërsa ai shfaqi aftësitë e tij në Karate tek një nga nipërit e tij, në prani të vajzës së tij, Mathilde. Shikoni videon më poshtë.

Si shumë baballarë të plakur, Keith Braithwaite është gjithashtu ai person që hype filmat e tij të preferuar, por nuk mund ta shikojë atë për më shumë se 10 minuta pa u rrëzuar nga gjumi. Këtu është një video e Martin duke tallur babanë e tij. Tani, na trego personin (në pjesën tonë të komenteve) i cili ju vjen në mendje në këtë drejtim.

Më shumë rreth Mamaja e Martin Braithwaite:

Nënat e mëdha kanë prodhuar një djalë të shkëlqyeshëm dhe nënën e bukur të Martinit (Heidi Braithwaite) nuk është një përjashtim. Ndryshe nga disa nëna të futbollistëve, Heidi nuk është lloji që zgjedh të mbetet shumë larg në Danimarkë ndërsa djali i tij eksploron Evropën. Ajo, së bashku me Familja e Braithwaite dikur jetonte në Francë, ku djali i saj luante futbollin e tij. Më poshtë është një foto e Heidi së bashku me shoqen e saj më të mirë Lisbeth Mørkeberg dhe djalin, në kohën kur ajo jetonte në Toulouse.

Nëna e Martin Braithwaite fotografuar së bashku me shokun dhe djalin e saj më të mirë, Martin. Kredia: danskereitoulouse
Nëna e Martin Braithwaite fotografuar së bashku me shokun dhe djalin e saj më të mirë, Martin.

Motra e Martin Braithwaite:

E mbani mend atë fëmijë të vogël në seksionin e Historisë së Fëmijërisë Martin Braithwaite të këtij artikulli? Have Ne kemi menduar, se ajo ka shumë të ngjarë të jetë motra e Martin Braithwaite që quhet me emrin Mathilde Braithwaite. Ajo është e gjitha e rritur dhe natyrisht, e bukur.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Gerard Pique dhe fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me Motrën e Martin Braithwaite, Mathilde Braithwaite. A nuk është e bukur? Kredia: Instagram
Njihuni me Motrën e Martin Braithwaite, Mathilde Braithwaite. A nuk është e bukur?

Xhaxhallarët e Martin Braithwaite:

Duket se në familjen e Mathilde Braithwaite, babai i tij është ndoshta fëmija i parë. A e dini pse? Kjo sepse Martin ka shumë xhaxhallarë të rinj që ka shumë të ngjarë të jenë vëllai i babait të tij. Në foto më poshtë janë dy xhaxhallarët e tij që ka shumë të ngjarë të jenë në të 30-at apo 40-tat e tyre. Philip Michael Mathilde (foto djathtas), ndërsa Ian Chan është fotografuar majtas.

LEXO
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur
Xhaxhallarët e Martin Braithwaite- Philip Michael ka të drejtë dhe Ian Chan është i majtë. Kredia: JV_Danmark dhe Stabroek
Xhaxhallarët e Martin Braithwaite- Philip Michael ka të drejtë dhe Ian Chan është i majtë.

A e dini? Philip Michael Mathilde është partneri i biznesit të Martin, një investitor tjetër në biznesin e tij të pasurive të patundshme. Philip është gjithashtu një shkrimtar, ai që ka prodhuar disa libra më të shitur në lidhje me financat.

Gjyshërit e Martin Braithwaite:

Frede Christensen është stërnipi dhe partneri i biznesit i Martin Braithwaite nga ana e nënës së tij. Në foto më poshtë, Frede ishte ish-drejtori i HTH Kitchen në Esbjerg Danimarkë për më shumë se tre dekada. Ai ka përvojë 33 vjeçare në investime në pasuri të paluajtshme, një arsye pse zgjidhet nga nipi i tij për të qenë partneri i tij i biznesit.

LEXO
Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Takoni një nga gjyshërit e Martin Braithwaite- gjyshi i tij, Frede Christensen
Takoni një nga gjyshërit e Martin Braithwaite - gjyshin e tij, Frede Christensen

Martin BraithwaiteStili i jetesës:

Futbollisti danez fiton paratë e tij nga biznesi i tij i pasurive të patundshme, kontratat, pagat, shpërblimet dhe miratimet. Duke parë pasuritë e tij minus detyrimet, Martin Braithwaite ka një vlerë neto më të madhe se 10.00 milion €. Kjo mund t'i atribuohet atij duke qenë një milioner dhe gjithashtu, një tregues i një stili jetese ekzotike.

LEXO
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

FC Barcelona përpara jeton një jetë të organizuar në Barcelona, ​​një jetë pa shfaqur pasurinë e tij. Ai nuk është lloji i futbollistit që shkon në Instagram për të shfaqur makina të ndezura, shtëpi të mëdha (rezidencë), vesh të shtrenjta etj. Martin drejton një makinë të mirë dhe kalon shumë kohë me familjen e tij.

Stili i jetës së Martin Braithwaite është një reflektim i qartë i personalitetit të tij. Kredia: Twitter
Stili i jetës së Martin Braithwaite është një reflektim i qartë i personalitetit të tij. Kredia: Twitter

Martin BraithwaiteFaktet:

Në këtë pjesë të fundit të biografisë së Martin Braithwaite, ne do t'ju tregojmë disa nga faktet e tij të patreguara.

fakt #1: Ndarja e pagave të tij:

Që nga ardhja e tij me Barcelona, ​​shumë tifozë kanë bërë pyetjen; sa fiton Martin Braithwaite?. Ndërsa ishte në Leganes, kontrata e sulmuesit e pa atë duke xhiruar një pagë dajak rreth e rrotull € 1,738,000 në vit. Ai fiton një pagë të ngjashme në Barcelona (Raporti i Wiki i Lojtarëve). Më befasuese më poshtë është ndarja e pagave e Martin Braithwaite në vit, muaj, ditë, orë, minutë dhe sekonda (si në kohën e shkrimit).

LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
mbajtjeFitimi në Pound sterling (£)Fitimi në Euro (€)
Në vit:£ 1,466,250€ 1,738,000
Për muaj:£ 122,187.5€ 144,833
Në javë:£ 30,546€ 36,208
Në ditë:£ 4,366.2€ 5,172.6
Në orë:£ 181.92€ 215.5
Për Minutë:£ 3.032€ 3.59
Për sekondë:£ 0.05€ 0.06

Që kur keni filluar shikimin Martin BraithwaiteBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0
 

A e dini? Burri mesatar në Spanjë duhet të punojë të paktën 7.4 vjet për të fituar € 144,833, që është shuma që Martin Braithwaite fiton në një muaj.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Gerard Pique dhe fakte të patreguara të biografisë

fakt #2: Faktet zhgënjyese të FIFA-s:

Faktet e FIFA zbulojnë se Martin është shumë i nënvlerësuar. Kredia: SoFIFA
Faktet e FIFA zbulojnë se Martin është shumë i nënvlerësuar. Kredia: SoFIFA

Vlerësimet e azhurnuara të lojtarëve janë gjithmonë një temë e diskutimit popullor sa herë që lëshohet një FIFA e re. FIFA 20 nuk është ndryshe për Martin Braithwaite. Futbollisti danez është ndër futbollistët që patën fatkeqësinë të zbulojnë se është i nënvlerësuar. Tani pyetja është; A do ta rritte FIFA vlerësimet e tij, tani që po luan për FC Barcelona?

fakt #3: Çfarë është E Martin Braithwaite Feja?

"Shën Martin" është një nga shenjtorët më të njohur dhe më të njohur Roman Katolikë. Gjithashtu, prindërit e Martin Braithwaite ranë dakord që t'i jepnin emrin e mesëm "Christensen"Që fjalë për fjalë do të thotë"djali i Kristenit“ Ky është një variant i zakonshëm danez i emrit të dhënë Christian, i cili rrjedh nga fjala Greke (christianos), që do të thotë "ndjekës i Krishtit" Prandaj, pa dyshim, anëtarët e familjes së Martin Braithwaite, duke përfshirë edhe vetë, adopton fenë e krishterimit.

LEXO
Adama Traore Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

fakt #4: E Martin Braithwaite Fakte Tattoo:

Kultura e tatuazheve është shumë e popullarizuar në botën e sotme sportive pasi shumë futbollistë që njohim shpesh i përdorin për të portretizuar fenë e tyre dhe anëtarët e familjes. Martin në kohën e shkrimit është pa tatuazhe, pa bojëra në trupin e tij të sipërm dhe të poshtëm.

fakt #5: Mbështetën Real Madridin si Fëmijë:

Një nga Martin Faktet e Braithwaite që nuk i keni ditur kurrë janë ato që tregojnë të tijat mbështetje për Real Madridin si fëmijë. Ai e bëri të njohur këtë në 2011 kur u intervistua nga Lokalavisen, një gazetë e botuar në Hadsten Danimarkë. Kjo është ajo ku ne ndalemi në këtë, ne nuk duhet të shpojmë në atë.

fakt #6: La Pamja e Chris Brown:

A ka ndonjë ngjashmëri të jashtëzakonshme me Chris Brown ?. Na tregoni në seksionin e komenteve. Kredia: Tribuna
A ka ndonjë ngjashmëri të jashtëzakonshme me Chris Brown ?. Na tregoni në seksionin e komenteve. Kredia: Tribuna

Ky është ndoshta, një nga faktet e Martin Braithwaite që ne vë bast, ndoshta do t'ju befasojë. Pas nënshkrimit për FC Barcelona, ​​tifozët e futbollit filluan të vërenin një Chris të ri në fushë. Si në kohën e shkrimit (Raporti i Tribunës), disa tifozë të futbollit ende mendojnë se Martin Braithwaite dhe Chris Brown janë vëllezër. Tani në një shkallë nga 1 deri në 10, A duket Martin dhe reperi amerikan njëlloj?.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat historinë tonë të fëmijërisë Martin Braithwaite Fëmijëve Plus Untold Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Faktet e Biografisë së Martin Braithwaite (Pyetjet Wiki)Përgjigjet
Emri i plotë:Martin Christensen Braithwaite
pseudonimi:StreetFighter
prindërit:Heidi Braithwaite (Nënë) dhe Keith Braithwaite (Babai)
Vëllezërit e motrat:Mathilde Braithwaite (Motër)
xhaxhallarët:Philip Michael Mathilde dhe Ian Chan
Gjysherit:Frede Christensen (nga ana e nënës së tij)
Origjina Familjare:Esbjerg, Danimarkë dhe Guajana (Amerika e Jugut)
Shenja e Zodiakut:Binjakët
Gjatesia:1.77 m (5 ft 10 në)
Mosha:28 (Që nga Marsi 2020)
Profesioni:Futbollist (Përpara)
LEXO
Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet