Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: Bundesliga dhe Oefb
Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredite: Bundesliga dhe Oefb

Azhurnimi i fundit në

Duke u nisur, pseudonimi i tij është "Big Sabi". Ne ju japim mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë Marcel Sabitzer, Biografia, Faktet Familjare, Prindërit, Jeta e hershme, Jeta personale, mënyra e jetesës dhe ngjarje të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte i ri deri kur u bë popullor.

Jeta dhe ngritja e Marcel Sabitzer
Jeta dhe ngritja e Marcel Sabitzer. Kredi për imazhin: Sortitoutsi.

Po, të gjithë e dinë që ai është një mesfushor golashënues me një instinkt të madh vrasës. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Marcel Sabitzer i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë, së pari me Tabelën tonë të Përmbajtjes përpara HISTORIA E PLOTE.

Historia e Fëmijërisë së Marcel Sabitzer:

Duke filluar, Marcel Sabitzer lindi në ditën e 17 të marsit 1994 në qytetin Graz në Styria, Austri. Ai është një nga jo më pak se dy fëmijët e lindur nga babai i tij, Herfried Sabitzer dhe nëna.

Nuk ka pyetje kundërshtuese ose të diskutueshme në lidhje me kombësinë austriake të Marcel, veçanërisht pasi të dhënat dëshmojnë se ai u rrit në qytetin e tij të lindjes - Graz në Styria, Austri së bashku me një motër pak të njohur.

Marcel Sabitzer u rrit në qytetin Graz në Styria, Austri.
Marcel Sabitzer u rrit në qytetin Graz në Styria, Austri. Kredite e imazhit: WorldAtlas dhe Sortitoutsi.

Duke u rritur në Graz, ishte pothuajse e pamundur që Marcel të mos luante futboll. Për të filluar, qyteti i tij i lindjes kishte një numër qendrash të zhvillimit të futbollit, të cilat favorizonin fëmijë të vegjël që kanë dëshirë të bëhen futbollistë. Aq më tepër, njëri nga prindërit e Marcel Sabitzer (babai i tij) kishte angazhime profesionale të futbollit në të njëjtin qytet midis 1995-1998.

Sfondi Familjar i Marcel Sabitzer:

Futbolli thuhet se drejton në linjën e gjakut të familjes Marcel Sabitzer falë babait të tij sportiv, Herfried Sabitzer. Në fotografinë më poshtë është Herfried i cili ishte duke luajtur për klubin austriak LASK Linz në kohën e lindjes së djalit të tij.

Babai i Marcel Sabitzer - Herfried ishte një lojtar profesionist i futbollit në kohën e lindjes së Marcel.
Babai i Marcel Sabitzer - Herfried ishte një lojtar profesionist i futbollit në kohën e lindjes së Marcel. Kredia për imazhin: Youtube.

Përmes futbollit, ai ishte në gjendje të mbështeste familjen e tij. Herfried herët e kaloi kohën cilësore në ndihmë të gruas së tij për të rritur Marcel-in e porsa lindur, si dhe gradualisht ta prezantonte atë në futboll para se të mësonte të ecte.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Në kohën kur një Marcel në rritje të shpejtë ishte në moshën 5 vjeç, ai nuk ishte më i huaj për kinematikën, dinamikën, hapësirën dhe dimensionet kohore të futbollit, gjithçka falë mentorimit që mori nga babai i tij.

Babai i Marcel gjithashtu e pa me vëmendjen e tij në klubin e djalërisë Admira Villach ku ai luajti futboll konkurrues midis viteve 2000-2001 para se të bashkohej me Grazer AK për një karrierë 7-vjeçare.

Ai kaloi shumicën e viteve të karrierës së tij rinore duke luajtur për Grazer AK.
Ai kaloi shumicën e viteve të karrierës së tij rinore duke luajtur për Grazer AK. Kredia e figurës: FavPNG.

Vitet e para të futbollit të Marcel Sabitzer:

Pas largimit të Grazer AK, Marcel pati një epërsi një vjeçare me Austrinë Wien (2008-2009) para se karriera e tij të fillonte me zell në Admira Wacker Mödling në vitin 2009. Ishte në Admira Wacker Mödling që Marcel u ngrit në radhët e akademisë së futbollit, më në fund duke projektuar veten me ekipin e parë të klubit.

Ai bëri paraqitje për klubin gjatë Bundesligës Austriake 2010–11 dhe madje u fut në rekordin e rezultateve të konkursit për të shënuar dy gola. Sidoqoftë, Marcel ishte ende larg arritjes së famës dhe nuk kishte arritur as në pikën e kthesës së karrierës së tij.

Admira Wacker ishte aty ku mesfushori bëri promovim të sigurt për ekipin e vjetër dhe kishte një shije të shijshme të futbollit të ekipit të parë.
Admira Wacker ishte aty ku mesfushori bëri promovim të sigurt për skuadrën e vjetër dhe të parë. Kredia e imazhit: WackerMödling.

Faktet e Biografisë - Rruga drejt famës:

Pika kthyese e karrierës së Marcel erdhi në vitin 2014 kur ai nënshkroi një kontratë katër vjeçare me palën gjermane RB Leipzig pasi pati një rezultat të një viti me Rapid Wien. Mesfushori u dërgua menjëherë me një huazim një vjeçar te Red Bull Salzburg. Në klub, Marcel pati një kohë të vështirë duke u integruar me shokët e skuadrës dhe kjo e pa atë të kthehej përsëri në klubin e tij mëmë RB Leipzig.

Farë e bëri atë të zemëruar me Ekipet e tij:

Ai ishte shumë ambicioz dhe luftoi pak për tu përshtatur në RB Leipzig.
Ai ishte tepër ambicioz dhe luftoi pak për tu futur në RB Leipzig. Kredia e imazhit: Bundesliga.
Në ditët e para të tij me Red Bull Salzburg, Marcel ishte i njohur si një austriak i bezdisshëm i cili nuk do të hezitonte të valëzohej me zemërim te ndonjë prej shokëve të tij të skuadrës që i dha një pasim të keq. Ai madje u përplas me një nga shokët e tij të skuadrës gjatë stërvitjes, një zhvillim që e bëri trajnerin e atëhershëm Ralf Rangnick të përfundojë stërvitjen e tij për atë ditë. Ndërsa disa e kritikuan, të tjerë e dinin që ai do të ishte një ditë do të jetë një udhëheqës i shkëlqyeshëm në fushë.

Faktet e Biografisë - Rise To Fame Story:

Për fat të mirë, Marcel shpejti ishte në gjendje të ekuilibronte ambiciet me qëndrimin e duhur dhe u bë një pasuri jashtëzakonisht e vlefshme për RB Leipzig e cila e mbajti atë në nderim të lartë për aftësinë e tij për të shënuar gola dhe për të marrë pjesë të mrekullueshme të vendosura si David Beckham të ditëve të mira të vjetra.

Në sezonin 2019/2020, trajner i RB Leipzig Julian Nagelsmann shndërroi mesfushorin e madh sulmues. Ishte edhe më e pamundur të injorosh mesfushorin në Mars 2020 pasi ai gjeti dy herë pjesën e pasme të rrjetës për të ndihmuar RB Leipzig të regjistroi një fitore 3–0 ndaj Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve në 16-të e fundit.

Shikoni kush e bëri të mundur që RB Leipzig të përparojë në çerekfinalen e konkursit të Champions League në vitin 2020
Shihni se kush e bëri të mundur që RB Leipzig të përparojë në çerekfinalen e garës së Champions League në vitin 2020. Kredia e imazhit: Synimi.

Fitorja gjithashtu pa RB Leipzig të përparojë në çerekfinalen e konkursit për herë të parë në historinë e klubit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

E dashura, bashkëshortja dhe fëmijët e Marcel Sabitzer:

Me rritjen e tij të famës dhe bërjen e një emri për veten e tij në Evropë, është e sigurt që shumica e tifozëve do të kishin pyetur se kush mund të ishte e dashura e Marcel Sabitzer ose nëse ai është në të vërtetë i martuar që nënkupton tashmë të kesh një grua.

Duke kaluar në jetën e dashurisë së Marcel-it, ai ka qenë në një lidhje mjaft të gjatë me të dashurën e tij Katja Kuhne. Dashuritë (Marcel dhe Katja) u takuan para vitit 2016 dhe kanë qenë të pandashëm që nga takimi i tyre i parë, me shumë në lidhje me marrëdhënien e tyre si një nga më të mirat në futbollin gjerman.

Një foto e bukur e Marcel Sabitzer me të dashurën e tij Katja Kuhne
Një foto e bukur e Marcel Sabitzer me të dashurën e tij Katja Kuhne. Kredia e imazhit: Instagram.

Para takimit të tyre të parë, e dashura e Marcel Sabitzer (Katja Kuhne) ishte një aktore dhe ylli i TV realitet që fitoi në emisionin RTL "Beqari”Në 2014

Në kohën e shkrimit, të dy janë aktualisht të fejuar dhe Katja Kuhne së shpejti do të etiketohet si gruaja e Marcel Sabitzer. E vërteta është, e dashura e Marcel Sabitzer ka vulosur dashurinë e saj për yllin e futbollit pasi ajo e ka bërë atë një prind të vajzës së tyre Mary-Lou e cila ka lindur në vitin 2019.

Detyrat e babit: A e keni parë këtë foto të adhurueshme të Marcel Sabitzer me vajzën e tij Mary-Lou?
Detyrat e babit: A e keni parë këtë foto të adhurueshme të Marcel Sabitzer me vajzën e tij Mary-Lou? Kredia e imazhit: Instagram.

Jeta familjare e Marcel Sabitzer:

Pas çdo mesfushori të suksesshëm është një familje mbështetëse dhe Marcel nuk bën përjashtim. Në këtë pjesë, ne do t'ju sjellim më shumë fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Marcel Sabitzer duke filluar nga prindërit e tij.

Më shumë për babanë e Marcel Sabitzer:

Babai i Marcel është ish-futbollisti profesionist Herfried Sabitzer. Përveçse është një baba i ngushtë dhe mbështetës, ish-sulmuesi është një mentor që është i dobishëm për grevat vdekjeprurëse që Marcel ekzekuton për RB Leipzig interesat më të mira.

Herfried Sabitzer lindi në ditën e 19 tetor 1969 në qytetin e Judenburgut në Austri. Ishte në këtë qytet ai filloi të luante futboll për klubin e djalërisë - SC St. Georgen / Judenburg.

Takoni babanë e Marcel Sabitzer Herfried.
Takoni babanë e Marcel Sabitzer Herfried. Kredia e figurës: PlaymakerStats.
Karriera e Herfried filloi me zell në Alpine Donawitz në 1990. Ai më pas vazhdoi të luante futbollin më të lartë për klubet austriake në 13 vitet e ardhshme deri në pensionimin e tij në 2003.

Rreth Nënës së Marcel Sabitzer:

Nënat e mëdha kanë bërë vite të tëra bij të mëdhenj dhe mamaja e Marcel Sabitzer nuk është një përjashtim. Ajo është një bashkëshorte e mirë me burrin e saj, si dhe një nënë e mrekullueshme mbështetëse për fëmijët e saj.

Marcel e krediton nënën e tij për kujdestarinë e trofeve të tij personale, të cilat gjenden në një dollap në shtëpinë e familjes në Austri. Sipas tij, Ajo pastron dhe vëzhgon të gjitha trofetë e tij në dollap.

Rreth vëllezërve dhe të afërmve të Marcel Sabitzer:

Edhe pse Marcel dikur ka përmendur një motër pak të njohur që ndihmon nënën e tij në ruajtjen e trofeve të tij. Edhe pse mesfushori ende nuk ka thënë asgjë për të pasur një vëlla.

Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë rreth rrënjëve të familjes dhe prejardhjes së Marcel Sabitzer posaçërisht pasi lidhet me gjyshërit e tij të nënës dhe baballarëve. Në të njëjtën dritë, nuk ka të dhëna për xhaxhallarët, hallat, nipërit dhe mbesat e Marcels.

Sidoqoftë, Marcel Sabitzer ka një kushëri, emrin e të cilit Thomas Sabitzer i cili - në kohën e shkrimit - luan futboll profesional për LASK si mbrojtës. Në foto më poshtë është Marcel Sabitzer i cili duket shumë si ai. Pa dyshim, futbolli shkon në familjen Sabitzer.

Takoni kushëririn e Marcel Sabitzer, Thomas Sabitzer.
Takoni kushëririn e Marcel Sabitzer, Thomas Sabitzer. Kredia e imazhit: TransferMarket.

Rreth jetës personale të Marcel Sabitzer:

Njohja me jetën e tij personale do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të personalitetit të tij. Duke kaluar në jetën e Marcel Sabitzer larg futbollit, ai ka një personalitet të pasur që pasqyron cilësitë pasionante, të emocionuara, të sigurta dhe krijuese të individëve, shenja zodiake e të cilëve është Peshqit.

Mesfushori që rrallë zbulon fakte për jetën e tij private dhe personale ka interesa dhe hobi që përfshijnë të kalojnë kohën me natyrën, të dëgjojnë muzikë dhe të shoqërohen me miqtë dhe anëtarët e familjes.

Nuk është e çuditshme që shpesh ta vërejmë duke kaluar kohë me natyrën.
Nuk është e çuditshme që shpesh ta vërejmë duke kaluar kohë me natyrën. Kredia e imazhit: Instagram.

Në lidhje me mënyrën e jetesës së Marcel Sabitzer:

Së pari, në lidhje me stilin e jetës së Marcel Sabitzer, është e rëndësishme të theksohet se ai ka një vlerë neto mbi 10 milion Euro (në kohën e shkrimit). Kontributi i rrjedhave të pasurisë së tij në rritje të shpejtë merr origjinën nga pagat dhe mëditjet që merr për të luajtur futboll. Për më tepër, analiza e zakoneve të shpenzimeve të Marcel zbulon se ai është i madh në mbajtjen e parave në qarkullim - shenja të një jetese të lezetshme.

Ata që e njohin Marcelin jashtë futbollit do të thoshin se nuk është e vështirë të kapësh mesfushorin të jetojë një stil luksoz. Edhe pse Marcel është një drejtues i intervalit të mesëm dhe ka diçka për shtëpi të mrekullueshme dhe makina ekzotike. Ai i do pushimet dhe nuk është i huaj të kalojë kohë cilësore me mikun e tij të vogël më të mirë (qenin e tij).

Ne nuk e dimë se në cilën markë të makinës ekzotike ai po lundron, por qeni ndjehet i nderuar të jetë në të
Ne nuk e dimë se në cilën markë të makinës ekzotike ai po lundron. Megjithatë, ai qen mendon se është nder të jesh në të. Kredia e imazhit: WTFoot.

Rreth Faktet e Marcel Sabitzer:

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë sonë, Marcel Sabitzer, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për të.

Fakti # 1 - Tattoos:

Shtë e qartë se Marcel Sabitzer nuk ka arte të trupit në kohën e shkrimit. Ai është shumë i dashuruar me flaunting një lëkurë pa vend në lartësinë e tij mesatarisht mbresëlënëse prej 5 këmbësh dhe 10 inç.

Dëshmia e fotos që ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit të kësaj bio.
Dëshmia e fotos që ai nuk ka tatuazhe në kohën e shkrimit të kësaj bio. Kredia e imazhit: Instagram.

Fakti # 2 - Ndarja e pagave:

Në Prill 2018, Mesfushori Sulmues nënshkroi një kontratë me Red Bull Leipzig, një që e pa atë duke i hequr një pagë të madhe 4.5 Milion Euro (4.1 Milion Pound) në vit. Duke shtypur atë në numër më të vogël, ne kemi të ardhurat nga paga e Marcel Sabitzer në vit, muaj, ditë, orë, minutë dhe sekonda (si në kohën e shkrimit).

TENURA E PAGESFitimet në Euro (€)Fitimet në Sterling paund (£)Fitimet në dollarë amerikanë ($)
Në vit€ 4,500,000£ 4,174,747$ 5,029,110
Per Muajit€ 375,000£ 347,895$ 419,092
Në javë€ 93,750£ 86,973$ 104,773
Në ditë€ 13,393£ 12,424£ 14,967
Në orë€ 558£ 517.7£ 623.6
Për minutë€ 9.3£ 8.63£ 10.39
Për sekonda€ 0.15£ 0.14£ 0.17

Kjo është ajo që ka fituar Marcel Sabitzer që nga fillimi i shikimit të kësaj faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart lexohet (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. Tani Klikoni KETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda.

A e dini? ... Burri mesatar në Austri duhet të punojë së paku 8.1 vjet për të fituar € 375,000, që është shuma që Marcel Sabitzer fiton në një muaj.

Fakti 3 - Pirja e duhanit dhe pirja:

Marcel nuk pi duhan dhe ai nuk i jepet pirjes së papërgjegjshme sepse është gjithmonë i vetëdijshëm për nevojën për të qëndruar i shëndetshëm dhe i mprehtë në çdo kohë.

Fakti # 4 - Vlerësimi i FIFA:

Marcel ka një vlerësim mbresëlënës të përgjithshëm të FIFA prej 83 sa në Mars 2020! shtë interesante, vlerësimet janë vendosur të shkojnë askund, por deri sa ai të arrijë vlerësimin e tij të mundshëm prej 85.

Ai ka vlerësime të mahnitshme me hapësirë ​​për më shumë përmirësime.
Ai ka vlerësime të mahnitshme me hapësirë ​​për më shumë përmirësime. Kredia e imazhit: SoFIFA.

Fakti # 5 - Cila është feja e Marcel Sabitzer ?:

Mbiemri "Sabitzer"Nuk është një emër i krishterë, kështu që ne kemi përjashtuar mundësinë që prindërit e Marcel Sabitzer ta rritin atë një të krishterë. E vërteta është, mesfushori nuk është i madh për fenë në kohën e shkrimit. Si i tillë, besimi i tij për çështje besimi nuk mund të dihet përfundimisht. Sidoqoftë, shanset janë në favor të tij duke qenë jo besimtar.

Wiki e Marcel Sabitzer:

E fundit në Faktet e Biografisë së Marcel Sabitzer, ne ju ofrojmë bazën e tij të njohurive wiki. Tabela më poshtë do t'ju ndihmojë të gjeni informacione rreth tij në një mënyrë të përmbledhur dhe të thjeshtë.

Faktet e Biografisë së Marcel Sabitzer (Pyetjet Wiki)Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Marcel Sabitzer
Data e lindjes:17 Mars 1994 (mosha 25)
pseudonimi:Sabi
prindërit:Herfried Sabitzer (Babai) dhe nënë pak e njohur.
Vëllezërit e motrat:Një motër (emri i panjohur)
Të afërmit:Thomas Sabitzer (kushëriri)
Gjatesia:1.78 m (5 ft 10 në)
partner:Katja Kühne (e dashura dhe gruaja që do të jenë)
Pesha:74 kg (statistikat e mëparshme)
Origjina Familjare:Graz, Styria, Austri.
Zodiac:Peshqit

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Faktet e Biografisë sonë të Fëmijërisë në Marcel Sabitzer Fëmija. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu