Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: Atletico Madrid dhe FootballPlayersChildhoodPics
Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: Atletico Madrid dhe FootballPlayersChildhoodPics

Azhurnimi i fundit në

Duke u nisur, ai është mbiemri "Marco". Ne ju japim mbulimin e plotë të Tregimit të Fëmijërisë së Marcos Llorente, Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë, Jetës personale, Jetës së Marrëdhënies (Faktet e të dashurës), Mënyra e jetesës dhe ngjarje të tjera të dukshme pikërisht nga koha kur ai ishte një fëmijë deri kur u bë i njohur.

Marcos Llorente Jeta e hershme dhe Ngritja
Marcos Llorente Jeta e hershme dhe Ngritja. Kredite: Instagram, AtleticoMadrid dhe FCP

Po, të gjithë e dinë se ai është ai futbollisti i të cilit dy gola të shkëlqyeshëm e çarmatosi Liverpoolin gjatë kohës shtesë të raundit të 2019-të të Ligës së Kampionëve 2020/16. Sidoqoftë, vetëm disa kanë lexuar Biografinë e Marcos Llorente e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le t'ju ofrojmë së pari, me tonat Tabela e Përmbajtjes para tij HISTORIA E PLOTE.

Historia e Fëmijërisë së Marcos Llorente:

Marcos Llorente Moreno lindi në ditën e 30 Janarit 1995 nëna e tij, María gengela Moreno, (një basketbollist në pension) dhe babai Paco Llorente, (një futbollist në pension) në qytetin e Madridit, Spanjë.

Si shumë futbollistë me rrënjë sportive familjare, jeta e fëmijërisë e Marcos Llorente ishte interesante. Ai u rrit për të kuptuar se aktivitetet e familjes së tij u nxitën trashëgimisht më së shumti 'gjenet e futbollit'e cila rridhte në venat e tij si një djalë i vogël.

E vërteta është, anëtarët e familjes së Marcos Llorente (të zgjatur) si nga ana e nënës ashtu edhe nga babai ishin të gjithë futbollistë me Real Madrid. Marcos i vogël u rrit duke pasur njohuri për xhaxhallarët e tij super të shkëlqyeshëm që mbajnë rekorde të Real Madrid që ende nuk janë prishur. Prandaj, ishte më shumë sesa gjini babë dhe bir të punonin, madje edhe ti babai i tij ishte ish-futbollist.

Në kohën kur Marcos i vogël ishte në moshën 3 vjeç, babai i tij Paco Llorente (foto më poshtë) vendosi të varet çizmet e tij. Për çdo baba futbollistik (përfshirë Paco), ishte shumë e dhimbshme të merresh me pension. Paco nuk donte kurrë të ishte ai që do të ishte i fundit që do të luante futboll në pemën e tij familjare. Futbollisti në pension vendosi një marrëdhënie të ngushtë me djalin e tij Marcos, me shpresën se do ta kujdesit për të vazhduar të jetojë në ëndrrat e familjes.

Paco Llorente vendosi një lidhje të fortë me djalin e tij në moshë të re
Paco Llorente vendosi një lidhje të fortë me djalin e tij në moshë të re. E tëra që ai donte ishte të shihte djalin e tij të vazhdonte të jetonte ëndrrat e familjes. Kredia: Instagram

Marcos Llorente'S Sfondi familjar dhe jeta e hershme:

Pasi ka ardhur nga një familje sportive, prindërit (babai), xhaxhallarët dhe gjyshërit e të cilëve fituan shumë para të luajtura për Realin dhe Atletico Madrid, është e drejtë të konkludosh që Llorente ka të ngjarë të jetë nga një prejardhje e pasur familjare e klasës së lartë.

Marcos është një djalë i vogël që e ëndërronte jetën e hershme të jetës së tij "Dinastia e Madridistas ” ku i përkisnin babai, xhaxhallarët dhe gjyshërit.

Edukimi i Marcos Llorente:

Falë anëtarëve të familjes që drejtuan me shembuj, Marcos pati shpresën e tij të hershme për të marrë arsim futbolli me akademinë e Real Madrid. Edhe ti babai i tij luajti atje në atë kohë, ai e dinte se duhej të punonte shumë, gjë që do ta bënte Klubin Miqësor për Familjen ta thërriste për gjyqe.

Në atë kohë, Marcos do të preferonte të vishte rrobat e Los Blancos ditë për ditë, ndërsa ai e përsëriti zanatin e tij në rrugët e Madridit. Vendosmëria dhe nevoja e vazhdueshme për të ndjekur gjurmët e xhaxhallarëve të tij, gjyshërve dhe gjurmëve të babait kurrë nuk u paraqit si një fantazi kaluese.

Marcos Llorente Fëmijëria Foto - Vitet e para me futbollin
Marcos Llorente Fëmijëria Foto - Vitet e para me futbollin. Credit: FootballPlayersChildhoodPics

Paco Llorente pas daljes në pension të tij nga futbolli (në 1998) kaloi 4 vite të mira duke edukuar djalin e tij në aktin e futbollit. Duke e kuptuar dëshirën e djalit të tij për të luajtur futboll për të jetuar, futbollisti në pension bëri të pamundurën për të mbështetur aspiratat e tij.

Jeta e hershme e karrierës së Marcos Llorente:

Lufta për t'u bashkuar në akademinë e Real Madridit ndonjëherë vjen me presion masiv dhe ndërsa shumë pak të rinj janë në gjendje ta menaxhojnë atë, të tjerët thjesht nuk janë. Deri në vitin 2002, Marcos ishte gati të fillonte jetën me një akademi. Mjerisht, nuk ishte Real Madrid për të cilin kishte shpresuar më herët.

Në vend që të lejojnë që karriera e akademisë Real Madrid të djalit të tyre ëndërron të zbehet në mediokritet, prindërit e Marcos Llorente vendosën ta lejojnë atë të bashkohet Las Rozas, një klub lokal në qytetin e lindjes familjare. Siç vërehet më poshtë, shtëpia e familjes së Marcos Llorente në Las Rozas ishte vetëm një makinë 20-minuta në Madrid.

Marcos Llorente u vendos për Las Rozas CF ku luajti futboll për 4 vjet
Marcos Llorente u vendos për Las Rozas CF ku luajti futboll për 4 vjet. Credit: FootballPlayersChildhoodPics

Marcos hodhi themelet e tij të karrierës në Las Rozas Club de Fútbol. Faleminderit një dëshirë e zjarrtë për të shkëlqyer në akademitë e larta, Marcos vazhdoi të luante për akademi të tjera përkatësisht; Nueva Roceña (2006 deri 2007) dhe Rayo Majadahonda (2007 deri 2008).

Historia e Biografisë Rruga për Famë:

Edhe ndërsa luajti për ato akademi më të vogla, i riu akoma posedonte një vendosmëri të patundur për të realizuar ëndrrat e tij të akademisë së Real Madridit. E vërteta është, ai kurrë nuk hoqi dorë dhe i riu ende kishte shpresë të bashkohej me Real Madrid.

Gëzimi i prindërve dhe familjarëve të Marcos Llorente (veçanërisht babai i tij) nuk dinte kufij në kohën kur vetë e tyre nuk u thirr vetëm nga Real Madrid, por kaloi gjyqet e tyre në akademi.

Marcos Llorente gjatë viteve të tij të hershme në akademinë e Real Madridit u zhvillua në një parakohshëm djalë kamzhiku. Ai ishte lloji i të rinjve të bekuar me kontrollin e topit ngjitës dhe aftësinë për të shkulur kundërshtarët e kaluar. Marcos u ngrit në radhët e akademisë së Real Madridit shumë shpejt kur lulëzoi kundër të gjitha llojeve të kundërshtarëve. Ai madje u bë ai që dukej si kapiten i anës së rinisë së tij.

Marcos i ri në Akademinë e Real Madridit
Marcos i ri në Akademinë e Real Madridit. Kredia: Instagram

Marcos Llorente's Biografia - Rise to Fame Story:

Pasi bëri përshtypje aq shumë me skuadrën e Real Madrid Juvenil, Marcos u promovua në Real Madrid B nga Zinedine Zidane i cili asokohe ishte trajneri i atëhershëm i skuadrës rezervë të Real Madrid.

Viti 2017 pa mesfushorin duke fërkuar shpatullat me lojtarët në ekipin e lartë të Real Madridit - të pëlqyeshëm Mariano, ISCO, Modric dhe Kroos. Se sezoni 2017-2018, Marcos Llorente kontribuoi për të ndihmuar klubin të fitojë Ligën e Kampionëve të UEFA-s, Superkupën dhe Kupën e Botës FIFA Club ku fitoi njeriun e çmimit të ndeshjes.

Marcos Llorente Rise në Real Madrid
Marcos Llorente Rise në Real Madrid. kredite: RealMadrid, Twitter dhe BBC.

Më 20 qershor 2019, mesfushori pasi ishte ndjerë se kishte arritur sa duhet dhe nevoja për një kohë më të mirë të lojës vendosi të bashkohej me rivalët vendas Atlético Madrid. Shumë e vënë në dyshim vendimin e tij, duke e cilësuar atë si një formë devijimi nga vlerat e tij të futbollit të familjes.

Si në kohën e shkrimit të Biografisë së Marcos Llorente, mesfushori thuhet se rritur nga forca në forcë falë cilësisë së tij dhe një ditë të veçantë. Duke folur për një ditë të veçantë, fsaktësisht në 11 Mars 2020, Marcos mori një pseudonim të ri "Sliver Liverpool". kjo Mbyll erdhi faleminderit dy gola që thyen zemrën e tifozëve të Liverpool-it. Dërgimi i Marcos Llorente dërgoi kampionët evropianë 2018/2019 nga raundi i 2019-të i Champions League 2020/16.

Duke kaluar atë ditë Liverpool Slayer heshti Liverpoolin
Duke kujtuar atë ditë Liverpool Slayer heshti Kampionët Evropianë 2018/2019. Credit: SportingLife dhe NYTimes

Pa dyshim, prindërit e Marcos Llorente janë krenarë që shohin djalin e tyre duke mbajtur trashëgiminë e familjes së tyre të futbollit. Para syve tanë, ne mund të jemi në prag të shohim një të ri tjetër që lulëzon në një talent të klasit botëror. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Marcos Llorente's Girlfriend ?:

Rritja e famës së Llorente ka parë tifozët e çuar në internet për të ditur nëse ai ka një të dashur, apo nëse është i martuar në të vërtetë që nënkupton, të kesh një grua. E vërteta është, pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një e dashura magjepsëse që kalon me emrin Patricia Noarbe.

Takoni të dashurën e Marcos Llorente- Patricia Noarbe
Takoni të dashurën e Marcos Llorente- Patricia Noarbe

Kush është Patricia Noarbe? - E dashura e Marcos Llorente:

Ajo shpesh përmendet si dikush me "Bukuria dhe truri ”. Patricia është një mësues palestër dhe mbajtës i shkallës së shumëfishtë. Bukuroshja mahnitëse spanjolle ka një diplomë të dyfishtë në Drejtësi dhe Administrim dhe Menaxhim të Biznesit.

Patricia është e specializuar në ofrimin e trajnimeve të fitnesit për klientët si jashtë dhe online. Ajo është pronare e "www.paddyness.es”, Një faqe në internet që ofron trajnime për palestër dhe këshilla për ushqim, veçanërisht për atletikë.

A e dini? ... Patricia Noarbe është arsyeja e vetme pse transferimi i Marcos Llorente te Man United nuk ndodhi kurrë. Sipas Daily Star, Marcos dëshironte që e dashura e tij të mbaronte studimet e saj universitare para se të merrte ndonjë vendim mbi të ardhmen e tij.

Patricia Noarbe është një person vetëmohues që nuk bën asgjë më shumë sesa të sigurojë mbështetje emocionale për burrin e saj. Në foto më poshtë, ajo është parë duke festuar momentin kur i dashuri i saj rrëzoi Liverpoolin në mënyrë të njëanshme.

Patricia Noarbe duke festuar momentin kur i dashuri i saj rrëzoi Liverpoolin
Patricia Noarbe duke festuar momentin kur i dashuri i saj rrëzoi Liverpoolin. Kredia: IG

Një nga largimet e preferuara të çiftit për verën është ishulli Spanjoll dhe ujërat e Ibiza. Duke gjykuar nga mënyra se si të dy e duan veten, ka të ngjarë që "martesë”Mund të jetë hapi tjetër zyrtar i tyre.

Marcos Llorente kalon kohë cilësore me të dashurën dhe gruan e tij për të qenë
Marcos Llorente kalon kohë cilësore me të dashurën dhe gruan e tij për të qenë. Kredia: Instagram

Marcos Llorente's Jeta personale:

Dashamirët e futbollit, ashtu si pjesa tjetër jemi, i duan kafshët e tyre shtëpiake dhe Marcos Llorente nuk është një përjashtim. Edhe ti ke një thënie se nuk ka mbetur besnikëri në lojën moderne, me siguri nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Marcos dhe qenit të tij (KD).

Takoni Qentë e Marcos Llorente
Takoni Qentë e Marcos Llorente. Kredia: Instagram

Si përmbledhje, Marcos Llorente është progresiv, origjinal, i pavarur dhe miqësor me qenin. Ai nuk i pëlqen kufizimet, premtimet e prishura, duke qenë situata të vetmuara dhe të shurdhër ose të mërzitshëm.

Marcos Llorente's Lifestyle:

Me një vlerë neto rreth 12 milion euro dhe një vlerë të tregut më shumë se 30 milion euro, është në rregull të thuhet se Marcos është, pa dyshim, një milioner.

Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për para, ky Marcos ka talentin të ruajë një ekuilibër midis shpenzimit dhe kursimit. Duke folur për shpenzime, një gjë e tij me siguri (Makina e Tij). Këtu është Marcos i fotografuar pas rrotave të këtij Audi të bukur, makinën e zgjedhjes së tij.

Marcos Llorente Car- Duket se ai është një tifoz i Audi
Marcos Llorente Car- Duket se ai është një tifoz i Audi. Kredia: Instagram

Marcos Llorente's Jeta familjare:

Duke folur për dinastinë familjare, është e rëndësishme të bëj me dije se në total, të afërmit e tij luajtën më shumë se 1100 ndeshje për Real Madrid, duke marrë pjesë në historinë e klubit. Në këtë pjesë, ne do t'ju sjellim më shumë informacion mbi prindërit e Marcos Llorente dhe pjesën tjetër të anëtarëve të familjes së tij.

Për babanë e Marcos Llorente:

Francisco 'Paco' Llorente Gento lindi në ditën e 21 të majit 1965 në qytetin e Valladolid, Spanjë. Ai është një futbollist në pension që luajti më së shumti si një krah i djathtë si për Realin ashtu edhe për Atletico Madrid. Më poshtë është një foto e Paco Llorente gjatë kohës së tij në Atletico Madrid ku djali i tij (në kohën e shkrimit) luan futbollin e tij.

Takoni babanë e Marcos Llorente- Paco Llorente gjatë ditëve të tij të lojës
Takoni babanë e Marcos Llorente- Paco Llorente gjatë ditëve të lojës me Atletico dhe Real Madrid. Kredia e imazhit: AS, MundoDeportivo dhe FutbollI e Premte dhe Sot

Rreth Nesh Marcos LlorenteNëna:

Ashtu si burri dhe djali i saj, ajo ka shkruar edhe kapitullin e vet në sport. Nëna e Llorente, María gengela luajti basketboll gjatë kryeministrit të saj. Kjo ishte një grua sportive që ka jetuar deri në reputacionin e emrit Llorente.

Më shumë rreth Marcos LlorenteXhaxhaët:

Nuk do të ketë fjalë të mjaftueshme për të përshkruar përsosmërinë e Paco Gento që është xhaxhai i madh i Marcos Llorente nga ana e babait të tij. Shpesh etiketohen si "Burri me koleksionin e kupave rekord”, Paco njihet si një nga majtasit më të mirë të të gjitha kohërave dhe gjithashtu një nga Madridistët më të mëdhenj në historinë e Real Madrid.

Takoni Xhaxhai i Marcos Llorente, Paco Gento, një legjendë futbolli
Takoni Xhaxhai i Marcos Llorente, Paco Gento, një legjendë futbolli. Credit: Medium

Lindur në 21 tetor 1933, sulmuesi i Real Madrid ka rekordin e të qenurit lider i paraqitjes në kohë të klubit dhe njeriu i vetëm që fiton gjashtë Kupat e Evropës.

Paco Gento ishte një pjesë e skuadrës legjendare të klubit të mbushur me plot Di Stéfano, Kopa, Puskas dhe lojtarë të tjerë të shquar. Gjatë 18 sezoneve të tij me Real Madrid, ai fitoi 12 tituj të La Ligës dhe gjashtë Kupa Evropiane (pesë prej tyre janë radhazi). Kjo është deri më sot, një rekord i pathyer. Më poshtë është një klip i shkurtër i Paco gjatë ditëve të tij të lojës.

Xhaxhai i Marcos Llorente- Paco Gento në veprim
Xhaxhai i Marcos Llorente- Paco Gento në veprim. Credit: RealMadrid

Të tjerët e super xhaxhallarëve të Marcos Llorente (vëllezërit e gjyshes së tij atërore) përfshijnë sa vijon;

(1) Julio Gento (futbollist): Ai ishte gjithashtu një futbollist (një mbrojtës) që dikur luante për Real Madrid. Ai ishte gjashtë vjet më i ri se vëllai i tij Paco (foto më lart).

(2) Antonio Gento (futbollist): is vëllai më i vogël i Gento dhe Julio. Ai ishte gjithashtu një sulmues gjatë kohës së tij.

Të tre vëllezërit Gento kishin një motër të quajtur Mar Anta Antonia Gento. A e dini? ... Në mesin e katër djemve që janë të lidhur me Real Madrid, një prej tyre është babai i Marcos Llorente. Katër djemtë e Maria përfshijnë; Joe Llorente, Toñín Llorente, Paco Llorente (Babai i Marcos Llorente) dhe Julio Llorente.

Më shumë rreth Marcos Llorentegjyshi:

Ramon Grosso është stërnipi i nënës i Marcos Llorente i cili dikur ishte një futbollist për Real Madrid. A e dini? ... Ramon trashëgoi fanellën nr.9 të Real Madridit nga Alfredo Di Stefano dhe vazhdoi të fitojë Kupën Evropiane të vitit 1966 së bashku me Gento.

Grosso kishte pesë fëmijë dhe një prej tyre, vajzën e tij Maria Angela, i cili më vonë u martua me Paco Llorente (babai i Marcos).

Takoni gjyshin e Marcos Llorente, Ramon Moreno Grosso
Takoni gjyshin e Marcos Llorente, Ramon Moreno Grosso. Credit: RealMadrid dhe Pinterest

Fondacioni Ramón Grosso u themelua nga fëmijët e Ramon Grosso për të nderuar babanë e tyre. Fondacioni kryen punë humanitare në adad dhe vende të tjera.

Marcos Llorente's Faktet e pashlyera:

fakt #1: E tij Pema familjare e Yjeve të Real Madridit:

Nuk ka nevojë për konfirmim të mëtejshëm se linja e gjakut e prindërve të Marcos Llorente "Dinastia e Madridistas ”. Këtu është një pemë gjenealogjike me emrat e të gjithë Madridistas në familjen Gento-Llorente-Grosso.

Marcos Llorente Pema e familjes
Marcos Llorente Pema e familjes. Kredia: RealMadrid

fakt #2: Atletico dikur e punësoi atë:

E gjitha ndodhi në vitin 2007 kur Atletico i cili ishte i shkurtër i lojtarëve të akademisë së një grupmoshë të caktuar. Klubi duhej të punësonte Marcos për të luajtur për t’i përfaqësuar ata në turneun e Gandia. 12 vjeç, Marcos Llorente, asokohe ishte një futbollist i akademisë së EF Roceña, një klub i vogël në qytetin e tij të lindjes, Las Rozas. Mund ta vëresh në foton më poshtë?

Marcos përfaqësoi Atletico Madrid në moshën 12 vjeç
Marcos përfaqësoi Atletico Madridin në moshën 12 vjeç. Kredia: Lala

Pas turneut, Marcos në vend që të bashkohej me Atletico vazhdoi të ndiqte gjurmët e familjes së tij, një feat që e pa atë të hynte në Akademinë e Real Madridit.

fakt #3: Ndarja e pagave:

Që nga hyrja në Atlético Madrid, tifozët kureshtarë kanë filluar të hetojnë faktet e Marcos Llorente, si shuma që fiton me klubin.

Në korrik 2019, Marcos Llorente nënshkroi një kontratë me Atletico Madrid, e cila e pa atë duke paguar një pagë dajak prej rreth 2,100,000 € në vit. Duke thyer pagën e Marcos Llorente (statistikat e vitit 2019) në numër më të vogël, ne kemi këto;

TENURA E PAGESFitimet në Euro (€)Fitimet në sterlina paund (£)Fitimet në Dollarë të Shteteve të Bashkuara ($)
Fitimet në vit€ 2,100,000£ 1,970,430$ 2,286,312
Fitimet për muaj€ 175,000£ 164,202.5$ 190,526
Fitimet në javë€ 43,750£ 41,051$ 47,631
Fitimet në ditë€ 6,250£ 5,864$ 6,804.5
Fitimet për orë€ 260£ 244$ 283.5
Fitimet për minutë€ 4.3£ 4.07$ 4.7
Fitimet për sekonda€ 0.07£ 0.06$ 0.08

Kjo është ajo që ka fituar Marcos Llorente që nga fillimi i shikimit të kësaj faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda.

A e dini? ... Burri mesatar në Spanjë që fiton € 1.889 euro në muaj do të duhet të punojnë për të paktën 7.7 vjet për të fituar € 175,000 që është shuma që Marcos fiton në 1 muaj.

fakt #4: Marcos Llorentetatuazhe:

Pasja e trashëgimisë së familjes në gjakun e tij është mjaft e mjaftueshme për futbollistin spanjoll. Marcos, siç vërehet më poshtë, nuk beson në atë që quhet "Kultura e tatuazheve". Ai më mirë do të tregojë venat në trupin e tij të poshtëm, në vend që ta lërë botën të shohë vizatimet e trupit.

Marcos Llorente mori Veins të mbinatyrshme dhe nuk beson në Tattoos në kohën e shkrimit
Marcos Llorente mori Veins të mbinatyrshme dhe nuk beson në Tattoos në kohën e shkrimit

fakt #5: Marcos LlorenteFeja:

Fakti që disa nga anëtarët e familjes së tij (përfshirë edhe të zgjeruarin) mbajnë Emrat e krishterë na japin shumë arsye për të besuar mundësinë e prindërve të Marcos Llorente që e rritin atë në përputhje me fenë e krishterë. Edhe ju kushinetat e tij për çështje besimi janë të ulta, mosmarrëveshjet tona janë në favor të Marcos të jetë një Chrisitan.

Wiki:

Faktet e Biografisë:Përgjigjet e Wiki:
Emri i plotë:Marcos Llorente Moreno.
pseudonimi:Marcos.
Data e lindjes:30 Janar 1995.
Mosha:(25 si në Mars 2020).
Profesioni:Futbollist (mesfushor).
prindërit:Maria Angeles Moreno (Nënë), Paco Llorente (Babai).
Gjyshja e nënës:Ramon Grosso.
Gjyshërit e babait:Antonia Genco dhe Jose Llorente.
Uncles Super Grand:Paco Gento, Julio Gento,
dhe Antonio Gento
xhaxhallarët:Joe Llorente, Tonin Llorente dhe Julio Llorente.
Vëllezërit e motrat:Asnje
Gjatesia:1.84 m (6 ft 0 në)
Shenja e Zodiakut:Ujori.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimet tona për Fëmijërinë e Marcos Llorente, Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu