Marcus Thuram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Marcus Thuram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Marcus Thuram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold.

Azhurnimi i fundit në

Biografia jonë jep pasqyrim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë së Marcus Thuram, Jetës së Hershme, Prindërve, Fakteve Familjare / Jetës, Vajzës / Gruas, Jetës personale dhe mënyrës së jetesës. Shtë një analizë e plotë e Historisë së tij të Jetës, që nga ditët e para të tij deri kur u bë i famshëm.

Marcus Thuram Life Story nga ditët e fëmijërisë së tij deri më sot
Marcus Thuram Life Story nga ditët e fëmijërisë së tij deri më sot. 📷: Instagram dhe Twitter

Po, ju dhe unë e dimë se ai është një shembull i përsosur i a futbollisti që ndoqi gjurmët e babait të tij të famshëm. Sidoqoftë, vetëm disa fansa e kanë konsideruar duke lexuar Tregimin Jeta të Marcus Thuram, i cili është mjaft mbresëlënës. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Marcus Thuram:

Për fillestarët, nofka e tij është "Tikus", dhe emrat e plotë të tij janë Marcus Lilian Thuram-Ulien. Ai lindi në ditën e 6 gusht 1997 nga nëna e tij, Sandra Thuram dhe babai, Lilian Thuram, në qytetin e Parma, Itali. Prindërit e Marcus Thuram e kishin atë si djalin e parë të familjes, dhe pas lindjes së tij, ata e emëruan atë pas aktivistit xhamajkan 'Marcus Garvey'.

Futbollisti i gjeneratës së dytë u rrit më së shumti përkrah vëllait të tij, i cili është pesë vjet më i madh se dhe që shkon me emrin Khéphren Thuram. Fotografuar më poshtë, të dy djemtë Marcus dhe Khephren kaluan vitet e hershme në Parma ku babai i tyre luajti futbollin e tij me ekipin e qytetit - Parma Calcio 1913.

Marcus Thuram i vogël u rrit së bashku me vëllain e tij të vogël, Khephren Thuram.
Marcus Thuram i vogël u rrit së bashku me vëllain e tij të vogël, Khephren Thuram. 📷: Instagram

Edhe pse ka lindur në Itali, Marcus përfaqëson vendin e familjes së tij - Francën. E vërteta është, babai i tij, midis viteve 1996-2006, luajti për klubet italiane Parma dhe Juventus. Këto vite korrespondojnë me kohën kur ai dhe vëllai i tij kanë lindur.

Marcus Thuram Sfondi Familjar:

Futbollistët që vijnë nga familje të pasura kanë një kokë të madhe të fillojnë në jetë, edhe nëse ato futen në telashe. Ndërsa nuk ishte e lehtë për sulmuesit e tjerë francezë të brezit të tij - pëlqimet e Jean-Philippe Mateta dhe Neal Maupay, vetë Marcus ynë kishte gjithçka, falë Lilianit, babait të tij legjendar.

Prindërit e Marcus Thuram, Lilian dhe Sandra, ishin tipi që mund t'u jepte djemve të tyre koleksionet më të reja të lodrave. Sidoqoftë, më shumë ishin topa futbolli si dhurata sesa lodra. E vërteta është, paratë e futbollit ngritën familjen e Marcus Thuram dhe ishte përgjegjës për prejardhjen e tij të pasur familjare.

Marcus Thuram Origjina e familjes:

Për qëllim të qartësisë, futbollisti me origjinë italiane babai dhe nëna e të cilit janë shtetas francezë, nuk i ka rrënjët e familjes së tij të gjurmohen drejtpërdrejt në Afrikë. Përkundrazi, babai dhe nëna e Marcus Thuram janë me origjinë Guadeloupe. Ky vend është një ishull i vendosur në detin jugor të Karaibeve.

Prindërit e Marcus Thuram e kanë origjinën nga Guadeloupe
Një foto e bukur e bebit të Marcus Thuram me babanë dhe nënën e tij. Origjina e familjes së tij është Guadeloupe. 📷: 90Min

E dinit?… Legjenda franceze Thierry Henry dhe futbollistët si Anthony Martial dhe Kingsley Coman gjithashtu kanë origjinën e tyre familjare nga Guadeloupe. Për të mos harruar gjithashtu, vendi ishte shtëpia e skllevërve të parë afrikanë që mbërritën atje në vitin 1650.

Ndërtimi i Arsimit dhe Karrierës Marcus Thuram:

Për të vazhduar jetimin e ëndrrave të familjes, futbollisti dhe vëllai i tij vendosën që herët, të ndiqnin hapat e babait të tyre. Në familjen e Marcus Thuram, futbolli ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Pas pensionit, kreu i familjes (Lilian) hartoi një strategji, e cila do t'i shohë djemtë e tij të vazhdojnë të jetojnë ëndrrat e tij.

"<Yoastmark

Në sezonin 2004/2005, babai i Marcus, mori pozicionin e tij qendror mbrojtës të Juventusit duke u hequr nga një i ri Giorgio Chiellini i cili po fillonte karrierën e tij në Torino. Babai i plakjes që veshi zemrën në mëngë, pësoi më tej një tragjedi- Malformimi kardiak. Duke pasur një zemër të zmadhuar, karriera e francezit po afrohej.

Ti, babai i Marcus, mori një transferim të lirë në Barcelona pas Skandalit të Calciopoli i cili pa që Juve po shkëputet në Serie B. Mjerisht, karriera e tij nuk mund të zgjati më shumë se dy sezone.

Para se të mbaronte karrierën e tij, fituesi i Kupës së Botës 1998 vendosi të përqëndrohet më shumë në familjen e tij. Ai siguroi që djali i tij Marcus të fillojë karrierën e tij në Francë dhe askund tjetër. Arsyeja ishte sepse ai donte që djemtë e tij të njiheshin me bazën e familjes së tyre. Babai legjendar regjistroi të dy djemtë e tij në Olympique de Neuilly, një akademi futbolli e vendosur në perëndim të Parisit.

Biografia e Marcus Thuram- Jeta e hershme e karrierës:

Pasi kaloi katër vjet me Olympique de Neuilly, suksesi i Marcus e pa që po përparonte në një fazë më të rëndësishme të karrierës së tij. Babai i tij e transferoi atë në AC Boulogne-Billancourt, një akademi më e spikatur e cila dikur kishte një yll tjetër francez Allan Saint-Maximin si një nga yjet e tyre më të mirë të akademisë.

Në akademinë e tij të re, Marcus u bë ky djaloshar, ai që fitoi një reputacion për të shënuar gola sesa për të mbrojtur siç bëri babai i tij. I riu ndihmoi klubin në disa momente fituese dhe nderime të akademisë.

"<Yoastmark

Biografia e Marcus Thuram- Rruga drejt famës:

Pas daljes në skenë të akademisë franceze, AC Boulogne-Billancourt, Marcus vendosi të largohej për në Sochaux në sezonin 2012-2013. Menjëherë pasi i la ata, Khéphren Thuram (vëllai i tij i fëmijës) u regjistrua në ish-akademinë, për të vazhduar atje ku u largua vëllai i tij i madh.

A e dini?… Babai Legjendar, Lilian, kishte një ndihmë në lëvizjen e të birit në Sochaux. Për gëzimin e Marcus Thuram Household, djaloshi jo vetëm që u diplomua me sukses nga akademia e të rinjve; ai mrekullisht mori një thirrje franceze U-17.

Suksesi pasoi menjëherë pas thirrjes kombëtare për rininë. A e dini? ... Marcus ishte ndër futbollistët e tjerë - të ngjashmit me të Kylian Mbappe dhe Issa Diop i cili ndihmoi Francën të fitojë Kampionatin UEFA 2016 nën 19.

I riu ishte në mesin e ekipit fitues të Evropës nën 2016 vjeçare të UEFA-s 19
I riu ishte në mesin e ekipit fitues të Evropës nën 2016 vjeçare të UEFA-s 19. : Actusen dhe UEFA

Biografia e Marcus Thuram- Rise to Fame Story:

Pas disa gjashtë vitesh të mira me Football Club Sochaux-Montbéliard, Marcus vendosi të ndiqte hapat e ndërmarrë një legjendë të Chelsea FC - askush tjetër përveç Didier Drogba. Ai u regjistrua në Guingamp, një klub për të cilin ai besonte se do të këndonte më lart emrin e tij Thuram, në dëgjimin e klubeve më të larta evropiane.

Në Guingamp, sulmuesi fitoi vëmendjen që i duhej pak para se të fillonte të shënonte golat e tij. A e dini?… Marcus, pas një ndeshje me PSG, pati një takim emocional me legjendën e portierit italian Gianluigi Buffon, i cili ka qenë një mik i gjatë dhe ish-shok i skuadrës së babait të tij, Lilian.

Marcus Thuram u takua në fëmijërinë e tij Idol dhe mikun e ngushtë të babait - askush tjetër përveç Buffon Legendary.
Marcus Thuram u takua në fëmijërinë e tij Idol dhe mikun e ngushtë të babait - askush tjetër përveç Buffon Legendary. : IG

Pas takimit të tij me pengesën legjendare, sulmuesi shfrytëzoi rastin të fillojë të bëjë emër për vete. Përfshirja e parë e Marcus ishte duke ndihmuar ekipin e tij për të eleminuar PSG nga çerekfinalja 2018/2019 e Coupe de la Ligue.

Për shkak të emrit të tij duke bërë xhiro të mëdha në media, klubi gjerman i futbollit Borussia Mönchengladbach u tërhoq dhe vazhdoi të bastisi Guingamp për nënshkrimin e tij. Siç vërehet nga videoja më poshtë, Marcus nuk është shikuar mbrapa që nga momenti i anëtarësimit në klub.

Ndërsa koha që po vihet Biografia e Marcus Thuram, futbollisti vlerësohet gjerësisht si premtimet e tjera të bukura për Francën dhe brezin Franco-Guadeloupe të futbollit përpara pas madhështisë Thierry Henry. Ai ka gjithçka - duke filluar nga qëllimet, teknika, fuqia e kërcimit të lartë dhe stili i festimit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

TIKUS aktualisht vlerësohet si një nga premtimet e bukura për Gjeneratën e tij të Futbollit Francez
TIKUS aktualisht vlerësohet si një nga premtimet e bukura për Gjeneratën e tij të Futbollit Francez. 📷: Bundesliga & IG

Marrëdhënia e jetës Marcus Thuram- E dashura, grua?

Krahas shikimit të tij duke shënuar gola në fushë, tifozët e futbollit kohët e fundit janë interesuar më shumë për djalin, futbollistin Legjendar. Si pasojë, ata kanë menduar për pyetjen përfundimtare… Kush është e dashura e Marcus Thuram?

Kush është e dashura e Marcus Thuram
Shumë tifozë kanë pyetur… Kush është e dashura e Marcus Thuram? 📷: Instagram

Për të filluar, Marcus Thuram është një futbollist i pashëm, një pamje e mprehtë e të cilit është e aftë të shkrijë zemrën e admiruesve femra që e konsiderojnë veten të dashurat dhe gruan e mundshme.

Për të thënë të vërtetën, Marcus Thuram në mediat sociale duket se është beqare. Sidoqoftë, mund të jetë që futbollisti të ketë një të dashur, por kanë vendosur të mos e bëjnë publike lidhjen e tij. Peharbs, prindërit e Marcus Thuram duhet të kenë këshilluar djalin e tyre që të përqëndrohen më shumë në ruajtjen e lavdisë së familjes, në vend që të bëjnë tituj mediatikë për çështje jo-futbollistike.

Marcus Thuram Jeta personale:

Së pari dhe më e rëndësishmja, futbollisti është një person krijues, dramatik dhe një vetëbesues. Ai është dikush, personaliteti i tij jashtë fushës është i ashpër për t'i rezistuar. TIKUS, pasi ai është mbiquajtur, është i madh, i gjatë, i fortë dhe ka një ndjenjë të vetëvlerësimit ose vetë-rëndësisë.

Jeta personale e Marcus Thuram do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij
Jeta personale e Marcus Thuram do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij. 📷: Picuki

Sa i përket hobi të Marcus Thuram, duket se ai mund të jetë një tifoz i NBA, ai që do të pëlqente të luante basketboll. Sulmuesi i mprehtë gjithashtu posedon një karakter të zjarrtë, ai që e bën atë ndonjëherë të shfaqë një 'Statusi i mbretit të xhunglës'. Por në përgjithësi, Marcus nuk është si Mario Balotelli.

Statusi i Mbretit të Xhunglës. Sidoqoftë, ai nuk është si Balotelli
Statusi i Mbretit të Xhunglës. Sidoqoftë, ai nuk është si Balotelli. 📷: Twitter

Marcus Thuram Stili i jetës:

Njohja me mënyrën e tij të të jetuarit sigurisht që do t'ju ndihmojë të kuptoni një imazh të plotë të tij. Së pari dhe më e rëndësishmja, Marcus Thuram është dikush që mund të shpenzojë para për të blerë vegla superhero - posaçërisht një me cilësi kibernetike / robotike.

Futbolli Francez jeton një mënyrë jetese luksoze. Ai është i pasur dhe mund të lejojë çdo gjë.
Futbolli Francez jeton një mënyrë jetese luksoze. Ai është i pasur dhe mund të lejojë çdo gjë. : IG

Vjen nga një familje e pasur, të kesh një pagë vjetore 3,200,000 Euro dhe një vlerë neto prej 7 milion Euro është padyshim më shumë sesa të mjaftueshme për të ndërtuar një arsenal të automjeteve të egër. Duke gjykuar nga fotoja e makinave të Marcus Thuram, duket se ngjyra e tij e preferuar është përsëri, dhe ai preferon markën Mercedes.

Makina e Marcus Thuram- Ai është një tifoz i Luxury Mercedes-Benz G-Class SUV
Makina e Marcus Thuram- Ai është një tifoz i Luxury Mercedes-Benz G-Class SUV. 📷: Insta
Aq më tepër në stilin e jetës së tij, duket se një nga Hobet e Marcus Thuram po udhëton përveç basketbollit. Sulmuesi preferon të kalojë paratë e tij duke bërë udhëtime në Safari shkretëtirë në Dubai. Ai beson se jeta është e mahnitshme, dhe duhet të mbetet gjithmonë kështu.
Marcus kalon paratë e tij në Safaris shkretëtirë në Dubai
Marcus kalon paratë e tij në Safaris shkretëtirë në Dubai. 📷: Picuki

Jeta familjare e Marcus Thuram:

Të lindurit në një shtëpi e cila ka një fitues të Kupës së Botës është, pa dyshim, një burim i madh frymëzimi për çdo futbollist. Në këtë pjesë, ne do t'ju sjellim më shumë fakte në lidhje me prindërit e Marcus Thuram si dhe anëtarët e familjes së tij.

Për babanë e Marcus Thuram:

Siç e dini ndoshta, babai super i Marcus është një legjendë e gjallë franceze. Emrat e tij të plotë janë Ruddy Lilian Thuram-Ulien, dhe ai lindi në ditën e 1 janarit 1972, NUK në Francë, por në Pointe-à-Pitre, qyteti më i madh i Guadeloupe.

Takoni babanë e Marcus Thuram, Lilian Thuram. Ai kënaqet që ka një shoqëri të mirë me djalin e tij. Ai mbahet mend gjithashtu si një Legjendë e Kupës së Botës
Takoni babanë e Marcus Thuram, Lilian Thuram. Ai kënaqet që ka një shoqëri të mirë me djalin e tij. Ai mbahet mend gjithashtu si një Legjendë e Kupës së Botës. 📷: DailyMail

Lilian është një divorc, që do të thotë se nuk është më i martuar me mamanë e Marcus, Sandra. Duke vazhduar më tej, ai filloi të takojë Karine Lemarchand, një gazetare franceze e kanalit televiziv. Mjerisht, të dy të dashuruarit i dhanë fund lidhjes së tyre në vitin 2013.

Për dallim nga i biri, Marcus, Lilian kishte një edukim të përulur në Guadeloupe, ku luajti futboll në rrugë dhe në plazhe. Në moshën 11 vjeç, familja e tij u transferua në Francë, vendi ku ai luajti futbollin e tij dhe më vonë u nacionalizua.

Lilian Thuram ishte duke sulmuar mesfushorin para se të transferohej në pozicionin e tij të zakonshëm mbrojtës. Ai ka nderime të shumta individuale, klubore dhe kombëtare për emrin e tij, dhe i famshëm është ai që është ndër fituesit e Kupës së Botës 1998 FIFA. Lilian Thuram, pa dyshim, vlerësohet si një nga mbrojtësit më të mëdhenj në historinë e futbollit botëror.

Për nënën e Marcus Thuram:

Nënat e mëdha kanë prodhuar burra dhe djem të shkëlqyeshëm, dhe Sandra Thuram (foto më poshtë) është një nga ato super nënat. Ajo përshkruhet më së miri si ish-gruaja e Lilian Thuram dhe nëna e Marcus dhe Khephren.

Takoni nënën e Marcus Thuram, Sandra Thuram. Ajo është ish-gruaja e Lilian Thuram
Takoni nënën e Marcus Thuram, Sandra Thuram. Ajo është ish-gruaja e Lilian Thuram. 📷: Instagram

Ajo ishte një shoqe fëmijërie që takoi ish-burrin e saj ndërsa ishte në shkollë fillore. Të dy dashamirët kishin martesën e tyre në ditën e 3 Qershor 1995 me një ndarje në 2007. Tifozët e futbollit kujtojnë Sandrën për rolin e saj nënë në rritjen e Marcus dhe vëllait të tij të vogël.

Rreth Vëllezërit e Marcus Thuram:

Khéphren Thuram i lindur në ditën e 26 të marsit 2001, është motra më e vogël e Marcus. Ti nuk është aq i famshëm sa vëllai i tij i madh, ai është gjithashtu një futbollist profesionist. Khephren, si babai i tij legjendar filloi karrierën e tyre të vjetër me Monakon.

A e dini?… Prindërit e Marcus Thuram ranë dakord të emërtojnë vëllain e tij të vogël (foto më poshtë) pas faraonit egjiptian 'Khafra'. Ende nuk e kuptojmë pse e bënë atë.

Takoni vëllanë e Marcus Thuram- Khéphren Thuram
Takoni vëllanë e Marcus Thuram- Khéphren Thuram. : WorldOfFootballHD

Rreth xhaxhait të Marcus Thuram:

Ylli francez ka një xhaxha të quajtur Gaetan Thuram. Ai është vëllai më i madh i babait të Marcus Thuram (7 vjet i moshuari i tij). Gaetan Thuram është babai i Anthony Thuram, i cili është kushëriri i Marcus.

Për gjyshërit e Marcus Thuram:

Midis të gjitha gjysheve, më e njohura është gjyshja e tij atërore e cila shkon me emrin Mariana Christiane Thuram. Mariana rriti djalin e saj (Lilian) në varfëri të varfërisë dhe prapë e ka të vështirë të besojë se ai do të bëhej kaq i suksesshëm, e lëre më të fitojë kupën e botës në 1998 dhe të bëhet Legjenda Franceze.

Faktet e Marcus Thuram:

Në xhiron e fundit të Historisë dhe Biografisë sonë të Fëmijërisë, do t'ju sjellim disa fakte që nuk i keni ditur kurrë për futbollistin.

Fakt #1- Përqindja e pagave për Marcus Thuram

Kontrata e sulmuesit me Borussia Mönchengladbach e sheh atë duke fituar një pagë dajak 3.2 milion Euro në vit. Ne kemi krahasuar pagën e Marcus Thuram me atë të një njeriu mesatar, dhe sigurisht që nuk duket mirë. Para se t'ju tregojmë, kjo është ajo që kemi marrë pas shtypjes së rrogave të tij në numër të vogël.

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)Fitimi në Paund (£)
Në vit€ 3,200,000$ 3,467,504£ 2,800,000
Per Muajit€ 266,667$ 288,958£ 233,333
Në javë€ 61,538$ 66,580£ 53,846
Në ditë€ 8,767$ 9511£ 7,671
Në orë€ 365$ 396£ 320
Për minutë€ 6.09$ 6.6£ 5.33
Për sekonda€ 0.10$ 0.11£ 0.09

Kjo është ajo që Marcus Thuram ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.

€ 0

Fakt #2- Krahasimi i pagës së tij me njeriun mesatar

A e dini? ... Në vendin e tij të lindjes (Francë), do të duhej që një qytetar mesatar rreth 7 vjet e pesë muaj të bënte 266,667 €, që është shuma që Marcus fiton në një muaj.

Do të marrë gjithashtu një qytetar mesatar gjerman (5 vjet dhe gjashtë muaj), një qytetar mesatar në Mbretërinë e Bashkuar (7 vjet e pesë muaj), dhe një qytetar mesatar të Shteteve të Bashkuara (4 vjet dhe dy muaj) për të bërë të ardhurat mujore të Marcus Thuram.

Fakt #3- Marcus Thuram Vlerësimet e FIFA:

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Marcus Thruam, ai është 22 vjeç dhe po bën shumë shkëlqim në FIFA. Duke gjykuar nga statistikat më poshtë, duket se përpara, si të tjerët të nivelit të tij - pëlqen të Lautaro Martinez dhe Joshua King të gjithë kanë marrë parakushtin e sulmuesit të ditës moderne.

Në kohën e vendosjes së Biografisë së Marcus Thruam, ai është 22 vjeç dhe nuk po bën keq për statistikat e tij të FIFA-s
Në kohën e vendosjes së Biografisë së Marcus Thruam, ai është 22 vjeç dhe nuk po bën keq në statistikat e tij të FIFA-s. : SoFIFA

Fakt #4- Marcus Thuram Feja:

Përpara ka të ngjarë të jetë joletare. Nuk ka asnjë provë që tregon për faktin se prindërit e Marcus Thuram e rritën atë duke iu përmbajtur doktrinave fetare të krishtera. Lilian Thuram, babai i tij, ka shkuar kundër fesë me vite, në përpjekjen e tij për të mbështetur martesën e të njëjtit seks.

Edhe ti nuk e kemi parë Marcus në modë fetare, ekziston ende një mundësi që ai mund të jetë katolik përmes nënës së tij. A e dini?… 80% e popullsisë së Guadeloupe (rrënjët e familjes së Marcus Thuram) janë Katolikë Romakë.

Wiki:

Kërkimet e biografisëPërgjigjet
Emri i plotë:Marcus Lilian Thuram-Ulien
Nicknametikus
lindur:6 gusht 1997, Parma, Itali.
prindërit:Lilian Thruam (Babai) dhe Sandra Thuram (Nënë)
vëlla:Khephren Thuram
Uncle:Gaetan Thuram
Nënë Hapi:Karine Lemarchand
Gjatesia:1.92 m (6 ft 4 në)
Hobi:Udhëtimi dhe Basketbolli
Te ardhura neto:7 milion Euro
Zodiac:Luani

Përfundim:

Për qëndrimin në këtë larg, ne ju themi faleminderit. Ne e vlerësojmë kohën që keni marrë me këtë artikull në lidhje me Biografinë e Marcus Thuram.

Ju lutemi tregoni se çfarë mendoni për Forward në sesionin tonë të komenteve. Për shembull, është duke kërkuar të mbajë trashëgiminë e familjes Thuram apo do të dalë më mirë se babai i tij Legjendar?

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu