Mariano Diaz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Mariano Diaz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Biografia jonë e Mariano Diaz ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit profesionist Spanjisht-Dominikan. Ne fillojmë nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Mariano Diaz.

Ja, ne ju paraqesim Mariano Diaz Jeta e Hershme dhe Shkëlqimi i Madh. Kreditë e imazhit: Ara.cat, AS, Diariogol dhe RealMadrid.
Ja, ne ju paraqesim Mariano Diaz Jeta e Hershme dhe Shkëlqimi i Madh.

Po, të gjithë e njohin Mariano si atë lojtar të Real Madrid që ishte fillimisht jopopullor POR u njoh në atë datë të bukur (1 Mars 2020), ditën kur ai dyfishoi epërsinë e Real Madridit në një fitore 2–0 kundër FC Barcelona. Versioni ynë i biografisë së Mariano Diaz i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Mariano Diaz:

Kjo është deri më tani një nga fotot më të hershme të Fëmijërisë së Mariano Diaz. Kredia: AS dhe diariogol
Kjo është deri më tani një nga fotot më të hershme të Fëmijërisë së Mariano Diaz

Duke filluar, ai ka nofkën "Bisha“ Mariano Díaz Mejía lindi më 1 gusht 1993 nga nëna e tij, Mariana Mejía dhe babai, Mariano Díaz (një bodybuilder) në veri-lindje të Barcelonës, Spanjë. Futbollisti spanjoll u rrit së bashku me vëllain e tij të madh dhe një motër në Premià de Mar, një qytet spanjoll i konsideruar si një qendër turistike dhe një shtëpi konvikti për Barcelona.

As SI Uebfaqe shprehet, prindërit e Mariano Díaz me rastin e lindjes së djalit të tyre e kishin mbajtur emrin "Mariano Diaz”Dhe kjo e bën atë personin e tretë që mban emrin në familjen e tij. A e dini? Dy nga prindërit e Mariano Diaz - babai dhe gjyshi i tij duke përfshirë edhe vetë kanë emra të ngjashëm.

Si fëmijë, i ri Mariano kaloi shumë kohë me gjyshin e tij që ndodh të jetë një ish-futbollist me një klub modest katalan. Për shkak të afërsisë së tyre, loja e futbollit u prezantua gradualisht tek ai.

Sipas mamasë së Mariano Diaz, ndërsa Mariano luante futboll si fëmijë, muret në shtëpinë e familjes vuajtën shumë ndërsa u njollosën me shenja topi. Ajo gjithashtu tha Markë se Mariano gjithashtu përdorte divanet si shtylla të qëllimit të tij. Uluni dhe relaksohuni pasi do të japim më shumë detaje të jetës së tij të hershme të Mariano Diaz me futbollin në seksionin e mëvonshëm të këtij artikulli.

Të Mariano Diaz-it Origjina familjare dhe Sfond:

Duke gjykuar nga pamja në fytyrë e futbollistit, do të pajtohesh me mua që familja e Mariano Diaz ka një identitet të racës së përzier. E vërteta është, një nga prindërit e Mariano Diaz - babai i tij është thjesht spanjoll. Nëna e tij, nga ana tjetër, është nga Republika Dominikane. Mariana Mejía është një vendase në San Juan de la Maguana (një qytet dhe komunë në rajonin perëndimor të Republikës Dominikane) Thjesht duke parë këtë foto të bukur të prindërve të Mariano Diaz, ju lehtë mund të mendoni se kush prej tyre ka tiparin dominant të cilin Mariano e mori pas. NISNN E TIJ NUM W FITON !!!

Takoni prindërit e Mariano Diaz- babai i tij Mariano Diaz dhe nëna, Mariana Mejia
Njihuni me Prindërit e Mariano Diaz- babai i tij Mariano Diaz dhe nëna, Mariana Mejia.

Sfondi i Familjes: Mariano Diaz vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme të lartë, një në të cilin babai i tij vepronte fetarisht, falë të ardhurave nga biznesi i tij i palestrës. Në atë kohë, që nga vitet 1990, familja e Mariano Diaz u mbështet në industrinë spanjolle të fitnesit në mënyrë që të fitonte para që i mbanin në këmbë.

Mariano Diaz's Fëmijëria - vitet e para me futbollin:

Herët si fëmijë, Mariano luante futboll me vëllain e tij kudo që të mundte. Falë gjyshit dhe vëllait të tij të madh, Mariano i ri filloi rrugën e tij për t'u bërë një futbollist profesionist nga një moshë shumë e re. Kur media spanjolle (Marca) vizitoi shtëpinë e familjes së Mariano Diaz në Spanjë, mamaja e tij u tregoi atyre në vijim në lidhje me bromancën e hershme të djalit të saj me futbollin. Sipas fjalëve të saj;

“Mariano gjithmonë luante me vëllanë e tij në shtëpi. Pas kësaj, muret ishin të ngjyrosura me shenja topi dhe divanët u përdorën si gol.

Gjithmonë thosha se nuk do të blija një divan të ri derisa të rriteshin. Kjo sepse nëse blej një të ri ata do ta shqyejnë përsëri në copa. Edhe miqtë e Tij janë të njëjtë si kur ai ishte pesë vjeç ”.

Nëna e Marianos në rritjen e lojtarit.

Mariano Diaz's Biografia - Jeta e hershme e karrierës:

Viti 2002 ishte kur udhëtimi për tu bërë një futbollist profesionist filloi për Mariano. Një gjyq i suksesshëm atë vit e pa atë të bashkohej me listën e akademisë së Reial Club Deportiu Espanyol, i njohur edhe si Akademi RCD Espanyol. Pas hyrjes në akademi, shumë e panë Mariano si një djalë shumë të sjellshëm dhe të rezervuar.

Kjo ishte karta e identitetit të akademisë RCD Espanyol të Mariano. Kredite: Diariolagrada
Kjo ishte karta e identitetit të akademisë RCD Espanyol të Mariano.

Ndërsa ishte në Alevín B të RCD Espanyol, Mariano ishte stërvitur nga Lluís Planagumà Ramos. Në atë kohë, djali i ri fitoi popullaritet për ritmin e tij që shihej si virtyti i tij kryesor. Shpejtësia e madhe u ndoq me zakoni i tejkalimit të shenjës së tij dhe bërja e gjërave nga blu me topat e tij të futbollit. A e dini? 41 golat e Mariano Diaz në sezonin e tij më të mirë të akademisë e çuan atë të fitonte Trofeu Pichichi e cila u dha nga një përfaqësues nga firma spanjolle Aigua del Montseny.

Mariano Diaz Fëmijëria Photo- Këtu është ai duke marrë një çmim si një futbollist fëmijë. Kredite: Diariolagrada
Mariano Diaz Fëmijëria Photo- Këtu është ai duke marrë një çmim si një futbollist fëmijë. 

I riu mbeti në klub për katër vjet në të cilin ai NUK përfundoni duke bërë kërcimin e shkëlqyeshëm.

Faktet e Biografisë - Rruga drejt famës:

Mariano kurrë nuk kishte një kalim të lehtë në ekipin e Espanyol Infantil B gjatë sezonit 2005-2006. Megjithëse nuk ishte një nga ata që binte më shumë në sy, çështja e tij kryesore ishte "lartësi“ Mos plotësimi i lartësisë së kërkuar për një të ri të asaj grupmoshe do të thoshte një kërcënim për qëndrimin e tij në klub.

Kur Going Got Tough:

Duke vëzhguar kohën e tij të lojës duke u zvogëluar në vetëm 15 minuta për lojë, prindërit e Mariano Diaz vendosën të veprojnë duke detyruar djalin e tyre të largohej nga klubi. Ata më tej e regjistruan atë në akademinë Premià ku ai luajti nga 2006 në 2008. Pas një viti me klubin e tij të ardhshëm (Sánchez Llibre), i riu mori një telefonatë nga Badalona ku i dha fund karrierës së tij rinore në 2011.

Mariano ndërsa ishte në Badalona ekipi i të moshuarve shpërtheu përsëri. Ai u përshkrua si shumë i shpejtë dhe shumë i zgjuar në fushë, një kapak i vogël që luante me vetëbesim. Kjo arritje tërhoqi Real Madridin i cili nuk mund të rezistonte, por ta fitonte atë në 2011.

Faktet e Biografisë - Historia e Ngritjes në Fame:

Ashtu si shumë të diplomuar në akademi nga klube të vogla, të bashkosh Real Madrid do të thotë të kthehesh në futboll të të rinjve. Sulmuesi i shkëlqyeshëm bëri detyrat e tij të shtëpisë duke shënuar gjithsej 50 gola për akademinë e Real Madrid para se të promovohej në skuadrën kryesore nga menaxheri Zinedine Zidane. Një dëmtim i shpinës për sulmuesin Karim Benzema e pa atë të shfaqet. Por, sapo Benzema u bë mirë, shanset u bënë të kufizuara për të riun. Si gjithmonë, kontributi i tij për të fituar trofetë e mëposhtëm ishte i vlefshëm.

Nëse nuk e keni ditur, Bisha ka fituar pothuajse gjithçka me Madridin
Në rast se nuk e dini, Bisha ka fituar gati gjithçka me Madridin.

Pasi ndihmuan Real Madridin në vitet e tyre të mbretërimit të trofeut. Mariano në 30 Qershor 2017, Mariano vendosi që ai të largohej nga Spanja për më shumë përvojë në futboll. Ai nënshkroi për Olympique Lyonnais ku arriti 18 gola në një sezon ligë falë një partneriteti të përsosur për grevë Memphis Depay   Nabil Fekir (Përkatësisht 19 dhe 18 gola). Duke u treguar se ishte një makinë e vërtetë qëllimesh, Real Madrid vendosi të zgjasë duart për të rikthyer njeriun e tyre.

Ngritja e Mariano Diaz me Olympique Lyonnais
Mariano Diaz's Ngritja me Olympique Lyonnais.

Në ditën e 29-të gusht 2018, Mariano Diaz u kthye në Real Madrid dhe u bekua me fanellën No7 të lëshuar nga Christiano Ronaldo. Magjia e dytë e Mariano në Madrid ka qenë e vlefshme deri më tani. Një nga momentet e tij më të mira erdhi gjatë Elclassico, në ditën e 1-rë të Marsit 2020. Duke dalë nga pankina gjatë tij, bisha dyfishoi epërsinë e Real Madridit në një fitore 2–0 kundër FC Barcelona në minutën e 90-të.

Ylli në rritje ndihmoi në dyfishimin e epërsisë së Real Madridit në fitoren 2–0 kundër FC Barcelona në 1 Mars 2020 El Clasico
Ylli në rritje ndihmoi në dyfishimin e epërsisë së Real Madridit në një fitore 2–0 kundër FC Barcelona në 1 Mars 2020 El Clasico.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Mariano Diaz's E dashura, gruaja dhe fëmija:

Me rritjen e tij të famës dhe bërjen e një emri të tij në futboll, është e sigurt që shumica e tifozëve do të dëshironin të dinin nëse një burrë i suksesshëm si Mariano Diaz ka një të dashur, apo nëse ai është i martuar në të vërtetë, gjë që nënkupton tashmë të kesh një grua. E vërteta është, pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura magjepsëse që kalon me emrin Yaiza Moreno Antho.

Yaiza Moreno është një modele dhe një stiliste e rrobave të banjës, e cila ka dalë me Mariano Diaz që nga viti 2012. Duke gjykuar nga pamja e saj, ajo me të vërtetë është një paragon i bukurisë, ai që oozon besimin në secilën prej tyre.

Njihuni me të dashurën e Mariano Diaz, Yaiza Moreno- A nuk është e bukur? Kredia: Instagram
Njihuni me të dashurën e Mariano Diaz, Yaiza Moreno- A nuk është e bukur?

Marrëdhënia Mariano dhe Yaiza eskanon shqyrtimin e syrit të publikut thjesht sepse është pa dramë dhe aq plot dashuri. Yaiza e bukur është me të vërtetë një person vetëmohues që nuk bën asgjë më shumë sesa të ofrojë mbështetje emocionale për burrin e saj, madje ti do të thotë ta vendosësh jetën e vet në pritje.

E dashura e Mariano Diaz Yaiza Moreno e mbështet burrin e saj në gjithçka që ai bën. Kredia: Pinterest
E dashura e Mariano Diaz Yaiza Moreno e mbështet burrin e saj në gjithçka që ai bën.

Në kohën kur Mariano u kthye në Real Madrid, miliona tifozë panë pamjen e parë të së dashurës së tij mahnitëse gjatë prezantimit të tij. Duke gjykuar nga fotoja më poshtë, ajo duket Yaiza ka është aprovuar nga prindërit e Mariano Diaz. Kjo nënkupton që dasma e tyre mund të jetë hapi tjetër i dikurshëm.

E dashura e Mariano Diaz Yaiza Moreno fotografuar gjatë prezantimit të tij në Madrid. Kredia: Twitter dhe dakarflash
E dashura e Mariano Diaz, Yaiza Moreno është fotografuar gjatë prezantimit të tij në Madrid.

Të Mariano Diaz-it Lifestyle:

Njohja me mënyrën e jetesës së Mariano Diaz do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të standardit të tij të jetesës. Duke filluar, duke pasur një vlerë të madhe neto, një vlerë tregu prej 16 milion € dhe duke fituar një pagë vjetore prej 5 milion € (në kohën e shkrimit) me siguri e bën atë një futbollist milioner. Pa dyshim, Mariano është i aftë të jetojë një mënyrë jetese luksoze.

Duke folur për stilin e jetës, Mariano Diaz jeton një jetë të organizuar në Madrid. Nëse i jepet mundësia, ai nuk do të jetë i turpshëm të shfaqë pasurinë e tij - shtëpi të mëdha (pallate), rroba të zbukuruara, orë dore, avionë privatë, jaht etj. Në rrugët e Madridit, ka shumë të ngjarë të shihni Mariano të vishej mesatarisht dhe më e rëndësishmja, duke drejtuar makinën e tij të vjetër të shkollës.

Ajo që duket si Car- E vërteta e Mariano Diaz, ai preferon qasjen e vjetër të shkollës
Ajo që duket si Car- E vërteta e Mariano Diaz është, ai preferon qasjen e shkollës së vjetër.

Përveç futbollit, Mariano është gjithashtu një shofer i shkëlqyer. A e dini? Ai dikur përfundoi i treti në një turne go-karting të organizuar të cilin Audi. Ai zuri vendin e tretë pas shoferëve më të shpejtë; Nacho Ramos.

Të Mariano Diaz-it Jeta personale:

Kush është Mariano Diaz jashtë fushës? Përgjigja është, he është dikush që ndihet shumë mirë me natyrën. Nese dashuron derra peshkaqenë, atëherë nuk jeni vetëm. E vërteta është, ju ndoshta do të jeni të ngazëllyer kur mësoni se Mariano është si ju- A Vdes-Zogu i dashur dhe peshkaqeni.

Mariano pëlqen të vizitojë një vend me pseudonimin “parajsë”Në Bahamas, ku ai ndërvepron me miqtë e tij më të mirë (shih më poshtë). Kush e di?… Mariano madje mund të adoptojë një nga këto kafshë.

Njohja me jetën personale të Mariano Diaz jashtë fushës së lojës. Kredia: Instagram
Njohja me jetën personale të Mariano Diaz jashtë fushës së lojës.

Së fundmi, në jetën personale të Mariano Diaz, ai është dikush që i përmbahet kuotës së tij të preferuar që shkon si më poshtë;

"Është e rëndësishme të shikoni gjithmonë se ku po shkoni, në vend që të shikoni se ku keni qenë".

Të Mariano Diaz-it Jeta familjare:

Për shumë futbollistë, rruga për në yll nuk do të kishte qenë aq e shijshme sa është pa ndihmën e familjarëve. Duke folur për familjen, duket se Mariano nuk u rrit vetëm me prindërit e tij, por gjithashtu së bashku me vëllain dhe motrën e tij të bukur. Në këtë seksion, ne do të hedhim më shumë dritë mbi prindërit e Mariano Diaz dhe pjesën tjetër të anëtarëve të tij të bukur të familjes.

Më e mira e Familjes së Mariano Diaz mund të gjejmë. Tani shikoni strukturën e trupit të babait të tij. Kredia: Tumblr
Më e mira e Familjes së Mariano Diaz mund të gjejmë. Tani shikoni strukturën e trupit të babait të tij.

Më shumë rreth babait të Mariano Diaz:

Duke gjykuar nga pamja e tij e rëndë në foton e mësipërme, ju do të pajtoheni me mua se babai i Mariano Diaz me të vërtetë duket si një aparat gjimnastikor. E vërteta është, ai dikur ishte një kampion spanjoll me nderime në ngritjen e peshave.

Edhe në moshën e tij, Mariano Diaz Snr akoma drejton palestrën e tij në Premià del Mar, rajoni në bregdetin e Katalonjës ku lindi djali i tij Mariano. Duke folur për ndikimin e babait të tij në karrierën e tij, Mariano një herë tha;

“Shumicën e rasteve unë shkoj me babanë tim në palestër. Falë tij, unë mësova të bëj shtrirje dhe ushtrime parandaluese për dëmtime, të cilat kanë qenë të gjitha të mira për karrierën time. ”

Më shumë rreth nënës së Mariano Diaz:

Nënat e mëdha kanë prodhuar djem të suksesshëm futbolli dhe Mariana Mejía nuk është një përjashtim. Ajo është një vendase në San Juan de la Maguana (një qytet dhe komunë në rajonin perëndimor të Republikës Dominikane) për shkak të lindjes dhe origjinës së saj familjare.

A e dini? Midis prindërve të Mariano Diaz, është Mariana Mejía ajo që ka gjenin dominant pasi djali dhe vajza e saj morën ngjyrën e lëkurës. Në foto më poshtë, të dy Mariana dhe Mariano gëzojnë një marrëdhënie në dukje të ngushtë.

Njihuni me Nënën e Mariano Diaz- Mariana Mejía- Të dyja duket se janë afër. Kredia: rruga e qenit
Njihuni me Nënën e Mariano Diaz- Mariana Mejía- Të dyja duket se janë afër.

Më shumë rreth gjyshit të Mariano Diaz:

Super gjyshi i Marianos quhet mundësisht Mariano Diaz Snr2. He është përgjegjës për futbollin duke shkuar thellë në vijën e gjakut të familjes. Pa të, Mariano nuk do të kishte qenë një futbollist. Në fakt, karakteristika e mosdorëzimit vjen nga gjyshi i tij, një ish-futbollist dhe disiplinar i cili dikur ka luajtur për një klub modest katalanas.

Më shumë rreth Vëllezërve të Mariano Diaz:

Mariano Diaz ka një vëlla gjysmë i cili shkon me emrin Eduard Marcel Núñez (foto lart). Ashtu si Mariano, ai është gjithashtu një futbollist që luan për CE Vilassar de Dalt. Ky është një klub futbolli i vendosur në një fshat në Katalonjë, Spanjë (në provincën e Barcelonës).

Gjithashtu për t'ju informuar, gjysmë vëllai i Marianos, Eduard Marcel Núñez është një vëlla më i vogël për një anëtar tjetër të familjes me emrin Pedro Antonio Núñez. Pedro, gjithashtu një futbollist ka lindur në Hato Mayor del Rey, Republika Dominikane.

Më shumë rreth motrës së Mariano Diaz:

Duke gjykuar nga fotoja e përulur familjare më lart, ju do të pajtoheni me ne që duket se Mariano ka një motër, një që si vëllezërit e motrat e saj të tjerë morën gjenin mbizotërues të mamasë së tij.

Të Mariano Diaz-it Faktet e pashlyera:

fakt #1: Tentohet grabitje:

Mariano Diaz dikur ishte viktimë e një grabitjeje në tentativë. Ky incident ndodhi pasi ai vizitoi një dyqan luksoz të vendosur në rrugën Calle Serrano, Madrid (Raporti i faqes Ronaldo).

Ndërsa shëtiste në rrugë duke mbajtur çanta me sende që ai sapo kishte blerë, një individ iu afrua dhe me forcë u përpoq të vidhte çantat. Pasi bërtiti për ndihmë, i dyshuari më pas nxitoi në anën tjetër të rrugës. Dy persona vrapuan pas të dyshuarit që kishin vjedhur çantat nga Mariano. Pasi u pushtua, ai përfundoi duke hedhur çantat në tokë. Kjo u pasua nga Mariano që e kapi atë dhe u largua nga vendi i ngjarjes pa lejuar ndërhyrjen e Policisë.

fakt #2: Ai braktisi të luante për vendin e nënës së tij:

Mariano dikur pranoi mundësinë e tij për të luajtur për Republikën Dominikane përmes nënës së tij. Si rezultat, ai bëri debutimin e tij ndërkombëtar në 24 Mars 2013 në një ndeshje miqësore kundër Haiti, duke shënuar golin e fundit në fitoren 3-1.

A e dini? kjo ishte ndoshta ndeshja e tij e fundit para se të vendoste të hiqte dorë nga nëna e tij. Mariano e bëri atë në mënyrë që të mos ishte më cap-lidhur dhe gjithashtu, në funksion të një thirrje të mundshme të ekipit kombëtar të Spanjës. Ky zhvillim e ka bërë atë të refuzojë ftesat e mëtejshme nga vendi i nënës së tij.

fakt #3: A Julia Roberts Fan:

Në botën e të famshëmve në Hollywood, Real Madrid ka fituar njëfarë autoriteti. A e dini? Julia Roberts është një nga tifozët më të famshëm të klubit që një herë është takuar me Mariano. Në foto më poshtë është ajo me Mariano Diaz në një nga vizitat e saj në kryeqytetin spanjoll.

Ylli i Real Madridit dikur u takua me Julia Roberts. Kredia: Instagram
Ylli i Real Madridit njëherë u takua me Julia Roberts.

fakt #4: Ndarja e pagave të tij:

Që nga kthimi i tij në Real Madrid, tifozët kanë filluar të hetojnë në faktet e Mariano Diaz, si sa fiton me gjigantin spanjoll.

Më 29 gusht 2018, Mariano nënshkroi një kontratë pesë-vjeçare me Real Madrid, një i cili e pa atë duke paguar një pagë të madhe rreth € 4million në vit. Thyerja e pagës së Mariano Diaz në një numër më të vogël, ne kemi sa vijon.

TENURA E PAGESFitimet në Euro (€)Fitimet në Stering paund (£)Fitimet në USD ($)
Në vit€ 5,000,000£ 4,294,250$ 5,643,100.00
Per Muajit€ 416,666£ 357,854$ 470,258
Në javë€ 104,116£ 89,463.5$ 117,564
Në ditë€ 14,881£ 12,780.5$ 16,795
Në orë€ 620£ 532.5$ 699
Për minutë€ 10.3£ 8.86$ 11.6
Për sekonda€ 0.17£ 0.14$ 0.19

Që kur keni filluar shikimin Mariano DiazBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini? Punëtori mesatar në Spanjë duhet të punojë së paku 2.3 vjet për të fituar € 333,333 që është shuma që fiton vetë vet Mariano Diaz në një muaj.

fakt #5: Mariano DiazTattoos:

Mariano beson në kulturën e tatuazheve e cila është shumë e popullarizuar në botën e sotme sportive. Siç vërehet më poshtë, futbollisti Los Blancos ka tatuazhe që portretizojnë fenë e tij dhe gjërat që ai i do.

Tattoos e Mariano Diaz- Futbollisti ka tatuazhe të shumta në dorën e majtë. Kredia: Instagram
Tattoos e Mariano Diaz- Futbollisti ka tatuazhe të shumta në dorën e tij të majtë.

fakt #6: Mariano DiazFeja:

Duke gjykuar nga vizatimet e tatuazheve të Mariano Diaz mbi të cilat ka një vizatim të Virgjëreshës Mari, ju do të pajtoheni me mua se prindërit e tij ka shumë të ngjarë ta kenë rritur atë në përputhje me besimin fetar të krishterë të Katolicizëm.

Wiki i Mariano Diaz:

Së fundmi, në Biografinë e Mariano Diaz, ne ju ofrojmë bazën e tij të njohurive wiki. Tabela më poshtë do t'ju ndihmojë të gjeni informacione rreth tij në një mënyrë koncize dhe të lehtë.

Faktet e Biografisë Mariano Diaz (Kërkime Wiki)Përgjigjet WIKI
Emri i plotë:Mariano Díaz Mejía.
Data dhe Vendi i lindjes:1 gusht 1993 (mosha 26 vjeç), Premià de Mar, Spanjë.
prindërit:Mariano Diaz Snr (Babai) dhe Mariana Mejía (Nënë).
vëllezërit e motratEduard Marcel Núñez (gjysmë vëllai) dhe një Motër
Origjina Familjare:Spanja (ana e babait) dhe Republika Dominikane (ana e nënës)
Gjatesia:1.80 m (5 ft 11 në)
Zodiaku:Luani
Pesha:76 kg
Profesioni:Futbollist (Sulmues)
Nderime (Deri në Mars 2020)La Liga: 2016–17,
Supercopa de España: 2019-20,
UEFA League Champions: 2016–17,
Kupa Botërore e Klubit FIFA: 2016.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Fabrikat e Mariano Diaz të Fëmijërisë, Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet